Zaloguj się, aby obserwować  
rada

Czy ktoś uczestniczył w wydarzeniach paranormalnych?

704 postów w tym temacie

a ja słyszałem o czarnej wołdze

Czarna Wołga

W latach 60 i 70 XX w. w Polsce niezwykłą popularnością cieszyła się legenda o złowieszczym samochodzie - czarnej wołdze. W zależności od przekazywanych wersji mieli nią kierować księża, zakonnice, wampiry lub też sataniści. Ponoć jeździła ona ulicami miast i porywała dzieci z chodników. Ponoć wyruszała wraz z zachodem słońca, a porwanym dzieciom spuszczała całą Krew w bliżej nieokreślonych celach. Historia ta miała głównie na celu wystraszenie niesfornych dzieci i zatrzymani ich w domu po zmroku, dlatego też może dziwić fakt iż powracająca w latach 90 zmieniona wersja tej opowieści wzbudziła w Polsce powszechne zamieszanie. Wedle nowej wersji ulicami miast kursowało czarne BMW kierowane przez samego diabła. Zatrzymywał on przechodni i pytał która godzina - jeśli nieszczęśnik udzielił odpowiedzi miał on umrzeć następnego dnia właśnie o tej godzinie. Historia ta szybko rozeszła się po całym kraju wzbudzając wiele obaw, głównie wśród ludzi pamiętających jeszcze czasy czarnej Wołgi.


źródło: http://horror.boo.pl/miejskie_legendy.html#Czarna%20Wo%B3ga


i uwaga bo liczba postów w tym temacie to 661 (razem z moim) tak więc niedługo będzie 666 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 15:21, Sarturias napisał:

Często mam a przynajmniej tak mi się wydaje Deja Vu--jestem w tym samym miejscu, tak samo ubrany,
ktoś z kimś gada o tym samym co wcześniej, w TV leci materiał bardzo bliski temu z ostatiego
podobnego momentu :P Hmmm...dziwne ale zauważyłem, że nie tylko mi się to zdarza :D

ja też tak mam ;) .np jest jakieś zdarzenie i wydaje mi się że kiedyś ono miało miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 00:00, MarneusPL napisał:

> Uważaj na pył!

to sie niestety czesto zdarza, zwlaszcza w krajach trzeciego swiata. dla nas na szczescie tylko
makabryczna ciekawostka.
zdjecia w linku ponizej sa dosc niesmaczne, wchodzicie na wlasna odpowiedzialnosc.
http://www.breakthechain.org/exclusives/wormeye.html


te zdjecia sa ciekawe ale w jaki sposob larwa moze zagniezdzic sie w oku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 23:40, Mr. Cin napisał:

a ja słyszałem o czarnej wołdze

Czarna Wołga /.../

Totalna bzdura!
Czarną wołgą jeździli funkcjonariusze SB i zabierali podejrzanych...
Zbyt dobrze pamiętam tamte czasy... ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 23:40, Mr. Cin napisał:

a ja słyszałem o czarnej wołdze

Czarna Wołga

A ja tam mówie zawsze na takie coś dwa słowa, których nie podam ;) jakieś tam Wołgi to dla mnie tylko bajki niczym te Andersena. Słyszałem to juz wiele lat temu i nic nie poradze że ludzie mają wyobraźnie.

Dnia 02.10.2007 o 23:40, Mr. Cin napisał:

i uwaga bo liczba postów w tym temacie to 661 (razem z moim) tak więc niedługo będzie 666
:D

No i masz 666 post i właśnie mój :) Teraz mnie tu będą nazywali szatanem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taka mucha sklada tysiece malenkich jajeczek, na tyle lekkich ze unosza sie w powietrzu jak kurz. wystarczy ze wpadnie ci takie do oka - nawet nie zauwazysz, a ono splynie sobie z lzami na spod oczodolu. w ten sam sposob mozna sie tez zarazic roznymi innymi pasozytami. slyszalem np .o przypadkach zagniezdzenia sie owsikow w przelyku i plucach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 11:23, jcl99 napisał:

Niewiem czy to odpowiedni temat, ale zamieszczam tutaj linka do dość interesujących rzeczy:
http://teoriapsi.webpark.pl/przyszlosc.html

Przede wszystkim dużo jest tutaj o Polsce, przepowiednie Nostradamusa.

Niesamowite..... Okazuje się, że Polska będzie rządzić światem, a i tak czy siak = przypowieści Nostradamusa mogą mieć wiele znaczeń, a to jest jedna z interpretacji, na dodatek całkiem sensowna.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 12:10, Gol Galad napisał:

> Niewiem czy to odpowiedni temat, ale zamieszczam tutaj linka do dość interesujących rzeczy:

> http://teoriapsi.webpark.pl/przyszlosc.html
>
> Przede wszystkim dużo jest tutaj o Polsce, przepowiednie Nostradamusa.
Niesamowite..... Okazuje się, że Polska będzie rządzić światem, a i tak czy siak = przypowieści
Nostradamusa mogą mieć wiele znaczeń, a to jest jedna z interpretacji, na dodatek całkiem sensowna.....


przerazajaca..... ale ludzie sami na to ida, tworza bomby atomowe i sa zadowoleni z siebie..;/ tragedia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawi mnie jeszcze jedno...
Kiedy to się stanie? Coś myślę że to będzie na przełomie roku 2030-45...
Tak czy inaczej... Polska!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2007 o 12:44, ThoruS napisał:

> Nostradamusa mogą mieć wiele znaczeń, a to jest jedna z interpretacji, na dodatek całkiem
sensowna.....

przerazajaca..... ale ludzie sami na to ida, tworza bomby atomowe i sa zadowoleni z siebie..;/
tragedia..


To nie jest przerażające tylko ciekawe. Jeżeli przepowiednie Nostradamusa się nie spełnią to i tak ludzkość czeka los wojen atomowych. Taką mamy nature. Chyba, że przedtem dokona się coś dskonałego np. Ludzkość zacznie zaludniać inne planety albo odkryjemy nową forme życia*.

* Układ słoneczny jest stosunkowo młodym układem a ludzie egzystują niewiele ponad 2000 lat więc jeżeli odkrylibyśmy kosmitów to byli ba napewno bardziej zaawansowani technicznie i inteligentniejsi od nas co oznacza, że byli by przyjażnie nastawieni i (może) dzięki nim ludzie by się nie pozabijali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://horror.boo.pl/miejskie_legendy.html#Tancerz z kopytami <---przeczytalem pol historyjek z tej strony i najstraszniejsza byla ta ktora jest wklejona nizej...


Złodzieje nerek

Pewna dziewczyna postanowiła wybrać się na dyskotekę, a że drogę miała długą skorzystała z autobusu. Tam usłyszała komunikat w radiu, jakoby w pobliskich dyskotekach grasowali złodzieje nerek. Jednakże szybko zapomniała o tej przestrodze, tym bardziej, że na parkiecie spotkała bardzo miłego chłopaka, który od razu wpadł jej w oko. Nieznajomy zaproponował dziewczynie drinka, ona się zgodziła… kilka godzin później obudziła się naga w obskurnym mieszkaniu, w wannie wypełnionej lodem. Obok leżała karteczka: „nie masz jednej nerki - jeśli chcesz żyć nie wychodź z lodu i czekaj na karetkę…”



Przypis:

Historia ta zyskała dużą popularność i szybko rozniosła się w świecie. W USA do szpitali zgłaszali się nawet ludzie, którzy wyimaginowali sobie, że została im skradziona nerka - w większości potrzebowali oni pomocy, lecz nie chirurgów tylko psychologów. Również w Polsce wzbudziła spore zamieszanie - do dziś mówi się o przypadkach kradzieży nerek na dyskotekach, lecz przypadki takie nie zostały póki co udokumentowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 16:01, rozkosz napisał:


> > Nostradamusa mogą mieć wiele znaczeń, a to jest jedna z interpretacji, na dodatek
całkiem
> sensowna.....
>
> przerazajaca..... ale ludzie sami na to ida, tworza bomby atomowe i sa zadowoleni
z siebie..;/
> tragedia..

To nie jest przerażające tylko ciekawe. Jeżeli przepowiednie Nostradamusa się nie spełnią
to i tak ludzkość czeka los wojen atomowych. Taką mamy nature. Chyba, że przedtem dokona
się coś dskonałego np. Ludzkość zacznie zaludniać inne planety albo odkryjemy nową forme
życia*.

* Układ słoneczny jest stosunkowo młodym układem a ludzie egzystują niewiele ponad 2000
lat więc jeżeli odkrylibyśmy kosmitów to byli ba napewno bardziej zaawansowani technicznie
i inteligentniejsi od nas co oznacza, że byli by przyjażnie nastawieni i (może) dzięki
nim ludzie by się nie pozabijali.


Raczej nie liczę na to żebyśmy już w XXI wieku poznali kosmitów.Na znanych nam planetach - a więc głównie chodzi o Układ Słoneczny, nie zbadano jak narazie żadnych innych stworzeń. Możliwe, że nie ma ich poprostu w naszym US. Do innych planet mamy bardzzo daleko. Niemal niemożliwe, aby się tam jakkolwiek premieścić (jeżeli chodzi o człowieka). Nawet, gdyby ludzkość stworzyła "pojazd" lecący z prędkością światła - człowiek zniknąby, ponieważ jest to bodajże prędkość "graniczna" dla naszego ciała i zniknęlibyśmy. Ale nie wątpie, że kosmici istnięją, na cały Wszechświat tylko my, hehe, wszak te historyjki "kosamici atakują" wydają się śmieszne. Przepowiednie Nostradamusa, Trzy dni ciemności i inne są bardzo prawdopodobne. 3 dni ciemności są szczególnie straszne (przeczytajcie - powtarzają się w wielu przepowiedniach m.in. u Nostradamusa, Fatimy) i kojarzą mi się z jakimś szczególnie wielkim wybuchem bomby/bomb. Wiadomo, że jedna malutka bombka może w tej chwili zmieść z powierzchni ziemi pomorze. Za 20 lat przez taką bombkę mogłaby zniknąć zapewne Australia czy Europa. A wiadomo, ile krajów, w dzisiejszych czsach, gdzie nie ma niby żadnej wojny światowej, chce rządzić światem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że jak przechodzę koło jednej latarni ona zawsze zgaśnie, poza tym, że przy kasie w starym browarze jak tam byłem światło zaczęło przymrugać i poza paroma innymi świetlnymi rzeczami to nie brałem udziału w żadnym paranormalnym zjawisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że taki ciekawy temat podupadł, postanowiłem go więc wskrzesić. Mam nadzieję, że nie będę za to ukarany?
Jeżeli siedzimy już w temacie urban legends to ja dodam coś od siebie:
Samotna dziewczyna szła wieczorem przez park. Wracała z uczelni. O tej porze park był zazwyczaj pusty, tak było i tym razem. W pewnym momencie dziewczyna usłyszała szelest z liści. Odwróciła się przestraszona. W tym momencie upadła, uderzona czymś w potylicę. Napastnik nie przestawał bić, w końcu rozwalił dziewczynie głowę. Następnie zabrał jej torebkę i uciekł.
Kilka dni później odbył się później. Chłopak zamordowanej dziewczyny był w rozpaczy. Jednocześnie był wściekły - pragnął zemsty. Postanowił zaczaić się na przestępce w parku jeszcze tej nocy. Tak też zrobił. Chłopak zlokalizował go, ukrywajacego sie w krzakach, zaszedł od tyłu i ogłuszył. Następnie przywiązał go do drzewa grubym sznurem i wsadził mu w usta gruby patyk. Napastnik obudził się. Zaczął się szamotać. Mężczyzna "uspokoił" go uderzeniem w twarz. Następnie wyjął pilnik do drewna i zaczął piłować mu zęby do dziąseł. Wszystkie. Trwało to bardzo długo, a napastnik podobno zwariował w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 20:57, Robak 007 napisał:

piłować mu zęby do dziąseł.


Jak to się robi :S? Chodzi o to, że piłował mu zęby do póki nie doszedł do dziąseł? Jeśli tak to skuteczna tortura ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 21:11, kurczak-AFC napisał:

> piłować mu zęby do dziąseł.

Jak to się robi :S? Chodzi o to, że piłował mu zęby do póki nie doszedł do dziąseł? Jeśli
tak to skuteczna tortura ;/

Tak, o to chodziło :P Ale fakt, skuteczna i bardzo bolesna tortura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować