Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2008 o 08:47, Rusell napisał:

Jakby doszlo do finalu Rosja-Niemcy to zdecydowanie jestem za Rosja, nie dosc ze lubie
to panstwo to jeszcze calkiem ladnie graja;] Niemcy powinni odleciec juz w grupie, najgorsza
druzyna polfinalow, i jedna z gorszych cwiercfinalow. A (zdrajca) Podolski krolem strzelcow
na szczescie nie zostanie, Villa ma najwieksze szanse;]


Widzę, że ShaDoW przedstawił Ci już ładnie, dlaczego nie powinno się nazywać go zdrajcą. Niemcy się o niego zatroszczyli, dali mu możliwości rozwoju i piłkarskiej kariery. Natomiast Polacy zajęli się nim, kiedy już zdecydował, że chce grać dla Niemiec. Gdyby wtedy zmienił zdanie i chciał zagrać dla naszej reprezentacji to dopiero byłby zdrajcą, tylko, że dla Niemców. ;)

Ja też jestem za tym, żeby królem strzelców został Villa. Ma zdecydowanie największe szanse, Pawlyuczenko dużo okazji marnuje, a Podolski ma jeszcze tylko jeden mecz do rozegrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2008 o 08:52, ShaDoW Energy napisał:

Nazywając Podolskiego zdrajcą jest Głupotą ludzką... Jeżeli on by był w Polsce, i grał
to nie byłby lepszy niż inni, bo u nas nie ma Ambicji

Wspomnialem kiedys o tym http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=72&pid=34790 ;]
Nie tyle nie ma ambicji (w sumie to kazdy ma swoje) a- tak jak napisalem wczesniej- nie ma warunków
Co do nazywania go zdrajca- po prostu nie lubie goscia, tyle;] ( zreszta tak jak nie lubie calej reprezentacji Niemiec). I jeszcze ten cyrk ktory odstawil po strzeleniu pierwszego gola Polsce, ze niby taki smutny itepe... kto by mu wierzyl;] Gdyby tak jak Klos(e)(t) zadeklarowal ze jest Niemcem a nie ciagle bredzil ze kocha Polske i lubi tu przyjezdzac to nic bym do niego nie mial, ale on woli grac na dwa fronty;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mecz był świetny. Szkoda mi Turków bo pokazali na co ich stać. Grali na przyzwoitym europejskim (światowym?) poziomie i gdyby nie kilka błędów ich bramkarza to kto wie..może to oni weszli by do finału. Pierwszy gol strzelony przez Niemców był w zasadzie nie do obronienia przez Rustu, za to drugi mógł jak najbardziej obronić gdyby tylko nie wyszedł do piłki...szkoda też, że stracili gola w ostatnich sekundach meczu bo napracowali się mocno przez cały mecz. Już mi się wydawało, że uda im się strzelić kolejną bramkę na 3:3, no ale cóż, nie wyszło. Nieważne z kim zagrają o trzecie miejsce to życzę im wygranej.

A co do Niemców to ich gra nie podobała mi się. Byli strasznie wolni (w porównaniu do poprzednich meczy na Euro 08) i popełniali sporo błędów - zwłaszcza w pierwszych 30 minutach pierwszej połowy. Klose i Podolski byli mało widoczni, ale jak już coś zaczęli tworzyć to padała z tego bramka :/ Mam nadzieję, że się skompromitują w finale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mecz był niezły w wykonaniu Turcji były bardzo ładne akcje lecz i tak to im nie dało zwycięstwa.Niemcy wygrali w ostatniej można powiedzieć minucie i fajnie.Moim zdaniem mecz był udany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 11:24, witkab napisał:

Zgadzam się w 100%, ale niestety na EURO 2008 nie ma meczu o 3 miejsce... :(

Nie ma ? Serio? Ale lipa, to zostały tylko 2 mecze w takim razie. Drugi półfinał i finał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę. :(
Też się na początku zdziwiłem, aż patrzę na terminarz, a tam półfinały i finał tylko. Szkoda, bo mecz Turcja - Rosja/Hiszpania byłby świetnym widowiskiem, a poza tym to jeszcze jeden mecz na EURO. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 10:06, Rusell napisał:

Co do nazywania go zdrajca- po prostu nie lubie goscia, tyle;] ( zreszta tak jak nie
lubie calej reprezentacji Niemiec). I jeszcze ten cyrk ktory odstawil po strzeleniu pierwszego
gola Polsce, ze niby taki smutny itepe... kto by mu wierzyl;] Gdyby tak jak Klos(e)(t)
zadeklarowal ze jest Niemcem a nie ciagle bredzil ze kocha Polske i lubi tu przyjezdzac
to nic bym do niego nie mial, ale on woli grac na dwa fronty;]


Ma rodzinę w Polsce, ma polskie korzenie i polskie dzieciństwo -> dziwisz mu się, że kocha Polskę? A wszyscy wiemy, dlaczego gra w reprezentacji Niemiec.

Moim zdaniem pokazał klasę po strzeleniu nam bramki. Ja wierzę, że nie sprawiło mu to jakiejś specjalnej radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2008 o 11:41, Invin napisał:

Ma rodzinę w Polsce, ma polskie korzenie i polskie dzieciństwo

Z tym dziecinstwem bo bym sie klocil bo wyjechal z Polski jak mial cos 2 lata;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=18251
Dudka w AJ Auxerre. Podobno Wisła dostała za niego 2,5 mln euro. To bardzo dobra wiadomość, w końcu z niewolnika nie ma pracownika.

-----------

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, ale te mistrzostwa wydają mi sie najnudniejszymi jakie widziałem. Wczorajszego meczu nie widziałem (to zresztą dobrze, bo nie widziałem wygranej szwabów) a do oglądanie kolejnych jakoś mnie nie ciągnie. Może to dlatego, że moi faworyci odpadli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 11:50, Rusell napisał:

> Ma rodzinę w Polsce, ma polskie korzenie i polskie dzieciństwo
Z tym dziecinstwem bo bym sie klocil bo wyjechal z Polski jak mial cos 2 lata;]


Czyli część dzieciństwa. :P Mój błąd. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna to gra bardzo zaskakująca gra. Biorąc pod uwagę osłabienie i zdziesiątkowanie Turków można było się spodziewać, że nie zagrają bardzo offensywnie. Pierwszy gwizdek sprawił, że szybko należało zrewidować te myślenie. Turcy zagrali hiper ofensywnie i Niemcy nie byli w stanie wiele zrobić. Po lewej stronie szalał Kazim Kazim (ten zawodnik podobał mi się od meczu z Portugalią). Niemcy mieli problem z wyjściem na połowe przeciwnika. Pierwsza bramka dla Turków wisiałą w powietrzu aż po od drugiej poprzecce dobił strzał Boral. GOOOOL krzyknąlem i zaczełem się zastanawiać jak to się skończy bowiem Turcy do tej pory gonili a nie byli gon ieni. Nie mineło 5 minut kontra i rajd z lewej strony Podolskiego i gol Schweinsteigera. W pierwszej połowie Turcy mieli jeszcze klikna okazji na pokonanie słabo dysponowanego Lehmana. W 79 minutice Klose, który przez cały mecz był niewidoczny strzelił bramkę na 2:1. Kilka minut później po błędzie w obronie Lahma piłka zmierzała do Lahmana, ale uprzedził go Senturk i było 2:2. Wtedy pomyślałem, że w końcu uda mi się trafić wynik w typowaniu. Chwile później Lahm zregabilitował się po wczesniejszym zagraniu i po długim rajdzie strzelił bramkę na 3:2.


Turcy przeważali w tym spotkaniu atakowali strzelali o czym dobitnie świadczą statystyki

Niemcy Turcja
strzały 9 20
strzały celne 3 11
strzały niecelne 4 6
strzały zablokowane 2 3
rzuty rożne 2 8

Ale w najważniejszej statystyce górą byli Niemcy. Rustu Recber nie miał najlepszego dnia 3 strzały celne - 3 bramki. Pozazdrościć skuteczności. Nie mniej jednak gra Niemców moim zdaniem nie rokuje dobrze na finał choć w dużej mierze istotne będzie czy mecz Rosja - Hispania skończy się w regulaminowym czasie. Bowiem w przypadku dogrywki Niemcy mogą mieć przewagę. W koncu obie drużyny nie zależne od tego czy awansuje Rosja (ja stawiam na Rosjan) czy też Hiszpania miałby w nogach dodatkowe 60 minut gry. A Niemcy nie grali jeszcze dogrywki w fazie pucharowej.

Teraz pare słów o meczu Rosja - Hiszpania. Nie lubie Hiszpanów, może po części dlatego, że tak nimi zachwyca się Borek, a może dlatego że gra u nich Senna i przy ciągłym powtarzaniu Senna, Senna sam robie się senny:D
Rosjanie z meczu na mecz grają coraz lepiej i widać, że są bardzo dobrze przygotowani jeśli chodzi o kwestie kondycji. Ale to nie dziwi w końcu trenuje Rosje Guus Hiddink. Hiszpanie zaczeli od wysokiego zwycięstwa z Rosją, choc to wynik nie do końca odzwierciedla przebiegu gry, a faktem jest, że rosyjska obrona była tego dnia niedysponowana. Obie drużyny rozegrały w ćwierćfinałach dogrywkę i moim zdaniem w dogrywce zdecydowanie lepiej wyglądani Rosjanie. Hiszpanie z meczu na mecz wyglądają coraz słabiej a Rosjanie coraz mocniej. Dlatego stawiam na Rosjan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 11:52, temek napisał:

http://wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=18251
Dudka w AJ Auxerre. Podobno Wisła dostała za niego 2,5 mln euro. To bardzo dobra wiadomość,
w końcu z niewolnika nie ma pracownika.

-----------

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, ale te mistrzostwa wydają mi sie najnudniejszymi
jakie widziałem. Wczorajszego meczu nie widziałem (to zresztą dobrze, bo nie widziałem
wygranej szwabów) a do oglądanie kolejnych jakoś mnie nie ciągnie. Może to dlatego, że
moi faworyci odpadli...


No to teraz Wisła ma kase na Krzynówka(chcą za niego 1,5 mln euro) Na polskie warunki Krzynówek jest dobry, może sie odrodzi w Wiśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mecz był fajny, Turcy nie przestraszali się Niemców. Dużo strzałów na bramkę świetne akcje. Dziś jest mecz Rosja-Hiszpania, ja kibicuje Rosji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 10:06, Rusell napisał:

Co do nazywania go zdrajca- po prostu nie lubie goscia, tyle;] ( zreszta tak jak nie lubie calej reprezentacji
Niemiec). I jeszcze ten cyrk ktory odstawil po strzeleniu pierwszego gola Polsce, ze niby taki smutny itepe... kto by mu wierzyl;]
Gdyby tak jak Klos(e)(t) zadeklarowal ze jest Niemcem a nie ciagle bredzil ze kocha Polske i lubi tu przyjezdzac
to nic bym do niego nie mial, ale on woli grac na dwa fronty;]

Czy ty myślisz, że każdy kto tylko wyjechał z Polski musi jej od razu nienawidzić?! I to co pokazuje, to jest od razu udawanie?!
Sam piszesz, że wyjechał z Polski jak miał 2 lata. To co on miał wtedy do gadania?! Dlatego jest zdrajcą?!
Sympatię dla Polski pokazywał już 2 lata temu na Mistrzostwach Świata w wieku 21 lat. Teraz ma 23 lata, może myśleć samodzielnie i mówić za siebie. I zaczyna rozumieć swoje korzenie. Poza tym ma rodzinę w Polsce i (jeśli dobrze słyszałem) to również dziewczynę z Polski.
A pomijając wszystko inne jest świetnym napastnikiem i na pewno będzie o nim coraz głośniej.
Co do udawania uczuć, to słyszałem kiedyś takie powiedzenie: każdy sądzi według siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 12:45, A-cis napisał:

Czy ty myślisz, że każdy kto tylko wyjechał z Polski musi jej od razu nienawidzić?!


Ja już sobie darowałem polemizowanie w tym temacie z ludźmi, którzy powtarzają żałosne teksty szmatławców. Walenie głową w mur jest równie efektywne co taka dyskusja ;)

Dziś liczę na ciekawy mecz, bo spotykają się dwie drużyny nastawione na ofensywę. I choć kibicuję Hiszpanom, to nie będę płakał po ewentualnym zwycięstwie Rosjan (złość na nich za wyeliminowanie Holendrów już mi przeszła ;]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 23:04, .Darnok napisał:

Swoją drogą, ten mecz od początku był dzisiaj przeklęty. Najpierw w knajpie siadło nagłośnienie...
potem pod koniec I połowy obraz. Zirytowany, wróciłem czym prędzej do domu. I ledwo na
dobre rozkręciła się 2 połowa, a tutaj znowu kłopoty z obrazem :D



Okazuje się, że my to jeszcze mieliśmy szczęście. Gdzie indziej nie widzieli końcówki ;]
http://sport.onet.pl/0,1264200,1776850,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ło ja... czuje się jakbym była na forum reprezentacji Turcji. Oczywiście - Turcja grała świetnie, ale jak widać to nie wystarczyło. Zresztą... obrona przy pierwszej bramce się nie popisała - akcja była kopią bramki z meczu z Portugalią, a takie rzeczy sie powinno analizować. Więc wcale takiej rewelacji nie było. Owszem - ładna, ofensywna piłka, na tle rywala i sytuacji bajeczna, ale obrona nie do końca. No i Rustu... nie zawsze bronił pewnie (drugi gol). Mało tego - szwankowała skuteczność - jeśli uderza się 11 razy w światło bramki i strzela się 2 gole to nie jest rewelacja. Z takim rywalem trzeba pokazać większą skuteczość. Ale i tak brawa za ambicję i dobrą grę. I za cały turniej.
Słówko teraz o Niemcach - wydawać by się mogło, że zagrali źle i z małym zaangażowaniem. Źle na pewno nie, ale widać, że nie był to tak dobry mecz w ich wykonaniu jak ten z Portugalią. Mało brakło a źle by się to dla nich skończyło. W pierwszej połowie niepewnie grał Lahm, który pozwalał Turkom na wiele. Jednak w II połowie pokazał klasę. Co do skuteczności... perfekcja - 3 strzały w światło bramki i 3 gole.
Co do szans Niemców w finale... nawet bez formy jest to niewygodny i ciężki rywal dla każdego. Uważam, że z takim zespołem więcej szans ma Rosja, ale co będzie zobaczymy. Mój typ na dzisiaj - Rosja. W finale też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać, że Brożek i Głowa przedłużyli kontrakty.
Co do dzisiejszego meczu, to jestem bezstronny. Wolałbym jednak, aby to Hiszpania dzisiaj wygrała (nie oglądałem żadnego z tych "świetnych" meczy Rosji, oglądałem tylko mecz z Holandią, a tam to Rosja grała tylko dobrze w dogrywce, do tego wyobraźcie sobie jakie będą teraz oczekiwania wobec Rosji, do tego jakoś nic innego do mnie nie przemawia za Rosją, uważam ją za taki sam kraj jak Polska, no może troszkę lepszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować