Zaloguj się, aby obserwować  
Bigjack7

Jakość witryny gram.pl

33 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2006 o 21:25, D2T napisał:

> Karygodne.
rozumiem ze dzis na lekcji informatyki omawiano validatory? :> na starcie sugeruje abys
zanim zaczniesz uzywac validatora zrozumial z jakim typem arkusza stylow masz do czynienia.
bo niestety nie css2 jak podales w walidatorze. popytaj na sieci, moze dowiesz sie jakiego
profilu nalezy uzyc przy walidacji w tym wypadku :)

ale pomoge. po pierwsze masz do czynienia z css3 nie css2. zgodnie ze specyfikacja w/w, styl
filter:alpha(opacity=X) gdzie x<0;1> jest jedynym stylem do definiowania przezroczystosci
akceptowanym przez internet explorera. i tak, z w3c jeszcze nie jest zgodny, mimo ze analogiczne
warianty mozillopodobne juz sa (a takze nie byly). ofc zadna inna przegladarka nie parsuje
tego stylu wiec nie ma mowy aby wplynal on na negatywne wyswietlenie sie strony.

teraz pytanie. skoro internet explorera wciaz uzywa lwia czesc internautow, czy uwazasz ze
strona powinna wygladac blednie w ie tylko dlatego ze ten jeden jedyny zapis ktory dla ie jest
niezbedny powoduje error przy validacji w3c css3? mimo ze strona dziala bezblednie i nie ma
to wplywu na zaden browser i jest dla nikogo niezauwazalne? tak dosc stanowczo pozwole sobie
nie zgodzic sie z toba.


Ja mam inne zdanie. Co do tego, ze gram.pl uzywa CSS3, nie wiedzialem z prostego powodu - nie zaglebialem sie w specyfikacje. Rzucilem tylko pobierznie okiem. Jestem programista od 4 lat i "na lekcji informatyki" sie tego napewno nie dowiedzialem co wiem obecnie, jak podkresliles.

A moje zdanie jest takie - fajnie ze programisci platformy gram.pl uzywaja CSS3, ale moim zdaniem jest to złe. Dlaczego ?? A to dlatego, że jeśli jest coś niedokończone to się tego nie używa. Nie ma opracowanego do końca formalnie standardu = nie używamy go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za małe wytłumaczenie mi tego nieznanego mi słowa. O dziwo, zrozumiałem. ;P Pewnie dlatego, że cokolwiek orientuję się w niektórych językach programowania (prymitywnych, bo prymitywnych, ale.. ;)). Inaczej mógłbym nie wiedzieć, co znaczą słowa "znaczniki", bądź "atrybuty". ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna stronka tylko forum jest troszkę małó kolorowe (tylko 2 motywy) a i jest problem z wejściem na używki (wcześniej było lepiej, jak i sam dział używki jest troszkę mniej intuicyjny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2006 o 21:38, Bigjack7 napisał:

Nie ma opracowanego do końca formalnie standardu = nie używamy go.


Nikt Cie do tego nie zmusza. A co Ci przeszkadza, że autorzy gram.pl korzystają z najnowszych dostępnych technologii? Przecież strona wyświetla się poprawnie we wszystkich aktualnych przeglądarkach (tak, wiem, w FF z przed roku i pod dosem pewnie nie).

Pozatym, jeżeli jesteś takim mastah "programistom", to powinieneś wiedzieć, że HTML nie językiem programowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2006 o 21:38, Bigjack7 napisał:

A moje zdanie jest takie - fajnie ze programisci platformy gram.pl uzywaja CSS3, ale moim zdaniem
jest to złe. Dlaczego ?? A to dlatego, że jeśli jest coś niedokończone to się tego nie używa.
Nie ma opracowanego do końca formalnie standardu = nie używamy go.


Jesteś pewien, że określanie siebie mianem "programisty od 4 lat" jest słuszne? Przecież to co piszesz to kompletna bzdura - w ten sposób nie rozpowszechniłyby się takie języki jak C++ czy Python.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 14:38, Siepus napisał:

Stronka jest nieżła, a błędy zdażają się tylko czasami!!!


Nie chcę być niemiły, ale odnoszę wrażenie że nie wiesz zbytnio o czym się mówi w tym temacie i piszesz cokolwiek żeby napisać. Błędy w XHTML, bo o takich tu mówimy się nie zdarzają, bo IMHO nic nie jest tu ustawiane ręcznie, wszystko załatwia jakiś panel administracyjny. Który dba o poprawność kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 14:46, Siepus napisał:

Psprostu napisałem tak jak ten temat rozumiem!!!


Oj, coś mi się wydaje że nie powinieneś się dopisywać do tematu w którym nie masz nic do powiedzenia... Ale już, koniec offtopica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 14:46, W3 napisał:

Błędy w XHTML, bo o takich tu mówimy się nie zdarzają, bo
IMHO nic nie jest tu ustawiane ręcznie, wszystko załatwia jakiś panel administracyjny. Który
dba o poprawność kodu.


Hmm, odnoszę wrażenie że nie bardzo wiesz o czym mówisz. Zdaję się że błędy wypomniane w tym temacie dotyczą języka CSS, a style za jego pomocą pisał człowiek (wspomagając się ewentualnie jakimś programem). Jeśli chodzi o HTML (dlaczego X?), to strony są generowane przez serwer, co jest jasne (ASP), ale same skrypty za to odpowiedzialne (jak również panel administracyjny) musiał napisać znów człowiek i to na nim spoczywa obowiązek dbania o czystość kodu i jego poprawność. Nadawanie takich możliwość panelowi administracyjnemu (?) to trochę zbyt daleko idąca personifikacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nie zagłębiajmy się :P
Chodziło mi o to, że teraz praktycznie nie ma możliwości by przy pisaniu newsa czy czegoś innego "czasami pojawił się błąd" w kodzie XHTML... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować