Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Demo Heroes of Might and Magic V po polsku już dostępne!

327 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2006 o 12:59, czachezz napisał:

LINK do POLSKIEJ WERSJI DEMA NIE DZIAŁA !!!/zróbcie coś ;)


sciagnijcie z idg - w topicu jest gdzies link - wystarczy poszukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh sciagalem ze strony CDP ten pliczek i dociągneło mi do 89% i nagle zakończyło ściąganie, efekt? błąd archiwum
:[ W takim razie teraz bede sciagal z IDG chodź tam mają słabszy transfer :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 13:13, morthi napisał:

> LINK do POLSKIEJ WERSJI DEMA NIE DZIAŁA !!!/zróbcie coś ;)

sciagnijcie z idg - w topicu jest gdzies link - wystarczy poszukac


szukam tego linku na 3 ostatnich stronach i nic, wiec jak powiadasz ze gdzies jest to ZNAJDŹ MI GO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 13:30, s2nto napisał:

> > LINK do POLSKIEJ WERSJI DEMA NIE DZIAŁA !!!/zróbcie coś ;)
>
> sciagnijcie z idg - w topicu jest gdzies link - wystarczy poszukac

szukam tego linku na 3 ostatnich stronach i nic, wiec jak powiadasz ze gdzies jest to ZNAJDŹ
MI GO!


poszukaj a znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kwestia wyjaśnienia: Problemy z grą w trybie duel występują równie często w wersji angielskiej dema. Jak wcześniej pisałem, przed wrzuceniem dema PL na ftp bez problemu połączyliśmy się z ubi.com i rozczpoczęliśmy zabawę w trybie multiplayer.

Co do dźwięków i reszty: Demo w żaden sposób nie stanowi o wersji finalnej gry. Ta wciąż jest dopracowywana. Wersja demonstracyjna miała na celu jedynie dać przedsmak polskiej lokalizacji. Kwestia lokalizacji jest zresztą poruszana w głównym, oficjalnym wątku Heroes of Might and Magic V na forum gram.pl. Jak wskazuje informacja w pliku readme.txt w katalogu z demem w rozdziale "5. Znane problemy":
- Niektóre teksty nie są w wersji ostatecznej (korekta, zgodność, ilość znaków...)
- Muzyka, miks i dźwięki mogą nie być w niektórych momentach finalne
itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:10, Jay Z napisał:

Witam,

Kwestia wyjaśnienia: Problemy z grą w trybie duel występują równie często w wersji angielskiej
dema. Jak wcześniej pisałem, przed wrzuceniem dema PL na ftp bez problemu połączyliśmy się
z ubi.com i rozczpoczęliśmy zabawę w trybie multiplayer.

Co do dźwięków i reszty: Demo w żaden sposób nie stanowi o wersji finalnej gry. Ta wciąż jest
dopracowywana. Wersja demonstracyjna miała na celu jedynie dać przedsmak polskiej lokalizacji.
Kwestia lokalizacji jest zresztą poruszana w głównym, oficjalnym wątku Heroes of Might and
Magic V na forum gram.pl. Jak wskazuje informacja w pliku readme.txt w katalogu z demem w rozdziale
"5. Znane problemy":
- Niektóre teksty nie są w wersji ostatecznej (korekta, zgodność, ilość znaków...)
- Muzyka, miks i dźwięki mogą nie być w niektórych momentach finalne
itd.



no to są szanse, żeby gra w miare płynnie na niskich detalach chodziła na laptopie z 1,8 GhZ, kartą ATI Radeon 200M do 128 MB i 1024 RAM? bo demo chodzi bardzooooo pooowoli
nie ukrywam, że byłoby sympatycznie dostać jakieś wskazówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:10, Jay Z napisał:

Kwestia wyjaśnienia: Problemy z grą w trybie duel występują równie często w wersji angielskiej
dema. Jak wcześniej pisałem, przed wrzuceniem dema PL na ftp bez problemu połączyliśmy się
z ubi.com i rozczpoczęliśmy zabawę w trybie multiplayer.


To dziwne, w wersji angielskiej bezproblemowo, wielokrotnie grałem w DUEL - 0 problemów z połączeniem (słownie: zero problemów). W wersji polskiej w ogóle nie mogę wejść na serwer ubi.com z poziomu gry - chociaż podaję prawidłowe dane konta (na www ubi loguję się bez problemów).



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:34, moonman napisał:

> Kwestia wyjaśnienia: Problemy z grą w trybie duel występują równie często w wersji angielskiej

> dema. Jak wcześniej pisałem, przed wrzuceniem dema PL na ftp bez problemu połączyliśmy
się
> z ubi.com i rozczpoczęliśmy zabawę w trybie multiplayer.

To dziwne, w wersji angielskiej bezproblemowo, wielokrotnie grałem w DUEL - 0 problemów z połączeniem
(słownie: zero problemów). W wersji polskiej w ogóle nie mogę wejść na serwer ubi.com z poziomu
gry - chociaż podaję prawidłowe dane konta (na www ubi loguję się bez problemów).

Zaloga z CDP jak zwykle mydli oczy i klamie bezczelnie - ale do tego chyba powinnismy sie przyzwyczaic jesli chodzi o heroskow.

nie chce krakac ale sadzac po gram.pl to okaze ze premiera gry bedzie w innym okresie niz 18-23 maja...

a to jak dla mnie bedzie juz skandalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:19, noemisiaia napisał:

no to są szanse, żeby gra w miare płynnie na niskich detalach chodziła na laptopie z 1,8 GhZ,
kartą ATI Radeon 200M do 128 MB i 1024 RAM? bo demo chodzi bardzooooo pooowoli
nie ukrywam, że byłoby sympatycznie dostać jakieś wskazówki...


Ubisoft nie zaleca gry w Heroes V na modelach kart graficznych dostosowanych do laptopów, to jedyne co mogę stwierdzić. 1024 RAM powinno za to wystarczać jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:37, morthi napisał:

Zaloga z CDP jak zwykle mydli oczy i klamie bezczelnie - ale do tego chyba powinnismy sie przyzwyczaic
jesli chodzi o heroskow.


Mocne słowa, ale do tego chyba powinniśmy się przyzwyczaić, starając się dawać graczom jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:49, Jay Z napisał:

> Zaloga z CDP jak zwykle mydli oczy i klamie bezczelnie - ale do tego chyba powinnismy
sie przyzwyczaic
> jesli chodzi o heroskow.

Mocne słowa, ale powinniśmy się do nich przyzwyczaić, starając się dawać graczom jak najwięcej.


jedyne czego od zalogi gram.pl oczekujemy to prawdy - niczego wiecej...

i bardzo nie lubimy kiedy sie nas graczy oklamuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:50, morthi napisał:

> > Zaloga z CDP jak zwykle mydli oczy i klamie bezczelnie - ale do tego chyba powinnismy

> sie przyzwyczaic
> > jesli chodzi o heroskow.
> > > Mocne słowa, ale powinniśmy się do nich przyzwyczaić, starając się dawać graczom jak najwięcej.


jedyne czego od zalogi gram.pl oczekujemy to prawdy - niczego wiecej...

i bardzo nie lubimy kiedy sie nas graczy oklamuje


Gdzie pojawiło się kłamstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie pojawiło się kłamstwo?

klamstwa:
1. http://www.gram.pl//forum_post.asp?tid=7037&pid=98 dema o wielkosci 707 nie mozna bylo rozpakowac
2. tryb multi w demie polskim nie dziala poprawnie. dopiero kiedy instalujemy to demo na angielskim dziala


gdyby nie bylo zadnych problemow z polskim demem nikt by nie narzekal na gram.pl a poniewaz sa takowe a Panstwo zbywacie nas polslowkami traktujac nas graczy jak malo rozgarnieta mase i wmawiacie nam ze demo polskie w multi dziala kiedy nie dziala to cos jest bardzo nie tak.

Mowisz - dziala. dziwnym trafem wiekszosc osob ktore wypowiadaly sie na forum zglaszaly problem niemozliwosciapolaczenia sie z serwerem ubi.

to ze polonizacja stoi a raczej lezy - coz....pozostawie bez komentarza...

ale nie potrafie zrozumiec jak mozna uszkodzic demo angielskie poprzed dodanie kilku polskich tekstow i dzwiekow - trzeba byc na prawde zdolnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:10, Jay Z napisał:

Kwestia wyjaśnienia: Problemy z grą w trybie duel występują równie często w wersji angielskiej
dema. Jak wcześniej pisałem, przed wrzuceniem dema PL na ftp bez problemu połączyliśmy się
z ubi.com i rozczpoczęliśmy zabawę w trybie multiplayer.


Faktem jest, że jeśli zainstaluje się wyłącznie polską wersję dema, nie da się połączyć z Ubi, aby grać w duela. Jeśli zaś się zainstaluje wersję polską na wersję angielską (bez usuwania ustawień oraz save''ów), duel chodzi bezproblemowo, wszystko jest rzecz jasna spolszczone. Jeszcze nie spotkałem Polaka na tym forum i na innych, któremu działałby duel tylko na polskiej wersji dema. Mam nadzieję, że w finalnej wersji więcej razy jednak więcej razy przetestujecie w ogóle tryby multiplayer, aby nie było już takich niespodzianek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:37, morthi napisał:

nie chce krakac ale sadzac po gram.pl to okaze ze premiera gry bedzie w innym okresie niz 18-23
maja...

a to jak dla mnie bedzie juz skandalem


Chyba lepiej przesunąć premierę o kilka dni i dopracować spolszczenie (sądząc po demie trochę roboty z tym jest), niż dać kiepsko zlokalizowany produkt, prawda??
BTW, CDP nigdy nie mówiło o 18-23 maju, od dawna w planie wydawniczym figuruje nieustannie "maj" (co swoją drogą należałoby chyba już zmienić), tak więc skandalem bym tego nie nazwał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości - przyjrzałem się tym plikom które odpowiadają za problemy z trybem multiplayer. Problem nie ma żadnego związku z plikami ustawień! Zainstalowałem demo polskie w osobnym katalogu i przyjrzałem się plikowi wykonwywalnemu gry. Plik znajdujący się w angielskiej wersji dema H5_Game.exe jest w 0.9.0.17, modyfikowany dnia 6 kwietnia 2006 o godzinie 17:28. Plik H5_Game.exe znajdujący się w polskiej wersji dema jest w wersji 0.9.0.15, ostatnio modyfikowany dnia 2 kweitnia 2006 o godzinie 00:32.

Jak to się stało że gra działa po zainstalowaniu polskiego dema na angielską wersję? Podejrzewam że wszystko zaczyna się od deinstalacji gry. Nie wiem jak inni odinstalowywali angielskie demo, ale ja to robiłem przy użyciu instalatora do polskiego dema (początkowo chciałem zachować obie wersje). Prawdopodobnie instalator zostawił plik wykonywalne gry - i nie ruszał go podczas instalacji polskiego dema, ponieważ uznał go jako nowszy niż ten który znajdował się wraz z polskim demem. W takim razie, jedyny sposób na uruchomienie trybu multiplayer w polskim demie, to podmienienie pliku wykonywalnego gry H5_Game.exe za pomocą pliku z angielskiego dema. Zatem ktoś (sugeruje aby zrobił to CDP) powininen go wrzucić na serwer. Sam od razu zaznaczam że nie mam możliwości wysłania tego pliku gdziekolwiek (zajmuje odrobine ponad 10megabajtów, a korzystam z połączenia internetowego o bardzo wąskim transferze upload).

Następnym razem sugeruje aby CDProjekt bardziej dogłębnie zbadał sprawę, a nie kończył na stwierdzeniu - nam działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem zalanczam gre i po zaladowaniu sie scenariusza badz kampani pojawia sie czarny ekran i wyskakuje jakis blad nie wiem czy to wina za slabego komputera czy dema prosze o pomoc POZDRAWIAM i z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 00:48, janusz001 napisał:

Mam taki problem zalanczam gre i po zaladowaniu sie scenariusza badz kampani pojawia sie czarny
ekran i wyskakuje jakis blad nie wiem czy to wina za slabego komputera czy dema prosze o pomoc

Czarny ekran pojawia się już po załadowaniu scenariusza? Czy w trakcie ładowania?
Bo jeżeli w trakcie, to ten temat był tu już kilkakrotnie opisywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się pokazywał po załadowaniu. I coś było, że potrzebny jest "czytacz" :D grafiki C++. Ale reinstalka dema pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować