Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Seria przygodówek Tex Murphy powróci... o ile złożą się na nią fani

23 postów w tym temacie

No proszę. Jedna z moich ulubionych serii :)
Ostatni raz w Mean Streets grałem chyba rok temu :) A Pandora Directive ma taki klimat, że tytuł pamięta się na dłuuugo po skończeniu.
Na kolejną grę o Texie i to od jego oryginalnych twórców chętnie dam trochę kaski. Na szczęście to 15 maja jest jeszcze sporo czasu i można uzbierać :)

Aha, i chciałem też nadmienić, że Tex Murphy: Overseer nie jest tak do końca sequelem. Jest to w dużej mierze remake pierwszej części przygód Texa czyli Mean Streets.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno grałem sobie w Overseer''a. Pomysł nawet zacny by ożywić Texa. Gorzej tylko, jak taki system stanie się modny i wszyscy teraz będą chcieli by składać się na wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myslalem ze nie da sie wymyslic niczego glupszego niz DLC. Jednak sie da, co gorsza ludzie sie na to nabieraja.
Tworca dostaje na gre, potem ja sprzedaje i jeszcze zarabia na sprzedazy, szczyt marketingu. To tak jakbym zaplacil za to ze mi ktos wychoduje pomidora, a jak juz to zrobi to bym kupil tego pomidora w dokladnie takiej samej cenie w jakiej jest w innym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 14:31, TigerXP napisał:

A ja myslalem ze nie da sie wymyslic niczego glupszego niz DLC. Jednak sie da, co gorsza
ludzie sie na to nabieraja.
Tworca dostaje na gre, potem ja sprzedaje i jeszcze zarabia na sprzedazy, szczyt marketingu.
To tak jakbym zaplacil za to ze mi ktos wychoduje pomidora, a jak juz to zrobi to bym
kupil tego pomidora w dokladnie takiej samej cenie w jakiej jest w innym sklepie.


Dokładnie. Wygląda na to, że "fani" mają płacić za grę podwójnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 14:31, TigerXP napisał:

/ciach/


Ty chyba nie rozumiesz na jakiej zasadzie kickstarter działa...
Jeśli dasz twórcy jakąś określoną kwotę to dostajesz za to określone podziękowanie. Np za 5$ dostaniesz koszulkę albo jakąś inną pierdołę. Ale jeśli dasz 15$ do dostajesz grę i nie musisz jej kupować.
Proszę, zaznajom się najpierw z tematem a potem pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 15:37, TigerXP napisał:

I tak jest dokladnie przy kazdej produkcji tego typu?


Tak. Jeśli wpłacisz tzw. kwotę minimalną to dostajesz grę. Zwykle jest to kwota 15$.
Z koszulkami czy innymi pierdółkami poniżej tych 15$ to już bywa różnie, zależnie od ustawienia kickstartera.
Ale wystarczy, że wejdziesz na te ostatnie najbardziej nas interesujące czyli przygodówki od Double Fine i Wasteland 2 i sam zobaczysz:
http://www.kickstarter.com/projects/66710809/double-fine-adventure
http://www.kickstarter.com/projects/inxile/wasteland-2

A w innych jest ten próg niższy:
http://www.kickstarter.com/projects/1920171553/sherlock-holmes-consulting-detective-adventure-mys?ref=category - 9$
http://www.kickstarter.com/projects/atomicchimp/feebles-fable?ref=category - 12$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gra pozostanie rasową pzygodówką, a Chris Jones ponownie użyczy swojego wizerunku Texowi, nie będę się nawet zastanawiał. Z gier przygodowych badziej by mnie chyba ucieszył tylko nowy Gabriel Knight. Pudełko z Under a Killing Moon mam do dzisiaj, chociaż nie gram, bo kupiłem po niemiecku. Świetna seria, chociaż cały gatunek "filmów interaktywnych" jakoś się nie przyjął. Ostatnim dużym tytułem była chyba Black Dahlia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 19:23, Crask napisał:

Jeżeli gra pozostanie rasową pzygodówką, a Chris Jones ponownie użyczy swojego wizerunku
Texowi, nie będę się nawet zastanawiał. Z gier przygodowych badziej by mnie chyba ucieszył
tylko nowy Gabriel Knight. Pudełko z Under a Killing Moon mam do dzisiaj, chociaż nie
gram, bo kupiłem po niemiecku.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 20:33, Ostrowiak napisał:

zwąchali że schafer zarobił konkretne pieniądze to i sami się garną


Spójrz na to inaczej , nikt Ci nie stoi nad głową nie mówi ej stary za mało pięknych obficie obdarzonych przez naturę lasek , uprość intrygę , więcej wymiany ognia , mniej dialogów.
A że producenci potrafią zarżnąć projekt to najlepiej widać po produkcie z dziedziny filmowej pt. Kac Wawa.
Poza tym otwierają się nowe możliwości dla pozostałych ambitnych twórców np. Éric Chahi , możliwość wskrzeszenia projektu Van Buren , a przecież można to rozciągnąć na inne dziedziny np. filmy , książki itd.
Zresztą na pewno znasz takie gry w których kontynuacje chętnie być zagrał moje to np.:
Shadow Company: Left For Dead , Rezerwowe Psy , Freedom Fighters , Fallout Tactics

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 21:17, kerkas napisał:

możliwość wskrzeszenia projektu Van Buren

Van Buren został już niejako wskrzeszony i nazywa się Fallout: New Vegas, który korzysta z części zawartości oryginału. I dlatego też nawet gdyby ktoś wpadł na pomysł zrobienia Van Burena jeszcze raz to i tak musiałby pewną istotną część napisać od nowa.

Pomijam oczywiście fakt, że ew. Van Buren czy Fallout 4 (czy remake''i pierwszych części) na Kickstarterze nie wystartują, bo prawa do marki należą do Bethesdy, a to nie jest producent niezależny, jak Obsidian, Double Fine czy Beamdog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 21:28, Henrar napisał:

> możliwość wskrzeszenia projektu Van Buren
Van Buren został już niejako wskrzeszony i nazywa się Fallout: New Vegas, który korzysta
z części zawartości oryginału. I dlatego też nawet gdyby ktoś wpadł na pomysł zrobienia
Van Burena jeszcze raz to i tak musiałby pewną istotną część napisać od nowa.


Chodziło mi o powrót do stylistyki starego fallouta:
- rzut izometryczny
- tryb turowy walki
itd. itp.

Dnia 21.03.2012 o 21:28, Henrar napisał:

Pomijam oczywiście fakt, że ew. Van Buren czy Fallout 4 (czy remake''i pierwszych części)
na Kickstarterze nie wystartują, bo prawa do marki należą do Bethesdy, a to nie jest
producent niezależny, jak Obsidian, Double Fine czy Beamdog.


Nie niszcz moich kół a tak mnie górnolotnie to gdyby Brian Fargo zarobił odpowiednio dużo na Wasteland 2 aby móc odkupić prawa do marki to w tym momencie pomysł nie już taki absurdalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 21:38, kerkas napisał:

Nie niszcz moich kół a tak mnie górnolotnie to gdyby Brian Fargo zarobił odpowiednio
dużo na Wasteland 2 aby móc odkupić prawa do marki to w tym momencie pomysł nie już taki
absurdalny.

Prawa do Fallouta zostały wykupione przez Bethesdę za niecałe 6 milionów dolarów a warto wspomnieć, że:
a) seria nie była żyłą złota
b) Interplay pozbywał się wszystkiego za bezcen, byle tylko utrzymać się przy życiu.

Fargo musiałby naprawdę dużo pieniędzy mieć, by w ogóle myśleć o wykupieniu serii.

Może dostać najwyżej szansę na zrobienie gry z serii (jak Obsidian), ale i tak byłoby to na warunkach Bethesdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 21:50, Henrar napisał:

Fargo musiałby naprawdę dużo pieniędzy mieć, by w ogóle myśleć o wykupieniu serii.


O jakiej kwocie mówimy w przybliżeniu oczywiście ?.

Dnia 21.03.2012 o 21:50, Henrar napisał:

Może dostać najwyżej szansę na zrobienie gry z serii (jak Obsidian), ale i tak byłoby
to na warunkach Bethesdy.


Czyli w tym wypadku o rzucie izometrycznym i walce turowej należny zapomnieć tak ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 21:59, kerkas napisał:

O jakiej kwocie mówimy w przybliżeniu oczywiście ?.

Trudno powiedzieć, ale na 100% byłaby dwucyfrowa, bo seria na siebie zarabia, i to sporo.

Dnia 21.03.2012 o 21:59, kerkas napisał:

Czyli w tym wypadku o rzucie izometrycznym i walce turowej należny zapomnieć tak ?.

W przypadku Bethesdy - tak. Po sukcesie komercyjnym Skyrima i poprzednich Falloutów do starych zasad już nie wrócą. Chyba, że remake Baldur''s Gate''a sprzedałby się w 30 milionach egzemplarzy, co jest fizycznie niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować