Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2007 o 17:52, boduczek napisał:

Aha,czyli tutaj można porozmawiać z moderatorem na dowolny temat (np. jaki lubi najbardziej
kolor ;-) ) i wszystko będzie ok? I ostatnie pytanko dlaczego ,,No chyba nie'''' ? Wolałbym
jednoznaczną odpowiedz,bo to można odebrać jako wątpliwość ze strony moderatora lub zachęta
do dyskusji nie na temat ;P


Wiesz. Temat jest jak widać powyżej.
Jak już wspominałem, ja uważam, że to najlepsze miejsce by zadać moderatorowi jakieś pytanie z kategorii osobistych (jesli ktoś naturalnie jest czegoś ciekaw). czy na każde pytanie będzie odpowiedź, to już zagwarantować nie mogę.
Ot co.
Na pewno nie jest to wątek w którym będę komentował swoje decyzje - po to jest skrzynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TYHE sobie poszła hmm to komu ja będę nicka przekręcał kurczę :) A tak serio nie żebym cie uwielbiał ale to daltegoże cie pewnie nie znałem życzę miłem emerytury:) (te słowa oczywiste do tyhe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2007 o 18:13, walgierz napisał:

Wiesz. Temat jest jak widać powyżej.
Jak już wspominałem, ja uważam, że to najlepsze miejsce by zadać moderatorowi jakieś pytanie
z kategorii osobistych (jesli ktoś naturalnie jest czegoś ciekaw). czy na każde pytanie będzie
odpowiedź, to już zagwarantować nie mogę.
Ot co.

Właśnie to jest ten ból ;-) Bo czasami komuś zależy na szybkiej odpowiedzi a moderatorzy nie zawsze mają czas by na wszystko odpowiedzieć.Bo przecież to nie maszyny tylko ludzie - tacy samo jak my ;)

Dnia 22.06.2007 o 18:13, walgierz napisał:

Na pewno nie jest to wątek w którym będę komentował swoje decyzje - po to jest skrzynka.

Tylko że w tym wątku istnieje większe prawdopodobieństwo otrzymania odpowiedzi.Bo maile jak by na to nie patrzeć czasami zostają bez odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 16:25, tomfelton11 napisał:

Niektórzy moderatorzy są naprawde wredni :) ale inni (ci nieliczni) całkiem spoko:)


czemu wredni?! jak dla mnie są b. w pożądku. wypełniają swoją prace jak powinnni. i to sie liczy. powinniśmy im dziękować, że czyszczą forum, a nie mówić że są wredni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 16:16, boduczek napisał:

Tylko że w tym wątku istnieje większe prawdopodobieństwo otrzymania odpowiedzi.Bo maile jak by na to nie patrzeć czasami zostają bez odpowiedz...

Jeśli o mnie chodzi, to w tym wątku można jedynie warna za taki spam otrzymać. Wyjaśnienia tylko via mail, albo gg.
Już tłumaczyłem jak pojmuję ten wątek - to miejsce gdzie możecie się dowiedzieć czegoś o moderatorach, jeśłi tylko macie taką potrzebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2007 o 16:57, walgierz napisał:

Jeśli o mnie chodzi, to w tym wątku można jedynie warna za taki spam otrzymać. Wyjaśnienia
tylko via mail, albo gg.

Aha,ale za innych modków nie ręczysz ;P ?

Dnia 23.06.2007 o 16:57, walgierz napisał:

Już tłumaczyłem jak pojmuję ten wątek - to miejsce gdzie możecie się dowiedzieć czegoś o moderatorach,
jeśłi tylko macie taką potrzebę.

Czyli powiedzmy jeśli ktoś ma potrzebę dowiedzenia się np od Ciebie skąd jesteś?Jaki jest Twój ulubiony kolor? Ile masz lat? itp to udzielisz odpowiedzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 16:59, boduczek napisał:

Aha,ale za innych modków nie ręczysz ;P ?

A Ty mi poręczysz za innych Użytkowników? Ja tylko za siebie mogę odpowiadać.

Dnia 23.06.2007 o 16:59, boduczek napisał:

Czyli powiedzmy jeśli ktoś ma potrzebę dowiedzenia się np od Ciebie skąd jesteś?Jaki jest Twój ulubiony kolor? Ile masz lat? itp to udzielisz odpowiedzi ;-)

Jasne, to żadna tajemnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2007 o 17:33, walgierz napisał:

A Ty mi poręczysz za innych Użytkowników? Ja tylko za siebie mogę odpowiadać.

Powiem tak w niektórych przypadkach mogę to zrobić bez wahania bo wiem że tym osobą zależy na tym forum i na 99 % się nie pokuszą o jakiś spam.Rozumię że możesz odpowiadać tylko za siebie, ale moderatorzy powinni tworzyć taką jedność (jeden za wszystkich, wszyscy za jednego ;-) ).

Dnia 23.06.2007 o 17:33, walgierz napisał:

Jasne, to żadna tajemnica.

Wiec moderator musi być osobą otwartą na nowe znajomości i nic nie ukrywającą ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 17:38, boduczek napisał:

Wiec moderator musi być osobą otwartą na nowe znajomości i nic nie ukrywającą ;) ?


Nie musi. Musi za to znać regulamin i mieć wyczucie przy jego stosowaniu. Jak wspomniałem, odpowidam za siebie - ja akurat jestem dość otwarty. Ale rozumiem tych moderatorów, którzy np. nie podają numeru gg. Lepiej to można zrozumieć po kilku mało przyjemnych rozmowach przez ten komunikator ;) Na szczęście takie przypadki to znikoma mniejszość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2007 o 17:41, walgierz napisał:

Nie musi. Musi za to znać regulamin i mieć wyczucie przy jego stosowaniu. Jak wspomniałem,
odpowidam za siebie - ja akurat jestem dość otwarty. Ale rozumiem tych moderatorów, którzy
np. nie podają numeru gg. Lepiej to można zrozumieć po kilku mało przyjemnych rozmowach przez
ten komunikator ;) Na szczęście takie przypadki to znikoma mniejszość.

Aha,ale jako moderator przyznaj że czasem karzecie za głupotę ( no może źle to okresliłem ale za drobnostkę) a czasami ciągłe wyzywanie się od idiotów, głupków pozostaje bez echa... Tak ,z tym się zgodzę ;-) Żaden moderator jeszcze tak długo ze mną nie rozmawiał. Wiesz nie zawsze się trafia na pożądnego człowieka, wtedy trzeba użyć podstępu...Cyk i blokujemy delikwenta ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 17:46, boduczek napisał:

Aha,ale jako moderator przyznaj że czasem karzecie za głupotę ( no może źle to okresliłem ale za drobnostkę) a czasami ciągłe wyzywanie się od idiotów, głupków pozostaje bez echa... Tak ,z tym się zgodzę ;-) Żaden moderator jeszcze tak długo ze mną nie rozmawiał. Wiesz nie zawsze się trafia na pożądnego człowieka, wtedy trzeba użyć podstępu...Cyk i blokujemy delikwenta ;-)


Ech. Znowu na moderowanie zjeżdżamy...
Ale dobra. W kwestii "wyrywkowych" kar: Nie jesteśmy automatami. Nie wszystko można dostrzec. Jak ktoś zauważy łamanie regulaminu, to jaki problem wysłać formularz? Gwarantuję, że przeczytamy. Tylko nie wymagajcie od nas takich decyzji jak sobie umyśliliście ;) Czasami po prostu moderatorzy uznają, że dana sytuacja nie wymaga interwencji.
Każdy moderator podejmuje decyzję indywidualnie i bierze na siebie odpowiedzialność za nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 16:16, boduczek napisał:

Właśnie to jest ten ból ;-) Bo czasami komuś zależy na szybkiej odpowiedzi a moderatorzy nie
zawsze mają czas by na wszystko odpowiedzieć.Bo przecież to nie maszyny tylko ludzie - tacy
samo jak my ;)


Jak ktos ma do mnie sprawe zwiazana z degradem albo ostrzezeniem to zazwyczaj odpowiadam na maile. Choc nie zawsze od razu. Przekonalo sie juz o tym kliku uzytkownikow, wiec przekonywac, ze tak jest chyba nie musze. A fakt, ze czasem nie mam czasu na odpowiedz na maila nie oznacza, ze go nie czytam. Czytam wszystkie jakie przychodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2007 o 18:05, walgierz napisał:

Ech. Znowu na moderowanie zjeżdżamy...
Ale dobra. W kwestii "wyrywkowych" kar: Nie jesteśmy automatami. Nie wszystko można dostrzec.
Jak ktoś zauważy łamanie regulaminu, to jaki problem wysłać formularz? Gwarantuję, że przeczytamy.
Tylko nie wymagajcie od nas takich decyzji jak sobie umyśliliście ;) Czasami po prostu moderatorzy
uznają, że dana sytuacja nie wymaga interwencji.
Każdy moderator podejmuje decyzję indywidualnie i bierze na siebie odpowiedzialność za nie.

Ja to rozumię, ale wczoraj wysłałem maila i z tego co widzę nie podjęto żadnych kroków by temu zaprzestać... Tylko przeczytać a coś zrobić to dwie inne czynności.Zresztą w regulaminie jest napisane żeby nie obrażac innych userów a jak ktoś któryś raz piszę do kogoś ,,Ty idioto'''' itp to należało by coś zrobić. Nie że chce na kogoś skarżyć ale takie coś psuje reputację tego forum i o dziwo robią to użytkownicy o wysokim statusie...
Ostatnie pytanko, no a co jest jeżeli np Ty uznasz że dany post nie jest spamem a inny modek mysli inaczej? Zastanawiacie się razem nad tym co zrobić w takiej sytuacji czy obowiązuje zasada ,,Kto pierwszy ten lepszy...''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2007 o 18:09, Wojman napisał:

Jak ktos ma do mnie sprawe zwiazana z degradem albo ostrzezeniem to zazwyczaj odpowiadam na
maile. Choc nie zawsze od razu. Przekonalo sie juz o tym kliku uzytkownikow, wiec przekonywac,
ze tak jest chyba nie musze. A fakt, ze czasem nie mam czasu na odpowiedz na maila nie oznacza,
ze go nie czytam. Czytam wszystkie jakie przychodza.

Tak jak już wyżej napisałem czytać a podjąć jakieś kroki to dwie różne czynności. Rozumię że to od moderatorów zależy czy i jak ukarać danego usera, ale czasami należało by być sprawiedliwym i oceniać jednakowo...Bo nie raz za obrażanie innych użytkowników była kara a teksty w stylu ,,Czy Ty jesteś taki głupi naprawdę'''' itp nie jedno krotnie leciały w pewnym temacie... (zresztą odsyłam do wczorajszego maila) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 18:15, boduczek napisał:

jest spamem a inny modek
mysli inaczej? Zastanawiacie się razem nad tym co zrobić w takiej sytuacji czy obowiązuje zasada
,,Kto pierwszy ten lepszy...''''


Rozumiem, ze pytnie bylo do walgierza, ale odpowiem na nie. :) Jezeli problem jest jakis szczegolny to mamy kilka sposobow na to, zeby sie porozumiec i naradzic co z tym fantem zrobic. A jesli jest jakis znany problem to wiemy jak sobie radzic. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2007 o 03:01, Wojman napisał:

Jezeli problem jest jakis szczegolny
to mamy kilka sposobow na to, zeby sie porozumiec i naradzic co z tym fantem zrobic.


kontakt telepatyczny? gołębie pocztowe z zaszyfrowanymi wiadomościami? znaki dymne? listy w butelce?
hmmm, rzeczywiście, Szczególnych Sposobów jest mnóstwo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 10:18, Najaczysko napisał:

dla mnie Moderatorzy są bardzo dobrzy i jeszcze dobrze że czyszczą niepotrzebne tematy


Takie jest Ich życie :]. Zastanawia mnie, czy dając bana, ostrzeżenie czy degrada, walcząc w ramię, w ramię z dziećmi ''neo'', ''trollami'' itd. czujecie satysfakcję lub możecie wyżyć się po złym dniu? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 16:27, milten6 napisał:

Zastanawia mnie, czy dając bana, ostrzeżenie czy degrada, walcząc
w ramię, w ramię z dziećmi ''neo'', ''trollami'' itd. czujecie satysfakcję lub możecie wyżyć
się po złym dniu? xD


Nasza funkcja nie polega na tym, zeby sie wyzyc po ciezkim dniu albo, zeby miec satysfakcje. Moim zdaniem jesli ktorys moderator zaczalby sie wyzywac na uzytkownikach po ciezkim dniu to od razu powinien stracic funkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się