Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dontnod: Kobieta w roli głównej to najlepszy wybór dla Remember Me

8 postów w tym temacie

Czy komuś to naprawdę robi większą różnicę? Jak gra jest dobra i bohater dobrze dopasowany to nie ważne co ma między nogami. Zresztą jak się spędza przy grze wiele godzin to miło jest popatrzeć na babski tyłeczek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 13:20, vervurax napisał:

Czy komuś to naprawdę robi większą różnicę? Jak gra jest dobra i bohater dobrze dopasowany
to nie ważne co ma między nogami. Zresztą jak się spędza przy grze wiele godzin to miło
jest popatrzeć na babski tyłeczek ;)


Mi robi różnicę ;p Wole grać kobietami i każda gra z kobietą w roli głównej bardziej przyciąga moja uwagę. Oczywiście nie znaczy to że takie obsadzenie głównej roli wystarczy żebym w taką grę zagrała, musi mi też odpowiadać gameplayem, klimatem itd., ale rzeczywiście patrzę na takie produkcje z większym zainteresowaniem niż na kolejny pokaz siły ponurego maczo :)

Mam tylko nadzieje że gra nie okaże się niewypałem, wtedy już widzę jak panowie z marketingu wyciągają bardzo logiczny wniosek: kobieta główną bohaterką = mało kasy, co z kolei doprowadzi do powielania kolejnych bezpiecznych schematów. A przecież im większa różnorodność tym lepiej dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A ponieważ dotykamy szczególnie uczuciowego tematu, bo za taki postrzegamy mówienie o wspomnieniach i ich przekształcanie, poczuliśmy, że kobieta, która będzie nieco bardziej wrażliwa, lepiej pasuje do tego typu gry niż nastawiony jedynie na akcję mężczyzna.

Nie, że narzekam - w grach potrzeba więcej kobiecych postaci w ogóle. Problem w tym, że dobrze by było gdyby te łamały stereotypy. Bo według autorów tylko kobiety mogą być bardziej wrażliwe, a faceci to zawsze neandertalczycy pokroju Marcusa Phenixa i spółki. Please.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Subject Zero? :D Swoją drogą, stylistycznie gra mocno przypomina Human Revolution + Syndicate. W sumie całkiem fajnie, bo lubię takie klimaty... a V-Tole znowu wzięte prosto z Saints Row the Third. Wygląda na to, że gra będzie miała system poruszania i walki się a'la Ass Creed, albo Batman. O ile nie zwalą portu PC (to jednak Capcom), to może być całkiem fajna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka bohaterów, którzy się wyłamują. Geralt bynajmniej nie jest neandertalczykiem. W Dreamfall:The Longest Journey gramy kobietą. W Alpha Protocol też jakimś macho za bardzo nie gramy (oczywiście możemy, ale to bezsens) raczej inteligentnym oraz zdolnym agentem. Maxio Payne jest uczuciowy aż do bólu ;)

Ponadto takim nie-neandertalczykiem wydaje mi się bohater gry Spec Ops: The Line. Walker.
Ezio jest silny i sprawny, ale daleko mu do neandertalizowania. Pewnie więcej przyszłoby mi do głowy, ale zwyczajnie mi się teraz nie chce myśleć.

BTW. Minsc z BG wygląda jak neandertal, gada jak neandertal, ale IMO nie jest neandertalem mimo, że chrupnięcie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować