Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2010 o 17:41, SongoX napisał:

Kiedyś był już trenerem, ale jakiś wielkich skucesów w europejskich pucharach nie osiągnął.

Widocznie nie wszyscy pamiętają, jak Wisła za jego czasów rozwaliła najpierw Parmę, potem Schalke i nie wiele brakowało do wyeliminowania w 1/8 PUEFA Lazio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 17:45, Ziggy napisał:

No nie wiem czy nie było jakiś sukcesów. Choćby fantastyczna gra w Pucharze Uefa i dojście
bodajże do ćwierćfinału. No i parę razy bliski awans do LM.


W tamtym okresie mało interesowałem się polskimi drużynami i kilka wydarzeń mi umknęło. No to Heniek musi zostać xD. A tak na poważnie to według mnie jest to jeden z lepszych trenerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 17:47, Hoplita napisał:

Widocznie nie wszyscy pamiętają, jak Wisła za jego czasów rozwaliła najpierw Parmę, potem
Schalke i nie wiele brakowało do wyeliminowania w 1/8 PUEFA Lazio...

Ja pamiętam- Żurawski, Kuźba, Kosowski, Uche- działo się! Mecz z Lazio z tego co pamiętam przegrali po golu zza pola karnego, bo nikt nie pokrył stojącego tam zawodnika Lazio. I jeszcze jak Mancini przekładał spotkanie, bo murawa mu nie pasowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 17:53, Erton napisał:

... Mecz z Lazio z tego co pamiętam
przegrali po golu zza pola karnego, bo nikt nie pokrył stojącego tam zawodnika Lazio.


Jeżeli mnie pamięć nie myli tamte mecze zawalił im (jeden w szczególności) francuski bramkarz, Angelo Hughes.
Zawalił bodajże w obu meczach, 3 z 5 bramek które strzeliło Lazio.

Dnia 15.03.2010 o 17:53, Erton napisał:

I jeszcze jak Mancini przekładał spotkanie, bo murawa mu nie pasowała :)


Bał się i tyle. Drużyny przyzwyczajone do grania w komfortowych warunkach kompletnie nie radzą sobie jak przychodzi im grać na kartoflisku. W tamtych czasach u nas w kraju 90% nawet w sezonie wyglądało jak kartoflisko, to i nasi jakoś nie narzekali nigdy. Jak dzisiaj pamiętam mecz Legii w 1/4 finału LM z Panathinaikosem w jakimś słonym bagnie. Śmiesznie to spotkanie wyglądało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 17:53, Erton napisał:

> Widocznie nie wszyscy pamiętają, jak Wisła za jego czasów rozwaliła najpierw Parmę,
potem
> Schalke i nie wiele brakowało do wyeliminowania w 1/8 PUEFA Lazio...
Ja pamiętam- Żurawski, Kuźba, Kosowski, Uche- działo się! Mecz z Lazio z tego co pamiętam
przegrali po golu zza pola karnego, bo nikt nie pokrył stojącego tam zawodnika Lazio.
I jeszcze jak Mancini przekładał spotkanie, bo murawa mu nie pasowała :)


Do tego towarzystwa jeszcze Szymkowiak, ehh to były czasy, a Wisła niemal jak drużyna narodowa była postrzegana gdy grała w UEFA najpierw z Parmą a potem przeciwko Niemcom z Schalke (to był mecz jak ich rozbili - to brak mi słów było), szkoda pierwszego meczu z Lazio bo gdyby nie słaby bramkarz to i tych by się wyeliminowało, przecież na wyjeździe tyle bramek im wpakowali wiślacy.. tyle że to było lata temu..

Potem już tylko podobne emocje towarzyszyły meczom Groclinu z Herta Berlin i Manchester City.. dopiero ostatnio ruszyło się trochę za sprawą Lecha, choć nie podobała mi się ta formuła 5 drużyn w grupie i tylko jednym meczu z każdą :p jak na 40 mln kraj to trochę kiepsko..

Pan Kasperczak po tym jednym sukcesie z Wisłą był już tylko królem własnego podwórka i nic w Europie nie ugrał :P Podobno dwa razy nie wchodzi się to tej samej rzeki. Ogólnie słychać głosy że Wisła ma słaby skład i tylko dzięki Skorży lidera miała. Pożyjemy zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak wspominamy to nigdy nie zapomnę Żurawskiego i jego fryzów. A strzelał że aż miło. Szkoda że w Celticu mimo dobrego początku nie dał rady.

A Jeleń możliwe że odejdzie do lepszego klubu. Ciekawe do jakiego ;d Ma facet markę we Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 20:42, Smooqu napisał:

A Jeleń możliwe że odejdzie do lepszego klubu. Ciekawe do jakiego ;d Ma facet markę we
Francji.


Może AC Milan? Jeleń to dobry snajper a Milan potrzebuje - jak ja to nazwałem "świeżego oddechu" A jeśli mowa o Milanie. Szkoda mi Beckhama. Poważna kontuzja. I znów 6 miesięcy poszło się walić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 20:46, Czarek188 napisał:

Szkoda mi Beckhama. Poważna kontuzja. I znów 6 miesięcy
poszło się walić...


Ehh... a dobrze się zapowiadał. Nie grał najgorzej w meczu z Manchesterem. Szkoda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 20:50, SongoX napisał:

> Szkoda mi Beckhama. Poważna kontuzja. I znów 6 miesięcy
> poszło się walić...

Ehh... a dobrze się zapowiadał. Nie grał najgorzej w meczu z Manchesterem. Szkoda :/


Z MU grał zajedobrze, na ogół nie oglądam go w meczu, więc nie wiem czy tak zawsze gra w Milanie, ale w tym meczu wszedł na 20 minut może a strzelił prawie pięknego gola, szkoda że van der Saar obronił (w sumie w środek bramki ale nie zmienia faktu że piękne uderzenie), sporo świetnych podań/dośrodkowań, jak by reszta Milanu grala jak Becksa to by wygrali jeszcze z nimi ;p

Druga sprawa to że nie jest już najmłodszy, szkoda bo na mundialu fajnie jakby się pojawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co? To uderzenie z voleya (nie wiem czy to tak się pisze :P ) było przepiękne. Dawno nie widziałem takiego strzału. To był bardzo mocny strzał. Zakładam, że mi by ręce połamało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 20:34, Paoro napisał:

Ogólnie słychać głosy że Wisła ma słaby skład i tylko dzięki Skorży lidera miała.

Wisła to jak dla mnie skład ma dobry, tylko że temu składowi nic się nie chce. Dałbym sobie rękę uciąć, że gdyby teraz zatrudniono trenera, któremu piłkarze baliby się podpaść brakiem ambicji (via Smuda lub Petrescu) to byśmy z buta tegorocznego mistrza zdobyli. A przy Heniu to zobaczymy, co będzie. W każdym razie sytuacja staje się ciekawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 22:05, Smooqu napisał:

Mi chodziło o jakiejś Bordeux raczej, Milan to raczej za wysokie progi.

No ,ale nawet tam jest duża konkurencja na podobnym poziomie ;/
W OM albo nawet w Lyonie mógłby się bardziej przydać :]

Jeśli chodzi o Milan to chyba tylko Dzeko jest na celowniku :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 22:27, Hoplita napisał:

> Ogólnie słychać głosy że Wisła ma słaby skład i tylko dzięki Skorży lidera miała.

Wisła to jak dla mnie skład ma dobry, tylko że temu składowi nic się nie chce. Dałbym
sobie rękę uciąć, że gdyby teraz zatrudniono trenera, któremu piłkarze baliby się podpaść
brakiem ambicji (via Smuda lub Petrescu) to byśmy z buta tegorocznego mistrza zdobyli.
A przy Heniu to zobaczymy, co będzie. W każdym razie sytuacja staje się ciekawa ;)


Tyle że taki trener musiałby mieć pełne zaufanie od władz klubu, bo jak pamiętam Petrescu chciał wprowadzić nową jakoś jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, a gwiazdeczki jedna z drugą się buntowały, że zajechać chce ich na treningu.

Wiele rzeczy mi się w Wisle nie podoba i to nie tylko z tego powodu że to Wisła, ale najbardziej rzucające się w oczy wady to długoletnie, drogie kontrakty podpisane z Łobodzińskim i paroma innymi kolesiami, idzie to już w dobrym kierunku, coraz mniej takich, ale za późno, zaczęli tu zmiany wprowadzać.
Do tego brak młodzieży w drużynie to jedna ze starszych wiekowo drużyny a zmienników nie widać, żal mi się zrobił Skorży który w wywiadzie po zwolnieniu pisał że w następnym meczu miał zagrać Mączyński... widać że Skorża budować drużyny nie mógł bo ciągle ważniejszy był wynik w następnym meczu niż długofalowa polityka.

Teraz Heniu bierze drużynę moim zdaniem bez przyszłości, paru bowiem trzeba sprzedać na siłę bo nie mają motywacji jak Brożek, paru już jest starych (Sobol, Głowacki, Cleber), a młodzi niebawem odejdą by załatać dziurę w budżecie.. (Małecki, ostatnio słabiej grający Marcelo)

Ostatnie sukcesy Kasperczak osiągał z drużyną przejętą po Smudzie, teraz bierze drużyne moim zdaniem słabszą od tamtej, gorzej przygotowaną, mnie perspektywiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w dzisiejszym meczu Inter okazał się lepszy i Chelsea żegna się z Ligą Mistrzów. Z tego, co zauważyłem, to Niebieskim gra się nie do końca kleiła (niecelne podania, brak pomyśłu na grę, czasami zbyt duża pasywność w ataku, bo co taki Malouda ma zrobić sam naprzeciwko Maicona, gdzie ŻADEN zawodnik nie podejdzie mu pomóc? Oczywistym jest, że piłkę straci, a i cenne sekundy uciekają), bramka dla Interu padła po świetnym podaniu do Eto''o w tempo, nie ma mowy o żadnym spalonym. Bardzo dobrze zagrał Turnbull, dobrze mieć takiego zmiennika za Petra Cecha. Do obrony mieć pretensji większych nie można, Ivanović dołączął się do akcji ofensywnych, Terry z Alexem raczej nie popełniali błędów. Lampard w tym meczu nic szczególnego nie pokazał - nie był on dzisiaj motorem napędowym The Blues. Malouda coś tam próbował zdziałać, Kalou po wejściu przez pierwsze minuty był widoczny, potem przygasł, tak samo Joey, który w tym meczu co prawda za dużo czasu nie miał, tuż po wejściu był widoczny, lecz później raczej tracił piłkę. W ogóle cała pomoc dzisiaj miała, jak dla mnie, bardzo słaby występ. Drogba jak to Drogba, czasami miał piłkę, czasami ją tracił, czasami podawał, czasami strzelał, ale większych korzyści dziś to nie przyniosło. Anelka też czasami spróbował coś zrobić, ale także nic to nie dało. Czerwona kartka dla Drogby - jak dla mnie Thiago Motta ładnie przyaktorzył, sam najpierw Drogbę zaczepiał, wywrócili się razem i to wykorzystał. Nie lubię takiego cwaniactwa, nie obraziłbym się, jakby Motta nie mógł zagrać w przyszłych meczach, po prostu aktorzyn nie znoszę. Gdyby Chelsea wykorzystała jakąś sytuację (Anelka po podaniu Drogby, któryś z wolnych). Mecz do zapomnienia, trzeba się skupić na lidze i w następnym sezonie myśleć o ewentualnym zwycięstwie w LM. Gratulacje dla Interu, byli po prostu lepsi i nie ma tu nic do gadania, jednak byłbym zadowolony, jakby w następnej rundzie odpadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 19:44, Paoro napisał:

bo jak pamiętam Petrescu chciał wprowadzić nową jakoś jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, a gwiazdeczki > jedna z drugą się buntowały, że zajechać chce ich na treningu.

No właśnie wtedy Petrescu był jeszcze kompletnie nieznanym trenerem i jak coś się działo to niestety wina od razu spadła na niego...

Dnia 16.03.2010 o 19:44, Paoro napisał:

Do tego brak młodzieży w drużynie to jedna ze starszych wiekowo drużyny a zmienników
nie widać, żal mi się zrobił Skorży który w wywiadzie po zwolnieniu pisał że w następnym
meczu miał zagrać Mączyński...

Mączyński pewnie by zagrał, ale tylko dlatego, że Skorża nie miałby kogo innego wprowadzić. A znów takiego kompletnego braku młodzieży to w Wiśle nie ma, paru zdolnych młodych z ME się znajdzie - tylko fakt, trzeba im dawać szanse w meczach pierwszej drużyny.

Dnia 16.03.2010 o 19:44, Paoro napisał:

Teraz Heniu bierze drużynę moim zdaniem bez przyszłości, paru bowiem trzeba sprzedać
na siłę bo nie mają motywacji jak Brożek,

Taa sprzedać, tylko nie wiem gdzie. Chociaż akurat o Pawle Brożku tak do końca o braku motywacji nie można mówić - jakieś ostatnie pół roku borykał się z kontuzjami i stąd ta słaba forma. Za to w meczu z Jagą jak dla mnie był najlepszym zawodnikiem w Wiśle.

Dnia 16.03.2010 o 19:44, Paoro napisał:

a młodzi niebawem odejdą by załatać dziurę w budżecie.. (Małecki, ostatnio słabiej grający
Marcelo)

Marcelo z pewnością niedługo odejdzie (dziwie się, że już zimą nie odeszedł). Ale Małeckiego z tym co ostatnio pokazuje to nawet nikt nie będzie próbował z Wisły wykupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż pisze posta na gorąco po meczu. Mecz był pełen walki. Inter i Chelsea grała dobrze ale bez jakiś zdecydowanych groźnych sytuacji w pierwszej połowie. Graliśmy naprawdę dobrze tylko zabrakło poprostu tego pierwszego gola. Dla mnie o przebiegu meczu zadecydowała zmiana Kalou za Zhirkova. Tej zmiany nie wybaczę Ancelottiemu. Nie będę tłumaczył czemu bo nie mam na to siły ani ochoty. Nie wiem czemu nie umiemy wygrac tej ligi mistrzów, nie wiem czemu Drogba dostal znowu czerwień, i nie wiem czemu w tym meczu nie dostaliśmy znowu chociaż jednego karnego a w przeciągu 2 meczy z Interem był 3 ewdentne jedenastki.
Może za rok lepiej zrezygnować z gry w LM? Przeciez po co się na siłę męczyć skoro i tak coś nam przeszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Chcę stworzyć Maćka Żurawskiego w Pro Evo 2010. Ktoś może posiada zdjęcie jego twarzy, takie żeby można było wrzucić do gry. Najlepiej gdyby pokazywało Żurawia jeszcze za czasów Wisły. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 23:04, MadDogg napisał:

Siema. Chcę stworzyć Maćka Żurawskiego w Pro Evo 2010. Ktoś może posiada zdjęcie jego
twarzy, takie żeby można było wrzucić do gry. Najlepiej gdyby pokazywało Żurawia jeszcze
za czasów Wisły. Pozdro.


Masa fotek jest w google...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 23:15, Budep napisał:

Masa fotek jest w google...


Szukałem, ale niestety nie znalazłem takiego zdjęcia jakiego chciałem. Potrzebna jest taka fota która skupia się bezpośrednio na jego twarzy, która jest równo oświetlona. Nie znalazłem jeszcze takiej foty. Jakby ktoś mi pomógł w poszukiwaniach, to byłbym bardzo wdzięczny..:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować