Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Mechwarrior Online - betatest

9 postów w tym temacie

Opis beta testu sensowny,ale w kilku miejscach minął się lekko z prawdą.
Po pierwsze w grze po ostatniej łatce do wersji 1.0 można już kupić 3 wersje Jennera (wersje D, F, K), tej ostatniej nie było bo nie było wcześniej zaimplementowanego pancerza Ferro Fibrous. Po drugie, owszem na chwilę obecną faktycznie system dobierania graczy nie jest dobry, bo jedynym kryterium doboru jest tonaż mechów (chociaż i tak jest sprawiedliwie, bo proporcje są 1:1).Tu trzeba zaznaczyć, że twórcy MWO wyraźnie zaznaczyli fakt że obecny system MM jest przejściowy (w planach jest najpierw ograniczenie zespołów z 8 do 4, później zostanie dodane łączenie dwóch 4 w ósemki i walki odbywać się będą na zasadzie zespoły vs zespoły; pugi vs pugi) Chociaż zabrakło mi w tekście odniesienia do kwintesencji tej gry, czyli walki w zespołach. Bo jak już wcześniej napisałem można bez żadnych ograniczeń stworzyć grupę od 2 do 8 graczy i wspólnie złomować przeciwników. Bo to trzeba powiedzieć i wyraźnie zaznaczyć, że MWO jest grą taktyczną (określenie, że jest to fps jest bardzo krzywdzące). Co do mechów wyspecjalizowanych to jest boat(ów) to są one wpisane w to uniwersum i chyba tyle można na ten temat powiedzieć. Jeżeli chodzi o Ravena z AC/20 to lepsza jest już opcja z działem Gaussa :P.
Ps. W razie wątpliwości pytajcie na oficjalnym polskojęzycznym forum MWO (które znajduje się na stronie gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pograć w betę, grałem też w betę Hawkena... I nie wiem czy to po prostu tempo rozgrywki bardziej mi się podoba, czy ogólnie ta druga produkcja jest zauważalnie lepsza i bardziej wciągająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 11:46, Jorengen napisał:

Opis beta testu sensowny,ale w kilku miejscach minął się lekko z prawdą.


Wiem, łatkę wypuścili po tym jak napisałem tekst, dodałem erratę osobno na końcu, ale coś z systemem jest nie tak, albo źle to zrobiłem, bo się nie wyświetla :) Na Ravena już nie włożysz AC/20 tudzież Gaussa, bo silnik wymaga więcej chłodnic i brakuje miejsca, chyba że cały pancerz się zdejmie albo kupi to nowe ulepszenie chłodnic z dwukrotnie większą wydajnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 23:07, NeMo-PL napisał:

czyli wygląda na to że zapowiadało się super,a wychodzi średniak :/

To jeszcze beta >_>

A propos Hawkena. Również w niego grałem tak jak wi MWO, i Hawken bardziej do mnie przemawia. W Hawkena gra się jak sw trzelankę typu Quake Live czy Tribes: Ascend niż w typowy symulator walk mechów. Ale akurat taki stan rzeczy mi odpowiada. Prawdopodobnie dlatego, że uwielbiam online shootery. No i właśnie to w połączeniu z mechami sprawiło, że w Hawkenie zostanę na odrobinę dłużej.

MWO w żadnym przypadku nie przekreślam. Teraz w trakcie bety, grając mechami trialowymi, jestem niszczony na każdym kroku dokładnie z tych powodów jak to jest opisane w tekście. Niewątpliwie, brak doświadczenia też na to wpływa, ale 1 zwycięstwo na 10-15 rozgrywek....

Poczekam aż poprawią matchmaking i trochę jeszcze pobalansują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem duże nadzieje związane z nową odsłoną MechWarriora, niestety system mikropłatności, wspomniany wyżej matchmaking, oraz dość paskudna optymalizacja pozbawiły mnie złudzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę w MWO i muszę powiedzieć, że pomimo tego, że się naprawdę dobrze zapowiada, to ta gra ma najgorszy matchmaking na świecie. Serio, nie widziałem bardziej spieprzonego matchmakingu jeszcze w żadnej grze + faworyzowanie leaverów, którzy mogą sobie wyjść z gry, dołączyć do innej, znowu wyjść i znowu do jeszcze innej dołączyć, i zbierać punkty z każdego meczu, tak jakby się grało 3 mecze jednocześnie, a tacy ludzie są w każdej grze... Do tego słaba optymalizacja i od czasu do czasu gra się sama wyłącza. Tak, wiem, że to jest beta, i że jesteśmy beta testerami, ale przez wyżej wymienione rzeczy gra jest mało grywalna i z czasem coraz bardziej denerwuje. Autor newsa sam to potwierdza. Dlatego daję sobie z MWO spokój, dopóki go nie poprawią, żeby chociaż dało się normalnie grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować