Zaloguj się, aby obserwować  
Papishon

Unreal Tournament III - temat ogólny [M]

2812 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2008 o 19:04, Erykknesz napisał:

Ja mam pytanie do starych weteranów Unreala.Czy gra przerosła, albo dorównała swym poprzedniczkom?Czy
jest równie wielką rewolucją, jak Unreal, czy UT2004?Wiem, że ciężko powiedziec, bo UT3
wyszło zaledwie parę miesięcy temu, ale jak wam się wydaje?


NIC NIGDY PRZENIGDY, never ever ever nie będzie takim przełomem jakim był pierwszy Tournament. Kolejne mogą już tylko czerpać inspirację i godnie, z honorem podtrzymywać rodzinne tradycje. HOWGH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imo UT 3 jest świetny ale co prawda to prawda, pierwszego UT nic nie przebije. Co do tych zaopatrzonych numerkami to grałem tylko w 2003 ale rewelka to nie była. Jak sie zastanawiasz nad kupnem trójki to warto i zachęcam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 19:04, Erykknesz napisał:

Ja mam pytanie do starych weteranów Unreala.Czy gra przerosła, albo dorównała swym poprzedniczkom?


Moim zdaniem UTIII plasuje się tak pomiędzy UT a UT2k4 (pomijam UT2k3 bo to był kompletny niewypał), z czego jest jest dużo bliżej pierwszego UT (a właściwie tuż za nią).

>Czy jest równie wielką rewolucją, jak Unreal, czy UT2004?

Najlepiej powiedzieć tak: jest połączeniem najlepszych rzeczy z UT oraz UT2k4 + pewne modyfikacje + małe dodatki, a to wszystko w nowej oprawie graficznej.

>Wiem, że ciężko powiedziec, bo UT3

Dnia 22.03.2008 o 19:04, Erykknesz napisał:

wyszło zaledwie parę miesięcy temu, ale jak wam się wydaje?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, w którą część zagrasz na początku. Np. Call of Duty było sporym przełomem w grach wojennych, ale mnie bardziej odpowiada 2 część, ponieważ to w nią grałem i właśnie ona wywarła na mnie większe wrażenie niż część 1.

PS. Jestem przekonany, że osobom, które miały swój pierwszy kontakt z serią UNREAL, grając w Unreal Tournament 3 nie spodobają się poprzednie części Unreala, np. ze względów graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 19:20, Iqor napisał:

Wszystko zależy od tego, w którą część zagrasz na początku. Np. Call of Duty było sporym
przełomem w grach wojennych, ale mnie bardziej odpowiada 2 część, ponieważ to w nią grałem
i właśnie ona wywarła na mnie większe wrażenie niż część 1.

PS. Jestem przekonany, że osobom, które miały swój pierwszy kontakt z serią UNREAL, grając
w Unreal Tournament 3 nie spodobają się poprzednie części Unreala, np. ze względów graficznych.


Aaaa to już zupełnie inna broszka... :) Pytanie było, która część była najbardziej rewolucyjna względem swoich czasów - no to odpowiedź brzmi of koz UT''99, ponieważ był najzwyklej w świecie pierwszy, niepowtarzalny (tak technologia jak i klimat) i budził wielkie emocje... Kto ze starszych nie pamięta Świętych Wojen, Krucjat i Jihadów Utekowców na Quejkowców?? :) To były czasy, eeech...

Zaś z perspektywy pytania, którą część polecić jako pierwszą, bez wahania powiem - obecną. Może ma mniej skinów, map, mutatorów, ale i tak trzyma tę atmosferę, ultraszybko pobudza adrenaliną, tak jak jej pradziadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 19:24, Dexter McAaron napisał:

>
Może ma mniej skinów, map, mutatorów, ale i tak trzyma tę atmosferę, ultraszybko pobudza
adrenaliną, tak jak jej pradziadek :)


Ale za to z sieci można sobie ściągnąć całą mase skinów, map i mutatorów, więc żadna strata. A niektóre mapy czy skiny są lepsze od tych, które przygotował Epic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 19:24, Dexter McAaron napisał:

Kto ze starszych nie pamięta Świętych Wojen, Krucjat i Jihadów Utekowców na Quejkowców??
:) To były czasy, eeech...


hehe połowa salonki w Q3A, połowa w UT i dwóch bidoków w Starcrafta. Racja, to były czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2008 o 16:42, Ecko09 napisał:

A mógłbyś podać swój nick? Mój to Ecko09, dodaj mnie do przyjaciół.


Bardzo chętnie cie dodam tylko że na razie nie gram w UT3 Ale za niedługo ponowie swoją znajomość z UT to bede o tobie pamietał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, bo Ut3 to jest moje pierwsze zetknięcie z serią.Jak widac, miałem nosa ;).Ale napewno nie kupie Antoligii, bo w grach akcji grafika moim zdaniem ma większe znaczenie niż w innych gatunkach i oglądanie kanciastych kształtów i prostych tekstur napewno by mnie odstraszyło.A takie pytanie, która częśc wam się bardziej podobała:UT3 czy 2004?Grafiki nie bierzcie pod uwagę, bo wiadomo, że to różnica 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UT99 był świetny, był ostrą konkurencją Q3 rzeczywiście powstały dwa obozy - pamietam jak w liceum kłóciliśmy sie wytykając wady i chwalac zalety, ut2003 był odświeżeniem ale nie wypadł zbyt dobrze, moze dla tego że zrobiono wokół niego sporo szumu i niestety w zderzeniu z rzeczywistością wypadł kiepsko. Dużym przełomem był ut2004, były spore mapy dające wrażenie przeszczeni, no i pojazdy które dodały dynamiki pozwalały rozgrywać potyczki bardziej taktycznie szczególnie w rozgrywkach drużynowych (waro kupić antalogie dla ut 2004 - gra jest dalej świetna grą). Ut3 jest świetna, lepsza żywsza grafika (rozdzielczości panoramiczne) jest bardziej dynamiczny no i ta optymalizacja :) pozwalająca pograć na starszym sprzęcie ( no i laptopach )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i ta optymalizacja :) pozwalająca pograć na

Dnia 22.03.2008 o 19:43, wpman56 napisał:

starszym sprzęcie ( no i laptopach )

Jesteś pewny?Jeśli mówiąc "starsze kompy" masz na myśli takie z jednordzenowym prockiem i 512 ramu i średnią kartą graficzną, to muszę ci powiedziec ,że ja taki mam i w trybach z pojazdami gra tnie się, a na początku dośc mocno, a w DM też trzeba poczekac z 2 minuty aż gra przestanie skakac.Może to wina mojego zasyfionego dysku twardego, tak czy owak się nie martwię zanadto, planuje upgrade kompa(oby..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 22:22, don-manfredo napisał:

Ja Ty z kumplem macie oryginały to poco się męczyć przez hamachi?? Dodajesz jego do znajomych
w grze, Ty wchodzisz na serwer, on za Tobą i gracie razem.


Nie, jeśli nasze kompy stoją za NATem. Nie możemy stawiać serwerów.

Dnia 21.03.2008 o 22:22, don-manfredo napisał:

Jeżeli macie pirata-cóż z hamachi nigdy nie korzystałem i dlatego nie mogę wam pomóc.


Owszem mamy oryginały. Te natychmiastowe podejrzenia o piractwo naprawdę przygnębiają.

______________________

A tak przy okazji gdyby ktoś miał problemy z połączeniem się przez hamachi w grze UT3. Bo już to wreszcie rozgryzłem:

Jeśli mamy działającą i pingującą się sieć, to po postawieniu przez kolegę serwera drugi kolega wpina się do gry bezpośrednio pod jego ip z sieci hamachi, czyli w oknie serwerów włączamy konsolę (F10) i wpisujemy "open nr_ip".

I gramy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 21:03, Iqor napisał:

Czy jest program, w którym możemy tworzyć własne postacie?


Może w edytorze, który jest dołączony na płycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie podejrzewałem Cię o piractwo. Tylko wiem jak w Polsce jest i nie każdy posiada oryginały :) Opisując Ci sytuację rozważałem tylko dwa przypadki (albo macie oryginały albo nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 21:03, Iqor napisał:

Czy jest program, w którym możemy tworzyć własne postacie?


W edytorze nowych postaci nie stworzysz (możesz tylko mapki). Nie jestem pewien ale chyba tworzy się to w jakimś programie 3d (nie wiem czy czasami 3d max studio) a później się jakoś je wrzuca do gry. Ale to są tylko moje przypuszczenia i one mogą być nieprawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 21:03, Iqor napisał:

Czy jest program, w którym możemy tworzyć własne postacie?


Potrzebujesz 3D Studio Max bądź Maya oraz programu do eksportowania postaci wraz z animacjami do UT3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 22:25, Iqor napisał:

Mógłbyś podać linki? Byłbym wdzięczny ;)


Programy te są niestety programami komercyjnymi. Dostępna jest treningowa wersja Maya, ale nie pozwala ona tworzyć animacji. Nie mam pojęcia jak to wygląda z licencjami na jednego użytkownika/jedno stanowisko. Ewentualnie możesz ściągnąć Blendera, ale z tym programem mam zerowe doświadczenie (a z 3DStudio Max i Maya jedynie bardzo minimalne). Link do Blendera:
http://www.blender.org/download/get-blender/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować