Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: premiera Grand Theft Auto V wiosną przyszłego roku na konsolach obecnej generacji

119 postów w tym temacie

>> Skyrim?

Dnia 28.10.2012 o 21:45, Janek_Izdebski napisał:

Trzeci wyjątek potwierdzający regułę. ;)


Tak, tak.

Dnia 28.10.2012 o 21:45, Janek_Izdebski napisał:

> MP3 nie wiem, ale LAN miał ograniczenie do 30 kl./s, więc...
"L.A. Noire" miał ograniczenie ilości klatek na konsolach, nie na PC.


Nieprawda. LAN miał ograniczenie. Miał ponieważ wyszedł mod, który je zniósł.
http://www.dsogaming.com/news/l-a-noire-30fps-cap-and-black-bars-removal/

Dnia 28.10.2012 o 21:45, Janek_Izdebski napisał:

Pytanie jakiej jakości ta rozrywka. Jeśli takiej jak w kinach, radiu i TV, to ja mówię
"pass". ;D Branże gier też dotyka ta infantylizacja, ale może w mniejszym stopniu.
Jescze mamy jakiś wybór, ale z upływem czasu coraz mniejszy - coraz więcej "odgrzewanych
kotletów
" ala "CoD"...


Gry nie kończą się na produkcjach za grube miliony wielkich korporacji. Jeśli ktoś tylko takie gry kupuje, to sam się pozbawia genialnych rzeczy.

Dnia 28.10.2012 o 21:45, Janek_Izdebski napisał:

http://www.newzoo.com/infographics/infographic-poland-polish/
On i inne raporty Newzoo nie mówią o skali piractwa.


Ale mówią, jaki % polskich graczy kupuje gry. A to już coś.

Dnia 28.10.2012 o 21:45, Janek_Izdebski napisał:


To mówi wyłącznie popularności konkretnych gier na torrentach. Ale nie sposób na podstawie tego określić, jak wielkie jest piractwo w ogóle, zwłaszcza że to zjawisko nie jest jednorodne i jednoznaczne. Nie będę powtarzał tego, co napisałem ja i Marcus.

Dnia 28.10.2012 o 21:45, Janek_Izdebski napisał:


Znalazłeś, świetnie. To przeczytaj. :) Temat uważam za zakończony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 23:25, Vojtas napisał:

>> Skyrim?
> Trzeci wyjątek potwierdzający regułę. ;)

Tak, tak.

Naprawdę poza tymi trzema tytułami próżno szukać poważnych tytułów stricte singlowych. Nie musisz się ze mną zgadzać, ale taka IMHO jest prawda. :) Jakie są jeszcze duże megaprodukcje segmentu AAA przeznaczone tylko do singla? Oprócz "Wiedźmina 2", "Skyrima" i tych dwóch gier, które poprzednio wymieniłem, nie widzę żadnych innych. ;)

Dnia 28.10.2012 o 23:25, Vojtas napisał:

> > MP3 nie wiem, ale LAN miał ograniczenie do 30 kl./s, więc...
> "L.A. Noire" miał ograniczenie ilości klatek na konsolach, nie na PC.

Nieprawda. LAN miał ograniczenie. Miał ponieważ wyszedł mod, który je zniósł.
http://www.dsogaming.com/news/l-a-noire-30fps-cap-and-black-bars-removal/

Ok. Punkt dla Ciebie. :)

Dnia 28.10.2012 o 23:25, Vojtas napisał:

> Pytanie jakiej jakości ta rozrywka. Jeśli takiej jak w kinach, radiu i TV, to ja
> mówię "pass". ;D Branże gier też dotyka ta infantylizacja, ale może w
> mniejszym stopniu.
> Jescze mamy jakiś wybór, ale z upływem czasu coraz mniejszy - coraz więcej "odgrzewanych
> kotletów
" ala "CoD"...

Gry nie kończą się na produkcjach za grube miliony wielkich korporacji. Jeśli ktoś tylko
takie gry kupuje, to sam się pozbawia genialnych rzeczy.

Ja mówiłem o dużych, mainstreamowych produkcjach segmentu AAA. Gry indie to inna bajka - nie o tym dyskutujemy.

Dnia 28.10.2012 o 23:25, Vojtas napisał:

> http://www.newzoo.com/infographics/infographic-poland-polish/
> On i inne raporty Newzoo nie mówią o skali piractwa.

Ale mówią, jaki % polskich graczy kupuje gry. A to już coś.

Nie wspominają o skali piractwa, tylko o tym ile prcent graczy płaci za gry i na jakie segmenty jest podzielony rynek growy w danym kraju.

Dnia 28.10.2012 o 23:25, Vojtas napisał:

> http://torrentfreak.com/top-10-most-pirated-games-of-2011-111230/

To mówi wyłącznie popularności konkretnych gier na torrentach. Ale nie sposób na podstawie
tego określić, jak wielkie jest piractwo w ogóle, zwłaszcza że to zjawisko nie jest jednorodne
i jednoznaczne. Nie będę powtarzał tego, co napisałem ja i Marcus.

Wynik 200 tys. sprzedanych kopii "Maxa Payne 3", a także wspomniany przeze mnie wynik "GTA IV" każą domniemywać, iż gdyby nie było piractwa, sprzedaż obu gier na PC byłaby znacznie większa.

Co do piractwa jeszcze, w przyszłym roku "Torrentfreak" na pewno opublikuje wyniki ilości ściągnięć pirackich wersji tej gry na blaszaka. Pewnie nie będa się znacznie różnić od tych 5-ciu gier z zeszłorocznego raportu. ;)

Kwestie komunikacji Rockstara z graczami poruszyłem - IMHO była dobra. Co więcej, Pilot napisał o jakości wersji "MP3" na PC- ta gra naprawdę nie zasługuje na taki kiepski wynik (200 tys. sprzedanych pudełek + jak sądzę ok. 200-300 tys. kopii z dystrybucji cyfrowej).

Dnia 28.10.2012 o 23:25, Vojtas napisał:

> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=79442&u=49

Znalazłeś, świetnie. To przeczytaj. :) Temat uważam za zakończony.

Czytałem, naprawdę mnie nie przekonałeś. W ogóle nie odniosłeś się do jakości wersji PC "MP3", o czym wspomniał Pilot.

Powtórzę się po raz kolejny, główną przyczyną kiepskich wyników sprzedaży tej gry na PC była jej równoczesna premiera z "Diablo 3". Drugą przyczyną było/jest na pewno piractwo - gra nadal jest Top20 na TPB. Zmiana settingu na brazylijski oraz cheaterzy w multi to kwestie drugorzędne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolę poczekać na oficjalne info od R*, chociaż nawet jak na PC wyjdzie, to itak pewnie mój staruszek nie poradzi sobie z GTA V, chociaż GTA 4 chodzi na nim całkiem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 10:52, Meketh napisał:

Wolę poczekać na oficjalne info od R*, chociaż nawet jak na PC wyjdzie, to
itak pewnie mój staruszek nie poradzi sobie z GTA V, chociaż GTA 4 chodzi na nim całkiem dobrze.

Liczę, ze zadbają o optymalizację jak w przypadku "Maxa Payne'a 3". Tam była całkiem niezła. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 10:55, Janek_Izdebski napisał:

> Wolę poczekać na oficjalne info od R*, chociaż nawet jak na PC wyjdzie, to
> itak pewnie mój staruszek nie poradzi sobie z GTA V, chociaż GTA 4 chodzi na nim
całkiem dobrze.
Liczę, ze zadbają o optymalizację jak w przypadku "Maxa Payne''a 3". Tam była całkiem
niezła. :)

Nie grałem w MP 3 może kiedyś sprawdzę jak trafi do tańszej serii. Co do optymalizacji to pewnie będzie lepiej niż z GTA 4 które u mnie dobrze chodzi dopiero po kilku patchach, ale mój ponad 5 letni staruszek wymagań, nawet na minimalne na GTA V napewno nie będzie spełniał;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 14:37, Muradin_07 napisał:

Też właśnie na to chciałem zwrócić uwagę, ale tego nie napisałem- pre ordery na wersję
PC są nawet tutaj na gramie, więc ciekawe byłoby gdyby nie wyszła :)


Oczywiście, no w końcu trudno, żeby sprzedawali coś co do czego nie ma pewności, że wyjdzie. Upss... przecież to się nazywa marketing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 11:12, Meketh napisał:

Nie grałem w MP 3 może kiedyś sprawdzę jak trafi do tańszej serii. Co do
optymalizacji to pewnie będzie lepiej niż z GTA 4 które u mnie dobrze chodzi dopiero po
kilku patchach, ale mój ponad 5 letni staruszek wymagań, nawet na minimalne na GTA V
napewno nie będzie spełniał;(

"Maxa 3" aktualnie na Muve.pl dostaniesz za jakieś 89 zł. Pamiętaj jeszcze o zniżce w Kompanii Graczy i "Darmodostawie" z ich sklepu. :) Wg mnie przyzwoita cena jak na tę grę. Osobiście polecam zakup. :)

Co do "GTAV", mam nadzieję, że optymalizacja będzie worcowa, jak w przypadku "MP3". Jednak boję się, że po komercyjnej klapie tej ostatniej gry w wersji PC, nię będą się tak przykładać do wersji na blaszaki jak powinni... Obym się sie jednak mylił. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 14:12, Janek_Izdebski napisał:

Co do "GTAV", mam nadzieję, że optymalizacja będzie worcowa, jak w przypadku "MP3".
Jednak boję się, że po komercyjnej klapie tej ostatniej gry w wersji PC, nię będą się
tak przykładać do wersji na blaszaki jak powinni... Obym się sie jednak mylił. :)

Ale skąd masz dane o komercyjnej klapie tej gry tylko na PC? Z tego co pamiętam, to Rockstar mocno narzekal na sprzedaż MP3 niezależnie od platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 15:38, zermithon napisał:

Ale skąd masz dane o komercyjnej klapie tej gry tylko na PC? Z tego co
pamiętam, to Rockstar mocno narzekal na sprzedaż MP3 niezależnie od platformy.

Prześledź ten wątek od początku, ok? Dałem linka do raportów Vgchartz.com. Na PC sprzedało się 200 tys. kopii pudełkowych na PC. Do tego dolicz ok. 200-400 tys. kopii sprzedanych w dystrybucji cyfrowej. To jednak słaby wynik jak na tak mocno promowaną grę, nieprawdaż? A wersja PC, jak udowodnił wyżej Pilot, jest naprawdę dopracowana. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 21:45, Janek_Izdebski napisał:

Prześledź ten wątek od początku, ok? Dałem linka do raportów Vgchartz.com. Na
PC sprzedało się 200 tys. kopii pudełkowych na PC. Do tego dolicz ok. 200-400
tys.
kopii sprzedanych w dystrybucji cyfrowej. To jednak słaby wynik jak na tak mocno
promowaną grę, nieprawdaż? A wersja PC, jak udowodnił wyżej Pilot, jest naprawdę dopracowana.
:) Pozdrawiam.

No właśnie prześledziłem i myślałem, że niedokładnie, bo nie mogłem znaleźć innych linków z jakichkolwiek wiarygodnych źródeł. Nie sądziłem, że w dzisiajszych czasach są jeszcze ludzie interesujacy się rynkiem elektronicznej rozrywki, którzy jednocześnie uznają vgchartz za wiarygodne źródło. A tu proszę takie zaskoczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 22:21, zermithon napisał:

No właśnie prześledziłem i myślałem, że niedokładnie, bo nie mogłem znaleźć
innych linków z jakichkolwiek wiarygodnych źródeł. Nie sądziłem, że w dzisiajszych
czasach są jeszcze ludzie interesujacy się rynkiem elektronicznej rozrywki, którzy
jednocześnie uznają vgchartz za wiarygodne źródło. A tu proszę takie zaskoczenie...

Czytałeś zastrzeżenia, które umieściłem w moich postach? Jeśli nie, to przeczytaj raz jeszcze. Będę zobowiązany. :)

A tak przy okazji, możesz podać jakieś wiarygodne i dostępne bezpłatnie źródła na temat sprzedaży pudełkowej + sprzedaży cyfrowej na PC łącznie? Jeśli dysponujesz takimi źrodłami to podziel się nimi z łaski swojej, ok? Mógłbyś podać odpowiedni link bądź linki? Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 22:39, Janek_Izdebski napisał:

Czytałeś zastrzeżenia, które umieściłem w moich postach? Jeśli nie, to przeczytaj raz
jeszcze. Będę zobowiązany. :)

Które dokładnie bo sporo tam tego jest. Mam Ci na nie wszystkie odpowiedzieć?

Dnia 29.10.2012 o 22:39, Janek_Izdebski napisał:

A tak przy okazji, możesz podać jakieś wiarygodne i dostępne bezpłatnie
źródła na temat sprzedaży pudełkowej + sprzedaży cyfrowej na PC łącznie? Jeśli
dysponujesz takimi źrodłami to podziel się nimi z łaski swojej, ok? Mógłbyś podać odpowiedni
link bądź linki? Dziękuję.

Najbardziej wiarygodne są dane pochodzące bezpośrednio od wydawcy. Vgchartz jest źródłem, które w przeszłości wielokrotnie się skompromitowało. Do tego stopnia, że redaktorzy growi w większosci przestali przytaczać ich wyliczenia (była swego czasu bardzo duża dyskusja o tym). Z większych "perełek" można przytoczyć zawyżoną sprzedaż Halo 3 (o ok 2 mln kopii), sprzedaż BC2 na PC na poziomie 300k kopii (gdzie faktyczna sprzedaż była zbliżona do klockowej i większa niż na PS3), sprzedaż Crysisa na poziomie 700k kopii (gdzie zeszło wg Cryteka 3,5 mln), ultra niska sprzedaż Stalkera CC na poziomie kilkudziesięciu tysięcy kopii (gdzie wg twórców sprzedały się 2 mln kopii), kilkukrotnie niższa sprzdaż Portala 2 na PC niz w przypadku wersji na konsole (gdzie wg danych od Valve wersja PC sprzedała się lepiej niż wersje konsolowe razem wzięte) itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 22:54, zermithon napisał:

> Czytałeś zastrzeżenia, które umieściłem w moich postach? Jeśli nie, to przeczytaj
> raz jeszcze. Będę zobowiązany. :)
Które dokładnie bo sporo tam tego jest. Mam Ci na nie wszystkie odpowiedzieć?

Chodziło mi o zastrzeżenia dotyczące sprzedaży "Maxa Payne''a 3" na PC. Napisałem, że sprzedaż dystrybucji cyfrowej tej gry w wersji na PC oszacowałem w wysokości ok. 200-400 tys. kopii.

Dnia 29.10.2012 o 22:54, zermithon napisał:

> A tak przy okazji, możesz podać jakieś wiarygodne i dostępne bezpłatnie
> źródła na temat sprzedaży pudełkowej + sprzedaży cyfrowej na PC łącznie?
> Jeśli dysponujesz takimi źrodłami to podziel się nimi z łaski swojej, ok? Mógłbyś podać
> odpowiedni link bądź linki? Dziękuję.
>
Najbardziej wiarygodne są dane pochodzące bezpośrednio od wydawcy.

Wydawcy rzadko sami z siebie udostępniają takie dane, chyba, że jest to Activision i seria "CoD", Blizzard i "Diablo" oraz EA z serią "Battlefield"...

Dnia 29.10.2012 o 22:54, zermithon napisał:

Vgchartz jest źródłem, które w przeszłości wielokrotnie się skompromitowało. Do tego
stopnia, że redaktorzy growi w większosci przestali przytaczać ich wyliczenia (była swego
czasu bardzo duża dyskusja o tym). Z większych "perełek" można przytoczyć zawyżoną
sprzedaż Halo 3 (o ok 2 mln kopii), sprzedaż BC2 na PC na poziomie 300k kopii (gdzie
faktyczna sprzedaż była zbliżona do klockowej i większa niż na PS3), sprzedaż Crysisa
na poziomie 700k kopii (gdzie zeszło wg Cryteka 3,5 mln), ultra niska sprzedaż Stalkera
CC na poziomie kilkudziesięciu tysięcy kopii (gdzie wg twórców sprzedały się 2 mln kopii),
kilkukrotnie niższa sprzdaż Portala 2 na PC niz w przypadku wersji na konsole (gdzie wg
danych od Valve wersja PC sprzedała się lepiej niż wersje konsolowe razem wzięte) itd.

Ok, masz rację. Vgchartz.com nie jest najlepszym źródłem. Jednak szczegółowe dane na temat sprzedaży opracowane przez NPD za darmo nie są publicznie dostępne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 23:09, Janek_Izdebski napisał:

Chodziło mi o zastrzeżenia dotyczące sprzedaży "Maxa Payne''a 3" na PC. Napisałem,
że sprzedaż dystrybucji cyfrowej tej gry w wersji na PC oszacowałem w wysokości ok. 200-400
tys. kopii.

Co mam Ci powiedzieć skoro sprzedaż nie jest znana? Załóżmy, że faktycznie zeszło tylko 200k kopii pudełkowej wersji. Na świecie, dystrybucja cyfrowa jest nadal w mniejszości. Tylko w USA i Wielkiej Brytanii wyprzedziła tą tradycyjną. Dlatego przy takim założeniu, sprzedaż cyfrowa powinna się zamykać w obrębie 100k-200k kopii. Tylko, że prawie na pewno sprzedaż pudełkowa podawana przez vgchartz jest mocno zaniżona. Oni nie mają dostępu do wszystkich źródeł tradycyjnej dystrybucji we wszystkich krajach.

Dnia 29.10.2012 o 23:09, Janek_Izdebski napisał:

Wydawcy rzadko sami z siebie udostępniają takie dane, chyba, że jest to Activision
i seria "CoD", Blizzard i "Diablo" oraz EA z serią "Battlefield"...

Dlatego nie powinieneś używac tak kategorycznych stwierdzeń w przypadku sprzedaży gier na PC, skoro nie masz ku temu podstaw.

Dnia 29.10.2012 o 23:09, Janek_Izdebski napisał:

Ok, masz rację. Vgchartz.com nie jest najlepszym źródłem. Jednak szczegółowe dane
na temat sprzedaży opracowane przez NPD za darmo nie są publicznie dostępne...

NPD też nie jest dobrym źródłem, bo oni też nie mają dostępu do wszystkich danych dotyczących cyfrowej dystrybucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 23:21, zermithon napisał:

Co mam Ci powiedzieć skoro sprzedaż nie jest znana? Załóżmy, że faktycznie
zeszło tylko 200k kopii pudełkowej wersji. Na świecie, dystrybucja cyfrowa jest nadal
w mniejszości. Tylko w USA i Wielkiej Brytanii wyprzedziła tą tradycyjną. Dlatego przy takim
założeniu, sprzedaż cyfrowa powinna się zamykać w obrębie 100k-200k kopii. Tylko, że prawie
na pewno sprzedaż pudełkowa podawana przez vgchartz jest mocno zaniżona. Oni nie mają dostępu
do wszystkich źródeł tradycyjnej dystrybucji we wszystkich krajach.

Co do Rockstara masz jeszcze jedną przesłankę, oficjalny raport Take 2 za I kwartał roku fiksalnego 2013:

http://ir.take2games.com/phoenix.zhtml?c=86428&p=irol-newsArticle&ID=1720531&highlight=

Jak widać, sprzedaż PC to tylko 14%. Śmiesznie mało, prawda? Więc moje przewidywania nie były tak mocno zaniżone, prawda? :)

Dnia 29.10.2012 o 23:21, zermithon napisał:

Dlatego nie powinieneś używac tak kategorycznych stwierdzeń w przypadku sprzedaży gier
na PC, skoro nie masz ku temu podstaw.

W tym wątku dyskutowaliśmy tylko o Rockstarze, "Maxie Paynie 3" oraz przyszłym "GTAV". Były pewne przesłanki, na podstawie których można wyciągać jakieś wnioski. Nieprawdaż?

Dnia 29.10.2012 o 23:21, zermithon napisał:

NPD też nie jest dobrym źródłem, bo oni też nie mają dostępu do wszystkich danych dotyczących
cyfrowej dystrybucji.

Żadne żródło pośrednie nie będzie nigdy tak dobre jak źródło wydawcy. Ale co do tego, to chyba jesteśmy zgodni, prawda? :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 00:08, Janek_Izdebski napisał:

Co do Rockstara masz jeszcze jedną przesłankę, oficjalny raport Take 2
za I kwartał roku fiksalnego 2013:

http://ir.take2games.com/phoenix.zhtml?c=86428&p=irol-newsArticle&ID=1720531&highlight=

Jak widać, sprzedaż PC to tylko 14%. Śmiesznie mało, prawda? Więc moje
przewidywania nie były tak mocno zaniżone, prawda? :)

Ale jakie przewidywania? Odnośnie sprzedaży MP3 na PC? Wysnuwanie wniosków dotyczących sprzedaży wersji PC tylko jednego tytułu z całkowitego udziału platformy PC w dochodach Take 2 to, delikatnie mówiąc, chybiony pomysł.

Dnia 30.10.2012 o 00:08, Janek_Izdebski napisał:

W tym wątku dyskutowaliśmy tylko o Rockstarze, "Maxie Paynie 3" oraz przyszłym
"GTAV". Były pewne przesłanki, na podstawie których można wyciągać jakieś wnioski.
Nieprawdaż?

Jeśli chodzi o różnice w sprzedaży wersji PC i konsolowych MP3, to raczej żaden z wysnuwanych przez Ciebie argumentów nie uprawniał Cię do wysnuwania tak kategorycznych wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 00:22, zermithon napisał:

Ale jakie przewidywania? Odnośnie sprzedaży MP3 na PC? Wysnuwanie
wniosków dotyczących sprzedaży wersji PC tylko jednego tytułu z całkowitego udziału
platformy PC w dochodach Take 2 to, delikatnie mówiąc, chybiony pomysł.

Z "braku laku" (czyli wiarygodnych źródeł na temat sprzedaży "MP3" na PC) pozostało tylko gdybyanie i korzystanie z dostępnych (niestety niepełnych i często o ograniczonej wiarygodności)informacji.

Całkowity udział platformy PC ma jednak przełożenie na konkretne tytuły - tylko te dane nie są jawne publicznie (albo są dostępne w płatnych biuletynach, do których nie mamy dostępu). ;)

Dnia 30.10.2012 o 00:22, zermithon napisał:

Jeśli chodzi o różnice w sprzedaży wersji PC i konsolowych MP3, to raczej żaden z wysnuwanych
przez Ciebie argumentów nie uprawniał Cię do wysnuwania tak kategorycznych wniosków.

Przesledź całą moją dyskusję z Vojtasem, Pilotem i innymi forumowiczami, proszę. :) Dyskutowaliśmy ogólnie o przyczynach klęski sprzedażowej "MP3" (zwłaszcza w wersji na blaszaki) i wnioskach na przyszłość dla Rockstara w kontekście przyszłej premiery "GTAV".

A jakież to kategoryczne wnioski wysnułem? Wskazałem tylko różne przyczyny słabej sprzedaży "MP3", z chybioną premierą w tym samym czasie co "Diablo 3", na czele. Naprawdę trzeba było mieć mało wyobraźni, żeby nie dostrzec, iż taka data premiery źle odbije się na sprzedaży. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 01:39, Janek_Izdebski napisał:

Z "braku laku" (czyli wiarygodnych źródeł na temat sprzedaży "MP3" na PC)
pozostało tylko gdybyanie i korzystanie z dostępnych (niestety niepełnych i często o
ograniczonej wiarygodności)informacji.

Z dostępnych można korzystać, ale nie takich, które w przeszlości wielokrotnie się skompromitowaly. A takim wlaśnie źrólem jest vgchartz. Ilość wpadek jakie zaliczyli i bzdur jaki podali, jest legendarna.

Dnia 30.10.2012 o 01:39, Janek_Izdebski napisał:


Całkowity udział platformy PC ma jednak przełożenie na konkretne tytuły - tylko te dane
nie są jawne publicznie (albo są dostępne w płatnych biuletynach, do których nie mamy
dostępu). ;)

Niby w jaki sposób?

Dnia 30.10.2012 o 01:39, Janek_Izdebski napisał:

Przesledź całą moją dyskusję z Vojtasem, Pilotem i innymi forumowiczami, proszę. :) Dyskutowaliśmy
ogólnie o przyczynach klęski sprzedażowej "MP3" (zwłaszcza w wersji na blaszaki)
i wnioskach na przyszłość dla Rockstara w kontekście przyszłej premiery "GTAV".


No wlaśnie, mi chodzilo o to "zwlaszcza w wersji na blaszaki". MP3 glówną klęskę zaliczyl na konsolach, bo to byla gra (zresztą cala polityka Rockstara taka jest) zrobiona glównie z myslą o konsolach. A sprzedaży na PC nie znasz, nawet przybliżonej. Z wypowiedzi Rockstata wynika jedynie, że MP3 generalnie byl failem sprzedażowym.

Dnia 30.10.2012 o 01:39, Janek_Izdebski napisał:

A jakież to kategoryczne wnioski wysnułem?

Post 87 i wcześniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 14:46, zermithon napisał:

Z dostępnych można korzystać, ale nie takich, które w przeszlości wielokrotnie
się skompromitowaly. A takim wlaśnie źrólem jest vgchartz. Ilość wpadek jakie zaliczyli
i bzdur jaki podali, jest legendarna.

Do szczegółowych danych NPD bez wykupienia odpowiednich raportów nie mamy dostępu - wspominałem o tym wcześniej. Wydawcy, jeśli nie dotyczy to wielkiego hiciora, też nie garną się do udostepniania danych o sprzedaży z podziałem na poszczególne platformy. Trzeba korzystać z takich źródeł jakie są i samemu wyciągać dodatkowe wnioski, nieprawdaż?

Dnia 30.10.2012 o 14:46, zermithon napisał:

> Całkowity udział platformy PC ma jednak przełożenie na konkretne tytuły - tylko
> te dane nie są jawne publicznie (albo są dostępne w płatnych biuletynach, do których nie
> mamy dostępu). ;)
Niby w jaki sposób?

Zerknij na raport Take 2, który podlinkowałem. Udział PC to 14% w ogólnej sprzedaży firmy. Opublikowano także listę gier, które ukazały się do czasu publikacji raportu. Wystarczy zerknąć na tę listę, popatrzeć na gry i na jakich platformach się ukazały i można wyciągnąć wniosek, że te 14% to raczej realne liczby. Proste. :)

Dnia 30.10.2012 o 14:46, zermithon napisał:

> Przesledź całą moją dyskusję z Vojtasem, Pilotem i innymi forumowiczami, proszę.
> :) Dyskutowaliśmy ogólnie o przyczynach klęski sprzedażowej "MP3" (zwłaszcza w
> wersji na blaszaki) i wnioskach na przyszłość dla Rockstara w kontekście
> przyszłej premiery "GTAV".

No wlaśnie, mi chodzilo o to "zwlaszcza w wersji na blaszaki". MP3 glówną klęskę zaliczyl
na konsolach, bo to byla gra (zresztą cala polityka Rockstara taka jest) zrobiona glównie
z myslą o konsolach. A sprzedaży na PC nie znasz, nawet przybliżonej. Z wypowiedzi Rockstata
wynika jedynie, że MP3 generalnie byl failem sprzedażowym.

Założmy, że sprzedaż pudełkowa "MP3" na PC pokrywa się mniej więcej z danymi Vgchartz.com. Daje to 200 tys. sprzedanych kopii. Założmy, że kopii cyfrowych sprzedało się w przedziale między 200 tys. a 400 tys. kopii. Daje to w wersji maksymalnej 600 tys. kopii. Jeśli w ciągu miesiąca od premiery, "Diablo 3" sprzedało się w ilości prawie 7 mln kopii (dane Blizzarda), to wynik "Maxa" na PC można nazwać porażką, prawda?

Dnia 30.10.2012 o 14:46, zermithon napisał:

> A jakież to kategoryczne wnioski wysnułem?
Post 87 i wcześniejsze.

Wyciągałem wnioski z własnych obserwacji. Szczegóły rozwinąłem w poprzednim akapicie. :) Co do optymalizacji ewentualnej wersji PC "GTAV", to zakładam, że będzie podobna jak w przypadku "MP3", czyli wzorcowa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować