Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

wolę kompa jak konsola kosztuje 1400zł czy mniej nie pamiętam dokładnie to za tą cenę kupiłem sobie świetnego kompa bez dysku twardego i to mi bardziej wychodzi niż konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jaki komp musiałby być, jeśli miałby pociągnąć tą dobrze wszystkim znaną grafe z LAIR''a ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 10:31, SKIL napisał:

Ciekawy jestem jaki komp musiałby być, jeśli miałby pociągnąć tą dobrze wszystkim znaną
grafe z LAIR''a ...



Komputer taki by kosztował chyba z 10 000 złotych bo dodajmy jeszcze napęd Blu-ray..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 10:28, kabak5 napisał:

wolę kompa jak konsola kosztuje 1400zł czy mniej nie pamiętam dokładnie to za tą cenę
kupiłem sobie świetnego kompa bez dysku twardego i to mi bardziej wychodzi niż konsole.


teoretycznie kosztuje 1400 , ale potem tak bedziesz musiał dokupywac czesci do kompa, jeśli bedziesz sobie chciał zagrac w nowe tytuły .

Z drugiej strony konsole i PC sa podbne do siebie , wydajemy praktycznie tyle samo tylko że na cos innego .
300 - 200 złoty na czesci do kompa , 300 - 200 na gre do konsoli ( chodiz mi o nowsze konsole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi i ile ma czasu. Konsola = prostota obsługi tj: nie instalujesz gier, włączasz bardzo szybko, ogólnie przyjazna obsługa, nic się nie wiesza, wyskakuje itp... Tyle tylko że możesz praktycznie tylko grać na takim sprzęcie. Trzeba też wspomnieć że gry są pieruńsko drogie :/ A Piecyk jak to Piecyk, dużo osób na niego narzeka ale swoje plusy ma :) Gry (tanie), internet, praca z pakietem biurowym, ..., długo by wymieniać (zresztą sami wiecie). Może to po części sentyment, niemniej jestem za PeCetem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 10:50, Ryan Kam napisał:


Z drugiej strony konsole i PC sa podbne do siebie , wydajemy praktycznie tyle samo tylko
że na cos innego .
300 - 200 złoty na czesci do kompa , 300 - 200 na gre do konsoli ( chodiz mi o nowsze
konsole :)


Ale oddajmy jeszcze że gry na PieCa kosztują trochę tak 50 złotych ale i tak nie mam gwarancji że nam gra pójdzie nawet jeśli mamy komputer który spełnia zalecane wymagania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 10:28, kabak5 napisał:

wolę kompa jak konsola kosztuje 1400zł czy mniej nie pamiętam dokładnie to za tą cenę
kupiłem sobie świetnego kompa bez dysku twardego i to mi bardziej wychodzi niż konsole.


Tak, ale zobaczysz, że już za rok nie będziesz mógł pograć w nowe gry na najwyższych detalach.
Ja kupiłem konsole i przez co najmniej 5 lat nie będę obawiał się, czy dana gra mi pójdzie, jak to było w przypadku PC. Wiesz, jeden i drugi sprzęt ma plusy i minusy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepszy komp, dlatego że można wygodniej grać w strzelanki (nie ma auto celowania jak na konsolach), poza tym nie służy tylko do grania (wiem koonsole tez nie ale komp ma więcej funkcji). Gry na konsole są znacznie droższe bo np na kompa można już za 20zł coś kupić, a najtańsze na konsole chyba ok 60zł. Jednak dobrze wspominam czasy PSX''a, który gdzieś mi się zawieruszył teraz:/ Jednak konsole znacznie przewyższają kompy pod względem grafiki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 11:29, THE WITCHER1990 napisał:

Wg mnie lepszy komp, dlatego że można wygodniej grać w strzelanki (nie ma auto celowania
jak na konsolach),


Hm, jakie auto celowanie? :)
W ''standardowych'' shoterach typu Resistance, nie ma żadnego auto celowania. Trzeba samemu wszystko robić, tak jak na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2008 o 12:04, master matrox napisał:


Hm, jakie auto celowanie? :)
W ''standardowych'' shoterach typu Resistance, nie ma żadnego auto celowania. Trzeba
samemu wszystko robić, tak jak na PC.

Np w residen evil(3i 2) było auto celowanie pozatym nie jest wygodne celowanie padem. Konsole przedewszystkim do bijatyk i wyścigów:P No i piłka noża:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysisa bije Haze, który wychodzi już na początku maja. GT5:Prologue, bije wszystkie dotychczasowe wyścigówki, Uncharted: Drake''s Fortune, najlepsza grafa w przygodówkach, FIFA 08, najlepsza grafa w grach sportowych i dużo by tu jeszcze wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 12:18, Łeber napisał:

Crysisa bije Haze, który wychodzi już na początku maja. GT5:Prologue, bije wszystkie
dotychczasowe wyścigówki, Uncharted: Drake''s Fortune, najlepsza grafa w przygodówkach,
FIFA 08, najlepsza grafa w grach sportowych i dużo by tu jeszcze wymieniać.


Ja nie wiem, czym tutaj GT bije inne wyścigówki :) Uncharted, fakt, grafika jest ładna, ale co z tego, jak dla mnie gra nie przypadła do gustu? FIFA 08... Grafika się nie liczy, wolę 07 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2008 o 12:16, THE WITCHER1990 napisał:

> samemu wszystko robić, tak jak na PC.
Np w residen evil(3i 2) było auto celowanie pozatym nie jest wygodne celowanie padem.
Konsole przedewszystkim do bijatyk i wyścigów:P No i piłka noża:)



E tam ściemniasz, a grałeś w FPS-a na konsolach ?? (chodzi mi oto że tłukłeś jakiś tytuł 2 godziny). Ja na początku byłem sceptyczny że można na grać w FPS-a na padzie, ale moje zdanie się zmieniło po Blacku na PS2 który bije wszystkie FPS jaki znam (no może po za CoD-4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 12:16, THE WITCHER1990 napisał:

Np w residen evil(3i 2) było auto celowanie pozatym nie jest wygodne celowanie padem.
Konsole przedewszystkim do bijatyk i wyścigów:P No i piłka noża:)


W starszych "residentach" auto-celowanie było koniecznością, z powodu ustawienia kamery. Ale w reszcie popieram - konsole nadają się tylko do gier typu arcade i rozmaitych zręcznościówek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 12:16, THE WITCHER1990 napisał:

Np w residen evil(3i 2) było auto celowanie pozatym nie jest wygodne celowanie padem.
Konsole przedewszystkim do bijatyk i wyścigów:P No i piłka noża:)


Jakby to Sianer napisał "plugawisz". ;)

Sterowanie na padzie w FPSach jest nadzwyczaj wygodne. Ja od siedmiu lat grałem wyłącznie na myszce i klawiaturze w FPSy, a po kupnie PS3 myślałem, że sterowanie padem nie przypadnie mi do gustu. Okazało się inaczej, gdyż steruje się bardzo dobrze i wygodnie, a co lepsze wszystkie przyciski mamy blisko siebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2008 o 12:32, Bifur napisał:

Ale w reszcie popieram - konsole nadają się tylko do gier typu arcade i rozmaitych zręcznościówek...


Nie rozumiem tej wypowiedzi... Wcześniej nie popierałeś ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2008 o 12:30, Bratek196 napisał:


E tam ściemniasz, a grałeś w FPS-a na konsolach ?? (chodzi mi oto że tłukłeś jakiś tytuł
2 godziny). Ja na początku byłem sceptyczny że można na grać w FPS-a na padzie, ale moje
zdanie się zmieniło po Blacku na PS2 który bije wszystkie FPS jaki znam (no może po za
CoD-4).

Na PSX''sie grałem w quake 2, MOH (pierwszy idrugi underground), W jakiegoś bonda i Resident Evil 2 i 3 no i pewnie cos jeszcze ale nie pamiętam:) Wiem, że jest niewygodnie. CS''a wcale sobie nie wyobrażam na soniaku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po zakupie nowego kompa za około 2k zł stwierdziłem jedno.... źleeee zrobiłem, oj źle. Teraz na pc gry wychodzą... no co tu dużo mówić.. średnie. jedyna na jaką czekam to age of conan (i tutaj jedyny sens nowego pc.. pograc w mmo).
jak bym miał teraz wybierac kupił bym konsole, zero problemow z grami (starsze gry wykrzacza mi vista ><) ogólnie wygoda. a, że nie gram już tak dużo jak kiedyś to takie casual gaming jest idealne właśnie na konsoli, siadam, wkladam plyte, gram i juz, bez zadnych zbednych ''bajerow''.

a granie w FPS na padzie jest zabawne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 12:34, Bratek196 napisał:

Nie rozumiem tej wypowiedzi... Wcześniej nie popierałeś ???


Popieram wypowiedź THE WITCHER1990, który napisał "Konsole przedewszystkim do bijatyk i wyścigów:P No i piłka noża:)". Proszę, naucz się czytać ze zrozumieniem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować