Zaloguj się, aby obserwować  
Maximo

Dungeon Siege II temat ogólny, pytania, odpowiedzi i ciekawostki

2011 postów w tym temacie

Wielbiciel DSII, jakbyś miał polska wersję, mogłbyś śmiało sobie wypruwać flaki. czcionki są zastąpione Arialem, Times new Romanem w beznadziejnych kolorach. Litery są bardzo małe, brzydkie, nieczytelne i dają 0 klimatu. Gra nie chodzi płynnie i do tego tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia. "Ozdrowieńcza kaskada". Zresztą wpadnij na temat techniczny, prawie każdy narzeka na wersję Pl i od razu większość przerabia ją na ang.

Gdzie mogę znaleźć do przyłączenia Armena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 11:43, WIelbiciel DSII napisał:

Dzieki za odp a wiesz jak sie rozmawiaz duchami ?

duch ci mowi zeby pogadac z magowa lyssanore w Aman''lu... robisz quest i dostajesz zaspiew/chant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 11:58, GrooG napisał:

> Dzieki za odp a wiesz jak sie rozmawiaz duchami ?
duch ci mowi zeby pogadac z magowa lyssanore w Aman''lu... robisz
quest i dostajesz zaspiew/chant



a to jest buzka :D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbe czy ma ktoś opis przejśćia Dungeon Siege 2 .Bardzo byłbym wdzieczny za podanie jakiegoś linka lub posłanie tego opisu na mego meila (sebkolandia@vp.pl). Odrazu wilekie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dla Karistera - Amren jest w gospodzie w Aman`lu /bo gdzie indziej można spotkać kogoś chęnego do bitki i wypitki/, dla Wielbiciel DSII - chant do rozmowy zduchami to dłuższa historia, najpierw trzeba pogadać z magiem Lyssanore w Aman`lu, potem dopiero w jaskini Vai`keshów, gdzieś po środku ich lasu jest małe pomieszczenie i jak tam wejdziez to dostaniesz ten chant "Vox Mortem", następnie trzeba stanąć w kapliczce i go wypowiedzić / z książki/, należy zrobić to w okolicy duch z jakim chce sie rozmawiać bo czasu wcale nie ma dużo. Ja mam sprawę do lepiej zorientowanych, mianowicie czy ktoś może opisać co która postac z gry ma do zrobienia i gdzie, bo mnie juz ręce opadają od tego klikania wszędzie gdzie popadnie w pogonia za questami reszty załogi, czasem trzeba wracać dość daleko i w kilka miejsc / np.quest z Amren`em/. Zgóry dziękuję za popdowiedzi. Do moderatorów - od czego zależy status na forum?? BIG THX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomiałem dodać że chodzi mi o postacie które można przyłączyć do "drużyny pierścienia"..., z niektórymi questami nie ma problemu, ale nie mam pojęcia jak zrobić ten z DERU / akt 2, zadanie 10/ i o co chodzi w akt 2, zadanie 6, akt 3, zadania 7 i 9??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 12:41, White Revan napisał:

Mam wielką prośbe czy ma ktoś opis przejśćia Dungeon Siege 2 .Bardzo byłbym wdzieczny za podanie jakiegoś linka lub posłanie
tego opisu na mego meila (sebkolandia@vp.pl). Odrazu wilekie dzięki

http://db.gamefaqs.com/computer/doswin/file/dungeon_siege_ii.txt ... 1sza lepsza stronka na google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 12:57, GrooG napisał:



No fajnie, ale trzeba dość dobrze znać ległydż, i tak jest nieźle bo grać zacząłem po angielsku a po paru dniach dorwałem po polsku i choć z tłumaczeniem nie jest najlepiej /chant - zaśpiew i inne.../ to parę spraw się rozwiązało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 00:31, Karister napisał:

> Czołem!
> Posłuchajcie Ludziska. mam problem. przeszedłem etap najemnika. level 47. otóż gdy zacząłem kolejny
stopień trudności
> to okazało się że : w klatce więziennej znalazłem się razem z Lotharem, Finalą i Deru. całe wyposażenie
wszystkich postaci
> pozostał niezmienione. nic nie ubyło ze skrzynki. troszkę zdziwiłem się, że podczas wychodzenia
do posterunku znów spotkałem
> Deru oraz Lohtara. obie postaci miały wprawdzie inne specjalności niż te z etapu najemnika
lecz po sprawdzeniu okazało się,
> że wszystkie są na 40 levelu. wszystkie mapy są odkryte. nerwowo zaczęło się robić
koło pierwszej wieży. nie mogę podnieść
> pochodni !!! ona wykonuje salto w powietrzu i spada. pomyślałem sobie, że
skoro wszystkie rzeczy z etapu najemnika nie zginęły
> to mogę cofnąć się i zabrać tą pochodnie... nic z tego. każdy
inny przedmiot tak - pochodnia nie. wszystkie questy głównwe
> i poboczne mam wykonane. gra oryginalna. czy mam zacząć...
wiecie co. acha. zapisy wcześniejszego stanu gry - po zabiciu
> Valdisa nic nie dały. wcześniej żadnych problemów z
tą grą nie miałem.

To, że wszystko zostało jest akurat normalne. DS2 w 99% czerpie system zapisu gry z d2lod. Postacie
też się pojawiają te same, nawet jeśli masz je już w drużynie, tyle, że nie będziesz ich mógł przyłączyć. Jest też z nimi
związany pewien bug, przez co czasem mozna mieć 2-3 te same postacie, kosztem całkowitego znikniecia innej.

Co do pochodni
to.... LoL. dziwne, nawet bardzo. Może masz pełne inventory, bo nic innego do głowy mi nie przychodzi. Możesz też spróbować
podnieść fragment klatki mając właczone okno ekwipunku (w którym będzie miejsce na tą pochodnię. Zresztą to chyba oczywiste.
Jednak nie miejsce w dłoni a w plecaku). Jeśli nie pomoże, zostaje telefon/mail do pomocy technicznej. Osobiście polecam
telefon. Mimo, że jest płatny, ktoś będzie Ci musiał od razu pomóc, a w mailu moga Cię zbyć i bedziesz tam pisał kilka razy.
Jeśli zdecydujesz się na telefon, nie zapomnij sobie gdzieś na kartkę spisać konfiguracji kompa, no chyba że znasz na pamieć.
:P


Dzięki za szybką odpowiedź :). inventory każdej postaci miało miejsca na kilkdziesiąt sztuk pochodni. teraz ciekawostka. otóż w opcjach grafiki jest zakładka "filtrowanie". wiadomo, że podczas starć sypią się różne itemy. aby nie zawracać sobie głowy tymi z dolnej półki postanowiłem wyeliminować ich wyświetlanie - zakładka "przenoszenie i wyświetlanie etykiet". po Twej odpowiedzi i zastosowaniu wszystkich ewentualnych rozwiązań w różnych kombinacjach (nie dających rezultatu) - lecz dzięki za podpowiedź :) zrobiłem tak...
na porót zaznaczyłem opcje "domyślne" w "przenoszeniu i wyświetlaniu etykiet", przy otwartym invetory (postać dowolna) udało się podnieść pochodnie :). to nic, że tylko w takiej kombinacji. teraz to nie pozbędę się jej nawet za cenę jakiegoś itemu dającego "nieśmiertelność" :).
tylko czy to nie jest dziwne, że pewne opcje zaznaczane w konfiguracji gry - tutaj grafika / filtrowanie - mają taki dziwny wpływ na rozgrywkę? przedmioty questowe nie powinny być traktowane tak samo jak owe z dolnej półki.
oddaję sprawiedliwość - masz 50% udziału w rozwiązaniu owego problemu ;) - otwarte inventory.
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc gUys...pewnie powiecie ze jestem idiota albo cos bo normalne jest ze powinno sie zapisywac savy ale niestety zapomnialem o tym i skasowala mi sie postac....Zostaly sie tylko 2 pliki save''u z 5 i nie wiem co robic?:< Plz help me ktos bo nie wiem co robic :[ bylem w 3 akcie no i moj team zniknal :< Czy jest na to jakas rada? z gory thx za pomoc :< <placze>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz do Moje Dokumenty\My Games\Dungeon Siege 2
i tam gdzieś jest katalog z saveami a w nim katalogu o nazwie Twojej postaci ... tam masz save z backupami
jeśli nie masz głównego save''a to może masz backupy (poprostu zmień nazwe jakiemuś na nazwwe save''a, zazwyczaj zmieniasz rozszerzenie i powinno działać)
jak masz problemy to podaj nazwy plików jakie tam został

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak mam zebrac zioła dla czarodziejki a raczej gdzie one sa . teraz 2 pytanie gdzie jest szfir babki nie pamietam jak sie nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodiz Tobie o porzykwy ? wypadają czasami z potwórków oraz od czasu do czasu znajdziesz je leżące na ziemi ... także w sklepie znajdziesz z 1 lub 2 sztuki ...

jeśli chodzi o szafir to jeśli mi sie questy nie pomyliły to tak samo jak pokrzywy jest to "regent" czyli do znalezienia w: sklepach,potworkach,na ziemi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w Aman''lu jes koles ktory ma butelke wody elfickiej w zamian chce jakas statuetke czy cos w tym stylu mozecie mi powiedziec co mam mu przyniesc ?? I jest jeszcze laska tez wymagajaca bo chce pioro jakiegos okropnego ptaszyska gdzie moge znalezc to pioro ?? Prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

um z tą wodą, piórami itepe to naprawdę wybitny quest. Trzeba przbiegać cały świat, bo znaleźć wszystkie przedmioty. Skopiowałem ze strony w necie. :)

Location: This is given to you by Lelani, who dwells in a house near the Pet Shop in Eirulan.

Lelani''s daughter recently passed away, and Lelani is apparently so kook-a-nutty that she still wants to buy her a keepsake from Amon''lu. She''ll give you a Child''s Doll to barter in that town for something to fulfull her daughter''s wishes with.

With the Doll in tow, head to the Falls section of town. (The only platform leading here is near the Inn.) Speak to Fenella in her little home at the beginning of the area to trade her the Doll for a bottle of Elven Ale. You can give that to Soldier Balamar in the Azunite Desert (in the little fort just beyond the Azunite Portal) in exchange for the Skath Cat Ribs. Giving these to Soldier Jordhan in the Inn in Eirulan will net you a Lucky Statuette of Xeria. Giving that to Soldier Kiernan in the Snowbrook Haven Dining Hall (which you won''t reach until near the end of Act II) will net you a Morden Head on a Pike. Bring that to Alar''ithil on the southern side of Aman''lu to retrieve the Bottle of Elven Water. This goes to Prospector Garanth, who dwells in a set of ruins just to the southwest of the teleporter in the Northern Plain of Tears in Act III. He''s across from a tower; find a secret button to descend to his location. With the Agallan Relic that Garanth gives you, return to Kalrathia and speak to Nalus, who''ll give you a bundle of Harpy Feathers. Take those to Ithir''renne the Fletch, in the northern part of Aman''lu, and she''ll give you an Aman''lu Orchid.

With the Orchid in hand, you can return to Lelani for your reward; it appears that she''s willing to trade most of her earthly riches for a single little plant. Don''t feel too guilty about it, though, as she''ll likely drop some pretty decent stuff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować