Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Hard Reset dostanie demo

19 postów w tym temacie

Da się? Da się. Małe studio, nowa produkcja, a jakoś nie ma problemu z wydaniem dema. Tylko wielcy giganci biadolą, że robienie dem to taka drożyzna, że kupa pracy, że nie można, że się nie da. Tak, ci, co mają najwięcej kasy i czyja gra ma tej kasy najwięcej zarobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo przed premierą -> mniejszy hype w stylu "muszę w to zagrać" -> mniejsza sprzedaż -> jeszcze mniejsza sprzedaż bo "znajomi nie kupili"

Ot, taki jest rynek graczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 15:17, Selv napisał:

Demo przed premierą -> mniejszy hype w stylu "muszę w to zagrać" -> mniejsza sprzedaż
-> jeszcze mniejsza sprzedaż bo "znajomi nie kupili"


Brak dema przed premierą -> jakość gry jest niewiadomą -> "eee tam, nie kupię, nie zaryzykuję 150 zeta na kota w worku".

Druga strona medalu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W PL na pewno, na całym świecie jest odwrotnie :)
Kto by się tam Polską przejmował.

Jeśli zarabiałbyś 4k zł w wieku 22 lat zbierając truskawki to gra za 200zł nie jest problemem. Kupujesz to na co masz ochotę, tak działa rynek gier na całym świecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 15:21, Selv napisał:

Jeśli zarabiałbyś 4k zł w wieku 22 lat zbierając truskawki to gra za 200zł nie jest problemem.
Kupujesz to na co masz ochotę, tak działa rynek gier na całym świecie ;)


No niekoniecznie, bo na mieszkanie, wyżywienie, etc etc wydawałbym wtedy też X razy więcej niż w Polsce. Wcale tak różowo na zachodzie nie jest, niestety ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze, na screenach wygląda ciekawie :) lubię te neonowe klimaty :) niech rzucają demko, chętnie się to to ogra. Myślę, że przy wielkich produkcjach z budżetami rozepchanymi do oporu, uznają demko za mało potrzebne. Ale mniejszy wydawca może skusić dobrym demkiem sporo osób do zakupu i zrobić dodatkowo trochę szumu w necie. Oby pozytywnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 15:12, Tenebrael napisał:

Da się? Da się. Małe studio, nowa produkcja, a jakoś nie ma problemu z wydaniem dema.
Tylko wielcy giganci biadolą, że robienie dem to taka drożyzna, że kupa pracy, że nie
można, że się nie da. Tak, ci, co mają najwięcej kasy i czyja gra ma tej kasy najwięcej
zarobić...

a co sie dziwisz, jak wydaja tyle kasy na marketing i robienie xx videa devdiary w kolko o tym samym tak, ze gry nie ma sensu kupowac bo wszystko widziales to im pozniej brakuje kasy na demko i inne podstawowe rzeczy, zreszta tak naprawde to sciemniaja bo sie boja wydac demo, zeby sie udalo opchnac tym co by sie w innym wypadku zniechecili demem, ale robic mase dlc jeszcze przed premiera maja czas i kase hehe

@Selv brak dema -> watpliwa jakosc gry -> czesc graczy ominie gre szerokim lukiem bo nie kupia w ciemno / czesc sprawdzi pelna wersje z torrentow i juz ja przejdzie do konca i nie kupi / ci co kupili sa zawiedzieni bo nabrali sie na nahypeowany crap i masowo odsprzedawaja swoja gre -> duzy spadek sprzedazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w innych tego typu strzelankach... dostaniemy pierwszy level, pukawek od groma żeby każdą wypróbować, wszystkie poziomy trudności i gitara... można grać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny utrzymania się są niemal porównywalne, może kwestia 20-30%, ni jak się to ma jednak do pensji która wynosi 400%

Mieszkanie kosztuje więcej, owszem, ale bez przesady z tym kosztem.
Na zachodzie jest bardzo różowo w porównaniu do Polski jeśli chodzi o przelicznik pensja/produkty - niestety.
Mieszkałem w UK i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej ;)

Gry bez dema się sprzedają dobrze/lepiej bo gdyby było odwrotnie - wersje demo pojawiały by się znacznie częściej.

Identyczna sytuacja jest na rynku MMO, podczas premiery nie ma darmowych triali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 16:53, Selv napisał:

Mieszkałem w UK i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej ;)


Mój braciak mieszKA w UK, więc tym bardziej mam najświeższe info :P I owszem, koszty utrzymania są SPORO wyższe.

PS. Tak, pewnie się sprzedają lepiej. Bo masa ludzi da się naciągnąć na zakup gniota, nie mogąc go wypróbować przed zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie zachciało mu się Londynu albo innego popularnego miasta.
W Bournemouth koszty są bardzo zbliżone, można sobie spokojnie pozwolić na dużo więcej niż w PL.
Polecam zapoznać się z cennikami, często na wykopie są porównania.
Pokaż mi te "dużo wyższe koszty" w przeliczeniu pensja/zakupy :)
Co to znaczy "sporo", w zwykłym sklepie koszty produktów są niemal identyczne w przeliczeniu na złotówki, ew jak mówiłem, może 20-30% droższe. Ni jak to się jednak ma do pensji która wynosi ~400%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie, że chwali im się to (mam na myśli FWH). Widać nie boją się niepowodzenia swojego produktu, czyli produkt musi być niezły. Czekam na demko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie przeczytałem sprawozdania Myszastego z wersji testowej gry, to nie za wiele mnie ona obchodziła. Jednak coraz dokładniej zaczynam się przyglądać poczynaniom tej produkcji i oczywiście mocno kibicuje naszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 17:38, Selv napisał:

Widocznie zachciało mu się Londynu albo innego popularnego miasta.
W Bournemouth koszty są bardzo zbliżone, można sobie spokojnie pozwolić na dużo więcej
niż w PL.


Wiesz, w Polsce na wiosce też nieraz jest taniej :P Nie porównuj życia choćby w Warszawie do kosztów w jakiejś mieścince w UK. Ja porównuję koszty w stolicach obu krajów - i koszty w Londynie są ZNACZNIE wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszty oraz ZAROBKI - przy okazji.
Jeśli uważasz, że za minimalna/średnią pensje kupisz tyle samo produktów w UK co w PL dodając do tego koszty utrzymania to jesteś zabawny.
Różnica jest parokrotna (2-3razy).
Skoro masz tam brata to powinieneś wiedzieć, chyba, że on Tobie wciska kit albo naprawdę nie umie się sobą zająć, EOT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem szansę bulletstormie i być może dam szansę "Hard Reset" , chociaż odrobinkę zniechęca mnie fakt braku multi, ale tylko odrobinkę ;) Dajmy szansę na rozwój prosperujących polskich firm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować