Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Potrzebuje konkretne zastosowania metod matematycznych w informatyce. Robie referat i właśnie nie tak łatwo to ująć. Chodzi o konkretne przykłady, z ich omówieniem już sobie znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 16:21, Gol_Galad napisał:

Potrzebuje konkretne zastosowania metod matematycznych w informatyce. Robie referat i
właśnie nie tak łatwo to ująć. Chodzi o konkretne przykłady, z ich omówieniem już sobie
znajdę.


Obliczanie złożoności algorytmów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka przykładów z granic.

Ogólnie jak to się robi ewentualnie prosiłbym choć o pomoc w rozwiązaniu jednego przykładu każdego typu. Może sam wywnioskuję co i jak:)

20140113174735

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 16:35, Erton napisał:

Obliczanie złożoności algorytmów?

Między innymi, ale tutaj haseł zwyczajnie potrzebuje do omówienia, najlepiej konkretnych zjawisk albo też innych działów jak ktoś zna. Im więcej, tym lepiej(ciekawiej), mam jeszcze tydzieńna to. :)

Darnok_Rukia
http://przeklej.net/file_search/skoczylas/p/1.html
i eTrapez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawka, czy dopiero przerabiacie granice? :P

Co do pierwszego zadania, to w trzecim i czwartym przykładzie po prostu podstawiasz za X liczbę, do której dąży, i obliczasz wynik. W pierwszym i drugim przykładzie trzeba zastosować regułę de l''Hospitala, która mówi, że gdy po obliczeniu granicy mamy symbol nieoznaczony 0/0 lub nieskończoność/nieskończoność, należy wyliczyć pochodne z obu wyrażeń (u góry masz f(x)'', na dole g(x)'') i dopiero wtedy podstawić pod X liczbę, do której dąży.

Co do pierwszych trzech przykładów z zadania trzeciego, to należy wyciągnąć n^2 przed nawias i pamiętać o tym, że liczba/nieskończoność daje 0. Wydaje mi się, że w piątym oraz siódmym przykładzie z tego zadania wyjdą symbole nieoznaczone 1^nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robie sobie różne zadania i mam taką jedną wątpliwość. Trzeba było x^2+5x+6 rozłożyć za pomocą wzorów skróconego mnożenia. Gość sobie uporządkował na 6+5x+X^2 i wyszło mu coś takiego:
(2+x)(3+x).

Wszystko fajnie ale teraz mi wychodzi 6+5^2+x^2. Jest tu jakaś prawidłowość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 09:07, Darnok_Rukia napisał:

Wszystko fajnie ale teraz mi wychodzi 6+5^2+x^2. Jest tu jakaś prawidłowość?


Wychodzi 6+5x+x^2. Machnąłeś się ;) A prawidłowość jest taka że dodawanie i mnożenie jest przemienne. Gdyby gość uporządkował sobie to tak: (x+2)*(x+3) to to jest to samo.

PS Mam wrażenie że wiek który podałeś na GSie jest z d wzięty, bo takie zadania się robiło w gimnazjum, a żeby w tym wieku tego nie umieć to już wstyd. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 09:27, Thalanthas napisał:

> Wszystko fajnie ale teraz mi wychodzi 6+5^2+x^2. Jest tu jakaś prawidłowość?

Wychodzi 6+5x+x^2. Machnąłeś się ;) A prawidłowość jest taka że dodawanie i mnożenie
jest przemienne. Gdyby gość uporządkował sobie to tak: (x+2)*(x+3) to to jest to samo.

PS Mam wrażenie że wiek który podałeś na GSie jest z d wzięty, bo takie zadania się robiło
w gimnazjum, a żeby w tym wieku tego nie umieć to już wstyd. :P


Wiek prawdziwy... Czasami najprosztsze rzeczy mogą sprawić największe trudności. Przerabiam sobie teraz granice i sam już nie wiem czy robić to ze wzorów skróconego mnożenia czy robić deltę.

Zadanie:
lim->-2=x^2+5x+6 / x^2-4=

Tak wiem że dół mi wyjdzie (x-2)(x+2)

edit.O żesz zlinczuj mnie już wiem co zrąbałem i zaiste wstyd ogromny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 10:33, Thalanthas napisał:

Masz, zrobiłem ci to 2 metodami jakbyś miał jakieś wątpliwości


Dzięki za poświęcenie i bardzo wygodny obrazek do analizy. Pierwszy sposób będę musiał potrenować ale drugi już rozumie i trochę mi głupio bo najprosztszy wzór sknociłem. Potem postaram się wrzucić kilka przykładów i ty lub ktoś inny rzuci na nie okiem czy dobrze. Na koniec jeszcze tylko jeśli masz czas jak zrobić takie coś.

20140117110131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 16:21, Gol_Galad napisał:

Potrzebuje konkretne zastosowania metod matematycznych w informatyce. Robie referat i
właśnie nie tak łatwo to ująć. Chodzi o konkretne przykłady, z ich omówieniem już sobie
znajdę.


Sprawdzanie indukcyjnie poprawności algorytmów, matematyka dyskretna (w zasadzie cała), algebra Boole''a, algebra (w szczególności macierze) w obliczeniach np. graficznych w grach i symulacjach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

//BAZY DANYCH //
Pytanko problem potrzebne do projektu a nigdzie nie mogę tego znaleźć może jest tu ktoś pracujący na SQL''u

Jeżeli 2 tabele łączy klucz złożony ( np 1 główny i 1 obcy) to czy przy INNER JOIN warunek złączenia musi być dla obu kluczy przykład

FROM
Tabela1 AS T1
INNER JOIN Tabela2 AS T2 ON T1.KluczGlowny = T2.KluczGlowny AND T1.KluczObcy = T2.KluczObcy

czy wystarczy tylko

FROM
Tabela1 AS T1
INNER JOIN Tabela2 AS T2 ON T1.KluczGlowny = T2.KluczGlowny

I bardziej mi chodzi o to że "w sumie to powinno na Serwerze XYZ działać " tylko jak jest w zgodzie ze standardem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam poważny problem. Pod natłokiem egzaminów zapomniałem o tym, że muszę jutro do 16.00 zdać lekturę z niemieckiego. Niestety jest to język, który u mnie no, może nie leży, ale trochę kwiczy. Czy jest ktoś kto, może miał ostatnio też coś takiego. Poszukuję ze dwóch artykułów ( jak najprostszych ) po niemiecku o czymkolwiek. Tak, że jak je streszczę to, żebym opowiadał o nich 7-10 minut. Oczywiście w języku niemieckim. Do tego będę musiał je przetłumaczyć. Jeżeli ktokolwiek zna cokolwiek, proszę serdecznie o pomoc ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artykuły na dowoly temat po niemiecku. Wpisz w googlach po niemiecku jakieś hasło na którego temat chciałbyś coś mówić i coś ci na pewno wyskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 16:33, Thalanthas napisał:

Artykuły na dowoly temat po niemiecku. Wpisz w googlach po niemiecku jakieś hasło na
którego temat chciałbyś coś mówić i coś ci na pewno wyskoczy.

Problem polega na tym, że to co mnie interesuje ( żeglarstwo, łodzie, jachty ) jest zawsze związane z artykułami dosyć "ciężko", jak dla dojcze laika, napisane. I może ktoś z forumowicz czytając niemieckie strony, natknął się na temat prosty. Prosty w sensie gramatycznym i językowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Got some issue.
2 zadanka z zespolonych. Niby robię, ale coś mi nie pasuje. Jakby ktoś mógłby, byłbym wdzięczny, jutro koło.

1) z^2 = z(sprzężone) + Re(2-i)
2) z(sprzężone) + z^2 = Imz


Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 23:00, Qbasmok napisał:

Got some issue.
2 zadanka z zespolonych. Niby robię, ale coś mi nie pasuje. Jakby ktoś mógłby, byłbym
wdzięczny, jutro koło.

1) z^2 =...
2) z(sprzężone) + z^2 = z 1) podstawiasz z^2


Z góry dzięki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Liczby_zespolone
Zobacz (a + bi) *(c + di) podstaw c=a, d=b, z= a +bi
Punkt 2) wynika z 1) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi, jak zabrać się za kondensację aminokwasów, glukozy i fruktozy (chodzi o reakcje)? Dziewczyna ma jutro sprawdzian z chemii, podobno Google nie jest w stanie pomóc, a ja sam z chemii leżę :P Z góry dzięki za pomoc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować