Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wyraźny spadek liczby abonentów World of Warcraft

47 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2011 o 05:57, Tenebrael napisał:

Pepsi - a nie wydaje Ci się, że jednak coś zaczyna być na rzeczy?


Niektórych (i nie mówię tu akurat o Pepsim) po prostu się nie przekona. Wychodzą z założenia, że skoro fakty nie pasują do ich teorii, to cóż, fakty mają problem.

WoW powolutku zaczyna odchodzić w niebyt. Jasne, 10 milionów kont to nadal około 100-150 milionów dolców co miesiąc, ale naprawdę chciałbym zobaczyć, jak rozkłada się te 10 milionów. Ile z nich to konta mające więcej niż rok czy dwa, a ile to konta stosunkowo nowe (jak, nie przymierzając, na przykład moje).

Dnia 10.11.2011 o 05:57, Tenebrael napisał:

Można co prawda pomyśleć, że Mists Of Pandaria coś zmieni


Moim zdaniem zmieni, ale na krótko. Pewnie trochę osób, które z subskrypcji zrezygnowały, wróci do gry, by sprawdzić dodatek z czystej ciekawości, a zatem możemy spodziewać się nawet dwu-, trzymilionowego skoku przy premierze, ale potrwa to tyle, ile wyniesie abonament - miesiąc, góra dwa. A potem, dzięki wspaniałej rasie Pandarenów, podejrzewam, że sięgniemy pułapu 8,5-9 milionów. Natomiast momentem największej ilości spadków będzie dla WoWa ustanie akcji "Annual Pass". W tej chwili wiele osób ma zamiar z niej skorzystać ze względu na darmowe Diablo III, ale później raczej ich już nic nie będzie przy WoWie trzymało. Na dodatek, jeśli D3 okaże się być takim hitem, jak poprzednie części, może "uszczknąć" WoWowi sporo graczy.

Wprawdzie na mówienie o śmierci WoWa jest zdecydowanie za wcześnie, na pewno mamy tu do czynienia z tendencją spadkową, która raczej utrzyma się już do końca. Jedynym, co mogłoby WoWa ożywić, jest jakiś porządny dodatek, przywracający poziom zabawy z podstawki. Niestety, patrząc na trailer i materiały dotyczące MoP, to raczej nie będzie to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, ze Blizzard wie o tym spadku i stara sie jak najwiecej wyciagnac z tej juz starego MMORPG - ta gra byla, jest i bedzie fenomenem calej branzy gier. Po premierze Diablo 3 i sprzedazy w kilku milionach sztuk egzemplarzy, przyjdzie czas na "anonimowego" Titana, ktory. miejmy nadzieje, da cos nowego i rewolucyjnego do gier z pod znaku MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że news nie jest kompletny, bo czytając go w takiej formie nie ma wyraźnej informacji co jak i dlaczemu.

Blizz podaje że 70% to subskrypcje z CHIN - gdzie Blizz wziął się za banowanie kont farmiących złoto. Dodatkowo podaje informację że zainteresowanie wowem wzrosło po akcji subskrybuj na 12 miesięcy a dostaniesz D3 za darmo + mounta w WoW i VIP pass do bety MoP. Z danych Blizza wynika że ilość sub się zwiększy w okresie grudnia gdyż rok 2012 przynosi 2 duże dodatki....

źródło:
blue posts
mmo-champion

Czasami mam wrażenie że informacje tego typu są tylko po to by był flame. Żeby milośnicy bronili a anty fani skakali im do gardeł.... oj Pepsi nie ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 09:42, MomoTheKiller napisał:

Dodatkowo podaje informację że zainteresowanie wowem wzrosło po akcji subskrybuj
na 12 miesięcy a dostaniesz D3 za darmo + mounta w WoW i VIP pass do bety MoP.


Tylko pojawia się pytanie, czy owo zainteresowanie nie jest spowodowane atrakcyjnością Diablo, a nie WoWa. I drugie pytanie - czy nie skończy się to drastycznym spadkiem liczby abonentów, gdy Annual Pass się skończy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi mnie ten spadek, ponieważ WoW-owi rośnie konkurencja w postaci MMO, które przechodzą w formułę free 2 play. Nie mówiąc już o tym, że po 6-ciu latach to nawet najwierniejszemu fanowi ta gra się znudzi, a każdy kolejny dodatek coraz bardziej upraszcza rozgrywkę. Grałem kiedyś w WoW-a i powiem szczerze, że nie porwał mnie ten jego cukierkowy klimat. Ogólnie prawie wogóle nie gram w gry MMO, bo uważam, że szkoda życia na wbijanie miesiącami głupich leveli, chociaż ostatnio zacząłem grać w DC Universe Online i jak narazie ta gra urzekła mnie oryginalnością świata względem MMO, w których przeważa klimat fantasy. Podsumowując: uważam, że to się kiedyś musiało stać, ale WoW nadal jest silną marką i myślę,że jego koniec nastanie wraz z wypuszczeniem przez Blizzarda Titana (choć może wtedy przejdzie całkowicie na f2p?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak to jest...pojawiają się inne gry tego typu i WoW starzeje się. Może po diablo III zaczną pracę nad czymś nowym typu MMORpG, nie widzę w tym nic dziwnego po chyba już 10 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 10:12, Ring5 napisał:

Tylko pojawia się pytanie, czy owo zainteresowanie nie jest spowodowane atrakcyjnością
Diablo, a nie WoWa. I drugie pytanie - czy nie skończy się to drastycznym spadkiem liczby
abonentów, gdy Annual Pass się skończy?


Annual Pass kończy się pod koniec przyszłego roku a w tedy ma wyjść MoP więc blizzard to przemyślał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 10:22, Vaderko napisał:

tak to jest...pojawiają się inne gry tego typu i WoW starzeje się. Może po diablo III
zaczną pracę nad czymś nowym typu MMORpG, nie widzę w tym nic dziwnego po chyba już 10
latach


Pracują już od 2008 roku nad nowym mmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 10:19, arturar napisał:

uważam, że szkoda życia na wbijanie miesiącami głupich leveli,


Ale w ten sposób możemy odnieść się do każdej gry. Szkoda życia na strzelanie do zlepków pikseli, szkoda życia na ściganie się z pikselami, szkoda życia na zdobywanie głupich terytoriów i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

woW jest totalnie nudny. Tydzien temu dostałem darmowe 7 dni. No to wchodzę swoją postacią 85LVL i.. no i nic.. po 15 minutach mi się znudziło bo nie ma tam już co robić po prostu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejną rzeczą która wykończy WoW''a jest zbliżający się coraz większymi krokami GW 2. Ludzie chcą czegoś nowego, wow im już tego nie daje, co widać jak niektórzy wyżej już powiedzieli. Myst of Pandaria i niekończące się uproszczenia. GW przebije WoW''a swoimi nowatorskimi rozwiązaniami i brakiem abonamentu, jakby nie patrzeć zapowiada się naprawdę świetna gra MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2011 o 22:13, SarenkaB napisał:

Kiedy WoW był mroczny? O.o


No wiesz, może jakiś super mroczny to nie był, ale na swój sposób był mroczny w podstawce, że choćby wspomnę o kilku centrach gry tj Blackrock Mountain, Plaguelands czy pozostałościach po wojnie z BL (Felwood, Blasted Lands) i całkiem fajnych siejących grozę lasach Azshara/Duskwood. Chodzi ogólnie o to, że WoW jeszcze do WotLK trzymał swój wyjątkowy klimat znany z Warcraft III / The Frozen Throne, w Cataclysm mocno Blizzard zamieszał w głowach graczy (i mimo kilku fajnych pomysłów jak np świetnie zrealizowana podwodna kraina, trochę WoW zaczął gubić ten klimacik), ale jeszcze było całkiem ok.

Natomiast Mists of Pandaria, jakkolwiek dobry by nie wyszedł, to już nie będzie to samo i mi także się to nie podoba, mimo że np w takim Guild Wars uwielbiałem dodatek Factions, który miał właśnie taki orientalny klimacik. Do WoW to po prostu nie pasuje, a najgorsze jest to, że cały dodatek zrodził się tak na prawdę z easter egga, bo Pandareni zostali praktycznie wyssani z palca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 00:20, vegost napisał:

W końcu koniec ery Wowa. Mam nadzieje, że tą optymistyczną wiadomością Blizzard zacznie
w końcu tworzyć gry tak jak 10 lat temu. Bo teraz mamy zamiast Diablo 3, Wowa 3 tylko,
że z fabuła :)


Po raz kolejny piszesz bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 01:24, Yuri napisał:

strata 1 miliona przy 10 milionach nie jest tak duża jak się wydaje to jest zaledwie
10% całej populacji graczy.

Ale schodząc z tematu to uwielbiam osoby co piszą o pandarii jako hello kitty i te sprawy,
jak nie mają kompletnie pojęcia o fabule Pandarii i Pandaernów, którcyh geneza była widoczna
już w Warcrafcie 3, ale co tam znawcy tego uniwersum...



Wiesz, w sumie chodzi o to, że niezależnie od tego, jak mroczna jest przeszłość Pand, to są.....Pandy...
Ludzie, którzy zaczęli grę w WOW w dniu jego premiery, 6 lat temu mają teraz...6 lat więcej, tak więc zrozum, że
ich bardziej dorosła psychika broni się przed tym rękami i nogami ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 12:54, palpatine napisał:

Wiesz, w sumie chodzi o to, że niezależnie od tego, jak mroczna jest przeszłość Pand,
to są.....Pandy...
Ludzie, którzy zaczęli grę w WOW w dniu jego premiery, 6 lat temu mają teraz...6 lat
więcej, tak więc zrozum, że
ich bardziej dorosła psychika broni się przed tym rękami i nogami ;).

Chyba zgredziała psychika, ja liczę sobie 25 wiosenek i jakoś Pandy u mnie RAGE''a nie wywołują. To kwestia gustu i niczego innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 12:59, Hubi_Koshi napisał:

Chyba zgredziała psychika, ja liczę sobie 25 wiosenek i jakoś Pandy u mnie RAGE''a nie
wywołują. To kwestia gustu i niczego innego.


Tzn, jeśli ktoś nie lubi tego, co Ty, to jest zgredem ? Ciekawe, czy za kolejne 5 lat dalej będziesz fanem pand ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2011 o 13:08, palpatine napisał:

Tzn, jeśli ktoś nie lubi tego, co Ty, to jest zgredem ? Ciekawe, czy za kolejne 5 lat
dalej będziesz fanem pand ;).

Nope, Zgredem jest ten który na zmiany reaguje "Buuuu Zepsuli, Nie Bawię się", albo "Jestem Męskim Mężczyzną więc jakimiś Słitaśnymi miśkami się bawić nie będę". A fanem Pand pewnie będę :-3 O ile Wow jeszcze tyle pożyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować