• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
pawello2323

Monitor nie czyta tego, że jest do niego podłączony komputer.

Pytanie

Witam.


Mam problem. Tydzień temu odłączyłem monitor od komputera stacjonarnego i podłączyłem go do laptopa i wszystko było ok. Później znowu podłączyłem monitor do komputera, i pojawia mi się taki komunikat:
"NO VIDEO INPUT". W karcie graficznej mam 2 wyjścia, próbowałem podłączyć do każdego z nich, nic to nie dało. Proszę o pomoc.
Monitor mam Philips I 90SW lub (jest tak napisane, że można to dwuznacznie odebrać) 190SW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 26.01.2012 o 19:04, pawello2323 napisał:

Mam problem. Tydzień temu odłączyłem monitor od komputera stacjonarnego i podłączyłem
go do laptopa i wszystko było ok. Później znowu podłączyłem monitor do komputera, i pojawia
mi się taki komunikat:
"NO VIDEO INPUT". W karcie graficznej mam 2 wyjścia, próbowałem podłączyć do każdego
z nich, nic to nie dało. Proszę o pomoc.
Monitor mam Philips I 90SW lub (jest tak napisane, że można to dwuznacznie odebrać) 190SW


Brak wejścia video. Z tego ci widzę to monitor ma wejście DVI i D-Sub. Podłącz kablem z DVI -> DVI do karty graficznej. Może być DVI - HDMI ten sam standard cyfrowy bezstratny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.01.2012 o 18:24, pawello2323 napisał:

Ok, ale wcześniej było ok dlaczego tak się stało


Na pewno wszystko dobrze wsadzasz i dokładnie przykręcasz wtyczkę od monitora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kiedy pojawia się ten komunikat ?
Konkretnie czy po starcie komputer normalnie wyświetla dane biosu i ekran ładowania Windowsa po czym w momencie zakończenia ładowania Windowsa wywala owy komunikat ?
Czy tez nawet po starcie nie widzisz danych z bios ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2012 o 13:33, pawello2323 napisał:

Tak, na pewno, podłączałem wtyczke tam, gdzie była przed odłączeniem i w drugie wejście
i nic


Sprawdź na innym monitorze czy komunikat będzie taki sam. Proponuje też wymienić kabel, którym podłączasz kompa z monitorem. Trzecią opcją jaką musisz wykonać to wymiana karty graficznej na jakąś inną byle jaką. Wtedy będziemy mogli myśleć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2012 o 14:23, Pietro87 napisał:

Kiedy pojawia się ten komunikat ?
Konkretnie czy po starcie komputer normalnie wyświetla dane biosu i ekran ładowania Windowsa
po czym w momencie zakończenia ładowania Windowsa wywala owy komunikat ?
Czy tez nawet po starcie nie widzisz danych z bios ?

Niee, komunikat podaje monitor niezależnie od tego czy komputer jest włączony czy nie,
Nie, nie widze nawet BIOS-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W takim układzie to może być na ten moment wszystko.
Najważniejsze - sprawdzić monitor na innym komputerze czy zadziała normalnie [jeśli tak - monitor jest ok], jeśli nie - sprawdzić kabel, następnie sprawdzić ten stacjonarny komputer z innym działającym na 100% sprawnym monitorem.

Bo na ten moment to może być : monitor, kabel, karta graficzna w komputerze, płyta główna [jakiś ustrzelony kondensator albo styki], względnie nawet zasilacz od kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować