Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DICE pracuje nad nową marką

39 postów w tym temacie

@Fimbulvinter Na pewno robią to lepiej niż Infinity Ward czy Sledgehammer.


Przydałaby się jakaś innowacja - coś co złamie obowiązujące schematy i pozytywnie wszystkich zaskoczy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 13:27, Eguroll napisał:

@Fimbulvinter Na pewno robią to lepiej niż Infinity Ward czy Sledgehammer.

Nie wiem, nie gram w CoDa. Co do BF 3 nie ma co ukrywać, że to jest słaby średniak. Co do nowej marki to mam nadzieję, że to nie jest żaden FPS, ŻADEN. Sieciowy, singlowy czy jakikolwiek inny. Za dużo tych FPSów wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 13:30, Fimbulvinter napisał:

Co do nowej marki to mam nadzieję, że to nie jest żaden FPS, ŻADEN. Sieciowy, singlowy czy
jakikolwiek inny. Za dużo tych FPSów wychodzi.

Jak nie FPS, to ścigałka, DICE nic więcej nie robiło w ostatnich kilkunastu latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 13:30, Fimbulvinter napisał:

> @Fimbulvinter Na pewno robią to lepiej niż Infinity Ward czy Sledgehammer.
Nie wiem, nie gram w CoDa. Co do BF 3 nie ma co ukrywać, że to jest słaby średniak. Co
do nowej marki to mam nadzieję, że to nie jest żaden FPS, ŻADEN. Sieciowy, singlowy czy
jakikolwiek inny. Za dużo tych FPSów wychodzi.


Ty tak uważasz, dla znacznej wiekszości do bardzo dobra gra, zresztom wyniki sprzedaży też same za siebie mówią. Nie lubisz serii Bf, twoja sprawa, ale wypowiadać się wtedy nie musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 13:30, Fimbulvinter napisał:

> @Fimbulvinter Na pewno robią to lepiej niż Infinity Ward czy Sledgehammer.
Nie wiem, nie gram w CoDa. Co do BF 3 nie ma co ukrywać, że to jest słaby średniak. Co
do nowej marki to mam nadzieję, że to nie jest żaden FPS, ŻADEN. Sieciowy, singlowy czy
jakikolwiek inny. Za dużo tych FPSów wychodzi.


Nie grasz w CoDa? Czyli rozumiem, że grasz w BF3 mimo tego, że uważasz go za "słabego średniaka"? Tak to zrozumiałem...proszę wytłumacz jeśli się mylę.

Co do newsa to ciekawe jest to, że większość z nich dotyczy plotek z internetu. Codziennie nowe info o tytule który pojawił się jako pre-order na stronie sklepu z RPA bądź data premiery z Amazona a teraz do tego dochodzi jeszcze LinkedIn. Patrząc na bardzo pozytywny rozwój rodzimej sceny gier niedługo będziemy dostawać newsy z Facebooka, Grona, Naszej Klasy a być może i Pudelek dorzuci swoje jeśli któraś z Kardashianek zajmie się nowymi Simsami albo Larą Croft (NIE!!!!). Nowy Black Ops zaczyna ofensywe marketingową od 1 maja ...sorry, nowy CoD bo przecież jeszcze oficjalnie nie wiadomo co i jak, to EA nie może przecież siedzieć z założonymi rękami i zliczać kasy za dodatki do swojego najnowszego FPS''a. Dobrze wiedzieć, że czymś się zajmują bo DICE pomysły ma bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czyli rozumiem, że grasz w BF3 mimo tego, że uważasz go za "słabego

Dnia 26.04.2012 o 14:09, marcin_kaz napisał:

średniaka"?


Ano. Dałem się złapać na marketingowy bełkot i przez to musiałem się frustrować trochę ponad miesiąc. Potem BF3 sprzedałem bo już nie miałem siły w to grać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 13:50, oxygar napisał:

Ty tak uważasz, dla znacznej wiekszości do bardzo dobra gra, zresztom wyniki sprzedaży
też same za siebie mówią. Nie lubisz serii Bf, twoja sprawa, ale wypowiadać się wtedy
nie musisz.


Znaczna wiekszosc ludzi tez kochala Titanica albo Ozone. Akurat opinia ogolu nie ma zadnego znaczenia i oznacza tylko tyle, ze dana rzecz utrafila w gusta duze grupy ludzi. Jednak nie znaczy to, ze jest ona wartosciowa badz dobra. Chyba ze z czysto marketingowego punktu widzenia.

Ja jestem fanem serii Battlefield, ale tez uwazam ze BF3 to lekkie nieporozumienie. Spokojnie mogli zrobic jakies Bad Company 3, poprawic kilka rzeczy, dodac nowe bronie, mapy, co tam chcieli. Ale oni woleli wypuscic jakies dziwadlo z piecioma roznymi DRM, z enginem ktory mimo wszystko nie do konca jest dopieszczony itp. Ale ludzie jak to ludzie, i tak tlumnie uciekli z BC2 do BF3, tak samo jak z dnia na dzien wyludnily sie serwery BO gdy wyszedl MW3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinia ogółu nie ma tutaj znaczenia, a opinia jednego forumowicza ma? Właśnie gra jest dobra, albo wartościowa, jeżeli tak dużo ludzi ją posiada i z niej korzysta, co innego gdyby serwery były puste albo było ich mało. Przedstaw dlaczego Bf3 według Ciebie to nieporozumienie? Może właśnie dlatego, że posiada to co stary Bf2, którego ludzie nadal uwielbiają? Bo nie zrobili Ci czegoś jak BC2, w którym nie ma myśliwców, nie można leżeć, mniej graczy i większa destrukcja otoczenia? Sory, ale było już BC, BC2, przyszła i pora na Bf3, to teraz sobie czekaj na BC3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 16:25, oxygar napisał:

Przedstaw dlaczego Bf3 według Ciebie to nieporozumienie?
Może właśnie dlatego, że posiada to co stary Bf2, którego ludzie nadal uwielbiają?

BF3 bliżej do BC2 niż do BF2, posiada to co stary Bf2? Dobre sobie, A Gdzie ten klimat z BF2? Pytam ponieważ w BF2 nabiłem ponad 1100 godzin rozgrywki, a BF3 bardzo szybko mnie zniechęcił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że Bf 3 bliżej do Bf 2. Chcesz klimatu? To pograj sobie w starsze tytuły. Również pamiętam klimatk z Bf2, którego Bf3 nie posiada, ale to niemożliwe. Klimat to teraz znajdziesz tylko w CoD''ach, w których grafika praktycznie się nie zmienia z części na część. Battelfield robi zbyt duże skoki graficzne aby ten klimat mógł pozostać, nawet Powrót do Karkand tego nie oferuje, mimo, że zawiera kilka map z 2 części. Przekonasz się o tym, gdy zagrasz w BC3, które napewno wyjdzie i też nie uświadczysz tam klimatu z żadnej poprzedniej odsłony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 16:40, doflamingo napisał:

> Przedstaw dlaczego Bf3 według Ciebie to nieporozumienie?
> Może właśnie dlatego, że posiada to co stary Bf2, którego ludzie nadal uwielbiają?
BF3 bliżej do BC2 niż do BF2, posiada to co stary Bf2? Dobre sobie, A Gdzie ten klimat
z BF2? Pytam ponieważ w BF2 nabiłem ponad 1100 godzin rozgrywki, a BF3 bardzo szybko
mnie zniechęcił.


Moim zdaniem oxygar podaje konkretne argumenty a twoje "gdzie ten klimat?" wymaga dłuższego rozwinięcia. DICE zrobił dobrego shootera, nie jest on idealny ale napewno jest w czołówce najlepszych. Kamapnie reklamowe napewno podwyższyły liczniki sprzedaży ale żadna gra - nie tylko FPS''y - nie będzie odpowiadała każdemu. Dlatego właśnie proponuję konstruktywną krytykę z obiektywnym spojrzeniem na kategorię gry. Dlaczego nie chcecie żeby DICE robił kolejnego FPS''a? Dlaczego DICE nie powinien wogóle zajmować się tą kategorią? Przecież to miała być gra multiplayer dla wielu osób i właśnie tak jest więc dlaczego nie spróbować naprawić błędów w następnej grze? FIFA walczy z PES''em i zawsze znajdzie się ktoś kto lubi bardziej jedną od drugiej ale obiektywnym okiem gracza konkurencja pomiędzy nimi pozytywnie wpływa na rozwój serii i właśnie dlatego DICE powinien robić kolejne gry co zmusi rynek i wydawców kolejnych gier tej kategorii do reakcji.

Jeśli ktoś nie lubi BF3, Rage''a, MW3 czy innych dzisiejszych FPS''ów ze względu na "brak klimatu" to nic nie stoii na przeszkodzie żeby wrócić do Quake 2, Unreala albo CS''a. Ja uwielbiałem FIFE 98 RTWC ale to nie znaczy, że wrócę do niej. W dzisiejszych czasach wymagamy o wiele więcej i szydzimy z wszystkich developerów gier. Jeśli wszystkie gry są obecnie "zje..psute" to ruszyć tyłek od konsoli albo wylogować się z multi na PC i zasiąść do książek i uczyć się kodowania! Może wtedy te gry staną się lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powyższe posty uświadamiają tylko jakich fanboyów ma bf 3, sam też grałem w bf 3 jak dla mnie średniak sprzedany po miesiącu gry, po to jest forum żeby wypowiadać się nie tylko dobrze ale i też źle o grze, równowaga musi być, bo inaczej mielibyśmy tutaj świat idealny :P


#Oxygar

"zresztom wyniki sprzedaży też same za siebie mówią"


Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tutaj o grafikę, W tym wypadku dla przykładu mogę podać grę Minecraft, która ma paskudną grafikę, ale za to ma swój dobry wyjątkowy klimat, dzięki czemu uważa ją za wartą uwagi gierkę. W BF3 sporo rzeczy takich jak System walki, mapy, zestawy wyposażeń żołnierza, balans broni nie przypadły mi do gustu, W tych ważnych "drobiazgach" odczułem wrażenie, że gierce dużo bliżej do BC2 niż do BF2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 17:00, marcin_kaz napisał:

Moim zdaniem oxygar podaje konkretne argumenty

A jakie to konkretne argumenty podał? że grafika zmienia klimat? Grafika nie jest tutaj najważniejsza, Tylko cała rozgrywka którą non-stop toczymy, drobiazgi takie jak fakt, że reanimator w BF3 nie reanimuje, tylko "daje nowe życie" pomimo tego, że możemy być reanimowani tylko wtedy, kiedy jeszcze żyjemy, żyjemy pomimo tego, że ktoś nabił sobie skilla na naszym ciele, ale to tylko nierealistyczne szczegóły, które powodowały, że nie chciałem być przez nikogo reanimowany jak padłem na glebę, zwłaszcza przez jakiegoś medyka kamikaze, ponieważ w takiej sytuacji mogłem nabić kilka zgonów w jednym miejscu... Wyciągnij z tego wnioski i porównaj to do rozgrywek w BF2, w których medyk był cennym graczem w drużynie. T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować