Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2007 o 12:31, albinskia napisał:

ile płacicie za neostrade ??

Hmm... Jak na razie to 28 zł, ale już od następnego miecha cena skacze do 58 zł :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zainteresowanym cenami usług dostępu do internetu oferowanymi w Polsce, polecam ostatni raport UKE - "Analiza cen usług dostępu szerokopasmwoego świadczonych w ramach umów BSA przez operatorów alternatywnych i TP S.A."

http://www.uke.gov.pl/_gAllery/69/21/6921/Porownanie_ofert_Internet_BSA_z_oferta_TP_lipiec2007.pdf

Zaznaczam, że są to wyłącznie suche fakty - nie wydano żadnych opinii o faktycznej jakości oferowanych usług, więc jeśli ktoś będzie chciał zasięgnąć języka, najlepiej niech zrobi to wśród znajomych, a nie na forach, gdzie pełno anonimowych pyskaczy, którzy narzekają na łącze, podczas gdy tak naprawdę to tatuś zablokował im porty na routerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mianowicie: Czy można korzystać z internetu na dwóch komputerach, nie łamiąc warunków oferty i nie ponosząc dodatkowych opłat? Niedługo będę miał nowego kompa i stary przechodzi w posiadanie brata, który chciałby korzystać z internetu jednocześnie ze mną, ale na drugim kompie. Rozumiem, że nie da się inaczej tego rozwiązać niż zakupienie LiveBox''a? Jednak nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami, tylko z podzieleniem transferu, dobrze rozumuję? I jeszcze jedna sprawa - gdzie można kupić modem LiveBox? Tylko w oddziałach Telekomunikacji Polskiej S.A. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 12:12, igorinho napisał:

Mam pytanie, mianowicie: Czy można korzystać z internetu na dwóch komputerach, nie łamiąc warunków
oferty i nie ponosząc dodatkowych opłat?


Nie ma opłat za podzielenie łącza na dwa komputery.

Dnia 28.07.2007 o 12:12, igorinho napisał:

Rozumiem, że nie da się inaczej tego rozwiązać niż zakupienie LiveBox''a?


Możesz zastosować do tego celu dowolny ruter (z wbudowanym modemem ADSL). Jest cała masa lepszych ruterów niż Livebox, jednak kosztują kilka "stówek".

Dnia 28.07.2007 o 12:12, igorinho napisał:

Jednak nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami, tylko z podzieleniem transferu, dobrze rozumuję?


Transfer jest dzielony pomiędzy podłączone komputery (nie ma sztywnego podziału - każdy dostaje ile potrzebuje)

Dnia 28.07.2007 o 12:12, igorinho napisał:

I jeszcze jedna sprawa - gdzie można kupić modem LiveBox? Tylko w oddziałach Telekomunikacji Polskiej
S.A. ?


Tak. To znaczy w Telepunktach i salonach Orange. Można też zamówić na stronie tp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tata zdecydował u mnie, że z domowego telefonu nie korzystamy więc w grudniu z neostrady rezygnujemy i z domowego bo wtedy umowa się kończy. Płacimy80zł za internet i 100zł za domowy a prawie z domowego nie korzystamy. Najwyrazniej zapowiada się, że będziemy mieć Blue Conecta Ery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś Noeostradę i też reklamowali się mega wypasem. Za modem zapłaciłem niby złotówkę, a zamontować musiałem sobie sam, przez pierwsze dwa miesiące płaciłem 28 zł za opcję 512, potem kazali mi płacić 59 zł za opcję 128. Jeszcze net nie zawsze był, chodził mułowata i w ogóle miałem jakieś śmieszne limity, ściągnąłem 3 GB i zniżyli mi transfer do 3 KB/s!!! Neostrada TP to w ogóle jakiś żart z polskiej sieci i prędzej czy później musi upaść, nie ma siły. Teraz mam osiedlowego neta i płacę 45 zł za 128 KB/s i zewnętrzne IP. I neta mam zawsze, nie mam jakichś śmiesznych przerw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam Neostrade od 3 lata i nie narzekam, no może nie jest idealna ale mi nie sprawia dużych kłopotów. Lagów nie mam w grach, pingi też ładne, mam opcje 512 kb/s i płace 70 zł bodaj. Limitów transferu już nie ma, znieśli go jakieś miesiąc-dwa temu. Natomiast przerwy mi sie zdarzyły, może z 10 razy przez trzy letni okres korzystania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 14:07, paladin thunder napisał:

Też miałem kiedyś Noeostradę i też reklamowali się mega wypasem. Za modem zapłaciłem niby złotówkę,
a zamontować musiałem sobie sam...

Ja też zapłaciłem za modem złotówkę, jednak montowanie to chyba nie taka trudna sprawa ? Neostradę zamontowałem bez problemu, a z tp chcieli za takie coś dosyć spore pieniądze... ;(

Dnia 28.07.2007 o 14:07, paladin thunder napisał:

przez pierwsze dwa miesiące płaciłem 28 zł za opcję 512...


Ja miałem pół roku neostradę za darmo, jednak później za opcje 256kb/s musiałem płacić ponad 70zł, co oczywiscie mi się później nie opłacało. Na szczęście neostrada zmieniała regulamin, dzięki czemu można było rozwiązać neta przed data zapisaną w umowie, bez dodatkowych kosztów. Oczywiście skorzystałem z tej dogodności i obecnie mam Multimo 1024kb/s za 64 zł i jestem zadowolony. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość transferu to z neostradą nie jest źle. Gorzej już niestety z awaryjnością. w ciągu 0,5 roku jak neostradę mam około 3 razy były poważne problemy (kilkodniowe). wydaje mi się, że to dużo. Ale ostatnio zaczyna się robić konkurencja, więc może będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doradź ktoś mi jakiś internet z wykluczeniem Chello oraz innych kablówek, gdyż obecnie mam chello na jednym PC, a chce założyć internet na drugi, bez dzielenia łącza...

Interesowała by mnie prędkość 1-2Mbps (128-256kB/s)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 12:31, albinskia napisał:

ile płacicie za neostrade ??

Niezależnie od ceny, zawsze za dużo. Wydaje mi się, że zamawiałem internet, a mi tu dali coś, co tylko się tak nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 12:13, Homo sum napisał:

Doradź ktoś mi jakiś internet z wykluczeniem Chello oraz innych kablówek, gdyż obecnie mam
chello na jednym PC, a chce założyć internet na drugi, bez dzielenia łącza...

Interesowała by mnie prędkość 1-2Mbps (128-256kB/s)


Polecam Mutimo, sam jestem posiadaczem tego neta już jakiś czas, i naprawdę jestem zadowolony. Posiadam 1mbit, czyli download wynosi około 135kb/s, a upload 30kb/s.
Jeżeli chcesz się czegoś wiecej dowiedzieć o tym necie, to polecam przejrzeć ostanie moje posty w tym temacie, tam szczegółowo wszystko opisałem http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=17997&u=63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem jeszcze dodać, że zamówiłem tego neta na 12 miesięcy i płacę 64 zł miesięcznie... Modem posiadam jeszcze z neostrady, więc nie musiałem zamawiać nowego, jednak jeśli chcesz to kosztuje on 1zł, przyjdzie razem z umową. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nieszczesliwym wlascicielem neo. Wszystko dobrze oprocz gry prze internet (Nie mozna grac w zadna gre przez siec) Nie wiem czemu
Detale 1gb na 3 lata (DROGIE JAK CHOLERA) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam problemów z gra online nie mam. Często nawet służę jako serwer. Przyczyną Twoich problemów może być posiadanie Liveboxa lub innego routera, gdzie są zablokowane porty. Poza tym nie warta brać umów na okres większy niż 12 miesięcy, bo wszystko się szybko zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 15:00, Michał Raven napisał:

Ja tam problemów z gra online nie mam. Często nawet służę jako serwer. Przyczyną Twoich problemów
może być posiadanie Liveboxa lub innego routera, gdzie są zablokowane porty. Poza tym nie warta
brać umów na okres większy niż 12 miesięcy, bo wszystko się szybko zmienia.


Czyli jed\ynym ratunkiem dla mnie jest zmiana Routera ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować