Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2008 o 16:09, Nekromantik napisał:


> Chyba przesadziłeś z tymi komórkami ... no ale do PC się zgadzam.
Wcale nie przesadziłem, zresztą przekonasz Się sam.


Jakoś na komórkach nie doświadczyłem jeszcze grafiki z PSOne czy powoli odchodzącej PS2 ... no ale dobra, odezwij się do mnie za 9 lat jak skończy się kadencja PS3 to zobaczymy, czy komórka wyciągnie takie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 16:17, Łeber napisał:

Nawet to co? Wyjdzie kolejna i znowu PC będzie miał gorszą grafę, takie błędne koło to
jest z którego PC nigdy nie wyjdzie jako winner.

Czasy, kiedy konsola kasowała graficznie wszystko skończyły się z premierą PSXa. Obecne nextgeny już w chwili trafienia na półki sklepowe były dużo słabsze.

Dnia 24.04.2008 o 16:17, Łeber napisał:

Jakoś na komórkach nie doświadczyłem jeszcze grafiki z PSOne czy powoli odchodzącej PS2 ...
no ale dobra, odezwij się do mnie za 9 lat jak skończy się kadencja PS3 to zobaczymy, czy komórka wyciągnie takie > gry.

Myślę, że za 2- 3 lata będą gry wykorzystujące wszystkie efekty, jakie oglądasz grając na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 16:17, Łeber napisał:

Nawet to co? Wyjdzie kolejna i znowu PC będzie miał gorszą grafę, takie błędne koło to
jest z którego PC nigdy nie wyjdzie jako winner.


W tym wyscigu nigdy nie zwyciezcow bo paleczke przejmuja na przemian nowe konsole i PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2008 o 16:29, Xantus napisał:

W tym wyscigu nigdy nie zwyciezcow bo paleczke przejmuja na przemian nowe konsole i PC.


Prawdę mówi, nalać mu :)

Po prostu to działa w takim schemacie: Nowa konsola ma możliwości dużo większe niż pc. Mija parę lat i konsola i zwykły pc zrównają się wydajnościowo, potem pc prześcignie konsole, w końcu wydadzą nową konsole która będzie przewyższać pc, i dalej pc za parę lat ją dogoni, prześcignie i tak dalej... I bardzo dobrze że jest taka konkurencja, bo najlepiej wychodzą na tym gracze :) Po prostu gdyby byłą jedna maszyna do gier (obojętnie jaka) to nie było by potrzeby jej modernizować, gdyż i tak nie miała by konkurencji. Tak samo jak z ewolucją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Xbox360 w chwili ukazania, nie miał nawet połowy możliwości high-endowego peceta. Sporo słabsza od X''a PS3 zaliczyła roczne przesunięcie premiery, by dać wewnętrznym studiom czas nad decyzją, czy coś w ogóle z tej konsoli będzie i tu nawet nie ma co dyskutować. Moc konsoli, bijąca wszystkie pecety świata w chwili jej premiery to tylko bajka wciskana przez sprzedawców małym, skośnookim dzieciom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co proszę? To dlaczego CoD 2 w wersji na PC miał zablokowane niektóre elementy graficzne, bo jak stwierdzili twórcy "obecne PC nie dadzą sobie z nimi rady"? X360 miażdżył ówczesne PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 17:38, Szperacz Robson napisał:

Co proszę? To dlaczego CoD 2 w wersji na PC miał zablokowane niektóre elementy
graficzne, bo jak stwierdzili twórcy "obecne PC nie dadzą sobie z nimi rady"? X360 miażdżył
ówczesne PC :)

To był chwyt marketingowy, dla zwiększenia sprzedaży Xklopa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że konsole mają inne układy graficznie i gry na nie zupełnie inaczej się robi niż na wasze blaszaki. Grafika nadal trzyma bardzo wysoki poziom, a że były słabsze technicznie, to nie na tym rzecz polega. Przykładem jest np. PS2, które w God of War zaprezentowało grafikę na dość dobrym poziomie i nadal ona jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale skoro Xklocek jest taki slaby to jak to możliwe że na nim (3 letnia konsola) działa np. Assasin''s Creed, podczas gdy na 3 letnim PC albo gra by nie chodziła w ogóle, albo bardzo słabo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 18:14, Łeber napisał:

Nie zapominaj, że konsole mają inne układy graficznie i gry na nie zupełnie inaczej się
robi niż na wasze blaszaki. Grafika nadal trzyma bardzo wysoki poziom, a że były słabsze
technicznie, to nie na tym rzecz polega. Przykładem jest np. PS2, które w God of War
zaprezentowało grafikę na dość dobrym poziomie i nadal ona jest dobra.

Patrz, nawet nie wiedziałeś, że grając w GoW walczysz z przeciwnikiem, prerenderowanym filmikiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 18:24, Luk Zombi napisał:

No dobrze, ale skoro Xklocek jest taki slaby to jak to możliwe że na nim (3 letnia konsola)
działa np. Assasin''s Creed, podczas gdy na 3 letnim PC albo gra by nie chodziła w ogóle,
albo bardzo słabo ?

Spróbuj odpalić Duke Nukem na Xboxie360, nie będzie w ogóle działał, albo bardzo słabo :D
Konsola ma swoje nextgeny co 5 lat, a pecet zachowuje ciągłość, nextgenem jest rodukt jednostkowy hardware, a nie cały zestaw komputerowy lol!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 18:30, Nekromantik napisał:

Spróbuj odpalić Duke Nukem na Xboxie360, nie będzie w ogóle działał, albo bardzo słabo
:D

Twój argument jest nietrafiony. Ta gra nie była przygotowywana pod konsolę, a pod PC. Ciekawe, że na razie gry tworzone na konsole i PC nie różnią się zbyt wiele wyglądem. A przecież kilkuletnia konsola wg. Ciebie nie ma szans w walce z PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 18:36, Szperacz Robson napisał:

Twój argument jest nietrafiony. Ta gra nie była przygotowywana pod konsolę, a pod PC.
Ciekawe, że na razie gry tworzone na konsole i PC nie różnią się zbyt wiele wyglądem.
A przecież kilkuletnia konsola wg. Ciebie nie ma szans w walce z PC.

Różnią się i to znacznie, nextgeny nie potrafią wyświetlać HD - odwrotnie skaluje się tylko z rozdzielczości 800x1024. O tym się pisze na forach. Gry już nie tylko posiadają o połówę mniejszą rozdzielczość dla tekstur, ale specjalnie dostosowane silniki graficzne do możliwości Twojej ulubionej zabawki. Na wielkim lcd tego nie widać, jednak podłącz monitor dedykowany do gier, to już nie będzie tak wesoło, bo lepszą jakość obrazu mają zintegrowane układy graficzne na płytach głównych, opluwane przecież przez graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się totalnie przeniosłem na konsole . Mam dośc pecetów i ciągłych zmian sprzętu na coraz lepszy i droższy. Komp głównie do pracy , szpernia na necie . PS2 i PSP do grania w jakies fajne gry . Moze kiedys kupię jescze ps3 , ale na pewno jak mocno stanieje. Wolę miec gorsza grafikę , ale wiem ze mi pójdzie gra i nie będzie sie cieła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
A no to inne ja mam do Ciebie pytanie :)
Ile trzeba zapłacić za PC który odpali Ci to np. CoD4 w max detalach i HD? :]
Ojej! Wyszło troszkę ponad budżet? Jaka szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

B-Z-D-U-R-A. Rozdzielczość tekstur w wielu grach na konsole jest duża. To świadczy o tym, że gra nie jest tylko przeskalowana do rozdzielczości 720p i 1080p. I co Ty gadasz o wydajności układów graficznych? Przecież tak jak w przypadku PS2 prawdziwą moc konsol zobaczymy dopiero pod koniec ich żywota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak mozna grac na konsolach w FPS-y? pytam sie z ciekawosci bo nigdy nie gralem nakonsolach ale granie padem w FPSy wydaje mi sie lekko mowiac klopotliwie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 18:50, Rumcajs52 napisał:

>
A no to inne ja mam do Ciebie pytanie :)
Ile trzeba zapłacić za PC który odpali Ci to np. CoD4 w max detalach i HD? :]
Ojej! Wyszło troszkę ponad budżet? Jaka szkoda...

Jako dorosły zarabiający na siebie gracz, zapytam się: ile trzeba zapłacić za konsolę, na której będzie można zagrać w takiej rozdzielczości i detalach jak na piecu?
Ojej! Nie ma takiej konsoli, nie ma żadnego wyboru! Trzeba brać co jest! :D

Dnia 24.04.2008 o 18:50, Rumcajs52 napisał:

B-Z-D-U-R-A. Rozdzielczość tekstur w wielu grach na konsole jest duża. To świadczy o tym, że gra nie jest
tylko przeskalowana do rozdzielczości 720p i 1080p. I co Ty gadasz o wydajności układów graficznych? Przecież > tak jak w przypadku PS2 prawdziwą moc konsol zobaczymy dopiero pod koniec ich żywota.

To zostało udowodnione, na nic tu Twój płacz i zgrzytanie zębów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować