Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA zamyka serwery kilku starszych tytułów

32 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2012 o 13:57, Gta_4_PC napisał:

> Jeszcze jeden powód, żeby nie kupować gier od EA.
Tylko po co trzymać serwery, jak prawie nikt nie gra?

Tylko ciekawi mnie to, czy za 5 lat nie wyłączą serwerów SW:TOR na przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 14:42, Kadaj napisał:

> kto gra padem w
> wyścigi? :O
Ja. To znacznie wygodniejsze niż klawiatura. ;p

Mu pewnie chodziło kto gra na padzie, zamiast na kółku, klawiatura to już kompletny masochizm. Tyle że, pro street to kompletne arcade więc kółko nie jest potrzebne, da się grać na wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 15:10, NemoTheEight napisał:

Fajnie. Akurat się zastanawiałem niedawno, czy nie kupić Godfathera. Oni podświadomie
strzegą mnie przed wydatkami, czy co?


Zawsze myslalem, ze jak sie kupuje gre na multi, to wtedy gdy jest z kim grac, a nie jak juz jest martwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 15:13, NemoTheEight napisał:

Tylko ciekawi mnie to, czy za 5 lat nie wyłączą serwerów SW:TOR na przykład


A niech wyłączają jak ma NIKT nie grać. Na serwerach gier wymienionych w newsie można przypuszczać że nie grało więcej niż kilkanaście/kilkadziesiąt (max!) osób dziennie. Nikt nie mówi o zamykaniu serwerów gdzie gra chociaż kilkaset (nie wspominając już nawet o tysiącach) graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"The Saboteur (utrata dostępu do The Midnight Club)"
co ma wspólnego zamykanie serwerów z usuwaniem zawartości DLC z PSN/XBL - czyli co jak stracę save''y to nie będę miał żadnego dostępu do DLC od gier EA. WHAT THE FUCK. czyli jak będę chciał sobie odpalić za parę latek Mass Effect''a na nastepnym xbox''ie, to nie będę miał dostępu do DLC mimo, że je kupiłem? pojebało ich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 17:02, sofik88 napisał:

czyli
jak będę chciał sobie odpalić za parę latek Mass Effect''a na nastepnym xbox''ie, to
nie będę miał dostępu do DLC mimo, że je kupiłem? ******** ich?

A skąd wiesz, że w ogóle odpalisz jakąkolwiek grę z 360 na nowym Xboxie? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 17:21, Kadaj napisał:

> czyli
> jak będę chciał sobie odpalić za parę latek Mass Effect''a na nastepnym xbox''ie,
to
> nie będę miał dostępu do DLC mimo, że je kupiłem? ******** ich?
A skąd wiesz, że w ogóle odpalisz jakąkolwiek grę z 360 na nowym Xboxie? ;p
>

to jest twoja odpowiedź? kupiłem nową grę i teraz nie będę miał dostępu do zawartości, za którą LEGALNIE ZAPŁACIŁEM. sorry, ale to jest skandal. nawet na Steam''ie jak gre usuną z katalogu wciąż mogę ją ściągać jeśli ją wcześniej kupiłem. pomijając fakt, że DLC jest na serwerach Marketplace, za które EA nie płaci tylko my - użytkownicy. więc jaki mają w tym biznes. co jeśli kupie sobie Slima, a miałem starą 360tke - papa nie mam dostępu do zawartości, za którą zapłaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 19:09, sofik88 napisał:

co jeśli kupie sobie Slima, a miałem starą 360tke - papa nie
mam dostępu do zawartości, za którą zapłaciłem.

Co? O czym ty gadasz. Masz dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 15:00, wojcio102 napisał:

> Bądźmy realistami. Jedyne gry, które mają jakieś znaczenie to fifa 10, godfather
2, nfs,
> saboteur.

To, że dla Ciebie lub dla mnie gra nie ma znaczenia, nie znaczy, że dla kogoś innego
również.

> Jednak na pc zamknięto tylko godfathera (bo pewnie nikt w niego nie grał)

"pewnie nikt w niego nie grał"

> fifa 10 - psp i wii. Nawet nie wiedziałem, że wyszła na te platformy.

Są osoby, które wiedziały. Pomyśl - FIFA 10, premiera musiała być jakieś 3 lata temu.
Po tylu latach tracisz możliwość gry po sieci? Chore...

> nfs-kto gra padem w wyścigi? :O

Widzę, że jedyną platformą do grania jaką posiadasz jest PC stąd moje pytanie: grałeś
kiedykolwiek w wyścigi na padzie? Uwierz, że nie każdego stać na kierownicę, a konsolowy
kontroler jest o wiele lepszy od klawiatury(+myszki).

> w saboteur też widocznie nikt nie grał.

Po raz kolejny "widocznie".

> Lepiej, żeby skupiali się na ważniejszych grach niż na śmieciach w które > nikt
nie gra. Podejrzewam, że grupa poszkodowanych liczy kilkadziesiąt osób a dla ea to niestety
za mało, żeby łożyć grube pieniądze na utrzymanie > serwerów.

Dla gracza, który widzi potrzeby innych nie ma mniej i bardziej ważnych gier. Twoje podejrzenia
chyba są troszkę nietrafione, skoro jestem w stanie wymienić trzy osoby, które grają
w FIFE 10 na PSP. Na dodatek znam je osobiście. Co innego polityka firmy, tym bardziej
takiej jak EA - olewającej graczy i liczącej się jedynie z zyskami.
Myśl troszkę o innych i postaw się w ich sytacji. Nie każdy ogrywa "hity" pokroju Battlefield''a
3. Niektórzy zostają przy starszych grach, a przez ciągłą chęć zarobienia wydawcy, gracze
tracą wydane przez siebie dziesiątki czy setki złotych.

Ogólną konkluzją mojego posta było to, że takie firmy nie martwią się kilkudziesięcioma userami. Nie ukrywajmy, żę pojedynczy człowiek w dzisiejszym świecie się nie liczy, istnieją jedynie grupy, mniejsze lub większe. Widocznie ta została uznana za zbyt małą i nie wartą trzymania serwerów. Szanuję to, że ktoś w takie gry gra, jednak nie wszystko na tym świecie jest tak fajne jak byśmy tego chcieli i trzeba też zrozumieć ich podejście.
Mnie martwi tylko steam. Bo tak naprawdę on zakłada, że będzie wieczny. Ludzie którzy mają po kilkadziesiąt gier niezły majątek tam włożyli, a co jeśli za jakieś 5-10 lat steam się skończy?Naprawdę mnie to niepokoi i uważam, że powinni wtedy dać możliwość np. ściągnięcia instalek exe jak na gogu.
A jeszcze co do "pewnie nikt w niego nie grał" chodziło mi o to, że na pewno nie zamknęli by gry która jeszcze żyje. Widocznie grało kilkanaście osób i zamknęli. Tyle. Pewnie odnosi się do EA, bo to oni zdecydowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogliby dać narzędzie do stworzenia swojego serwera do gier, które wygasły. Najtańsze serwery to koszt ok. 50 zł/rok - zawsze można by się zrzucić z kumplami. Chętnie bym popykał w znajomym gronie w Most Wanted 2005, ale serwery do niego już dawno wyłączyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. Chętnie bym popykał w znajomym gronie w Most Wanted 2005, ale serwery do niego już dawno wyłączyli.
Akurat z MW nie ma problemu pograć z kumplami. Te gry miały LAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2012 o 14:38, piomink napisał:

nfs-kto gra padem w
wyścigi?

Kto nie gra padem w wyścigi? 0o Analogowe hamowanie i przyspieszenie, przełączanie biegów bardzo intuicyjne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować