Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Ramires to pomocnik o raczej defensywnych skłonnościach, na pewno nie na skrzydło O_o W sparingach zgrywali się Torres ze Sturridgem, do nich dojdzie Malouda, Lukaku ewentualnie Kalou i tak pewnie będzie wyglądać atakujące trio. A Drogba będzie pewnie zmiennikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 13:11, Dark_elves napisał:

> Tak dalej dochodzi do siebie po wstrząsie mózgu.
A co się stało? Zderzył się z kimś w sparingu, czy kontuzja poza boiskiem?

Na treningu się z kmś zderzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 13:11, Kwasu93 napisał:

No nie wiem czy Arsenal zawalczy o mistrzostwo. Ostatnio z nimi co raz gorzej, a i myślę
też, że w szatni nie zbyt ciekawie, gdy kapitan chcę iść do innego klubu, a za bardzo
nie może... W tym sezonie myślę, że przede wszystkim jak zwykle: Chelsea i Man Utd. Ale
myślę też, że Liverpool może powrócić do tej gry z przed kilku lat. Man City - nie sądzę
żeby coś za bardzo przeszkadzali.

Arsenal wymeniłem dlatego bo jednak zawsze jesień mają dobrą. Co do Cfc i United ot wiadome że w tej chwili to dwie najlepsze drużyny. Liverpool zawalczy jeżeli dobrze zacznie. City też bedzie groxne i myślę że będą w czwórce na koniec sezonu.

Dnia 07.08.2011 o 13:11, Kwasu93 napisał:

Powinni jeszcze kupić tego Modrica i sprzedać Anelkę i może Kalou.

>Ogólnie Sturridg się świetnie zapowiada i mam nadzieję, że będzie w wyjściowej jedenastce. Szczerze to

Dnia 07.08.2011 o 13:11, Kwasu93 napisał:

liczyłbym na coś takiego:

Modric wg mnie jest niepotrzebny. Mam na środku pomocy obok Lampsa niezły potencjał. Flo się sprawdza w środku, do tego ogrywający sięcoraz bardziej Josh, waleczny Bennayoun, no i jest Raires który jest dobry w defensywie a i ładne rajdy umie wyprowadzić. Co do Daniela on ma wielk potencjał. Musi tylko troszke mniej przytrzymywać piłkę bo czasem za bardzo się kiwa, ale jest szybki zwinny i ma dobrze ułożoną nogę.

Dnia 07.08.2011 o 13:11, Kwasu93 napisał:

> Cech
Alex/Ivanovic - Luiz/Alex - Terry - Cole
Mikel (do powrotu Essiena)
Lampard - Modric
Sturridge - Drogba - Ramires

Z AVB będziemy grać 4-3-3 tak jak to bywało w sparingach. Jeden bardziej defensywny pomocnik czyli Mikel, lub Essien potem. Ewentualnie Ramires też na tej pozycji może grać. Do tego dwóch rozgrywających jak pisałeś czyli pewnie Lamps, i obok niego będzie duża rotacja. Atak to też będzie raczej ciągła rotacja zależy od formy poszczególnych zawodników. Jest duży plus w tym roku bo AVB dobrze ustawia zespół i mamy o wiele szerszą grającą kadrę a to będzie ważne. U Ancelottiego grali jedni i ci sami prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 13:24, Ziggy napisał:

Arsenal wymeniłem dlatego bo jednak zawsze jesień mają dobrą. Co do Cfc i United ot wiadome
że w tej chwili to dwie najlepsze drużyny. Liverpool zawalczy jeżeli dobrze zacznie.
City też bedzie groxne i myślę że będą w czwórce na koniec sezonu.


Liverpool się poważnie wzmocnił, Dalglish pokazał wiosną, że potrafi prowadzić tą drużynę. Do tego dochodzi brak udziału w rozgrywkach europejskich, czyli poza Pucharem Anglii i Ligi, skupiają się jedynie na Premier League. Jak dla mnie to mogą poważnie namieszać w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha piękny mecz!city jeszcze wiele milionów musi wydać żeby zbliżyć się do poziomu United.2-0 do przerwy,ale w drugiej połowie sędzia przestał pozwalać niebieskim na faulowanie na swojej połowie i zaczął gwizdać ewidentne faule,no i od razu gra wyglądała dobrze.Bardzo dobre wejście rezerwowych Jones i Evans zaprezentowali się lepiej niż Vidic i Ferdinand,Claverley zaliczył świetny mecz.Piłkarz meczu oczywiście mój ulubieniec Nani za te dwie fantastyczne bramki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 16:19, Wszystkozajete napisał:

ŁKS znowu rozbity, po 0:5 z Lechem tym razem przegrał 0:4 we Wrocławiu ze Śląskiem. Wygląda
na to, że w tym sezonie beniaminków czeka ciężka walka o utrzymanie.

Proszę, może jednak Śląsk będzie umiał połączyć mecze w LE, jeśli uda się awansować
do fazy grupowej z meczami w Ekstraklasie. Trzeba jednak poczekać na mecze z bardziej
wymagającymi rywalami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 17:40, Dark_elves napisał:

Proszę, może jednak Śląsk będzie umiał połączyć mecze w LE, jeśli uda się awansować
do fazy grupowej z meczami w Ekstraklasie. Trzeba jednak poczekać na mecze z bardziej
wymagającymi rywalami.

No dokładnie,bo jednak ŁKS chyba nie przestawił się z poziomu 1 ligi na Ekstraklase.
Po tych 2 meczach śmiesznie brzmią słowa bodaj prezesa ŁKSu "że nie będą chłopcami do bicie",no chyba,że tam miało nie być "nie" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby ŁKS się utrzymał to chyba musiałby się cud stać. Wiem, że to dopiero druga kolejka, ale oni sobą kompletnie nic nie prezentują, a biorąc jeszcze pod uwagę chociażby ich kiepski stan finansowy to chyba jakiejś wielkiej poprawy ciężko się spodziewać. Jeśli chodzi o Podbeskidzie to w tej kolejce kompletnie mnie rozczarowali, a ich gra w defensywie to jedna wielka kompromitacja. Jednak w zeszłym tygodniu pokazali, że coś tam grac potrafią, poza tym chyba paru zawodników, którzy przyszli latem nie wkomponowało się jeszcze w zespół. Zresztą pożyjemy zobaczymy, na razie wszystko jest możliwe, bo cały sezon przed nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 17:59, Ecko09 napisał:

Mecze reprezentacyjne będą tylko w środę czy jeszcze w jakiś inny dzień?

Tylko w środę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postawa ŁKS-u pokazuje jaka jest przepaść pomiędzy Ekstraklasą, a pierwszą Ligą.
Podobnie będzie jeśli będziemy porównywać pierwszą Ligę z drugą itd. Kolejnym
przykładem obrazującym ten fakt jest postawa bramkarza Podbeskidzia, który w zeszłym
roku robił furorę,a teraz po dwóch kolejkach można go spokojnie obciążyć 4-5 golami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to jak gra teraz łks to po części wina PZPN pamiętam jak łks 2 lata temu skończył ekstraklasę na 7 pozycji. Potem niby ten brak licencji i wszystko w tym klubie przepadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 18:50, Dark_elves napisał:

Postawa ŁKS-u pokazuje jaka jest przepaść pomiędzy Ekstraklasą, a pierwszą Ligą.


Fakt, że w tym sezonie tak to wygląda (póki co), ale nie wiem czy do końca tak jest. Popatrz, jak radziły sobie beniaminki w ubiegłym sezonie. Górnik i Widzew przez jakiś czas walczyły nawet o europejskie puchary, ostatecznie kończąc w środku tabeli. W sumie te 2 drużyny ciężko nazwać typowymi beniaminkami, bo to doświadczone ekipy, które zdobywały już wiele razy mistrzostwo Polski, ale przecież ŁKS też już sporo pograł w najwyższej klasie rozgrywkowej, więc doświadczenie ma. Według mnie po prostu tegoroczne beniaminki nie są na tyle mocne, co drużyny, które awansowały we wcześniejszych sezonach. Z drugiej strony Arka i Polonia Bytom, które spadły z Ekstraklasy do I ligi na razie radzą sobie tam słabo, a Gdynianie byli jednym z głównych kandydatów do awansu. Aczkolwiek zgadzam się, że różnica między Ekstraklasą a I ligą jest, ale nie jest to jakaś przepaść jak np. w Holandii.

Dnia 07.08.2011 o 18:50, Dark_elves napisał:

Podobnie będzie jeśli będziemy porównywać pierwszą Ligę z drugą itd. Kolejnym
przykładem obrazującym ten fakt jest postawa bramkarza Podbeskidzia, który w zeszłym
roku robił furorę,a teraz po dwóch kolejkach można go spokojnie obciążyć 4-5 golami.


Tutaj już się nie zgadzam, wielkiej różnicy między I a II ligą itd. wg. mnie nie ma, w zeszłym sezonie wszystkie drużyny które awansowały z II do I ligi utrzymały się w niej, w tym też beniaminki grają nie najgorzej.
A przykład bramkarza IMO nietrafiony, mógł źle się przygotować do sezonu, albo po prostu nie jest akurat w formie i z każdym meczem może grac lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 20:57, Wszystkozajete napisał:

A przykład bramkarza IMO nietrafiony, mógł źle się przygotować do sezonu, albo po prostu
nie jest akurat w formie i z każdym meczem może grac lepiej.

Heh, ciekawe czy takie wytłumaczenie uspokoi trenera, który będzie mu dawał
kolejne szanse, bo przecież kiedyś się rozegra,a forma przyjdzie z czasem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 20:57, Wszystkozajete napisał:

Fakt, że w tym sezonie tak to wygląda (póki co), ale nie wiem czy do końca tak jest.
Popatrz, jak radziły sobie beniaminki w ubiegłym sezonie. Górnik i Widzew przez jakiś
czas walczyły nawet o europejskie puchary, ostatecznie kończąc w środku tabeli. W sumie
te 2 drużyny ciężko nazwać typowymi beniaminkami, bo to doświadczone ekipy, które zdobywały
już wiele razy mistrzostwo Polski, ale przecież ŁKS też już sporo pograł w najwyższej
klasie rozgrywkowej, więc doświadczenie ma. Według mnie po prostu tegoroczne beniaminki
nie są na tyle mocne, co drużyny, które awansowały we wcześniejszych sezonach. Z drugiej
strony Arka i Polonia Bytom, które spadły z Ekstraklasy do I ligi na razie radzą sobie
tam słabo, a Gdynianie byli jednym z głównych kandydatów do awansu. Aczkolwiek zgadzam
się, że różnica między Ekstraklasą a I ligą jest, ale nie jest to jakaś przepaść jak
np. w Holandii.

Po pierwsze Arka i Polonia to zupełnie inne drużyny niż te co spadały. A ŁKS i Podbeskidzie to typowe drużyny pierwszoligowe, na Ekstraklasę za słabe. ŁKS ma nawet gorszy skład niż ten, który grał w I lidze. Nie ma Mączyńskiego i Koseckiego, nie gra Mięciel. Sagan jest niezgrany, a kilku piłkarzy jacy pojawili się w miejsce liderów poprzedniego sezonu to gracze z II ligi (Stefański), czy drużyn przeciętnych z I ligi. To co najwyżej powinny być uzupełnienia kadry, a nie gracze do pierwszego składu. Obejrzałem sobie wczoraj ich mecz ze Śląskiem jakieś 30 minut i w ataku brakowało umiejętności, szybkości, zaskakujących, celnych zagrań z pierwszej piłki - zawsze przyjęcie i dopiero podanie :( w obronie to chyba jeszcze gorzej. W ŁKS jeszcze przed spadkiem grał Hajto, w pomocy był też Świerczewski oni dawali radę. Teraz przydałby się im taki Bosacki czy nie chciany w Lechu, ale ograny Gancarczyk, no ale jak kasy nie ma to myślę, że i Ekstraklasy za rok nie będzie.
Podbeskidzie to już w ogóle, jak można stracić tyle bramek ze stałych fragmentów gry?

Dnia 07.08.2011 o 20:57, Wszystkozajete napisał:

Tutaj już się nie zgadzam, wielkiej różnicy między I a II ligą itd. wg. mnie nie ma,
w zeszłym sezonie wszystkie drużyny które awansowały z II do I ligi utrzymały się w niej,
w tym też beniaminki grają nie najgorzej.
A przykład bramkarza IMO nietrafiony, mógł źle się przygotować do sezonu, albo po prostu
nie jest akurat w formie i z każdym meczem może grac lepiej.

Właśnie takiej różnicy nie ma miedzy I a II ligą, bo poziom I ligi bardzo spadł, przez korupcję do I ligi spadały niezłe drużyny jak Widzew, Korona, Zagłębie, to były naprawdę niezłe teamy swego czasu. Potem awansowały po roku i różnicy nie było widać, między beniaminkiem a resztą w Ekstraklasie. Spadkowicze natomiast zazwyczaj robią wielką rewolucje w składzie i tak Polonia, jak i Odra w zeszłym sezonie szybko popadnie w zapomnienie. A szkoda trochę Polonii Bytom, bo mimo braku kasy byli tam kibice, ciekawe oprawy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować