Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Far Cry 3 - wymagania sprzętowe ujawnione

63 postów w tym temacie

Wysoce rekomendowane :) Ta opcja jest poza moim zasięgiem na całej linii. Ale rekomendowane .. ale bez DX11 -_-" Czyli będzie działało na DX10 + bajery z DX11 :P Wszystko zależy jak będzie zoptymalizowana gra. Patrząc po wymaganiach, raczej może być z tym problem. Max Payne mi gładziutko wchodził na full DX10. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to patrzenie na wymagania gier to głupota totalna. O to przykład

Mamy trzy gry:

Battlefield Heroes:
CPU: Intel Pentium 4/AMD Athlon 1.0 GHz
RAM: 512 MB (1Gb dla Windows Vista)
Karta Graficzna: Karta graficzna zgodna z DirectX, o 64MB pamięci, Pixel shader 2.0 i wyżej

Crysis 2
* CPU: Intel Core 2 Duo 2GHz, AMD Athlon 64 X2 2Ghz lub lepszy
* RAM: 2 GB
* HDD: 9 GB
* GPU: nVidia 8800GT 512Mb RAM, ATI 3850HD 512Mb RAM lub lepsza

Devil May Cry 4
Procesor: Intel Pentium 4 3GHz lub jego odpowiednik AMD
Karta graficzna: GeForce 6600 z 256MB pamięci RAM
RAM: 512MB dla Windows XP i 1GB dla Windows Vista

Oto parametry mojego starego kompa:
AMD Sempron 2GHz
GF 6800 GS/XT
1GB RAM

Oto parametry nowego kompa:
PDC E5200 3.44 GHz
4GB RAM
GF 9600 GT

I jak to wygląda w praktyce? Tak więc na starym kompie taki Battlefield Heroes ciął się w najniższej rozdziałce i detalach w sytuacji gdy na ekranie było kilku ludków mimo iż posiadałem o wiele lepszy komputer niż ten zalecany. DMC 4 natomiast mimo wyraźnie wyższych wymagań hulał na niskich w 1280x1024 bez zająknięcia. Na nowym kompie działa mi natomiast Crysis 2 w 1024x768 i średnich detalach (przy stabilnej wartości fps 40+)mimo tego iż wedle wymagań maks dla tej karty to powinny być niskie detale i najniższa rozdzielczość.

Jaki wniosek? Wymagania na pudełkach gówno mówią, żeby NAPRAWDĘ wiedzieć jakie wymagania ma gra trzeba samemu zagrać, albo poczekać na pierwsze opinie, a nie kierować się spekulacjami. Wiele jest np opinii, że na Pentium Dual Core raczej się w GTA IV nie pogra.... dziwne, jakoś wedle testów E5200 3,75 GHz w połączenu z GTX 275 pozwala na full hd i maks detale:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować