yerko

Euro Truck Simulator 2 - Temat ogólny

137 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2014 o 13:05, Kadaj napisał:

A z innej beczki - dlaczego dostaję mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości po minięciu
znaku znoszącego wszystkie zakazy? :o


Włącz sobie doradcę drogowego i zobacz ile możesz jechać samochodem ciężarowym, na normalniej drodze jest 90 km/h dla samochodów osobowych a dla ciężarowych albo 70 albo 80 km/h nie pamiętam.

Ps. A mi jak wchodzę do gry wyskakuje komunikat, że próbowałem używać narzędzi developerskich, też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 13:06, Isildur napisał:

Włącz sobie doradcę drogowego i zobacz ile możesz jechać samochodem ciężarowym, na normalniej
drodze jest 90 km/h dla samochodów osobowych a dla ciężarowych albo 70 albo 80 km/h nie
pamiętam.

To jakaś nowość? Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek wcześniej dostał mandat za jazdę 90 na autostradzie (choć z górki czasem nawet do 100 dobijałem ;d), a tu faktycznie doradca cały czas 80 pokazuje. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 13:14, Kadaj napisał:

To jakaś nowość? Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek wcześniej dostał mandat za jazdę 90
na autostradzie (choć z górki czasem nawet do 100 dobijałem ;d), a tu faktycznie doradca
cały czas 80 pokazuje. : /


Tak, wprowadzili to z patchem, który wprowadził pokazywanie przez doradcę prędkości dozwolonej dla samochodów ciężarowych, czyli patch 1.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 13:23, Kadaj napisał:

Teraz zjechałem na zwykłą drogę i mam ograniczenie do 60.

Ja nie chcę tego patcha. xD

To chcesz mieć symulator czy nie? :P Widać, że chłopaki próbują złożyć implementację Kodeksu Ruchu Drogowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 13:40, Piterus_Von_Drackus napisał:

To chcesz mieć symulator czy nie?

Chcę mieć przyjemną relaksacyjną gierkę o jeżdżeniu ciężarówkami. :3

@Isildur
U mnie żadnych komunikatów o narzędziach developerkich. Może tak masz przez jakieś mody? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 13:44, Kadaj napisał:

@Isildur
U mnie żadnych komunikatów o narzędziach developerkich. Może tak masz przez jakieś mody?
;p


Mam tylko jeden na polskich kierowców ;]
Ala zaraz sprawdzę usunę go xD

EDIT:

To nie wina moda: http://i.imgur.com/u3D3tMw.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 14:29, Piterus_Von_Drackus napisał:

A coś kombinowałeś z plikiem konfiguracyjnym? Uruchamiałeś konsolę?


Dawno, by w trybie multi odświeżyć komendą dostawy i mam dopisane by działała mi kamera zero. Myślisz, ze to jest przyczyna?

EDIT:

Już wiem od czego to - Multiplayer :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę grać odkąd ukazał się jeden z tych wcześniejszych patchy. Zniknęły wszystkie oferty dostaw, parkingi pod fabrykami i magazynami świecą pustką, lista dostępnych kontraktów również... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 20:13, Sandro napisał:

A ja nie mogę grać odkąd ukazał się jeden z tych wcześniejszych patchy. Zniknęły wszystkie
oferty dostaw, parkingi pod fabrykami i magazynami świecą pustką, lista dostępnych kontraktów
również... :(


Spróbuj tego:

Moje dokumenty > Euro Truck Simulator 2, zmieniamy w config.cfg:
//polecam ctrl + f i wyszukać te dwie linie.

uset g_console to 1
uset g_developer to 1

2. Wchodzimy do ETS 2. Kiedy nie ma żadnych zleceń aktywnych - klikasz klawisz tylde ''~''. Otwiera się konsola. Wpisujemy g_force_economy_reset 1 i wciskamy enter. Wchodzimy do menu wyboru profilu, logujemy się jeszcze raz i wyskakuje okienko, że dokonano zmian. Wuala, wszystko działa. Fix by nie wiem kto ale nie mój. Działa. Po wykonaniu powyższych czynności należy powrócić do pierwotnego stanu i wpisać w konsoli g_force_economy_reset 0.

Powinno pomóc, jeśli nie to pomyślimy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 13:14, Kadaj napisał:

To jakaś nowość? Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek wcześniej dostał mandat za jazdę 90
na autostradzie /.../

To się zdarzało już w poprzednich wersjach gry. Każde państwo ma inne ograniczenia prędkości dla poszczególnych rodzajów pojazdów na różnych rodzajach dróg. Przykładowo na Słowacji można bez przeszkód jechać z maksymalną prędkością nawet po drogach jednojezdniowych. Z kolei we Włoszech liczba ograniczeń na autostradach jest bardzo duża, a kategoria drogi lubi zmieniać się znienacka i "łapać" gracza na mandat.

Patch wprowadził jedynie informowanie o bieżącym ograniczeniu prędkości - dzięki temu gracz może uniknąć zaskakujących mandatów w przypadku przekroczenia granicy państwa, zmiany kategorii drogi bądź innej niespodzianki obniżającej prędkość dopuszczalną. Do tej pory jedynym sposobem dowiedzenia się o poszczególnych limitach było czytanie znaków przy wjazdach do poszczególnych państw (które są małe i rzadko informują o ograniczeniach dla pojazdów ciężarowych), bądź pozyskanie informacji z zewnętrznych źródeł (internet, przewodniki).

Z tego co wiem, tolerancja dla przekroczenia prędkości wynosi około 10-15 km/h i może się różnić zależnie od rodzaju drogi. Ja swojego stylu jazdy nie zmieniłem (też jeżdżę 90 km/h po autostradach) i żadnych lawin mandatów po ostatnim patchowaniu nie otrzymałem.

Weź pod uwagę, iż może to być zwykły błąd mapy - nieodpowiedni dla danego miejsca limit. Kilka takich miejsc (głównie dzięki tej właśnie właściwości GPSu) już udało mi się odkryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 20:17, Isildur napisał:

Powinno pomóc, jeśli nie to pomyślimy co dalej.

Nie pomogło :( Spróbuję zainstalować grę ponownie, ale boję się trochę o moje zapisy. Bo jeżeli okaże się, że to przez mody to będę musiał nadrabiać jakieś 75% gry czyli z 40 godzin lekko... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2014 o 00:16, Sandro napisał:

Nie pomogło :( Spróbuję zainstalować grę ponownie, ale boję się trochę o moje zapisy.
Bo jeżeli okaże się, że to przez mody to będę musiał nadrabiać jakieś 75% gry czyli z
40 godzin lekko... :/


Wklej game.log znajdziesz go w C:\Users\Nazwa_Użytkownika\Documents\Euro Truck Simulator 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2014 o 00:53, Isildur napisał:

Wklej game.log znajdziesz go w C:\Users\Nazwa_Użytkownika\Documents\Euro Truck Simulator
2

Nie pomogło. Re-instalka okazała się być zwykłą stratą czasu, bo kompletnie nic nie pomogła. Na szczęście znalazłem jakiś stary back up plików, który zrobiłem tuż przed rozpoczęciem zabawy w modowanie. Podmieniłem wszystkie pliki i wszystko wróciło do normy. O dziwo, nie cofnąłem się w postępach do początku gry lecz o jakieś marne 3-4 poziomy, co powinienem dosyć szybko nadgonić. Na blogu twórców gry znalazłem ostrzeżenie, że kolejne poprawki mogą powodować właśnie takie zgrzyty z modami i nic na to nie poradzą. Grunt, że mogę dalej jeździć :)

Swoją drogą, myślałem że postęp w grze sprzed wprowadzenia achievementów zostanie jakoś zaimportowany? Tymczasem po włączeniu gry, nie odblokował mi się ani jeden z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 13:41, Sandro napisał:

Swoją drogą, myślałem że postęp w grze sprzed wprowadzenia achievementów zostanie jakoś
zaimportowany? Tymczasem po włączeniu gry, nie odblokował mi się ani jeden z nich.


Mi odblokowało się 60% odkrycie mapy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 14:02, Isildur napisał:

Mi odblokowało się 60% odkrycie mapy xD

Od razu po pierwszym włączeniu gry po aktualizacji? Czytałem swego czasu na blogu SCS Software, że osiągnięcia "rozpoznają" nasze postępy w grze i wszystkie stosowne wskoczą od razu po wydaniu owego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 16:27, Sandro napisał:

Od razu po pierwszym włączeniu gry po aktualizacji? Czytałem swego czasu na blogu SCS
Software, że osiągnięcia "rozpoznają" nasze postępy w grze i wszystkie stosowne wskoczą
od razu po wydaniu owego patcha.


Tak od razu po włączeniu gry zaraz po aktualizacji. Inne osiągnięcia już nie zostały zaliczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam problem z grą. Przy każdorazowym jej uruchomieniu kursor myszki znajduje się w lewym górnym rogu i wcale się nie rusza. Nie bardzo wiem w czym leży problem (na bank nie w myszce). Ktoś się z czymś takim spotkał lub wie jak ten problem rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny problem, lecz u mnie gra się po prostu freezuje. Jednak wystarczy poczekać 30 sekund i już wszystko smiga :)

EDIT. Lol, niedokładne czytanie i napisałem zupełnie o innym zjawisku :( przepraszam za spam :V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się