Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2015 o 00:40, pawbuk napisał:

Jak rozumiem też masz zniżkę za ten pre-order? :D


Tak. Nie wiem jak on działa. Żadnej karteczki nie znalazłem z tym rabatem, więc domyślam się, że to paragon za pre-order będzie tą zniżką tak ? :) Mi jest on nie potrzebny. Może ktoś skorzysta. Bo do EK nie jest on akceptowalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 18:42, pawbuk napisał:

GTX980 jest mniej więcej o 20% wydajniejszy niż GTX970, to może być ta granica płynności.
Poza tym jest jeszcze różnica w procku, choć nie wiem czy w przypadku GTA5 ma to takie
znaczenie. Masz też więcej szybszej pamięci, do mnie na dniach dotrze kolejna kostka
4GB - sprawdzę czy jest jakaś różnica, choć wątpię ;)

GTX 980 karta za prawie 3k osiąga około 10 fpsów więcej od gtx 970 za 1600 zł, nie warto nawet w tą kartę inwestować ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie developerzy mam nadzieję, że da się wyłączyć tą "pastelowość" barw bo to jest jakiś filtr albo shader nałożony na chama i nie wszystkim się to podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 23:08, pawbuk napisał:


Ekwipunek kolorystyką przypomina mi diablo 3 :D

Ja zwróciłem uwagę na te cholernie wielkie, płytowe rękawice ... ja wiem, że to gra i nie musi pokrywać się z książkami itp. ale wiedźmin nigdy nie był rycerzem w ciężkiej zbroi.

Spoiler

Dodatkowo totalnie zaskoczyło mnie drzewko umiejętności (nie wiedziałem na jego temat wcześniej nic poza tym że będzie podzielone na 3 grupy: alchemia, znaki, miecz) i możliwość wybierania aktywnych umiejętności. Nigdy nie lubiłem tego typu rozwiązań, że mam z 50 umiejętności a mogę aktywować tylko 15.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2015 o 09:46, Szymon666 napisał:

Ja zwróciłem uwagę na te cholernie wielkie, płytowe rękawice ... ja wiem, że to gra i
nie musi pokrywać się z książkami itp. ale wiedźmin nigdy nie był rycerzem w ciężkiej
zbroi.


Tylko rękawice? :D Tam był tez napierśnik. :D Tak, mi też to nie pasuje. Geralt po prostu nigdy by czegoś takiego nie włożył :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 09:48, Rick napisał:

Tylko rękawice? :D Tam był tez napierśnik. :D Tak, mi też to nie pasuje. Geralt po prostu
nigdy by czegoś takiego nie włożył :P

Oczywiście, że zwróciłem ale te wielkie rękawice przysłoniły mi resztę i najbardziej kuły w oczy. Ciekawe czy do nich będzie reszta ciężkiej zbroi w komplecie :D

Spoiler

Poza tym po co takie duże liczby przy HP i obrażeniach? 4,5k HP? Po 200 DMG na cios? To jakie wartości będą na koniec gry?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 00:48, vegost napisał:

Tak. Nie wiem jak on działa. Żadnej karteczki nie znalazłem z tym rabatem, więc domyślam
się, że to paragon za pre-order będzie tą zniżką tak ? :) Mi jest on nie potrzebny. Może
ktoś skorzysta. Bo do EK nie jest on akceptowalny.


Chyba na paragon ta zniżka, bo też niczego więcej poza koszulką i steelbookiem nie miałem :) Na początek popytam znajomych, czy ktoś by nie chcial :D

@Illidian

Dnia 06.05.2015 o 00:48, vegost napisał:

GTX 980 karta za prawie 3k osiąga około 10 fpsów więcej od gtx 970 za 1600 zł, nie warto nawet w tą kartę
inwestować ;p.


Nie piszę, że warto :D Poza tym kosztuje tylko ok 2500 zł, a była tańsza (ok 2300 zł). Jest więc o 50% droższa od GTX970, a tylko 20% wydajniejsza. Jak kogoś stać...

@Szymon666
Też mi się ta cięzka zbroja nie podoba, w ogóle nie jest uzasadniona wcześniejszymi doświadczeniami Geralta i preferowanym przez niego stylem walki. Musieli w tej części nieźle namieszać - być może będzie można z Geralta zrobić takiego powolnego tanka :D Jeśli będzie wybór, wszystko w porządku. Po prostu wybiorę lżejsze opancerzenie i postawię na szybkość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 10:17, pawbuk napisał:

Jeśli będzie wybór,
wszystko w porządku. Po prostu wybiorę lżejsze opancerzenie i postawię na szybkość ;)

Wybór jest. Sami powiedzieli, że jak masz tę ciężką zbroję nie musisz robic uników, tylko część ciosów możesz przyjąć na klatę. Ja tam też postawię na średnie i lekkie, preferuję szybkość ponad brutalną siłę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakoś nie zauważyłem, żeby po założeniu ciężkiej zbroi Geralt poruszał się i atakował wolniej. Może nie zwróciłem na to uwagi.
Gdyby tak było to ok., ciężka zbroja daje ci większą obronę ale zmniejsza mobilność a lekka odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 09:48, Rick napisał:

Tylko rękawice? :D Tam był tez napierśnik. :D Tak, mi też to nie pasuje. Geralt po prostu
nigdy by czegoś takiego nie włożył :P

Po pierwsze Wiesiek walczył tylko w lekkiej zbroi, bo płytowa krępowałaby jego ruchy w walce, to dlatego by tego nie założył, a nie dlatego, że mu się ona nie podoba, itp. Z czysto praktycznych powodów, czego nie napisałeś bo albo nie wiedziałeś, albo nie sprecyzowałeś wypowiedzi, a niektórzy nie czytali książek i mogą tego nie widzieć. Sam pomysł ze zbroją płytową moim zdaniem dobry. To od gracza będzie zależało co założy na Wieśka, bo on nim będzie, jeśli będzie miał widzimisie to będzie cieżko opancerzonym piechurem i co z tego. Powinni wtedy ograniczyć możliwości tego "tańca" wiedźmińskiego na rzecz lepszego opancerzenia, ale nie wiem czy o tym pomyśleli. A zbroje mógłby Geralt zakładać jako przebranie w niektórych misjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czy warto wymieniać kartę na trochę lepsza pod wiedźmina 3 ? proszę o rade ponieważ nie znam się zbyt dobrze na pcetach , mianowicie posiadam komputer osobisty który składał mi kolega w październiku 2014 roku I7 4770k 3.5 ghz kręcony - 4.1 ghz karta graficzna Geforce Asus Strix 970 gtx 4 GB oraz 16 GB ram płyty głównej nie pamiętam aczkolwiek była ona w przedziale 600 - 700 zł ( jakoś tak ) dysk 1000 GB oraz 120SSD i tu rodzi się pytanie czy ten sprzęt wystarczy mi na pogranie w ową produkcje na Bardzo wysokich ustawieniach graficznych ? czy po prostu wymienić kartę na 980 GTX ? lub poczekać do wyjścia 980 GTX TI czytałem pogłoski ze karta w niedalekiej przyszłości ma zadebiutować ? , co radzice ? ( może Titan X chociaż to już bardzo droga karta ? ) budzet mam nieograniczony w miarę rozsądku oczywiście :) z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTX980 jest wydajniejszy od GTX970 o jakieś 20%, co w przypadku W3 może przełożyć się na kilka kl/s więcej :) Natomiast z czysto ekonomicznego punktu widzenia taka zmiana to totalne nieporozumienie. Możesz też poczekać na GTX980Ti, choć nie wiadomo dokładnie kiedy karta będzie miała swoją premierę.
To Twoje pieniądze, możesz je wydać jak tylko chcesz :D Natomiast gdybym miał komuś szczerze doradzać, to GTX970 nie wymieniałbym na żadną inną kartę graficzną w tej generacji, bo jest to po prostu nieopłacalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2015 o 01:05, Illidian napisał:

GTX 980 karta za prawie 3k osiąga około 10 fpsów więcej od gtx 970 za 1600 zł, nie warto
nawet w tą kartę inwestować ;p.


Kupowałem całego kompa w październiku 2014 roku i chciałem mieć najwydajniejszą kartę na rynku. Może to tylko 20% ale w takich tytułach, jak AC Unity, GTA V a nawet zmodowanym Skyrimie te 20% + więcej pamięci RAM robi różnice.
Ciekawy jestem, ile będzie kosztował GTX 980 TI ale na pewno sprzedaż obecnej karty i dołożenie do TI będzie nieopłacalne, a zwykła 980 powinna na Wiedźmina wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 11:34, lis_23 napisał:


> GTX 980 karta za prawie 3k osiąga około 10 fpsów więcej od gtx 970 za 1600 zł, nie
warto
> nawet w tą kartę inwestować ;p.

Kupowałem całego kompa w październiku 2014 roku i chciałem mieć najwydajniejszą kartę
na rynku. Może to tylko 20% ale w takich tytułach, jak AC Unity, GTA V a nawet zmodowanym
Skyrimie te 20% + więcej pamięci RAM robi różnice.
Ciekawy jestem, ile będzie kosztował GTX 980 TI ale na pewno sprzedaż obecnej karty i
dołożenie do TI będzie nieopłacalne, a zwykła 980 powinna na Wiedźmina wystarczyć.


ja po zastanowieniu czekam na 980 gtx ti :) wtedy wymienie swoja 970 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 10:17, pawbuk napisał:

Chyba na paragon ta zniżka, bo też niczego więcej poza koszulką i steelbookiem nie miałem
:) Na początek popytam znajomych, czy ktoś by nie chcial :D


Popytaj może ktoś się zainteresuje tytułem i zniżka na tą grę. Chętnie oddam bo z tego rabatu nie mam pożytku :) Wydaje mi się, że wielu ludzi by zagrało, ale nie może bo wymagania kosmiczne.

Assassin3 - Ja mam w planach złożenie podobnego sprzętu z tym, że mam mieć i7 4790K i parę innych elementów różnych, ale też z GTX 970. Powiem ci, że kupowanie modelu najwyższego to strata gotówki. Nic ci nie da a kosztuje on 1500 zł. Nie wiem dokładnie jaki będziesz miał sprzęt, ale bez problemu Wiedźmin 3 pójdzie na najwyższych możliwych ustawieniach. Nie znam gry, która by zajeździła i7 i GTX''a z najwyższej półki teraz i pewnie w przyszłości tego nie doczekam. No chyba, że będzie totalnie zła optymalizacja. Wtedy to nawet NASA sobie nie poradzi :)

ps: Tak na marginesie. Przy zakupie jakiegoś GTX'a z serii 9xx można wyłapać Wiedźmina 3 za darmo od NVidia. Ktoś będzie chętny na klucz czy co tam oni dają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2015 o 11:59, vegost napisał:


Assassin3 - Ja mam w planach złożenie podobnego sprzętu z tym, że mam mieć i7
4790K i parę innych elementów różnych, ale też z GTX 970. Powiem ci, że kupowanie modelu
najwyższego to strata gotówki. Nic ci nie da a kosztuje on 1500 zł. Nie wiem dokładnie
jaki będziesz miał sprzęt, ale bez problemu Wiedźmin 3 pójdzie na najwyższych możliwych
ustawieniach. Nie znam gry, która by zajeździła i7 i GTX''a z najwyższej półki teraz
i pewnie w przyszłości tego nie doczekam. No chyba, że będzie totalnie zła optymalizacja.
Wtedy to nawet NASA sobie nie poradzi :)

Ja bym jednak poczekał na 980 TI. Sam miałem kupować 970 a wtedy było jeszcze mówione, że ma ona 4GB VRAM. Teraz już wiadomo, że nie, a jak pisałem, robi to różnice w wielu gtach i jednak się cieszę, że nie brałem 970 tki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 11:59, vegost napisał:

ps: Tak na marginesie. Przy zakupie jakiegoś GTX''a z serii 9xx można wyłapać Wiedźmina
3 za darmo od NVidia. Ktoś będzie chętny na klucz czy co tam oni dają?


Wiedźmina 3 i nowego Batmana dają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 12:11, lis_23 napisał:

Ja bym jednak poczekał na 980 TI. Sam miałem kupować 970 a wtedy było jeszcze mówione,
że ma ona 4GB VRAM. Teraz już wiadomo, że nie, a jak pisałem, robi to różnice w wielu
gtach i jednak się cieszę, że nie brałem 970 tki.


A tam będziesz czekał Bóg wie ile na jakąś re-edycje, która niewieli zmieni a kosztować swoje będzie. Powinieneś sobie przypomnieć momenty, gdzie nVidia marketingowo tylko wydawała nowe karty a w rzeczywistości były to podrasowane stare karty o kilka MHz. Moim zdaniem nie warto. W przypadku kolegi Assassin3 to bezcelowe skoro chce pograć bez stresu w Wiedźmina 3. Kilka fpsów więcej nie zrobi różnicy. 60 fpsów to i tak limit będzie.

@pawbuk - hm... Zdecydowanie wolę zgarnąć drugi kluczyk na Wiedźmina 3. Batmany mnie nie ruszają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 12:22, vegost napisał:

@pawbuk - hm... Zdecydowanie wolę zgarnąć drugi kluczyk na Wiedźmina 3. Batmany
mnie nie ruszają :)


Zawsze możesz klucz na Batmana komuś oddać :D Ja bym chętnie przygarnął, tylko już grę kupiłem :D Jak kupowałem swojego GTX970, to załapałem się na AC Unity - kluczyk na W3 i tak by mi się nie przydał, bo EK zamawiałem ;)
Do premiery już niecałe 2 tygodnie, kluczowy okres w zachęcaniu do zakupu. Czekam na koniec embarga na recenzje, chętnie się dowiem czy nie wywaliłem 400 zł w błoto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 11:59, vegost napisał:

> Chyba na paragon ta zniżka, bo też niczego więcej poza koszulką i steelbookiem nie
miałem
> :) Na początek popytam znajomych, czy ktoś by nie chcial :D

Popytaj może ktoś się zainteresuje tytułem i zniżka na tą grę. Chętnie oddam bo z tego
rabatu nie mam pożytku :) Wydaje mi się, że wielu ludzi by zagrało, ale nie może bo wymagania
kosmiczne.

Assassin3 - Ja mam w planach złożenie podobnego sprzętu z tym, że mam mieć i7
4790K i parę innych elementów różnych, ale też z GTX 970. Powiem ci, że kupowanie modelu
najwyższego to strata gotówki. Nic ci nie da a kosztuje on 1500 zł. Nie wiem dokładnie
jaki będziesz miał sprzęt, ale bez problemu Wiedźmin 3 pójdzie na najwyższych możliwych
ustawieniach. Nie znam gry, która by zajeździła i7 i GTX''a z najwyższej półki teraz
i pewnie w przyszłości tego nie doczekam. No chyba, że będzie totalnie zła optymalizacja.
Wtedy to nawet NASA sobie nie poradzi :)

ps: Tak na marginesie. Przy zakupie jakiegoś GTX''a z serii 9xx można wyłapać Wiedźmina
3 za darmo od NVidia. Ktoś będzie chętny na klucz czy co tam oni dają?


czyli ten i7 i 970 gtx wystarcza mi na wiedźmina 3 na very high ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się