Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

1600 zbanowanych graczy - kolejny rekord Call of Duty: Modern Warfare 3?

35 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2011 o 12:50, Henrar napisał:

> To dwie różne rzeczy, kary za korzystanie z glitchów są co najmniej niestosowne...

W grze multiplayerowej, gdzie liczy się zasada fair-play (w dodatku na serwerach rankingowych),
itd. te kary są akurat odpowiednie. Gdyby banowali za glitche w singlu lub serwerach
nierankingowych, to wtedy co innego.


Ale jest jednak różnica w wykorzystywaniu błędów gry, a używaniu niedozwolonych wspomagaczy.

Niech przed wydaniem gry dobrze ją przetestują i sprawdzą czy wszystko gra, a nie potem mają pretensje do ludzi, którzy korzystają z efektów ich lenistwa. Nie uważam, że to jest fair, ale w takiej sytuacji twórcy powinni najpierw sami siebie ukarać, za to, że wydali niedopracowaną grę-.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 12:47, Feallan napisał:

Dlaczego gllitche wrzuca się do jednego wora z cheatami? To dwie różne rzeczy, kary za
korzystanie z glitchów są co najmniej niestosowne...


To zależy, jeśli ktoś z glitchów (glitchy?) korzysta nagminnie i z premedytacją, to można to potraktować jak zwykłe cheaterstwo, tak jest w wielu grach online i chyba ciężko kogoś takiego żałować. Gdyby to było legalne, to po prostu wszyscy zaczęliby z tego korzystać, a patch się sam nie robi i trzeba dać trochę czasu twórcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 17:25, Azvar napisał:

To zależy, jeśli ktoś z glitchów (glitchy?) korzysta nagminnie i z premedytacją, to można
to potraktować jak zwykłe cheaterstwo, tak jest w wielu grach online i chyba ciężko kogoś
takiego żałować. Gdyby to było legalne, to po prostu wszyscy zaczęliby z tego korzystać,
a patch się sam nie robi i trzeba dać trochę czasu twórcom.


To nie ma znaczenia, czy kogoś takiego się żałuje, czy nie. Korzystanie z błędów pozostawionych przez twórców z pewnością jest cwaniactwem, jest też denerwujące - ale rozdawanie za to banów jest co najmniej bezczelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oooo tak... Jak już zostało wspomniane, gdyby tak tylko zrobili w MW2... ;) Oczywiście, cieszę się z graczami MW3. Powiem Wam jedną rzecz, mam oryginała MW2, inne części CoD''a też kupowałem, ale mniej cziterów jest na AIWNET''cie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 12:50, Henrar napisał:

W grze multiplayerowej, gdzie liczy się zasada fair-play

Chyba nasze internety są różne. Od kiedy w grach komputerowych liczy się zasada fair play (trololo)? A już szczególnie w CoDach...
Ja to bym tak w ogóle jeszcze zbanował wszystkich którzy zmieniają detale na minimum. No kurde, przecież to nie fair, żeby biegać szybciej, skakać dalej i w ogóle być lepszym. Mozna by też banować parę osób na grę za to, ze mają najmniejszy ping na serwerze. No bo przecież inni lagują. Toż to cheatrstwo tak nie lagować.

Wydać 100zł na grę i dostać bana za błędy twórców... Chyba coś tu nie w tę stronę jest.
Patch też się sam nie zrobi, fakt, ale jak tak bardzo przeszkadza to niech zablokują tę mapę na czas robienia patcha.

Ogólnie to banowanie cheaterów - fajne, a banowanie glitcherów - bezsensowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Banowanie za to, że twórcy czegoś nie dopatrzyli/nie chciało im się poprawiać/uznali że ujdzie w takiej formie w jakiej jest aktualnie? Chamstwo i robienie sobie jaj z graczy imo ... Wymuszona przerwa na kilka dni czy tam tydzień ( np. aż do wydania odpowiedniej poprawki) to jeszcze zrozumiem, ale ban permanentny to nieporozumienie. Jeśli coś jest od początku zawarte w grze i każdy może z tego skorzystać to za co niby ban?
Co do cheaterów to z nimi wiadomo co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam jest tu miłą pomocą. Ban na 1 grze banuje konto i asta la vista. Wyobraźcie sobie o ile milej by było jakby cheatera banowało na każdej platformie cyfrowej i PB ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 23:33, Markush napisał:

Wydać 100zł na grę i dostać bana za błędy twórców... Chyba coś tu nie w tę stronę jest.


Grając w grę masz obowiązek zapoznać się z umową licencyjną i zasadami użytkowania, w których wyraźnie zaznaczone jest, że wykorzystywanie błędów jest zakazane i odpowiednio nagradzane, z banem włącznie.

Poza tym - jest pewna różnica w zmienianiu detali na minimum czy niskim pingiem a np. wychodzeniem poza mapę i bezkarnym zabijaniem graczy.

Podobnie, jak w przypadku Halo Reach i oburzenia, że twórcy banują za notoryczne wychodzenie z gry - widać, kto używa glitchy. Nie chciałbym grać z graczem z Twoim podejściem do błędów gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem sobie MW2 bo jak widziałem co wyczyniali goście co mnie zdjęli to szlag mnie trafiał. Wallhacki to pikuś czy jakieś tam mapy pokazujące lokalizację każdego gracza. Grałem z gościem, który umiał skakać po 20-30 metrów. Inny latał i non stop spamował granaty - chyba bot. Headshoty z pistoletu przez całą mapę. Oby w WM3 było lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować