Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2008 o 23:13, Solstheim napisał:

Ogólnie jestem
mile zaskoczony eventami w wowie po tym co było w Guild Warsie.


Ano, czyż nie są świetne? W GW z eventami było więcej problemu, niż radochy: lagi, irytująco trudne questy i ogólnie nudziły po 1 dniu. A tutaj nie dość, że w całym świecie gry coś się dzieje i są bardzo ciekawe (również unikatowe, jak mounty) nagrody, to jeszcze jest to bardzo fajne urozmaicenie do levelowania (bonusy i dodatkowy exp) i fajna odmiana od codziennego grindu i farmu (łatwe potyczki z bossami). A i można małe co nieco zarobić (ja sprzedałem na prawdę sporo przemian i dyniek, a jeszcze mi jakieś zostały, więc pewnie uda się podbić cenę wysoko jak się event skończy). Mi się szczególnie podobały rymowane gadki Jeźdźca Bez Głowy w starej pięknej angielszczyźnie ("Harken, cur! Tis you I spurn! Now feel... the burn!") i ten klimat pokręconego upiora ("Here''s my body, fit and pure! Now, your blackened souls I''ll cure!").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 23:11, Sth`Devilish napisał:

Nie. Będą za to tzw przedmioty typu "Heirloom", które są wiązane nie z postacią, a z
kontem i które będą dawać 10% boosta do XP.

OK. A mógłbys dac linka do strony gdzie to jest jakoś szerzej opisane?

Dnia 31.10.2008 o 23:11, Sth`Devilish napisał:

Pewnie tak, czemu nie :) Trial TBC z tego co pamiętam ukazał się jakieś parę miesięcy
po premierze. Mogę się mylić, ale jak sięgam pamięcią to nie miałem takiej opcji, a grę
kupiłem później niż inni.

Ja planuję kupic wotlk w grudniu więc się pewnie nie załapię. ;]

****
I jeszcze jedna sprawa, tym razem dotycząca Death Knighta-mianowicie jak będzie wyglądała sprawa profesji u postaci zaczynającej od 55 lvlu? Przy lvlelowaniu od 1go poziomu ma się profesje np. na 250 na tym lvlu. Czy DK będzie zaczynał profesje od 1, czy od jakies wyższej, adekwatnej do 55 poziomu liczby?
To samo odnośnie golda-0, czy np.100g na starcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanka:
Czy polecacie jakiś konkretny serwer? Oraz jak szukać gildii w WoWie na danym serwerze. Czy muszę szukać w grze czy są jakieś spisy na forach? A może ktoś zaoferowałby pomoc nowemu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 11:55, kacper2691 napisał:

Jeszcze mam takie pytanka:
Czy polecacie jakiś konkretny serwer? Oraz jak szukać gildii w WoWie na danym serwerze.
Czy muszę szukać w grze czy są jakieś spisy na forach? A może ktoś zaoferowałby pomoc
nowemu? :P


Sa realm''y PvP oraz PvE to od ciebie zalezy czy wolisz potyczke z ludzmi PvP czy obchodzic Insty/raidy PvE
Gildie poprostu szukasz "spamiac" na generalu "( LF Guild ) ;p ale lepiej isc do gildi kumpla lub osob ci znanych :) co do realm''a BL jest zapelniony ale tam jest bardzo duzo polakow i maja swietny progress , w sumie zalezy od ciebie jaki realm wybierasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 11:55, kacper2691 napisał:

Oraz jak szukać gildii w WoWie na danym serwerze.
Czy muszę szukać w grze czy są jakieś spisy na forach?


Gildia sama Cię znajdzie. Pójdziesz z jakąś grupą na instancję i bardzo prawdopodobne, że dostaniesz zaproszenie do gildii (mnie zawsze zamęczali tymi zaproszeniami). A na generalu lepiej nie spamuj, bo szanujące się gildie takich przypadkowych spamerów nie biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania tkoemana:) Jak będa wygladały profesje u DK? Bo chciałem go zrobić głownie z powodów inskrypcyjnych^^(mag ench/tail warrior skin/min i dk insc/herb to ładna trójka:)) oprócz tego, że pewnie będzie to ciekawa klasa:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 19:04, barsum napisał:

Dołączam się do pytania tkoemana:) Jak będa wygladały profesje u DK? Bo chciałem go zrobić
głownie z powodów inskrypcyjnych^^(mag ench/tail warrior skin/min i dk insc/herb to ładna
trójka:)) oprócz tego, że pewnie będzie to ciekawa klasa:).

Będzie zaczynał z profesjami drugorzędnymi rozwiniętymi do poziomu odpowiadającego poziomowi 55. Jednak wygląda na to, że główne profesje trzeba będzie rozwijać od 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Zdecydowałem,że będę grał Lockiem, bo imo wypada bardzo przyjemnie. Jednak znów mam spory problem, bo z serwerem. Szukam takiego, na którym byłoby trochę Polaków, ale też inne narodowości. Co do typu... Tu gubię się zupełnie, bo parafrazując GW:EN ,"Troje ludzi, a cztery opinie" , tzn. niektórzy mówią, że najlepiej grać na PvP, bo można się skupić na PvE, a w odskoczni "ciekawie" pograc na PvP, co "niby" na serwerze typu Normal nie jest możliwe. Ja szczerze powiem, że wolę PvE, niż PvP, z małymi wyjątkami. Mój brat mi doradza jeszcze serwery Burning Legion i Vek''nilash (or something) . Co do pierwszego, to ponoć panuje tam niezły chaos i bluzgi sypią się na lewo i prawo, ogólnie - zero klimatu - czy to prawda? Co do drugiego, to nie mam o nim zielonego pojęcia, szczerze powiedziawszy. Mam nadzieję, że mi pomożecie, bo zgubiłem się już :P

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 19:11, Czedwik napisał:

Będzie zaczynał z profesjami drugorzędnymi rozwiniętymi do poziomu odpowiadającego poziomowi
55. Jednak wygląda na to, że główne profesje trzeba będzie rozwijać od 0.


Będzie zaczynał z rozwiniętym tylko niezbędnym first aid. Resztę profesji trzeba będzie levelować od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to na Vek''nilashu gra SK-Gaming, jedna z czołowych gildii raidowych. Jeśli dobrze pamiętam, to oni zgarnęli world first na Kil''Jaedenie.

Co do typów serwera - problem jest natury transferowej. Teraz płatne transfery dostępne są na każdy realm, ale do nie dawna nie można było transferować się z serwerów PvE na PvP. W związku z tym, czołowe gildie musiały grać na serwerach PvP. W przeciwnym wypadku nie miały najmniejszych szans na pomyślną rekrutację między-serwerwową (nikt nie chciał się przenosić na serwery PvE). Dlatego też gracze na serwerach PvP, dominują również w PvE.

Co do technicznych różnic - było to wałkowane n-krotnie i jest szczegółowo opisane na oficjalnej stronie WoWa. Na serwerze PvP możesz zostać zaatakowany przez gracza z przeciwnej frakcji niemalże wszędzie, na serwerze PvE musisz najpierw wyrazić zgodę na atak gracza przeciwnej frakcji (z kilkoma wyjątkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 19:31, Mr.M napisał:

Hej.
Zdecydowałem,że będę grał Lockiem, bo imo wypada bardzo przyjemnie. Jednak znów mam spory
problem, bo z serwerem. Szukam takiego, na którym byłoby trochę Polaków, ale też inne
narodowości. Co do typu... Tu gubię się zupełnie, bo parafrazując GW:EN ,"Troje ludzi,
a cztery opinie" , tzn. niektórzy mówią, że najlepiej grać na PvP, bo można się skupić
na PvE, a w odskoczni "ciekawie" pograc na PvP, co "niby" na serwerze typu Normal nie
jest możliwe. Ja szczerze powiem, że wolę PvE, niż PvP, z małymi wyjątkami. Mój brat
mi doradza jeszcze serwery Burning Legion i Vek''nilash (or something) . Co do pierwszego,
to ponoć panuje tam niezły chaos i bluzgi sypią się na lewo i prawo, ogólnie - zero klimatu
- czy to prawda? Co do drugiego, to nie mam o nim zielonego pojęcia, szczerze powiedziawszy.
Mam nadzieję, że mi pomożecie, bo zgubiłem się już :P

M.



Na Vek''Nilashu grałem od poczatku istnienia. Poziom pve zawsze stal na wysokim poziomie - [curse -> meet your makers -> sk gaming - put your name here], ace, sisu to te lepsiejsze gildie. Jesli chodzi o Polaków to kiedyś była tam swietna gildia, ale niestety sie rozpadła i ludzie pouciekali na BLa. Teraz jest tam jeszcze NOD cośtam, ale u nich cienko z organizacja etc. BL poziomem kulturalnym się nie sławi, ale zawsze znajdziesz jakas gildie na poziomie.

Osobiscie nie radze tworzyc postaci na Veku, mam tam 3 postacie i planuje przeniesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Mr.M
Jeśli chcesz grać Horda to zapraszam na Auchindoun, jest jedna "dobra" polska gildia, jest to serwer PvP. Jeśli chcesz coś więcej wiedzieć o tym serwie to pytaj. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że często pada ten serwer, to prawda? :P

Ps. Do ogółu - czy na servach PvP rozgrywka jest skupiona bardziej na PvP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał - ale pchanie się na serwery z SK/Nihilum czy inne takie wiele nie da, nowa osoba nie ma żadnych szans na dostanie się do takowych, a pozostałe gildie zawsze będą tylko dekoracją w porównaniu z nimi. To już lepiej jakiś troche mniej rozwinięty serwer - nie totalnie zacofany, ofc - gdzie jeszcze można się jakoś wybić, a nie zawsze będziesz zerem w światku rajdowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 21:44, Mr.M napisał:

Słyszałem, że często pada ten serwer, to prawda? :P

Ps. Do ogółu - czy na servach PvP rozgrywka jest skupiona bardziej na PvP?


Hmmm, ostatnio nie pada, kiedyś padał jak dawali patche albo coś takiego. Co do tego 2 nie powiedziałbym, tam jest 1 góra 2 gildie PvP. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to, że DK ma zaczynac z profesjami od zera wydaje mi się nieco dziwne-trochę głupio będzie latac po Barrens z 58lvlem i farmic copper ore :P

Jak dokupię nowy miesiąc zamierzam zacząc grac belfem-nowy patch wprowadził trochę zmian do raciali, nie moge teraz tego sprawdzic więc pytam-chodzi o arcane torrent:
http://www.wow-europe.com/en/info/races/bloodelves.html
"Silence all enemies within 8 yards for 2 sec and restores 5 + 1/Level% of your Mana."
Jak to odczytywac? Na 80tym lvlu będzie odnowione 86% many? Przypuszczam, że nie na wowheadzie ktoś napisał, że to będzie zawsze 6% of total mana (nie base). Ktos wie jak to jest z tym skillem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można usunąć, albo przesunąć "panel" mouseover (ten w prawym dolnym rogu co się wyświetla po najechaniu na inną postać)? Szukałem w opcjach, na wowwiki itp. ale znaleźć nie mogę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 22:51, tkoeman napisał:

Hmmm, to, że DK ma zaczynac z profesjami od zera wydaje mi się nieco dziwne-trochę głupio
będzie latac po Barrens z 58lvlem i farmic copper ore :P

Jak dokupię nowy miesiąc zamierzam zacząc grac belfem-nowy patch wprowadził trochę zmian
do raciali, nie moge teraz tego sprawdzic więc pytam-chodzi o arcane torrent:
http://www.wow-europe.com/en/info/races/bloodelves.html
"Silence all enemies within 8 yards for 2 sec and restores 5 + 1/Level% of your Mana."
Jak to odczytywac? Na 80tym lvlu będzie odnowione 86% many? Przypuszczam, że nie na wowheadzie
ktoś napisał, że to będzie zawsze 6% of total mana (nie base). Ktos wie jak to jest z
tym skillem?


Wlasnie tez sie dziwie:P moze bedzie sie ustawialo na nim odrazu 225/300? Zobaczymy:) A co do raciala to silencuje na 2 s i odnawia 6% many.(albo 25 energy chyba jakos tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 02:50, Astropath napisał:

W jaki sposób można usunąć, albo przesunąć "panel" mouseover (ten w prawym dolnym rogu
co się wyświetla po najechaniu na inną postać)? Szukałem w opcjach, na wowwiki itp. ale
znaleźć nie mogę :/


Za pomocą moda. Ja korzystam z TinyTip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się