Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znamy zwycięzcę konkursu z telewizorem Philips!

25 postów w tym temacie

GRAMOWICZE!!! PROPONUJĘ ZBOJKOTOWAĆ TEN KONKURS! TEKST "Daelor"-a MA 2350 ZNAKÓW!-WIĘC DLACZEGO WYGRAŁ SKORO LIMIT BYŁ 2000?!-CZYŻBY PO ZNAJOMOŚCI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regulamin jest dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych! Skoro masz nadwyżkę znaków, to twoja praca powinna być od razu odrzucona-sprawa jest bardzo podejrzana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 09:27, quarter27 napisał:

GRAMOWICZE!!! PROPONUJĘ ZBOJKOTOWAĆ TEN KONKURS! TEKST "Daelor"-a MA 2350 ZNAKÓW!-WIĘC
DLACZEGO WYGRAŁ SKORO LIMIT BYŁ 2000?!-CZYŻBY PO ZNAJOMOŚCI?


Zbojkotować, czyli, przepraszam, co? Nie brać w nim więcej udziału? ;)

Inna sprawa, że tekst Daelora rzeczywiście jest o ponad 350 słów dłuższy, dziwi zatem fakt, że został on przyjęty, szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę tę wypowiedź: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=67264&pid=48

Drodzy organizatorzy, czy Wy naprawdę macie instynkt samozachowawczy leminga nad przepaścią? Najpierw zmiana terminu ogłoszenia wyników bez poinformowania o tym uczestników, teraz to... Ech, chyba naprawdę trzeba, żeby znalazł się cwaniak, który by w tym wyczuł interes. :/


Pomijając powyższe, gratulacje dla zwycięzcy i laureatów :) Choć nie ukrywam, że na telewizor miałem ogromną "chrapkę", bo to chyba jedyna szansa, bym w najbliższych latach dostał coś takiego w swoje łapki (bo na kupno mnie zwyczajnie nie stać) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zieeeew, przecież w regulaminie było napisane, że tytuł i informacja o konkursie na końcu nie liczy się do limitu znaków ;] Mój tekst ma ich 1948.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 09:42, Daelor napisał:

Zieeeew


Niestety, nie. Właśnie bez tytułu i info na końcu masz dokładnie 2356 znaków. Z tytułem i info - 2541...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duża część prac, mimo że naprawdę fajna, nie spełniała niestety wymagań - czy to w kwestii znaków, czy braku stopki z linkiem. Przestrzegam przed tym, bo sporo osób straciło szansę na główną wygraną. Dodatkowo nikt z nas nie propaguje nazi grammar, ale dobrze wrzucić tekst w worda czy okno przeglądarki, by wyłapać najbardziej rażące błędy ;>

W ramach wyróżnienia możemy jednak taką pracę nagrodzić, często to robimy - czasem nawet jeśli odbiega od tematu konkursu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 09:49, Laid_back napisał:

Dodatkowo nikt z nas nie propaguje nazi grammar


Czyli gramatyki nazistowskiej? Bo osoba, która czepia się regułek, to "grammar Nazi", a nie "Nazi grammar". Kolejność świadczy o tym, co jest rzeczownikiem, a co przymiotnikiem ;)

Dnia 19.05.2011 o 09:49, Laid_back napisał:

W ramach wyróżnienia możemy jednak taką pracę nagrodzić, często to robimy - czasem nawet
jeśli odbiega od tematu konkursu :)


Jak już napisałem wcześniej - mnie to rybka, konkurs to fajna zabawa i tyle, oby więcej takich. Ale jeśli sami nie stosujecie się do regulaminu (czyli zmieniacie termin bez informacji oraz nagradzacie pracę, która nie spełnia wymogów owego regulaminu), otwieracie furtkę osobom, które będą chciały się przyczepić. W ramach luźnej rozmowy gadałem ze znajomym prawnikiem, który potwierdził, że coś takiego może już stanowić podstawę do wytoczenia procesu z powództwa cywilnego i podważenia wyników całego konkursu (z czego najbardziej niezadowolony byłby chyba Lobuz30 ;p ). Po diabła to komu? Jest regulamin - to się go trzymajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 09:59, Ring5 napisał:

Czyli gramatyki nazistowskiej? Bo osoba, która czepia się regułek, to "grammar Nazi",
a nie "Nazi grammar". Kolejność świadczy o tym, co jest rzeczownikiem, a co przymiotnikiem
;)

Fakt.

Dnia 19.05.2011 o 09:59, Ring5 napisał:

W ramach luźnej rozmowy gadałem ze
znajomym prawnikiem, który potwierdził, że coś takiego może już stanowić podstawę do
wytoczenia procesu z powództwa cywilnego i podważenia wyników całego konkursu (z czego
najbardziej niezadowolony byłby chyba Lobuz30 ;p ). Po diabła to komu? Jest regulamin
- to się go trzymajmy.


W tym konkretnym wypadku nie może, bo organizator zapobiegliwie zastrzegł sobie prawo do zmiany niektórych postanowień regulaminu. Poza tym komu by sie chciało robić aferę?

A czy mój prawie "nickiennik" dostanie nagrodę pocieszenia w ramach konkursu czy nie, to już jest sprawa drugorzędna. Koledzy z gram.pl mogą równie dobrze przyznać mu nagrodę poza konkursem (np. za najładniejszy uśmiech). I takie jest ich zbójeckie prawo :)

Przełknijmy czarę goryczy, i poczekajmy na następny konkurs. Bo naprawdę na hojność gram.pl, tudzież konkursowych sponsorów, nie ma co narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 11:34, DaeL napisał:

W tym konkretnym wypadku nie może, bo organizator zapobiegliwie zastrzegł sobie prawo
do zmiany niektórych postanowień regulaminu.


Owszem, ale wyraźnie jest powiedziane, iż o wszelkich zmianach w regulaminie, uczestnicy konkursu zostaną poinformowani drogą mailową. Brak takiej informacji jest naruszeniem warunków, na które godzimy się, przystępując do konkursu, a to, zgodnie z naszym prawem, może stanowić podstawę do roszczeń.

Dnia 19.05.2011 o 11:34, DaeL napisał:

Poza tym komu by sie chciało robić aferę?


Tu akurat na dwoje babka wróżyła ;) Niby odpowiedź "tylko idiocie" nasuwa się sama (chociażby dlatego, że gdyby to jakichkolwiek procesów doszło, my, czyli "normalni" gramowicze, moglibyśmy zapomnieć o konkursach na baaaaaaardzo długo). Niestety, z doświadczenia wiem, że zawsze znajdzie się ktoś, kto zechce się wykazać "świetnym" pomysłem. :/

Dnia 19.05.2011 o 11:34, DaeL napisał:

Przełknijmy czarę goryczy


Ano, nic innego nie pozostaje. Co najwyżej można czarę goryczy zastąpić czarą czegoś słodszego :p Natomiast podkreślam raz jeszcze, że celem tego biadolenia nie jest narzekanie na wyniki konkursu, ale zwrócenie uwagi organizatora na to, że tego typu regulamin jest wiążący dla wszystkich stron i naruszenie któregokolwiek z jego punktów (przez którąkolwiek ze stron) może mieć swoje konsekwencje prawne. Zgoda, wszyscy traktujemy to jako dobrą zabawę, ale naprawdę ktoś kiedyś może się na tym przejechać. Nie wiem, jak inni, ale ja bym wolał, by do takiej sytuacji nie doszło i stąd moje uwagi. Choć biorąc pod uwagę brak jakiejkolwiek reakcji ze strony organizatora, odnoszę wrażenie, że jestem jedyną osobą, która się tym przejmuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chętnie swój kod oddam, jeżeli poprawi to humor gramowiczom ;]
Gier i tak nie kupuję na gramie, więc zniżka do niczego mi się nie przyda, a komuś innemu może podpasować. Nie ma co się spinać, najbardziej cieszy mnie wyróżnienie i to, że sporo osób przeczytało moje grafomańskie wybryki ;]

Jeżeli więc to możliwe, z chęcią odstąpię swoją zniżkę osobie, która w kilku zdaniach napisze tutaj, dlaczego NIE UDAŁO jej się zgarnąć głównej nagrody w konkursie ;]

(nie ma limitu znaków! xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagrodzone prace to parodia. Przecież to styl jak w wypracowaniu szkolnym "Poleć koledze grę, w której spodobała Ci się grafika".. Takich prac były dziesiątki, może dlatego organizatorzy je wybrali - można było rzucić monetą, bo i tak zwycięzca nie robi różnicy. Uśmiechnąłem się pod nosem widząc pracę zwycięzcy, bo jest wyjątkowa jak śnieg w grudniu i lepiej czytało mi się chyba tylko "Ulissesa" Joyce''a. Jedyną pracą, która z wytypowanej czwórki jakoś się broni jest ta Daelora, który z kolei przekroczył znacząco limit znaków.

"Wstyd, panowie szlachta". Tylko tyle i aż tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować