Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dark Souls na PC a GfWL - sprawy ciąg dalszy. Gra tylko w 30 klatkach

82 postów w tym temacie

"We tested both 48 fps and 60 fps. The difference between those speeds is almost impossible to detect"

No a tu ekspert forumowy pisze, że ma być MINIMUM 100 FPS. Widać Peter też H wie o filmowaniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 23:17, Lailonn napisał:

Po pierwsze co TY wiesz o e-gamingu? Ja z klanem miałem przyjemność zdobyć 2x podium
w mistrzostwach Polski w BF2 a potem reprezentować nas w reprezentacji. Do tego masa
turnieji etc. A ty jak rozumiem czytasz fora?

"Każda" gra ma limit albo 30 albo 60fps(CODy np.)


Hahaha. :D Żeś mnie rozbawił, serio, uśmiechnąłem się. Nie wiem gdzie się tacy rodzą... CoD ma limit 90 fps który da się odblokować. "Każda" gra ma limit? Nie mam słów na takie coś. A mistrzostwa zapewne w domku wygrywałeś? Bo takie normalne to są na LANie, i tam są już specjalne monitory, ale co ty możesz wiedzieć...

Co JA wiem o e-gamingu? Ale co to jest e-gaming? To w grach komputerowych jest gaming "bez e"? Ha, jaki znaffca. :D

Byłeś co najwyżej w mistrzostwach klasowych, gdy grałeś z kolegami z klasy na informatyce. Turnieje mogły ci się przyśnić, co zapewne poskutkowało koniecznością zmiany pościeli. Albo grałeś nie z klanem a W Klanie, to co innego.

Nie zamierzam z tobą dyskutować, reprezentujesz zerowy poziom wiedzy w temacie. Na dodatek wymyślasz jakieś historyjki, które poparcia w faktach na pewno nie miały (a może jakoś to udowodnisz? nie? ciekawe czemu :>).

Tak na marginesie, już kończąc, z turniejami chodziło mi o CSa, bo to chyba jedyna (obok Quake''a) skillowa, turniejowa gra. BF2? Nie rozśmieszaj mnie, statyczne to i skill ma tam minimalne znaczenie. Co do 48fps... ty grasz w grę czy ją oglądasz? Nieważne, i tak nie zrozumiesz, ważne że ja jestem "znawcą" i rzeczywiście mam pojęcie, twojej wiedzy łatać nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 16:45, kodi24 napisał:

Ehh, te 60 klatek to juz mogli by zapodac..;p

Tja mogli by, tak jak gra mogła by nie czkać w New Londo i Blighttown :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie przepychanki proszę wynieść poza forum, tutaj tego typu zachowania nie są tolerowane i jeśli Panowie tego nie zaprzestaną to moderator zakończy waszą kłótnię.
Jeśli macie sobie coś do powiedzenia zróbcie to kulturalnie i przy użyciu argumentów a nie wycieczek osobistych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie przepychanki proszę wynieść poza forum, tutaj tego typu zachowania nie są tolerowane i jeśli Panowie tego nie zaprzestaną to moderator zakończy waszą kłótnię.
Jeśli macie sobie coś do powiedzenia zróbcie to kulturalnie i przy użyciu argumentów a nie wycieczek osobistych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 20:00, EmperorKaligula napisał:

raczej gracze PC są przyzwyczajone do pewnego standardu,

Standardu, ktory moze i ma znaczenie, ale NIE w rpgach, gdzie jedyne co sie szybko porusza jest miecz. Zreszta, zobacz sobie na link, ktory znajduje sie wyzej i odszukaj z kolei link do ''another frame rate comparison tool''. Ulatwie Ci zadanie:
http://frames-per-second.appspot.com/ i teraz sam sie zorientuj czy widzisz DUZA roznice przy zmianie fpsow dla tla. Bo, jakkolwiek ruszajacy sie obiekt, jest bardziej rozmywany, to juz z samym tlem takich ogromnych roznic nie ma. A teraz jeszcze raz przeczytaj pierwsze zdanie z mojej obecnej wypowiedzi...

Dnia 19.04.2012 o 20:00, EmperorKaligula napisał:

a panienką tutaj jesteś Ty

Coz. Kazdy ma swoje zdanie. Mnie akurat nie rusza co o mnie myslisz :)

Dnia 19.04.2012 o 20:00, EmperorKaligula napisał:

jeszcze nadstawiasz im pupy aby mogli dymać dalej.

To sa moze Twoje fantazje.

Dnia 19.04.2012 o 20:00, EmperorKaligula napisał:

Sorry ale na PC to nie przejdzie.

Oczywiscie, ze nie. A wiesz dlaczego? Bo polowa osob sciagnie gre z Torrentow, albo naslucha/naczyta sie wypowiedzi znajomych, jaka ta gra biedna graficzne i tylko w ''czydzjestu klatkach FyPySy!'' (co po raz kolejny pisze, ze w akurat w TEJ grze nie ma to znaczenia). Znajda sie tez tacy, ktorzy beda chcieli pograc w wymagajaca gre, ktorej poziom trudnosci nie polega na tym, ze przeciwnicy maja wzrok potrafiacy walnac headshota z 2km czy tez wrogow jest sto razy wiecej niz glownego bohatera, ktory ma tylko 3 naboje zamiast 200. I wlasnie Ci zauwaza, ze ta gra nie zdobyla tylu fanow, bo ma hiper ekstra grafike, tylko z uwagi na klimat, ktory rzadko mozna spotkac w grach. Wiesz dlaczego Richard Burns Rally caly czas jest uznawany za najfajniejsza gre rajdowa i ciagle wychodza na nia mody? Bo grafa to nie wszystko...

Dnia 19.04.2012 o 20:00, EmperorKaligula napisał:

W szybkich grach opartych na zręczności jest to teraz absolutne minimum.

Widzisz? Przyznajesz mi wlasnie racje. Akurat Dark Souls NIE stawia na malpia zrecznosc czy wykonywanie 10ruchow w ulamku sekund, wykonujac przy tym backflipa. Jak kiedys zagrasz to zrozumiesz...

Dnia 19.04.2012 o 20:00, EmperorKaligula napisał:

Widocznie Namco nie chce zrobić ładniejszego i płynniejszego portu niż gra na PS3, bo
po co wtedy posiadać PS3 ?

Kto chcial pograc na PS3 to juz pogral :). Reszta to Ci, ktorzy nie posiadaja konsoli i musza czekac na port...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 15:14, Piotrek_K napisał:

i teraz sam sie zorientuj czy widzisz DUZA roznice
przy zmianie fpsow dla tla.


tak, różnica jest odczuwalna. Nie dotrze od Ciebie, że dla kogoś kto przyzwyczaił się do wyższych wartości zmiana w dół będzie bardziej odczuwalna.

Dnia 21.04.2012 o 15:14, Piotrek_K napisał:

Coz. Kazdy ma swoje zdanie. Mnie akurat nie rusza co o mnie myslisz :)


obrażać PCtowców cacy, ale jak ktoś odbije tą samą piłeczkę w Twoją stronę to nagle dorosły ponad wyzwiskami... powiało gimnazjum. Trzymaj jęzor na wodzy to nikt nie będzie odpowiadał tym samym.

Dnia 21.04.2012 o 15:14, Piotrek_K napisał:

To sa moze Twoje fantazje.


to fakt: bronisz fuszery na PC. Jak jesteś zadowolony ze swojej wersji na PS3 to fajnie. PCtowcy są bardziej wymagający, szczególnie Ci którzy czekają na taki niszowy tytuł (to nie jest gra dla każdego). Fanów CoDa i szybkich FPSów ten tytuł kompletnie nie interesuję - czego też nie możesz zrozumieć, ciągle pisząc jakieś bzdury.

Dnia 21.04.2012 o 15:14, Piotrek_K napisał:

Oczywiscie, ze nie. A wiesz dlaczego? Bo polowa osob sciagnie gre z Torrentow,


konsolowy troll mode ON. Namco samo zachęca do olewania produktu nie podchodząc do konwersji poważnie. Mam nadzieje, że w razie czego recenzenci rozliczą Namco z "portu na szybko". Mógłbym przytaczać newsy z ostatnich tygodni ze świetnymi wynikami sprzedaży różnych tytułów na PC, ale nie widzę sensu. Sam fakt, że Namco robi port powinien dać Ci do myślenia.

Dnia 21.04.2012 o 15:14, Piotrek_K napisał:

albo naslucha/naczyta
sie wypowiedzi znajomych, jaka ta gra biedna graficzne i tylko w ''czydzjestu klatkach
FyPySy!'' (co po raz kolejny pisze, ze w akurat w TEJ grze nie ma to znaczenia).


tu nie chodzi tylko o jakość grafiki (chociaż ulepszenie textur to nie jest wielka filozofia) ale też o podstawowe opcje graficzne, których domagają się gracze na PC, żółć zalewa Ci oczy. Nie chodzi o sam FPS, co z FoV co z ustawieniami pracy kamery, efektami itd. Nie zrozumiesz.

Dnia 21.04.2012 o 15:14, Piotrek_K napisał:

Znajda
sie tez tacy, ktorzy beda chcieli pograc w wymagajaca gre, ktorej poziom trudnosci nie
polega na tym,


tutaj akurat poziom trudności polega na powtarzaniu pewnych długi momentów do usranego ;) Przy częstszych checkpointach albo z quick savem gra nie będzie już taka trudna.

Dnia 21.04.2012 o 15:14, Piotrek_K napisał:

I wlasnie
Ci zauwaza, ze ta gra nie zdobyla tylu fanow, bo ma hiper ekstra grafike, tylko z uwagi
na klimat, ktory rzadko mozna spotkac w grach.


chyba raczej dlatego, że jest trudna, a obecnie produkowane są gry głownie dla idiotów. Na bezrybiu i rak ryba.

Dnia 21.04.2012 o 15:14, Piotrek_K napisał:

Widzisz? Przyznajesz mi wlasnie racje. Akurat Dark Souls NIE stawia na malpia zrecznosc czy wykonywanie 10ruchow w ulamku
sekund, wykonujac przy tym backflipa. Jak kiedys zagrasz to zrozumiesz...


nie przyznaje, widziałem let''s playe, widziałem recenzje - dynamicznych akcji nie brakuje.

Porty można robić dobrze, albo na odwal się. Przyznaj, że żal ściska Ci dupsko na myśl, że gracze PC mają szanse wymusić na Namco, lepsze tekstury czy szeroką game opcji graficznych. Gdyby tak nie było, nie produkowałbyś się tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 17:03, detreth napisał:

30 fps? to jakis zart? rozdzialka taka jak na konsoli? aha... juz zapomnialem o tym gniocie

Lol, bo gra chodzi w 30FPSach i niskiej rozdziałce (Boże, ludzie, tu chodziło o rozdzielczość tekstur, nie obrazu) - gra jest crapem.

Ciekaw jestem, jak złe są stare Fallouty czy chociażby Diablo II...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 17:05, Henrar napisał:

Ciekaw jestem, jak złe są stare Fallouty czy chociażby Diablo II...

Stare Fallouty? Masz na myśli Fallouta 3? Bo te crapy z grafiką z komórek się oczywiście nie liczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 17:05, Henrar napisał:

> 30 fps? to jakis zart? rozdzialka taka jak na konsoli? aha... juz zapomnialem o
tym gniocie
Lol, bo gra chodzi w 30FPSach i niskiej rozdziałce (Boże, ludzie, tu chodziło o rozdzielczość
tekstur, nie obrazu) - gra jest crapem.

Ciekaw jestem, jak złe są stare Fallouty czy chociażby Diablo II...

stare falouty i diablo bylo dobre w 30fps bo nie robilo to wiekszej roznicy, tam byly animacje 2d odgrywane wiec nikt fpsami sie nie przejmowal, bylo tyle fps ile miala klatek animacja nagrana, to jest natomiast gra 3d, ale jak wolisz to graj sobie w swoje ulubione gry nawet na kalkulatorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 17:13, EmperorKaligula napisał:

gry 2D i turowe to TROCHĘ inna bajka ;)

Tamte gry już w czasach swoich premier posiadały o wiele gorszą grafikę w porównaniu do całej reszty ówczesnych tytułów (i tu nawet nie chodzi o rozdzielczość, ale np. o całą gamę kolorów - Fallouty to 256kolorów) - w tym przypadku oryginalna rozdzielczość tekstur (TEKSTUR, nie obrazu!) czy 30FPS w Dark Souls to nic poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 15:44, ZubenPL napisał:

Będzie można grać tylko w niskiej rozdzielczości jaką jest 1280x720 i będzie blokada
na 30FPSów w takim razie mamy kolejny żałosny port z konsol.

Ehhh. Nieźle zwałkowali. Lenistwo? A jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30FPS to nie jest tragedia, W prawdzie odbiega to od normy gier na PC, ale jeżeli grać będzie się przyjemnie, to zawsze można się przyzwyczaić do takiej liczby klatek na sekundę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji premiery nowych procesorów Intela. Mam nadzieję, że nikt sie nie obrazi na linka:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mbrzostek/ivy_bridge/wykresy/witcher2.png

Najbardziej wyposiaony zestaw dostępny na rynku daje w wieśku około 40 FPSów Daleko więc do "minimum 60-100" jakie to słowa tu padały. Popatrz popatrz, Wiedźmin 2 jest gniotem, kto by pomyslał :/ odebrać mu te wszystkie nagrody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 23:14, doflamingo napisał:

Czy mógłbyś podać pełną konfiguracje sprzętu w tym teście?
Procesor to nie wszystko, a nie wydaje mi się, żeby w tym teście był GTX 680 w Quad SLI


Radek 6970 i wszystko jasne. :D Ja tam bym nie podejmował rozmowy nawet, nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować