Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: SimCity: przejrzystość wyższego stopnia - już graliśmy

19 postów w tym temacie

gram.pl

Przyznam szczerze na samym początku, że po kilku pokazach prasowych możliwość zagrania w nowe SimCity od Maxis była jednym z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie punktów tegorocznego gamescomu. I w zasadzie już teraz mogę napisać tylko jedno – czemu tak krótko?

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: SimCity: przejrzystość wyższego stopnia - już graliśmy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Największą zmianą jest dodanie trybu multiplayer." - poprawka, najwieksza zmiana jest usuniecie trybu Single Player.

Teraz nawet grajac samemu grasz multiplayer, wymaga polaczenia non stop z netem by grac ... szkoda :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 19:39, Cr0ss2500 napisał:

a co internet odłączają jak impulsy się skończą? , co to XX wiek.


Nie, ale czasem fajnie by było pograć np. na laptopie w miejscu, gdzie nie masz dostępu do internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 19:39, Cr0ss2500 napisał:

a co internet odłączają jak impulsy się skończą? , co to XX wiek.

Zdajesz sobie sprawę że według statystyk tylko 13% mieszkańców Polski ma internet ?
Poza tym , co to za wymysł by do gry która jest na stawiona na single na siłę dowalać konieczność podłączenia do neta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście zagram w nowe Simcity, pierwsza moja przygoda z tą grą zaczeła się w 1995 roku na komputerze z pomarańczowym monitorze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 19:39, Cr0ss2500 napisał:

a co internet odłączają jak impulsy się skończą? , co to XX wiek.


Mam stałe łącze, ale awaria wyłączyła możliwość używania internetu na 7 miesięcy i żadna firma nie chciała/mogła tego naprawić :)

Po za tym po co komplikować coś, co może być proste? Jeśli ostatecznie okaże się że bez multi ta gra byłaby niemożliwa to inna sprawa- nikt tego nie zauważy i nie pochwali inowacyjnej koncepcji, ale jeśli okaże się inaczej- gracze sami szybko się wypowiedzą :) podobnie jak z zakończeniami ME.

Ja jednak mam nadzieje, że gra będzie świetna i piszę to całkiem poważnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zdajesz sobie sprawę że według statystyk tylko 13% mieszkańców Polski ma internet ?"

A z którego roku te statystki? Coś wątpię by tylko 494 tysiące osób na 38 milionów miało połączenie - sam tylko Onet ma 3,5 miliona odwiedzających dziennie (a przynajmniej tak twierdzi).

Co do gry: będzie wymagany Origin, czy kwestia multi będzie inaczej rozwiązana? Przeboleję konieczne połączenie z siecią, i tak pecet w domu to jedyny sprzęt na którym mógłbym tę grę odpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o 13% nie słyszałem, bodajże 48% tak, no z jednej strony rozumiem awaria, ale nie popadajmy w skrajoność :P, że to jakaś straszna rzecz BO internet jest WYMAGANY.
Również sądzę, żę gierka będzie fenomenalna, a gramy powoli mnie w tym utwierdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 20:22, Darkstar181 napisał:

Zdajesz sobie sprawę że według statystyk tylko 13% mieszkańców Polski ma internet ?

Uwaga cytuję: "Według danych GUS, w 2010 roku dostęp do internetu w domu posiadało 63,4% gospodarstw domowych." Koniec cytatu.
Skąd wytrzasnąłeś te 13% i jak to możliwe, że w to uwierzyłeś? Mi ciężko byłoby wskazać kogoś ze znajomych kto nie ma neta w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 20:22, Darkstar181 napisał:

Zdajesz sobie sprawę że według statystyk tylko 13% mieszkańców Polski ma internet ?

Ale jeżeli chcemy brać pod uwagę wszystkich mieszkańców Polski, to zakupem Sim City jest zainteresowanych ok. 0,0003% mieszkańców. Z czego większość Internet posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 19:05, SHADOW-XIII napisał:

"Największą zmianą jest dodanie trybu multiplayer." - poprawka, najwieksza zmiana jest
usuniecie trybu Single Player.

Teraz nawet grajac samemu grasz multiplayer, wymaga polaczenia non stop z netem by grac
... szkoda :(((


Takie czasy. Nie ma gry bez połączenia z siecią teraz. Nie ma odpalenia softu bez kontroli producenta nad nami, co gdzie i jak kiedy robimy. Przerażające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2012 o 21:54, RitzierComic napisał:

Uwaga cytuję: "Według danych GUS, w 2010 roku dostęp do internetu w domu posiadało 63,4%
gospodarstw domowych." Koniec cytatu.
Skąd wytrzasnąłeś te 13% i jak to możliwe, że w to uwierzyłeś? Mi ciężko byłoby wskazać
kogoś ze znajomych kto nie ma neta w domu.

Dane GUS z 2008 roku, zasłyszane od profesora na wykładzie, chyba się się pomylił. Z drugiej strony to było prawie 4 lata temu, kiedy internet zaczął się drastycznie rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 20:43, ArtAnonim napisał:

"Zdajesz sobie sprawę że według statystyk tylko 13% mieszkańców Polski ma internet ?"

A z którego roku te statystki? Coś wątpię by tylko 494 tysiące osób na 38 milionów miało
połączenie - sam tylko Onet ma 3,5 miliona odwiedzających dziennie (a przynajmniej tak
twierdzi).

Co do gry: będzie wymagany Origin, czy kwestia multi będzie inaczej rozwiązana? Przeboleję
konieczne połączenie z siecią, i tak pecet w domu to jedyny sprzęt na którym mógłbym
tę grę odpalić.



przepraszam cie, ale od kiedy 494 000 stanowi 13% 38 000 000? Jakas kosmiczna matematyka w twoim wykonaniu. Zjadles 0. 4 940 000.

A co do tematu w 13% nie wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2012 o 17:53, MKRaven napisał:

> "Największą zmianą jest dodanie trybu multiplayer." - poprawka, najwieksza zmiana
jest
> usuniecie trybu Single Player.
>
> Teraz nawet grajac samemu grasz multiplayer, wymaga polaczenia non stop z netem
by grac
> ... szkoda :(((

Takie czasy. Nie ma gry bez połączenia z siecią teraz. Nie ma odpalenia softu bez kontroli
producenta nad nami, co gdzie i jak kiedy robimy. Przerażające.


bo gracze na to pozwalają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze: Grę robi zespół MAXIS odpowiedzialny za poprzednie odsłony cyklu za wyjątkiem czegoś co nazywa się SimCity Społeczności (większego niewypału od czasów występu Mandaryny w Sopocie nie widziałem).
Źle: Potrzebne jest stałe połączenie z Internetem. w SimCity 4 i poprzednie mogłem sobie nawet pograć w jakiś zapyziałych Himalajach, byleby był prąd. Dobra, jakąś to przeżyje, ale czy obierając taką strategię GENIALNE EA naprawdę sądzi, że w ten sposób pozbędzie się "zaszczytnego" tytułu NAJGORSZEJ FIRMY W USA? Jedyne na co "czekałem" po spartoleniu czwartej odsłony serii Command&Conquer to spartolenie gry mojego dzieciństwa - SimCity. Mam jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie (nawiasem mówiąc C&C3 było wg mnie najlepszą z gier RTS).

20121026194019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jednak coraz więcej gier wymaga połączenia z internetem. Np. Anno 2070, gra w podobnym stylu, ale jeżeli się nie połączysz z netem to nie masz dostępu do magazynu Arki itp. funkcji ;) No więc trzeba to wszystko przeboleć, ale w naszych czasach jednak coraz więcej gier będzie takich, bo gdybyś pojechał do np. Niemiec, czy większych krajów, to tam bez internetu nie będziesz miał życia, czy jak by to kolwiek nazwać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy coś wiadomo na temat silnika Glassbox jak wygląda możliwość przybliżenia kamery do trybu przechodnia? Bo póki co zbliżenie pokazywane było na wysokości średniej wielkości budynków mieszkalnych... a nie poziomu chodnika/ulicy oczami przechodnia.
Czytałem w zapowiedziach, że ponoć nawet takie zbliżenie będzie możliwe... ale myślę, że chyba to były bzdury.
Poza tym, czy jest coś takiego jak tryb "zabawy" - że tak to ujmę, który był ujęty w Sim City 4? Mam tu na myśli jeżdżące po mapie ze znaczkiem wozy policyjne, strażackie, autobusy, kolej etc. Można było w Sim City 4 kliknać na taki znaczek, wykonać zadanie np. wozem strażackim a po paru udanych próbach dostawało się nagrodę w postaci kasy lub budynków... czy o to Twórcy też zadbali?

P.S. Cena 149zł za tę grę jest mocno przesadzona. Dałbym max 99zł biorąc pod uwagę cukierkową grafikę, nastawienie na multiplayer i ogólnie rzecz biorąc moim zdaniem odejscie od trybu citybuildera a postawienie na typową grę "Simopodobną".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować