Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

No life - masz wybór: TVP Łódź o złu tego świata, czyli grach i innych uzależnieniach

86 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2012 o 09:06, Muradin_07 napisał:

Nawet jakby: to i tak KRRiT dostaje takich pism na pęczki. To może inny przykład (bo
ten z sejmem to może nie do końca trafiony był- @Vojtas): po tym jak na meczu Polska-Estonia
nie był puszczony nasz hymn w imię reklam wielu było oburzonych, może ktoś tam coś wysłał.
Wynik? Nikt za nic nie przeprosił, a nawet podczas transmisji z "basenu" pan Szaranowicz
zwracał szczególną uwagę na to, że po 20-tej jest inny blok reklamowy (droższy, tak?
nie znam się na tym), a ok. 17-tej ten tańszy.



Przepraszam że pytam, ale jakoś nie kojarzę przepisu prawnego nakazującego stacjom obowiązkową transmisję hymnu przy każdym meczu reprezentacji narodowej. Jest taki? Bo przedłożenie reklam nad hymn, jest oczywiście nie w porządku, ale jak przepisu nie ma, to oficjalnych skarg nie bardzo jest na co składać.

Wiem natomiast że każda stacja telewizyjna nadająca z terytorium RP (oraz UE ale to inna broszka) ma prawnie nakazane oznaczanie programów znakami informującymi o ich docelowej widowni, w szczególności właśnie programu zawierające brutalne sceny, teksty itd muszą być odpowiednio oznaczone. Doszło więc, w mojej ocenie, do naruszenia obowiązujących przepisów. Stąd i skarga, której napisanie zajęło mi z kwadrans - odszukanie dokładnego rozporządzenia do ustawy, link do strony TVP z tą audycją i voila - mój obywatelski obowiązek spełniony ;)

Zdaję sobie sprawę ze KRRiT prawdopodobnie dostaje podobnych zgłoszeń mnóstwo, no ale w końcu od tego jest, by takie sprawy rozpatrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2012 o 10:04, MarcusBrutus napisał:

Przepraszam że pytam, ale jakoś nie kojarzę przepisu prawnego nakazującego stacjom obowiązkową
transmisję hymnu przy każdym meczu reprezentacji narodowej. Jest taki? Bo przedłożenie
reklam nad hymn, jest oczywiście nie w porządku, ale jak przepisu nie ma, to oficjalnych
skarg nie bardzo jest na co składać.


Fakt, że takiego nie ma. Ale tak już było wiele razy w różnych przypadkach z różnymi rzeczami, które były pomijane "bo nie są ważne" lub "macie państwo telewizję hybrydową to sobie zobaczycie". Ale wracam do hymnu: nie, nie ma takiego. Ale jednak jeżeli jest grany hymn naszego kraju to powinno się ten moment pokazać nawet jeżeli jakaś firma w tym momencie chce zareklamować kolejną "wypasioną" tabliczkę czekolady.

Dnia 19.10.2012 o 10:04, MarcusBrutus napisał:

Wiem natomiast że każda stacja telewizyjna nadająca z terytorium RP (oraz UE ale to inna
broszka) ma prawnie nakazane oznaczanie programów znakami informującymi o ich docelowej
widowni, w szczególności właśnie programu zawierające brutalne sceny, teksty itd muszą
być odpowiednio oznaczone. Doszło więc, w mojej ocenie, do naruszenia obowiązujących
przepisów. Stąd i skarga, której napisanie zajęło mi z kwadrans - odszukanie dokładnego
rozporządzenia do ustawy, link do strony TVP z tą audycją i voila - mój obywatelski obowiązek
spełniony ;)


A z tym to jest naprawdę ciekawostka, bo np.: w TVP film Zabójca (Jet Li i Jason Stratham) był od 18 lat, na TVNie od 16 lat. Też w niektórych filmach czy serialach niekiedy potrafią zakrętem rzucić i znaczek jest od lat 12. Dlatego ja tych oznaczeń nie traktuję zbyt dosłownie, a że to jest program publicystyczny nadawany w paśmie chyba popołudniowym to nie widziałem żeby kiedyś coś było np. 16-tką oznaczone w tym czasie przed 20-tą. Co prawda to prawda: naruszenie było, ale ja zawsze mówię- gorsze rzeczy ludzie robią w majestacie prawa i nic im się nie dzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogli Punishera pokazać :-D

w dupie mam bandę matołów z TVP ;-)

Gry w nadmiarze nie są dobre to fakt, ale potrafią też uczyć :-) oraz budować relacje między ludźmi + ucza szybkiej rekacji i reflekksu (niektóre)

poza tym na mova można też się spor zmęczyć... więc mitem jest że przed grą siedza tylko grubaski :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2012 o 17:00, Wimmm napisał:

oraz budować relacje między ludźmi

Pomyślmy. Ty 13 letni nobie, gimbazo, idź do szkoły się uczyć. Wszystko oczywiście okraszone wymyślnymi błędami ortograficznymi :P

//Tak musiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2012 o 17:27, Zgreed66 napisał:

> oraz budować relacje między ludźmi
Pomyślmy. Ty 13 letni nobie, gimbazo, idź do szkoły się uczyć. Wszystko oczywiście okraszone
wymyślnymi błędami ortograficznymi :P

//Tak musiałem



raczej jestem starszy od Ciebie noobie

Pisane było w pospiechu. Widać inteligencją nie grzeszysz. Zamiast pomyśleć, krytykujesz.


pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować