• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
maAtis9988

Brak pliku NTLDR-WIELKI PROBLEM!!!

Pytanie

Włączam kompa i pisze:Brak pliku NTLDR".Czytałem, że trzeba płytę Windows XP włożyć itd.Ja niestety takiej płyty nie mam.Co robić?Widziałem jakąś stronę o tym, żeby konsolę odzyskiwania systemu wypalić na płycie itd. , ale nie pamiętam już gdzie to było.Proszę o pomoc!!!

EDIT:Znalazłem już. http://www.fixitpc.pl/topic/48-konsola-odzyskiwania-naprawianie-windows/ .Teraz czy wystarczy pobrać ten plik Konsola(fixitpc.pl).iso i wypalić na CD czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

39 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ale ten problem sprawia, w ogóle że nie możesz włączyć kompa i z niego korzystać? Czy piszesz teraz z innego komputera? Mi kiedyś przy starcie pisało, że brak mi jakiegoś pliku, ale olałem tę informację i jakoś żyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.07.2011 o 14:18, matis9988 napisał:

Mam już tą konsolę odzyskiwania systemu, ale nie wiem skąd wziąć ten plik z NTLDR?Jakby
mi ktoś przesłał to by działało?


Skąd pobrać ten plik?Działałoby gdyby ktoś mi go wysłał?Jak tak to mógłby ktoś wysłać?Mam XP Pro z SP3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.07.2011 o 18:02, matis9988 napisał:

Skąd pobrać ten plik?Działałoby gdyby ktoś mi go wysłał?Jak tak to mógłby ktoś wysłać?Mam
XP Pro z SP3.


Też miałem raz ten błąd. Plik znajdziesz na płycie z system. Nie pamiętam, czy trzeba było użyć polecania copy czy expand, ale plik ten kopiujesz z x:\i386\ntldr do c:\, przy czym x to litery napędu optycznego. Wyglądałoby to tak:

copy x:\i386\ntldr c:\

PS. u mnie konieczne było jeszcze skopiowanie pliku ntdetect.com z tego samego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.07.2011 o 20:41, Piterixos napisał:

Tak ale kolega pisze, że nie ma płytki z windowsem


A to przepraszam, moje niedopatrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli pozwolicie podepnę się do tematu ponieważ miałem podobny problem ale miałem płytę i skopiowałem plik ntldr ale teraz od razu po ekranie znajdowania napędów komp się resetuje. Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Trochę dziwne...nie chodzi ci czasem o ten moment, w którym odbywa się botowanie z płyty (da się ustawić kolejność w biosie)? Bo jeśli o to to po prostu przeinstaluj windowsa i po problemie. Ładowanie dochodzi do tego momentu, ponieważ dopiero potem wczytuje się windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam konsolę odzyskiwania i plik NTLDR, ale złe hasło jest jak wpisuję chociaż nie miałem hasła.Muszę kupić system?Mógłby ktos podać link do jakiejś aukcji na allegro gdzie po zainstalowaniu na moim komputerze ten system będzie w pełni legalny?I oczywiście nie za dużą cenę.Jakby co to mam już oryginalny system Windows XP Pro, ale mi się płyt złamała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.07.2011 o 07:17, charnjit013 napisał:

> I o co chodzi z tym windowsem Pro?

Windows XP Professional SP3. O to Ci chodzi?

No bo qurde wczytaj się jak to brzmi: "Jakby co to mam już oryginalny system Windows XP Pro, ale mi się płyta złamała." ja to zrozumiałem, że on sobie z powodu tego problemu kupił windowsa nowego, ale mu się płyta złamała.:P ale to może tylko moje rozumowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miałem płytę, ale mi się złamała i teraz mam ten problem z plikiem NTLDR, więc chcę kupić system Windows XP Professional jeszcze raz.W konsoli odzyskiwania jest potrzebne hasło do wpisania, ale ja nie mam więc naciskam ENTER i pisze, że jest niepoprawne.

@charnjit013

"Sprzedaż zgodna z licencją Microsoft OEM wraz z komputerem Dell z którym systemy zostały zakupione"

Ten komputer DELLa nie za bardzo mi potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ale jeśli macie orginalny system znaczy macie też naklejki cd keyem (to jest licencja) więc można płyte pożyczyć od kogoś nawet sobie przegrać windows (to się nazywa kopia bezpieczeństwa i prawo na to zezwala ) zainstalować na nowo przy użyciu własnego cd keya i po problemie te 350 zł to koszt licenji nie płyty bo zrobienie tej to koszt około 10 zł.A dla zainteresowanych przy wersji oem można w kompie zmienić wszystko z wyjątkiem płyty głównej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować