Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Twierdza 3 - recenzja

35 postów w tym temacie

doczytałem ostatnio o patchu i jednak można już przyspieszać rozgrywkę [chwała im za to..]

za 1 miesiąc [czyli wtedy kiedy powinni wypuścić grę] to spokojnie można będzie włączyć i pograć..poza tym mimo wielu komentarzy na temat drugiej części śmiało mogę powiedzieć że jeżeli twórcy poszli by na kasę to powinni zrobić idealną kopię 1 części i tylko odświeżyć grafikę 2d. ja osobiście uważam 2 za doskonałą kontynuację i jedną z najlepszych gier jakie wydali i wierzę, ze po kilku patchach w końcu gra stanie na nogi i da odpocząć starszemu bratu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stronghold pierwszy, gra epicka. Bardzo przyjemna kampania, super przerywniki ( a nie to gówno co zrobili ). Edytor zarówno w 1 jak i w 2 bardzo intuicyjny, wszystko dało się zrobić, można było stworzyć swój wymarzony zamek a potem go przetestować. W części 3 nie wiem co strzeliło do głowy twórco ale stwierdzili, że edytor map będzie jako osobny program. Jest po prostu beznadziejny, kamera szaleje, podział budynków kiczowaty nieziemsko. Nie można poruszać się po mapie wsadem ani strzałkami. Teraz jak chcemy coś postawić trzeba trzymać non stop kombinację klawiszy i poruszać się myszką. Budynki stawiane potrafią źle zareagować albo po prostu ich obracanie się zatnie. Z edytora przynajmniej w moim przypadku nie da się wyjść. Można walić głową w krzyżyk czerwony, zapytanie o wyjściu ? JASNE walimy dalej głową i pięściami. Po tym jak nas rozbolą wszystkie kończyny od próby zaakceptowania, okazuje się że niestety jedynym wyjściem jest ctrl + alt + delete. Tryb Potyczki ? a po co to komu !!! Trzeba grać w niedziałające multi.
Podsumowując:
- Grafika przeciętna choć znośna i czasami nawet urocza bym powiedział
- SI to pomyłka, takiego czegoś tam po prostu nie ma, sterujemy bandą idiotów. Jak myślicie, co zrobić po tym gdy stoimy na murach i wyrzucimy swoją włócznie we wroga ? NO TAK TRZEBA WYJĄĆ SZTYLET, ZEJŚĆ Z MURÓW I IŚĆ ZABIJAĆ.
-Kampania, pomysł fajne ale po prostu stracony, mogło być super wyszła kaszana.
Oficjalnie nominuje tą grę na kaszane roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2011 o 17:37, Graviel napisał:

Szkoda że tak się stało, dobrze że wstrzymałem się z kupnem, bo był bym zawiedziony i
to mocno. Teraz czekam z niecierpliwością na recenzję "Wojny na północy".

Pamiętaj, że to gra wymyślona na coop - i tak ją będę oceniał (oczywiście obok czegoś co określę jako "Tolkien Experience" - fragmenty z Ainulindale recytuję z pamięci). Mam ekipę, od poniedziałku ostro ciśniemy kampanię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ta gra jest po prostu w wersji beta... Żaden tester jej na oczy nie widział. Widocznie postanowili zaoszczędzić i beta testerami jesteśmy my, i to takimi którzy zapłacili żeby stać się królikami doświadczalnymi. Zwłaszcza ja jestem totalnym idiotą. Bo zamiast przeczytać jakieś recenzje to zakupiłem tą grę w ciemno będąc pewnym ze będzie świetna(skąd u mnie to przekonanie? nie wiem...). Co gorsze niedawno popełniłem ten sam błąd z "Grą o Tron" co niestety ale pokazuje ze nie uczę się na własnych błędach(ale przysięgam to był ostatni raz).
Ale wróćmy do Twierdzy 3 a raczej do jej bety. Lista błędów niedoróbek i tym podobnych jest tak wielka ze mógłbym napisać na ten team prace magisterską. Wymienię tylko kilka ciekawszych.
Wysyłam jednostki na mury. Zaczynają włazić po schodach i jeżeli w tym momencie wydam im inną komendę jednostki znajdujące się na schodach zablokują się i będą tak stały tak do końca misji.
Chce dobudować schody do muru i tutaj gra chce na siłę pomóc atakującym próbując mnie zmusić żebym postawił je od strony atakujących, a żeby postawić je poprawnie musiałem trochę się nawalczyć.
Pożary. To zjawisko występuje tak często (1 pożar na 1 dzień mijający w grze ) ze uznałem ze mam jakiegoś podpalacza w wiosce. No ale stawiamy studnie i jest ok.... do czasu. W pewnym momencie wybuchły 2 pożary prawie jednocześnie. Mój "strażak" ugasił 1 pożar wrócił do studni i zrobił sobie przerwę olewając 2 pożar. Powoli zaczęły zajmować się kolejne budynki i nawet gdy postawiłem 2 studnie to nic nie dało dalej nikt nic nie gasił. Myślałem że cała wiocha mi spłonie ale gdzie tam straciłem tylko 4 budynki produkujące łuki potem "strażacy" się obudzili.
Jeszcze jedno na temat SI. 3 czy 4 misja wróg ma fort ja mam fort. mam tylko palisadę na południu która była od początku misji i za mało drewna żeby zbudować palisadę od zachodu przed 1 atakiem. Wróg atakuje. I co robi? zamiast zaatakować od zachodu gdzie miał bliżej i gdzie nie było palisady idzie w dól planszy żeby zaatakować od południa gdzie była palisada. Dopiero gdy wybudowałem palisadę na zachodzie zaczął tam atakować bo miał bliżej.
Poczekajcie ze 2-3 lata zanim ja kupicie może wtedy już będzie grywalna a i kosztować będzie ze 19.99 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jedna z lepszych ostatnio recenzji, mój panie :)
W Twierdzę 2 grałem dawno(bawiłem się średnio, o niebo gorzej jak w 1) ale z tego co widzę po screenach twórcy grają w nią cały czas, toż to prawie ta sama gra. Jak będzie w Kolekcji Klasyki za 30 zł to może się skuszę. A póki co wracam do Empire:TW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ScaredOfGhosts - jesteś w błędzie. Oprawa wizualna w "trójce" znacznie przewyższa tę z "dwójki". Miło, że wspomniałeś "Empire Total War", grę, która w dniu swej premiery była identycznie mieszana z błotem, jak dzisiaj "Stronghold 3". Słusznie zresztą. Co ciekawe lista baboli, niedoróbek i błędów była niemal identyczna: STEAM, dupna grafika, nomen omen totalnie spartolona optymalizacja , AI na poziomie pantofelka etc. Łatki wychodziły za łatkami. A dzisiaj? Wiem, że "niedopatchowanie" gry nie jest żadnym argumentem i produkt wypuszczany na rynek, de facto w ręce graczy, nierzadko fanów serii, powinien być wykonany niemal perfekcyjnie. Jednak "Twierdzy 3" można dać nieco czasu. Wytknięte w artykule niedoróbki są tak na prawdę pierdołami. Oczywiście burzy to przyjemność z grania jednak prawdziwą bolączką najnowszej odsłony serii, jest idiotyczny system pojawiania się nowych kmieci w zamkui. Każdy co kilkanaście (dokładnie 14) sekund? Przecież zanim się rozbuja gospodarkę miną całe lata świetlne a wróg nie śpi. Druga sprawa - misje ekonomiczne. Po cholerę ten wyścig z czasem? Postawione przed graczem zadania w kampanii gospodarczej są i tak dostatecznie wyśrubowane. Nie ma potrzeby doprowadzać gracza do szewskiej pasji dodatkową uciążliwością.
Jeśli chodzi o mnie, to w Twierdzę 3 gra mi się świetnie (ponad 40h). Owszem, często ta produkcja doprowadzała mnie do furii, jednak uważam ją za najlepszą po słynnej "jedynce". Poszczególne misje w obu kampaniach są dość zróżnicowane. To atut tej gry.

PS
Cholera, jakoś mało tego Wilka w "trójce". Zakończenie również jakieś takie rozczarowujące :(
PS2
Nie miałem żadnych problemów technicznych. Żadnych zwiech czy lądowania na pulpice etc.
PS3
Kusznicy w "jedynce" / "Krzyżowcu" również "zdejmowali" obrońców z najwyższych wież i jakoś nikt na to nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 21:13, ferrou napisał:

Jeśli chodzi o mnie, to w Twierdzę 3 gra mi się świetnie (ponad 40h). Owszem, często
ta produkcja doprowadzała mnie do furii, jednak uważam ją za najlepszą po słynnej "jedynce".
Poszczególne misje w obu kampaniach są dość zróżnicowane. To atut tej gry.

Ja jednak wolę T2 od T3.

Dnia 06.11.2011 o 21:13, ferrou napisał:


PS
Cholera, jakoś mało tego Wilka w "trójce". Zakończenie również jakieś takie rozczarowujące
:(

Prawda?

Dnia 06.11.2011 o 21:13, ferrou napisał:

PS2
Nie miałem żadnych problemów technicznych. Żadnych zwiech czy lądowania na pulpice etc.

Gdzieś po drodze, już gdy skończyłem walkę z T3, Steam mi aktualizował grę, może to zaleczyło problem?

Dnia 06.11.2011 o 21:13, ferrou napisał:

PS3
Kusznicy w "jedynce" / "Krzyżowcu" również "zdejmowali" obrońców z najwyższych wież i
jakoś nikt na to nie narzeka.

Ja narzekałem zawsze, liczyłem na poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 21:13, ferrou napisał:

@ScaredOfGhosts - jesteś w błędzie. Oprawa wizualna w "trójce" znacznie przewyższa tę
z "dwójki". Miło, że wspomniałeś "Empire Total War", grę, która w dniu swej premiery
była identycznie mieszana z błotem, jak dzisiaj "Stronghold 3"

Plus dla Ciebie :) Ale to poniekąd łączy się z tym co napisałem później - stanieje do 30 zł to kupię...Empire i Napoleona w promocji za niecałe 60 zł dopiero kupiłem...

A co do grafiki może masz i rację, patrzę tylko na screeny - gry nie posiadam. Ale jakiegoś ogromnego przeskoku w nich nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że będzie tak słabo... Miałem nadzieję, że ta część będzie godna swej nazwy, ale widzę, że trzeba poczekać na megałatanie lub po prostu kolejną część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujmy. "Twierdza 3" nie jest może arcydziełem na miarę "StarCrafta II", jednak do totalnej kichy dużo jej brakuje. Ewidentnie to produkt skierowany do fanów serii. Osoba nigdy wcześniej nie mająca styczności z "Twierdzą", w przypadku "trójki" może mieć ogromne problemy" i to paradoksalnie przy sporym, względem "dwójki", uproszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

połowa co tu napisano to ... niestety prawda. no ale pszecierz nie zrobią 2D ........jak ktoś ma win vista to se może popisać... ja mam win 7 i mi chodzi na fulu. twierdza 2 to był żal.....albo legendy. kur... doceńcie starania firefly studios

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować