Zaloguj się, aby obserwować  
krobert

Kurierzy leniwi...

12 postów w tym temacie

Wczoraj miałem dostać MW3 przesyłką kurierską. Czekałem całe popołudnie na kuriera, nie pojawił się. Dzisiaj rano sprawdziłem status przesyłki, jest tam punkt "Nie dostarczono Zamknięte lub wakacje 2011-11-08 19:20". Fajnie tylko, że o tej godzinie byłem w domu a nikt nie dzwonił. Dzisiaj to samo, czekam i czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do firmy kurierskiej, która dostarcza twoją przesyłkę. We właściwościach zamówienia znajdziesz niezbędne informacje (czyli stronę firmy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zadzowniłem tam dzisiaj... ale po kolei:

cały dzień specjalnie ktoś był w domu, żeby odebrać tę paczkę. Czatowałem na kuriera jak kot. Przed chwilą patrzę na stronę przesyłki:

Nie dostarczono 2011-11-09 19:47

TO JEST JAKAŚ KPINA! CAŁY CZAS BYŁEM W DOMU! Nikt nie dzownił, nie zostawiono mi żadnego AWIZO. Jutro tam dzwonię i zrobię im taki dym, że się nie pozbierają. A niech jeszcze każą sobie zapłacić za przetrzymanie te 2 dni! Takiwgo wała. DB Schenker to NAJGORSZA FIRMA KURIERSKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem dzisiaj z samego rana. Pani miała się skontaktować z kurierem i oddzwonić "za 5 minut" co trwało ponad godzinę bo chyba mnie zlali, więc zadzwoniłem jeszcze raz, tym razem oddzwonili i dostałem jakże ciekawą informację: "Kurier był pod domem, dzwonił domofonem, dzwonił na komórkę ale miał pan wyłączony telefon" (ciekawe bo cały czas przy nim czatowałem)... Masakra. Ciekawe czy dzisiaj paczka osiągnie cel? Zostawiłem kurierowi nad domofonem instrukcję obsługi w przypadku gdyby jakimś cudem nie zastał mnie w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że DB Schenker nie ma własnych kurierów tylko zatrudnia ich z zewnątrz dlatego jest taka a nie inna jakość usług. Dlatego zaczynam się zastanawiać na zakupami na gramie, raz że ceny są z tyłka dwa że dostarczają tu już 3 (słownie trzy) firmy kurierskie (DHL, UPS, DB Schenker) z czego Schenker ma najbardziej skopane śledzenie przesyłek i niski poziom usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 10:24, L33T napisał:

Zacznijmy od tego że DB Schenker nie ma własnych kurierów tylko zatrudnia ich z zewnątrz
dlatego jest taka a nie inna jakość usług.


Klienta chyba niespecjalnie obchodzi jak działa firma, tylko to czy ma paczkę na czas czy nie ;) Ja z tego powodu przestałem kupować w sklepach, gdzie nie można zamówić dostawy Pocztą Polską - o dziwo oni jedyni mnie jeszcze ani razu nie zawiedli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z pocztą miałem kilka nie fajnych sytuacji i od tej pory wybieram kuriera UPS/DHL/ i jakoś nie miałem z nimi problemów. I jak pisałem w loterie kto mi przesyłkę dostracza z gramu bawić się nie mam zamiaru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję, że jakoś niedługo będzie można na gramie zamawiać przez InPost - Paczkomaty. Jest ich coraz więcej i są dostępne 24/7. Chyba, że też wymyślą jakąś kosmiczną cenę. Swoją drogą, dla mnie to jest śmieszne, że za odbiór osobisty trzeba płacić prawie 4 zł.

A co do Twojej przesyłki, to możliwe, że kurier ma jakieś niekompletne dane adresowe. Jeśli nie podałeś przy zamówieniu swojego numeru telefonu, to nie ma jak się z Tobą skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, paczka dotarła dzisiaj, udało mi się "złapac" kuriera. Ale nie w tym rzecz. Dzwoniłem dzisiaj do Schenkera kilka razy i za chyba trzecim razem usłyszałem ciekawą rzecz: "Kurier pierwszego dnia nie zadzwonił ponieważ nie musiał tego robić - w usłudze, którą została wysłana do Pana paczka nie ma wliczonego kontaktu w przypadku nie zastania pod adresem", aż usiadłem z wrażenia :-) Prawdopodobnie jest to ostatni mój zakup w gram.pl z wykorzystaniem kuriera. Muszę się nad tym poważnie zastanowić bo polubiłem ten sklep...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a i wspomnę jeszcze, że tak ich dzisiaj męczyłem, że "mimo iż nie mają obowiązku podawać mi numeru telefonu do kuriera" to mi go w końcu podali i byłem w stanie się z człowiekiem dogadać osobiście na odbiór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś do nas reklamację dot. czasu dostawy:
http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4
Opisz cały przebieg, zgłosimy to do Schenkera, a Tobie zaproponujemy rekompensatę za opóźnienie w dostawie.
Takie przypadki jak Twój to jakieś 2% wszystkich naszych zamówień dostarczanych przez Schenker. W przypadku innych firm kurierskich procent jest znikomy. Dostawy różnymi firmami kurierskimi determinuje centrum logistyczne Action, które nas obsługuje - część zamówień wychodzi UPS, część DHL, część Schenkerem.
Twoje zgłoszenie pozwoli nam uczulić Schenkera na terminowość dostaw. Na początku współpracy z Schenker (kwiecień 2011) takich przypadków było więcej.
(...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować