Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: XCOM - zapowiedź

14 postów w tym temacie

Nie wiem czemu piszecie że wraca w nieco zmienionej koncepcji. Jedyne co pozostało z XCOMa to kosmici, a i tak są oni zupełnie niepodobni do tych ze starej serii. Równie dobrze można napisać że Crysis to XCOM z nieco zmienioną koncepcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sama koncepcja prowadzenia akcji dość niepokojąco przypomina stare Jedi Academy - znaczy ok, misje same w sobie były tam fajne i różnorodne, ale sama opowieść była strasznie słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam oryginału ale ten filmik prezentuje się dość drętwo.W każdym mnie nie zachęcił do ewentualnego kupna gry a wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmik prezentuje się znakomicie, uważam jednak, że skoro robią fps, to powinni odpuścić sobie "taktyczność" misji, to powinno być ustalane przed rozpoczęciem misji, ekwipunek i zachowanie pomocników, jak w poprzednich częściach. FPS powinien być czystą akcją, nie ustawianiem ludzików po kątach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 23:18, Aver88 napisał:

Nie wiem czemu piszecie że wraca w nieco zmienionej koncepcji. Jedyne co pozostało z
XCOMa to kosmici, a i tak są oni zupełnie niepodobni do tych ze starej serii. Równie
dobrze można napisać że Crysis to XCOM z nieco zmienioną koncepcją.


Dokładnie tak. Oryginalny XCOM (a w zasadzie UFO: Enemy Unknown jak to się nazywało w Europie) to jest - i mówię to bez przesady - jedna z 5 najlepszych gier w historii pecetów. Do dziś nie potrafię zrozumieć dlaczego nikt nie zdecydował się na stuprocentowy remake (np. jak przy Bionic Commando Rearmed), wystarczy przy zachowaniu całej starej treści i mechaniki wyposażyć grę w nową oprawę audiowizualną. Przecież koszt takiej operacji byłby niewielki, a szanse rynkowe (zwłaszcza jeśli spojrzeć na sprzedaż innych nostalgicznych tytułów indie) ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIE nie i jeszcze raz nie. TO NIE jest X-COM, to jakaś "popierdółka" :) . O tragicznej grafice nie wspomne. Ja chcę starego X-COM :) . Całe szczęście że na STEAM można kupić sobie stare ufo za 4 euro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra... z X-COM ta gra faktycznie nie ma za dużo wspólnego. żeby nie powiedzieć że nazwę. Gdzie turowa rozgrywka?? gdzie rozbudowa bazy ?? i gdzie mapa całego świata i ekonomia ?? tragedia a zapowiedzi były takie obiecujące rok temu. :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten klimat co tutaj widać to mi Mafię przypomina a nie Xcom :D jak na razie dużo pracy przed nimi a do grafiki nie mam zastrzeżeń tylko by się to wszystko jakoś kupy trzymało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra rewelacyjna ale sporo na bugow i to boli.Niemozliwosc zrobienia niektorych rzeczy boli.
Zestrzelenie "nadzorcy" przy standartowych statkach (z plazmami)niemozliwe z powodu zawieszania sie gry na przyblizeniu ziemi gdy czwarta jednostka powinna atakowac...i nie mozna trgo obejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować