Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Max Payne 3 bez wersji demo; nowe screeny trafiły do naszej galerii

33 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2012 o 12:41, Henrar napisał:

> Tyle, że w taką grę o woele wygodniej gra się na klawiaturze i myszce
Kwestia czysto subiektywna a nie prawda objawiona.


Ano jest to faktem, co kto woli. Mi osobiście wygodniej gra się na padzie w gry TPP, które nie wymagają precyzyjnego celowania. Gry wymagają - wtedy zdecydowanie M+K. Ale wszystko zalezy od preferencji i/lub przyzwyczajeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 12:41, Henrar napisał:

> Tyle, że w taką grę o woele wygodniej gra się na klawiaturze i myszce
Kwestia czysto subiektywna a nie prawda objawiona.


Dla mnie nawet AC jest niegrywalny na padzie, więc tym bardziej nie grałbym na nim w grę typu MP3
ledwo przywykłem do strzelania w serii Uncharted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 13:32, lis_23 napisał:

Dla mnie nawet AC jest niegrywalny na padzie, więc tym bardziej nie grałbym na nim w
grę typu MP3
ledwo przywykłem do strzelania w serii Uncharted.

Fakt, że nie umiesz grać na padzie nie oznacza problemu z tą formą sterowania - jest to twój, osobisty problem. Jedyne w co znacznie lepiej grać na M/K to IMO FPSy i RTSy, TPSy są z grubsza na równi, gry jak AC to niebo a ziemia, o np. bijatykach nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2012 o 15:08, akodo_ryu napisał:

Fakt, że nie umiesz grać na padzie nie oznacza problemu z tą formą sterowania - jest
to twój, osobisty problem. Jedyne w co znacznie lepiej grać na M/K to IMO FPSy i RTSy,
TPSy są z grubsza na równi, gry jak AC to niebo a ziemia, o np. bijatykach nie wspominając.


Nie zarzucaj mi że nie umiem grać na padzie, gdyż zaczynałem swoją przygodę z grami od konsol, tyle że przede wszystkim od konsol firmy Sony, choć i na PS3 nie za cielawie gra mi się w " strzelanki ", ale i tak lepiej niż na padzie X360 pod PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 12:41, Henrar napisał:

Kwestia czysto subiektywna a nie prawda objawiona.


Na laptopie pewnie też ci się lepiej korzysta z touchpada, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 15:20, lis_23 napisał:

Nie zarzucaj mi że nie umiem grać na padzie, gdyż zaczynałem swoją przygodę z grami od
konsol, tyle że przede wszystkim od konsol firmy Sony, choć i na PS3 nie za cielawie
gra mi się w " strzelanki ", ale i tak lepiej niż na padzie X360 pod PC.

Skoro mówisz, że lepiej gra Ci się w AC na M/K, to jedynym logicznym wytłumaczeniem jest to, że nie umiesz grać na padzie. Sterowanie padem w tej akurat grze jest lata przed M/K pod względem jakości opracowanego układu i działa to raczej w drugą stronę - AC jest niemal niegrywalny na M/K, a na pewno okropnie niewygodny w porównaniu z kontrolerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 16:40, Demagol napisał:

Na laptopie pewnie też ci się lepiej korzysta z touchpada, co?

Gdzie touchpad a gdzie pad i K&B...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 16:40, Demagol napisał:

Na laptopie pewnie też ci się lepiej korzysta z touchpada, co?

Do codziennego użytkowania touchpad zjada mysz - przede wszystkim nigdy nie trzeba zdejmować rąk z klawiatury, w razie potrzeby niewielki ruch kciukami i przenieśliśmy się tam gdzie chcieliśmy, back to keyboard. Do myszy trzeba sięgać za każdym razem, a po drodze jest jeszcze klawiatura numeryczna - ogrom zbędnego ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2012 o 16:41, akodo_ryu napisał:

Skoro mówisz, że lepiej gra Ci się w AC na M/K, to jedynym logicznym wytłumaczeniem jest
to, że nie umiesz grać na padzie. Sterowanie padem w tej akurat grze jest lata przed
M/K pod względem jakości opracowanego układu i działa to raczej w drugą stronę - AC jest
niemal niegrywalny na M/K, a na pewno okropnie niewygodny w porównaniu z kontrolerem.


Tylko że ja w AC gram na klawie i myszce od pierwszej części, parę razy próbowałem zagrać na padzie od X360 w ACII i w Brotherhood ale nie miałem tam tego wyczucia co na k = m, nawet sterowanie w ruchu sprawiało mi problemy
jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do jednego rodzaju sterowania to trudno mu się przestawić na inne, choć są gry w które dobrze gra się i na tym i na tym, AC do nich nie należy - dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że co? Touchpad jest tak koślawy w użytkowaniu, że nie wiem, skąd wziąłeś te argumenty o rzekomej wygodzie... Nie wspominając o tym, że czegoś takiego jak klawiatura numeryczna (pod tym pojęciem rozumiem oczywiście tę część po prawej stronie, która jest w pecetowych klawiaturach) przynajmniej w moim laptopie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 21:23, Demagol napisał:

Że co? Touchpad jest tak koślawy w użytkowaniu, że nie wiem, skąd wziąłeś te argumenty
o rzekomej wygodzie... Nie wspominając o tym, że czegoś takiego jak klawiatura numeryczna
(pod tym pojęciem rozumiem oczywiście tę część po prawej stronie, która jest w pecetowych
klawiaturach) przynajmniej w moim laptopie nie ma.

W laptopie i tak jest touchpad, więc nie ma potrzeby korzystania z myszki poza graniem w bardziej wymagające tytuły. Chodzi mi o to, że czasem brakuje mi touchpada na normalnej klawiaturze, bo do korzystania z OSu, czy surfowania po sieci mysz jest w 90% przypadków zbędna - można to robić poprawnie, przy użyciu klawiatury i czasem wspomagać się touchpadem, co jest szybsze, niż sięganie po myszkę i nie wymaga zdejmowana większości paców z klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, w czym miałoby zdejmowanie palców z klawiatury mi przeszkadzać. W moim przypadku korzystanie z touchpada kończy się zawsze stekiem przekleństw ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować