Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opcjonalna instalacja Rage na Xboksie 360 to zaledwie 22 GB

63 postów w tym temacie

Mnie po instalacji 26 GB danych The Force Unleashed 1 nic nie zdziwi, a ta żonglerka płytami na czym będzie polegać, tak jak np w FFXIII że co pare rozdzialow zmieniamy plyte, czy np (jesli jest tam otwarty świat) to jak przechodzimy do innej lokacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mozna podlaczyc dysku zewnetrznego do xboxa360 przez usb? jak nie to fail :)

"I know the PS3 can handle a single room’s worth of textures so why I could see them gradually flickering into existence is rather worrying."
^no widac ps3 nie wyrabia z nowym enginem id, jak ktos ogladal 1,5h wypowiedz carmacka na quakecon to wie dlaczego tak jest, carmack mowil, ze nawet system operacyjny na ps3 bardzo duzo zajmuje pamieci, wiec sie meczyli 6 lat optymalizujac engine zeby rozwiazac problemy z mala pamiecia konsol, tak to juz dziala, ze jak sie obrocisz szybko to tekstury sie doczytuja, na xboxie pewnie bedzie podobnie, a jak na pc tak bedzie doczytywac to bedzie fail :)

"Nawet jeśli marne to pocieszenie dla kogokolwiek, wygląda na to, że na każdej z platform Rage będzie się czegoś potwornie wstydził. "
chodzilo ci o tekstury takie same jak na xbox360? bo to nic nowego, 22gb czy nawet 2x tyle na pc to niewiele, nikt na to nie zwraca uwagi bo wiekszosc ma 500-2000gb dyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "120GB" w xboxie więc problemów nie mam. Przyznaję jednak że 22GB to naprawdę duża przestrzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba nie trzeba instalować wszystkich płyt naraz, nie? Przecież w takim wypadku to i LA Noire ma koło 20GB, jak zainstalujemy wszystkie trzy nośniki. Więc gdy gra będzie działać jak wspomniany LA Noire, wtedy wystarczy, że w danym momencie zmienimy płytę i gramy dalej przy czym można wtedy zainstalować kolejną płytkę, usuwając przy tym poprzednią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 18:16, Wuj3kSamoZuo napisał:

No ale chyba nie trzeba instalować wszystkich płyt naraz, nie? Przecież w takim wypadku
to i LA Noire ma koło 20GB, jak zainstalujemy wszystkie trzy nośniki.

Trzeba. Tak jak mówił Carmack - albo wszystko, albo nic.
"Przy X360 nie zdecydowaliśmy się na opcję częściowej instalacji gry; albo ściągasz wszystko albo nic,'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ajć mój błąd przyznaję, nie doczytałem najwidoczniej tego co powiedział pan Carmack. Ale w takim razie, czemu gracze są zmuszeni do całkowitej instalacji? Jakoś w grze Team Bondi działała częściowa metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodzi o to, jak został zaprojektowany sam świat gry, jak i silnik, opierający się o ogromnych rozmiarów tekstury. W L.A. Noire sprawa wyglądała zupełnie inaczej plus, z tego co pamiętam, świat L.A. Noire był znacznie mniejszy od tego, w którym przyjdzie nam się bawić/nudzić w Rage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft kiedyś rozdawał 20GB do pudła za darmo, oczywiście tylko w stanach. Nowy, większy dysk do konsoli to cena jednego tytułu, a jeśli ktoś gra sporo pieniędzy w błoto nie wyrzuci.

Swoją drogą - kto będzie grał w Rage na konsoli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 18:22, Zordon88 napisał:

Hahahah, to chyba pierwsza gra którą opcjonalnie można na konsoli instalować.

Raczej jedna z kilkuset - każda gra na X360 posiada opcję instalacji. Płyta z grą wciąż musi być w napędzie, ale dane doczytywane są z dysku twardego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to leżę, mam jedynie te 17GB w niby 20GB twardzielu. A niech to... użytkownicy nowych wersji z 250GB dyskiem mogą machnąć na to pewnie ręką. Trzeba jakiś większy dysk skołować :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 18:37, marcinsud napisał:

Wiadomo coś na temat uwolnienia poprzedniego silnika wraz z premiera Rage?

Chodzi ci o udostepnienie id Tech 4 za darmo? Carmack obiecał jeszcze w tym roku. Zenimax wyraziło zgode.
Potwierdził to na QuakeConie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 18:49, PJ_MW napisał:

A co ja mam powiedzieć, skoro posiadam tylko 4 GB? :)


Czterech giga to potrzeba będzie na jednego save''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować