Zaloguj się, aby obserwować  
FireSniper

Konkurs na zamek HoMM5!!!

363 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2006 o 13:52, FireSniper napisał:

no ale na jakiej zasadzie dziala i do czego ono jest?


działa na takiej zasadzie, że jak chcesz wyciąć jakiś fragment obrazu, to lasso automatycznie zaznacza dokładnie pikselki :) chyba najprzydatniejsza rzecz w Photoshopie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 15:26, Adham napisał:

> no ale na jakiej zasadzie dziala i do czego ono jest?

działa na takiej zasadzie, że jak chcesz wyciąć jakiś fragment obrazu, to lasso automatycznie
zaznacza dokładnie pikselki :) chyba najprzydatniejsza rzecz w Photoshopie...

dzieki sprobuj sie nauczyc nim poslugiwac. ale jednak moja praca nie bedzie dzis jeszcze skonczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 14:13, Dark SMG napisał:

a jaka jest nagroda ?? :-)

chwala w oczach forumowiczów i czlonkow CDP :D
PS. Jak mi znajdziesz sponsora to beda nagrody :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

!!UAKTUALNIENIE!!

Mroźne miasto (nic innego do głowy mi nie przyszło :))

Kolory – Błękit, biel.
Symbole – Sopel lodu, Kieł wilka.

Religia
Sylath – Smok powietrza i Elrath – Smok światłości.

Historia:

218 YSD: Wojny z orkami
Orkowie atakują ludność z Imperium Sokoła, która ucieka w kierunku gór. Prowadzi ich Nevain.

219 - 305 YSD: Osiedlenie się w górach
W mroźnych górach ludność znajduje schronienie. Nevain zostaje pierwszym władcą Mroźnego miasta. Pierwsi tropiciele rozpoczynają polowanie na zwierzynę. Pierwsi strażnicy bronią obozu przed wilkami.

308 YSD: Oswojenie wilków
Tropiciele oswajają wilki. Od tamtych czasów tworzą one trzon armii Mroźnej ludności.

320 YSD: Wyprawa magów
Magowie z akademii wyruszają w góry aby zwiększyć zdolności magii lodu. Zostają jednak w Mroźnym Mieście, przekupieni przez władcę, Retelinna.

512 – 635 YSD: Wojna z akademią
Sahaturas rozpoczyna wojnę z Akademią chcąc zdobyć nowe, cieplejsze, tereny. Mroźni jednak przegrywają, mimo tego, że Akademia walczyła z Nekromantami.

695 YSD: Schizma mrozu
Frakcja Spirytualistów sprzeciwia się dawania Magom Mrozu coraz większych możliwości w Radzie Arkan. Rozpoczyna się wojna domowa, Mroźni rozdzielają się. Panśtwo zaczyna chylić się do upadku.

727 YSD: Czas niepokoju
Podczas wojny domowej frakcja Magów zostaje zaatakowana przez Orków. Spirytualiści zgadzają się jedynie na zawieszenie broni, ale Gharad, przywódca, nie zgadza się pomóc Czarodziejom w walce.

780 YSD: Połączenie sił
Magowie zgadzają się zrezygnować z kilku prawa nadanych im w Radzie. Teraz, chronieni przez Spirytualistów, mogą spokojnie pracować nad swym wielkim projektem.

831 YSD: Stworzenie giganta
Magowie, na czele z Ikharanem, tworzą z magicznego lodu Lodowego Giganta.

900 YSD: Posłaniec z Imperium
Z Imperium Gryfa przybywa posłaniec. Oferuje ludności Mrozu powrót do ojczyzny. Władca Aran’iel nie zgadza się na propozycje.

969 YSD: Nowa nadzieja
Imperium Gryfa rozpoczyna wojnę z Demonami. Akademia z pewnością będzie chciała pomóc dawnemu Imperium Sokoła... Nawet jeśli wygrają, będą osłabieni. A Mroźny Władca, Netarin, ma zamiar to wykorzystać...

JEDNOSTKI

1. poziom - Tropiciel/ Strażnik - uzbrojenie i pancerz: lekka zbroja skórzana, włócznia.
Statystyki: Atak: 2/ul.3 | Obrażenia 2-3/ 2-4 | Obrona 4/ 4 | Punkty życia (PŻ) 8/ 10 | Inicjatywa 6/ 8 | Mana 0/ 0 | Strzały 0/0, Szybkość 4/ 5 | Koszt: 50/ 80
Miejsce rekrutacji – Namioty / Kwatery – koszt: 800 / 1000, 5 drewna

2. poziom - Wilk/ Śnieżny Wilk - futro: białe, szare. Specjalne zdolności - ul. 50% szans na spowolnienie (swym zimnym oddechem może spowolnić metabolizm ofiary)
Statystyki: Atak 4/ 5 | Obrażenia 3-8/ 3-9 | Obrona 1/ 2 | PŻ 10/ 15 | Inicjatywa 12/ 16 | Mana 0/ 0 | Strzały 0/ 0 | Szybkość 6/ 7 | Koszt 80/ 120
Rekrutacja: Wilcza jaskinia / Wilcze Legowisko – 1200, 5 kamieni / 2000, 5 kamieni

3. poziom - Esencja lodu/ Esencja Mrozu - Esencja jako ciało astralne pancerza nie posiada :) Atakuje lodowymi strzałami. Specjalne: Unieruchomienie przeciwnika podczas walki wrecz, latanie.
Statystyki: Atak 5/ 5 | Obrażenia 4-10/ 5-12 | Obrona 5/ 6 | PŻ 20/ 30 | Inicjatywa 8/ 8 | Mana
0/0 | Strzały 6/12 | Szybkość 6/6 | Koszt 140/ 220
Rekrutacja: Portal mrozu / Teleport Astralny – 1500, 2 kryształy / 2500, 3 kryształy
Dodatkowo: Astralny duch – 1000, 1 kryształ / zwiększa przyrost Esencji.

4. poziom - Szaman lodu / Mroźny Mag – Ubrany w błękitno-białe szaty, w ręku ma zwój z zaklęciami i kostur. Specjalne: strzela, rzuca czary związane z lodem.
Statystyki: Atak 4/ 5 | Obrażenia 3-9/ 4-11 | Obrona 5/ 5 | PŻ 25/ 35 | Inicjatywa 10/ 11 | Mana 45/60 | Strzały 8/10 | Szybkość 5/6 | Koszt 160/ 250
Rekrutacja: Obozowisko szamanów/ Wieża magii – 1000, 5 każdego surowca / 2500, 10 siarki

5. poziom - Mroźny syn/ Spirytualista – Wojownik z mieczem (ul. z dwoma) i zbroją płytową. Specjalne: 10% odp. na magię, lot (teleportacja), ul. dwa ataki, 20% odp. na magię.
Statystyki: Atak 13/ 16 | Obrażenia 7-13/ 10 –16 | Obrona 15/16 | PŻ 80/ 110 | Inicjatywa 7/ 8 | Mana 0/ 0 | Strzały 0/ 0 | Szybkość 7/8 | Koszt 800/ 1100
Rekrutacja: Kapliczka mrozu/ Świątynia mrozu – 5000, 5 rtęci / 7000, 5 rtęci, 5 siarki
Specjalne: Szkoła przy Świątyni – 3000 / zwiększa przyrost Spirytualistów.
6. poziom - Wilkołak/ Wilkołak Mrozu – na starcie napiszę, że to wilkołak nie klasyczny, tylko w wersji centaurowej :). Łuk, miecz, lekki pancerz. Specjalne: brak kar w walce wręcz.
Statystyki: Atak 18/ 20 | Obrażenia 17-24/ 17-27 | Obrona 19/ 21 | PŻ 120/ 150 | Inicjatywa 12/ 13 | Mana 0/ 0 | Strzały 4/6 | Szybkość 6/8 | Koszt 1600/ 2100
Rekrutacja: Grota Wilkołaka/ Wzgórze Wilkołaka – 5500, siarki, 5 kamieni / 9000, 15 kamieni, 5 siarki, 5 kryształów

7. poziom - Lodowy Gigant/ Lodowy Kolos – Ogromny twór magii. Specjalne: czary Ice Bolt i Frost Ring, odp. na magię umysłu, ul. wzbudza strach.
Statystyki: Atak 26/ 30 Obrażenia 40-65/ 50-80 | Obrona 26/ 31 | PŻ 160/ 220 | Inicjatywa 10/ 10 | Mana 15/ 20 | Strzały 0/ 0 | Szybkość 4/ 6 | Koszt 4000 +1 klejnot/ 4700 +2 klejnoty
Rekrutacja: Komnaty Mrozu/ Mroźny Zamek - 15000, 20 kamieni, 10 klejnotów / 25000, 20 kamieni, 15 klejnotów

Pozostałe budynki

Dom rady miasta – 2500 złota / dodaje 1000 dziennie --> Ratusz - 5000 / daje 2000 dziennie --> Kapitol – 10000 / daje 4000 dziennie
Fort – 5000, 20 kamieni, 20 drewna --> Cytadela – 2500, 5 kamieni --> Zamek – 5000
Targowisko – 500, 5 drewna --> Magazyn Zasobów – 5000, 5 kamieni / daje 1 klejnot dziennie
Kuźnia – pozwala na budowę Wozu z amunicją --> Duży warsztat – produkuje balisty
Gildia Magów – 1000, 5 drewna, 5 kamieni, 1 każdego pozostałego surowca --> Gildia Magów 2 – 1000, 5 drewna, kamieni, 3 pozostałych surowców --> Gildia Magów 3 – 1000, 5 drewna i kamieni, 5 pozostałych surowców --> Kryształ Mocy – 1000, 3 klejnoty / dodaje +1 do mocy bohaterowi odwiedzającemu --> Gildia Magów 4 – 1000, 5 drewna i kamieni, 8 pozostałych surowców --> Gildia Magów 5 - 1500, 10 każdego surowca
Karczma – rekrutacja bohaterów / 500 złota --> Bractwo Mrozu – zwiększa morale bohaterowi w mieście / 1000
Świetlny Monument – graal.

Bohaterowie
”Might” – Najwyższy strażnik.
”Magic” – Akolita

NETARIN – Najwyższy strażnik.
Specjalne: Spirytualiści.
Przywódca Mroźnych, dawniej Spirytualista. BOHATER GŁÓWNY.

ALAGEH – Akolita
Specjalne: magia destrukcji.
Alageh do perfekcji opanował Magię destrukcji... Doradca Netarina. Jest w prostej linii potomkiem Ikharina.

BEOWULF – Najwyższy strażnik.
Specjalne: Wilki.
Jeden z tropicieli, którzy oswoili wilki. Beowulf zna je tak, jak własną rodzinę i potrafi ustawić je taktycznie. Doradca Netarina. Pochodzi z rodziny Gharada.

IFTANER – Akolita
Specjalne: Esencja mrozu.

DERVIL – Najwyższy strażnik.
Specjalność – taktyka.

AERIEL – Akolita
Specjalność: Szamani Mrozu.

OGROGH – Najwyższy strażnik.
Specjalność – Balista.

ILITH’AGAN – Akolita
Specjalność – klejnoty

MERVILL – Najwyższy strażnik
Specjalność – znajd. drogi

Uwagi końcowe:
- statystyki wzorowane na jednostkach z Dungeon,
- zamek wzorowany na fortecy z Heroes 3.

Podziękowania dla LordOfUndead za kilka drobnych rad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 18:50, Adham napisał:

Aj o zamku zapomniałem :)
Jest to zaemk Fortecy z H III, trochę przemalowany :)
Zapomnaiłem tego paska na dole wyciąć :|


Troche przemalowany xD
Mówiłem daj pomysły i materiały to ci zrobie zamek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 19:14, LordOfUndeads napisał:

> Aj o zamku zapomniałem :)
> Jest to zaemk Fortecy z H III, trochę przemalowany :)
> Zapomnaiłem tego paska na dole wyciąć :|

Troche przemalowany xD
Mówiłem daj pomysły i materiały to ci zrobie zamek.

lol to by bylo nie fair! (chyba ze mi tez mozesz zrobic zamek :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 19:21, FireSniper napisał:

lol to by bylo nie fair! (chyba ze mi tez mozesz zrobic zamek :D)


Żebyś Ty wiedział co my wcześniej robiliśmy... XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 19:22, Adham napisał:

> lol to by bylo nie fair! (chyba ze mi tez mozesz zrobic zamek :D)

Żebyś Ty wiedział co my wcześniej robiliśmy... XP

np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 19:21, FireSniper napisał:

> > Aj o zamku zapomniałem :)
> > Jest to zaemk Fortecy z H III, trochę przemalowany :)
> > Zapomnaiłem tego paska na dole wyciąć :|
>
> Troche przemalowany xD
> Mówiłem daj pomysły i materiały to ci zrobie zamek.
lol to by bylo nie fair! (chyba ze mi tez mozesz zrobic zamek :D)


Wiesz jak mi dasz plan i materiały też zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 19:24, LordOfUndeads napisał:

> > > Aj o zamku zapomniałem :)
> > > Jest to zaemk Fortecy z H III, trochę przemalowany :)
> > > Zapomnaiłem tego paska na dole wyciąć :|
> >
> > Troche przemalowany xD
> > Mówiłem daj pomysły i materiały to ci zrobie zamek.
> lol to by bylo nie fair! (chyba ze mi tez mozesz zrobic zamek :D)

Wiesz jak mi dasz plan i materiały też zrobie

jeszcze dzisiaj poglowkuje a jak nie dam rady ci jutro dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 19:24, FireSniper napisał:

np?


w sumie nic wielkiego... po prostu mieszkamy na jednym osiedlu, chodzimy do jednej klasy... no to się spotykamy i gadamy o wszystkim :)

PS. Gdyby nie ja to Lorda na tym forum by nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 19:26, Adham napisał:

> np?

w sumie nic wielkiego... po prostu mieszkamy na jednym osiedlu, chodzimy do jednej klasy...
no to się spotykamy i gadamy o wszystkim :)

PS. Gdyby nie ja to Lorda na tym forum by nie było :)

teraz kapuje; nic dziwnego, kolezenska pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować