Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Z tym, że profile humanistyczne są ograniczone to szczerze mnie zdziwiłeś ;] Według raportów to właśnie humaniści mogą się podjąć większości zajęć i są o wiele bardziej wszechstronni i kreatywni niż ich ściśli koledzy. Wynika to z tego, że będąc na jakimkolwiek kierunku ścisłym obrałeś już swoją drogę - w przykładowej fizyce uczysz się po prostu tego z czego składa się fizyka (wzory, jakieś prawa fizyczne itd.) i Twój rozwój został ograniczony tylko do tej fizyki, przez co z jakiejkolwiek innej dziedziny będziesz kompletnie zielony - co nie podoba się ostatnio potencjalnym pracodawcom. Z humanistami jest tak, że po studiach humanistycznych mają szeroki wachlarz wyboru zawodu - od dziennikarza po (nawet, co tez mnie dziwi) ekonomistę.

Jeżeli jednak lubisz przedmioty ścisłe to proponuję biotechnologię. Jest dziedzina nauki uważana za dziedzinę XXI wieku. Przykładowo efekt cieplarniany spowoduje, że część roślin i zwierząt wyginie. Odtworzyć je będzie można tylko przez mutacje DNA itp., co oznacza, że biotechnologia jest niezwykle potrzebna. Zawsze możesz iść także na informatykę. Szacuje się, że do 2015 roku we wszystkich krajach Europy będzie brakowało w sumie około pól miliona informatyków. Jest to dobrze płatna praca, bo deficytowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 17:29, kowboj3 napisał:

Z tym, że profile humanistyczne są ograniczone to szczerze mnie zdziwiłeś ;] Według raportów
to właśnie humaniści mogą się podjąć większości zajęć i są o wiele bardziej wszechstronni i
kreatywni niż ich ściśli koledzy. Wynika to z tego, że będąc na jakimkolwiek kierunku ścisłym
obrałeś już swoją drogę - w przykładowej fizyce uczysz się po prostu tego z czego składa się
fizyka (wzory, jakieś prawa fizyczne itd.) i Twój rozwój został ograniczony tylko do tej fizyki,
przez co z jakiejkolwiek innej dziedziny będziesz kompletnie zielony - co nie podoba się ostatnio
potencjalnym pracodawcom. Z humanistami jest tak, że po studiach humanistycznych mają szeroki
wachlarz wyboru zawodu - od dziennikarza po (nawet, co tez mnie dziwi) ekonomistę.

Zobaczysz jak będziesz śpiewał po studiach.
Ogólnie rzecz biorąc słowo "ścisły" nie odnosi się do obrania konkretnej ścieżki zawodowej, lecz do rodzaju umyslu. JA studiuję automatykę. Po tym kierunku mogę objąć praktycznie każde stanowisko inżynieryjne lub kierownicze w przemyśle i w firmach kooperujacych z przemysłem.Wszechstronność jest ogromna.
Dziennikarz natomiast ma do wyboru gazetę, radio lub TV, albo zwyczajnie coś poza zawodem. Nie wspomnę nawet o tym, że rynek pracy dla humanistów w Polsce dosłownie nie istnieje. To jest fabryka bezrobotnych i jeśli ktoś chce iść na takie studia, to lepiej żeby był juz bogaty, a same studia obierał tylko z wlasnej próżności i snobizmu (na taką psychologię jest jakieś 20 do 30 osób na miejsce, a pracy prawie nic).

Jeśli idzie o biotechnologię, to fajna rzecz, ale po otrzymaniu dyplomu należy sie spakować i wyjechać. Taka jest prawda.
Zamiast informatyki polecam to co ja studiuję czyli automatykę. Jest to o wiele praktyczniejsze zastosowanie technologii IT w polączeniu z mechaniką i elektroniką cyfrową. Nie sposób nie zakochać sie na widok robota KUKA (Staubli też fajne, ale są bardzo problematyczne w programowaniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję studia na Akademii Sztuk Pięknych-kierunek architektura.
Ewentualnie Historia sztuki lub Filozofia.Jestem z natury humanistą,ale potrafię świetnie rysować i z geometrii jestem dobry.Z architektury da się wyżyć,więc tak jak powiedziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 21:28, Madia napisał:

> A wy jaki kierunek radzicie mi obrać? Mam 15 lat, ale to już
> czas, aby zastanowić się nad swoją przeszłością i kombinować tak, aby była świetlana...

Szczerze to czytając cały Twój wpis doszłam do wniosku, że jesteś w podobnym położeniu co ja...
masz rozległe zainteresowanie co jest dobre, ale jednocześnie sprawia problem, gdyż nie wiadomo
na co się zdecydować. Nie uważam, że kierunek humanistyczny jest w jakiś sposób ograniczony,
po prostu jest inny niż nauki ścisłe. Ja mimo iż interesuje mnie dziennikarstwo podjełam decyzje,
że idę na medycynę ;)


a szanowna koleżanka na jaki dokładnie kierunek się wybiera ? ja myślałem o czymś związanym z Protetyką/Dentystyka/techniki Dentystyczne , a jesli się nie uda to moze weterynaria :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 20:26, thenat17 napisał:

a szanowna koleżanka na jaki dokładnie kierunek się wybiera ? ja myślałem o czymś związanym
z Protetyką/Dentystyka/techniki Dentystyczne , a jesli się nie uda to moze weterynaria :)

yyy ja ide prawdopodobnie na onkologie... o ile wypali oczywiście xD jak nie to albo neurologia albo pulmunologia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi na jakiestudia mogę iść zdając na maturze biologię i chemie,może znacie jakieś fajne rozwiązanie naktóreja nie wpadłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi jeszcze trochę czasu zostało ale bardzo chciałabym dostać sie na Ratownictwo medyczne. Zaraził mnie tym mój kuzyn który odradza mi zdawanie matury z chemii (co wcześniej planowałam, po czym miałam zamiar składać papiery na biotechnologie) no ale jak widać plany sie zmieniają. Pewnie do czasu matury zmienię zdanie jeszcze z tysiąc razy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 18:01, judyta88 napisał:

Powiedzcie mi na jakiestudia mogę iść zdając na maturze biologię i chemie,może znacie jakieś
fajne rozwiązanie naktóreja nie wpadłam...


Możesz iść na akademie sztuk pięknych na osobe zajmującą się konserwacją zabytków, możesz iść na ochronę środowiska, która potem ma odnogi takie jak np Chemia kosmetyków i pójść w kosmetyczkę, albo przewodnika po innej odnodze- ochrona nadmorskich terenów turystycznych lub innych. Kształtowanie terenów zieleni - zakładasz własną firme i bogatym dorobkiewiczom projektujesz ogródki za niezła kasę.
Wystarczy?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2007 o 21:44, Valerina napisał:

Możesz iść na akademie sztuk pięknych na osobe zajmującą się konserwacją zabytków, możesz
iść na ochronę środowiska, która potem ma odnogi takie jak np Chemia kosmetyków i pójść w kosmetyczkę,
albo przewodnika po innej odnodze- ochrona nadmorskich terenów turystycznych lub innych. Kształtowanie
terenów zieleni - zakładasz własną firme i bogatym dorobkiewiczom projektujesz ogródki za niezła
kasę.
Wystarczy?;)


A jest takikierunek- kształtowanie terenów zieleni?? W jakim mieście,potrafisz mi powiedzieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 23:28, judyta88 napisał:

A jest takikierunek- kształtowanie terenów zieleni?? W jakim mieście,potrafisz mi powiedzieć??


Jest to także odnoga ochrony środowiska - specjalizacja, tylko trzeba się upewnić czy w danej uczelni ona jest- np Sulechów, Zielona Góra, a gdzie jeszcze to musisz sprawdzić na stronie uczelni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy moje trzy typy studiów, które chciałbym wybrać to:

- anglistyka - filologia angielska
- dziennikarstwo
- biotechologia.

To ostatnie najtrudniejsze, jednak umysł ścisły wszędzie jest mile widziany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 14:53, kowboj3 napisał:

Na dzień dzisiejszy moje trzy typy studiów, które chciałbym wybrać to:

- anglistyka - filologia angielska
- dziennikarstwo
- biotechologia.

To ostatnie najtrudniejsze, jednak umysł ścisły wszędzie jest mile widziany :D


Widzę, że obrałeś zupełanie skrajne typy studiów... a jakie przedmioty zdawałeś na maturze??:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

lol
ochrona środowiska to trochę pudło w klasycznym wydaniu, judycie88 już bardziej poleciłbym Akademię Medyczną i analitykę medyczną/farmację... kształtowanie środowiska/terenów zielonych to też średni wybór... patrzę po swojej uczelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pyta to odpowiadam, jest taka możliwośc i dlatego o tym mówię. Mnie chciano na siłę pchnąć na AM, ale stwierdziłam że to nie dla mnie i poszłam na to co chciałam - Ochronę. Więc to tylko możliwości ona sama wybierze co będzie chciała, ale chyba dobrze, że pozna każdą możliwość wyboru zanim się zdecyduje niżby potem miała żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się wybieram na Filologię Angielską i po roku biorę specjalizację językoznastwa biznesowego :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 18:13, HiroshiTakubo napisał:

Są tu jacyś userzy, którzy mieszkają daleko od Poznania a wybierają się na tamtejsze uczelnie
[szczególnie UAM]...?


ja mam nadzieje ze uda mi sie dostac na uam ale tak daleko do poznania to nie mam jakies 40 km. a no co planujesz sie dostac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2007 o 23:28, judyta88 napisał:

A jest takikierunek- kształtowanie terenów zieleni?? W jakim mieście,potrafisz mi powiedzieć??


coś takiego jest na Uniwersytecie Przyrodniczym(dawna Akademie Rolnicza) we Wrocławiu!nazywa się to chyba architektur krajobrazu czy jakoś tak...ale radzę sprawdzić, bo nie jestem pewien;)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 23:28, judyta88 napisał:

A jest takikierunek- kształtowanie terenów zieleni?? W jakim mieście,potrafisz mi powiedzieć??

Skończyłem Architekturę krajobrazu na Akademii Rolniczej w Szczecinie ;-) Kierunek ten jest jeszcze na Politechnice Wrocławskiej i w Poznaniu oraz na SGGW w Warszawie. Jakbyś miała jakieś pytania to śmiało :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 21:12, sodolis napisał:

> A jest takikierunek- kształtowanie terenów zieleni?? W jakim mieście,potrafisz mi powiedzieć??

Skończyłem Architekturę krajobrazu na Akademii Rolniczej w Szczecinie ;-) Kierunek ten jest
jeszcze na Politechnice Wrocławskiej i w Poznaniu oraz na SGGW w Warszawie. Jakbyś miała jakieś
pytania to śmiało :-)



I jak, zaadowolony jesteś z tego kierunku?? Masz może jakąś stronkę tej szkoły?? Chciała bym sprawdzić jakie są kryteria rekrutacji...czy mam wogóle szanse się dostać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować