Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Za pięć północ czyli słowo o moralności

57 postów w tym temacie

niom i sie doczekalem =)
siedze i nic do czytania a tu nagle hops =)

co do tresci sam sie zaczolem zastanawiac nad tymi dziecmi - i zeczywiscie w wiekszosci gier nie ma dzieci... =P

a co do papieza - sam jestem ateista i nie uwazam zeby zamykanie szkol, instytucji i prohibicja byly slusznym celem - przeciesz na zadnej pielgrzymce JP2 nie bylo tego i jakos nikt nie zginal ani nie cierpial z tego powodu.. ateraz? znajoma miala problemy z praca mgr bo miala biblioteki zamkniete...

ach ten polski rzad..

pozdrawiam wszystkich ktorzy zasnac nie moga =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Benedykta IV" ????? Nie miałem okazji poznać :].
Przypominam, że "najnowszy papież" przyjął imię Benedykta XVI (16 ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że wzbroniono sprzedaży alkokoholu także w innych miastach, które papież w piątek odwiedził.

Felieton ciekawy, ale wedłeg mnie zbyt dużo tu rozwodzenia się nad w sumie dość prostą sprawą, którą by można ująć jako "bycie bardziej papieskim od papieży", co się moralności właśnie tyczy.
Oczywiście felieton to nie krótka sentencja, myśl dnia, ale jak dla mnie za mało tu rzeczy odkrywczyc i poruszony temat jest zbyt mało zgłębiony - może sam w sobie jest dość płytki i łatwy do przemyślenia dla inteligentnego człowieka?

Życzę powodzenia przy przyszłym doborze tematów i weny przy ich rozwijaniu :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 00:05, mefjak napisał:

(...) zamykanie szkol, instytucji i prohibicja byly slusznym celem - przeciesz na zadnej pielgrzymce JP2 nie bylo tego i jakos nikt nie zginal
ani nie cierpial z tego powodu.. ateraz?


Są dwa możliwe powody:
1. Zmiana władzy - teraz mamy bardzo konserwatywny rząd dość mocno związany z Kościołem. Przynajmniej tak to wygląda w telewizji, bo mam wrażenie, że wszelkie akcje typu wizyta u Dziwisza to działania na pokaz.
2. Zmiana Papieża - Jan Paweł II wiedział, czego się spodziewać po Polakach, bo całe życie tu spędził i nie dało się przed nim ukrywać problemu np. pijaństwa. Absurdalności decyzji o wprowadzeniu prohibicji nadaje jednak fakt, że Joseph Ratzinger wielokrotnie towarzyszył swojemu poprzednikowi w pielgrzymkach do Polski, więc udawanie przed nim, że Polska to raj na Ziemi jest dość komiczne. Z drugiej strony być może chodziło o nadanie większego znaczenia tej pielgrzymce, po której wielu spodziewa się sam nie wiem czego.
Oba scenariusze prowadzą do wniosku, że nasi politycy zrobili to pod publiczkę, jak wszystko inne zresztą. Nie podoba mi się jednak to, że rząd w pewnym sensie wrzucił mnie do jednego worka ze wszystkimi pijakami w tym kraju i cieszy mnie, że nie mieszkam w żadnej "pielgrzymkowej" miejsowości, bo gdybym nie mógł kupić na dzień matki wina, to chyba bym się troszkę zdenerwował.

Na marginesie - akcję zamykania szkół przeprowadzono wręcz idiotycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wykupią wszystko dzień przed i nawalą się jak meserszmity w czasie prohibicji to też nic nie da :]

A co do dzieci w grach...w FEAR jest mała dziewczynka ^_^ . Tyle, że to wlasnie ona wszystko i wszystkich masakruje :]

Podoba mi się określenie "najnowszy papież" :] Wersja 1.6 retail ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiec chailbym przypomniec ze jednym z efektow dzialania prohibicji w USA bylo zwiekszenie liczby barow sprzedajacych alkochol kilkukrotnie ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z tobą... tym bardziej że nie gdzie indziej a prohibicja złamana zostałą w barku sejmowym... no ale przecież papież tam nie dojedzie... no i właśnie - takie wrzucanie ludzi do jednego worka... przykro mi to mówić ale według mnie polska nie jest i chyba długo nie będzie krajem wolnowyznaniowym... a ta religia jeszcze na maturze... ech... naprawde ja nie wiem jak taki rząd chce utrzymać polaków żeby zostali w polsce i tu pracowali... załamka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do naszego rządu...hmmm...mamy prezydenta z którego wszyscy się śmieją i który na zdjęciach wychodzi jak niekompetentna marionetka. Ministra edukacji, który obraża ludzi nauki oraz prezentuje poglądy niemal faszystowskie i rasistowskie. A także prawdopodobnie (nie wiem bo nie śledze...) karanego wicepremiera Leppera.
Tak trzymac ! Niedlugo nastaną nowe "Wieki ciemne".

Tak wiec bez komentarza. Po studiach wyjezdzam i zmieniam obywatelstwo (-_-).

P.S. Sry, ale cos mnie tak przed spaniem wzięło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 00:11, Backside napisał:

"Benedykta IV" ????? Nie miałem okazji poznać :].
Przypominam, że "najnowszy papież" przyjął imię Benedykta XVI (16 ;p).


Wybaczcie, jak widać w tekst wkradł się chochlik drukarski (czy raczej cyfrowy ;) ) i nieco namieszał. Błąd już poprawiony. Dziękuję za obywalteską czujność.

Pozdrawiam

Hakken

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 00:26, Archaon2 napisał:

zazwyczaj podczas imprez dla kilkuset tysiecy ludzi obowiazuje prohibicja.po prostu dla bezpieczenstwa
zgromadzonych.


Gromadzę się tłumnie w swoim mieszkaniu (47 metrów kwadratowych), 25 km od Krakowa i dla bezpieczeństwa nie będę mógł kupić w monopolowym nawet piwa. Bo jakimś patafianom, sturba ich suka malowana, dziamdzia ich szać zapszała, poprzestawiało się na palniku. Nie wspomnę jak to określiłby Adam Miałczyński poczynając od "Dżizus...", który to wiąże, że tak powiem z całym zamieszaniem (znaczy wiąże się "Dżizus", nie Miałczyński).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 00:26, Archaon2 napisał:

zazwyczaj podczas imprez dla kilkuset tysiecy ludzi obowiazuje prohibicja.po prostu dla bezpieczenstwa
zgromadzonych.


a tak pozatym no na imprezy typu juwenali i inne koncerty czy jakies spotkania... pielgrzymki tez... ale na cale wojewodztwo? co ta za impreza =P toz to wieksze niz Woodstock =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe z tym tekstem to mam tylko jedno skojarzenie- TES III:Bloodmoon i chyba fort śnieżny i prohibicja, tylko, ze zoastała wprowadzona przez kapłana o ile dobrze pamiętam. Nie bede komentował posunięc rzadu i wladz bo jak zwykle zajmuja sie glupotami, a nie tym co wazne- a jednak skomentowalem. Tekst jak zwykle mi sie podobal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

Co do dzieci w grach to są np. SIMS - lepiej naprawdę aby dzieci nie było w grach z tzw przemocą
- jestem przeciw raczej nie był bym szcześliwy aby można skrzywdzić dziecko w grze , wystarczy w realu posuchać np w radio jak zdiczało nasze społeczeństwo mordują i torturują własne dzieci .

Odnośnie alkoholu to miało być pokazanie szacunku poprzez grupę zarządzjących tym krajem polityków na potrzeby pewnych grup społeczeństwa ...oczywiście spieprzono to sprzedając alkohol w sejmowym barze.
Pokazano ,iż działania są jak zwykle na pokaz a tak naprawdę nasi posłowie mają to w dupie , prawo jest dla szarych mas ich nie obowiązuje ( wyjściem z sytuacji było by cofnięcie zgody na sprzedaż alkoholu w sejmie )-
Zgadnijecie cofną czy nie ?- założe się że wóda zostanie najwyżej wyleci kierownik w/w baru .(może)

No cóż już wszyscy się chyba przyzwyczaili , iż walka o stołki i wpływy dla parti jest jedynym celem naszych polityków a tzw. praca dla Polski NIE ISTNIEJE !!!- twardo stąpajcie i gardźcie tymi ludźmi :(
Ostatnio słyszałem relację w nowych wiadomościach ( zaczynają przypominać stare kroniki w nowej oprawie ), iż spadło bezrobocie !!! choć miejsc pracy nie przybyło , równo tyle ilu wyjachało - ale o tym nie wspomniano .
Kończe bo piszę to co wszyscy wiedzą , miejcie złudzenia , miejcie mażenia ,wierzcie może coś się zmieni tylko się nie obudźcie jako staruszkowie z rentą 600 pln wegetujący przed tv oglądając kolejnych następców lepera czy girtycha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi brakuje dzieci w grach :> Nie we wszystkich, ale w TES IV: Oblivion chcialbym by byly. Jak dla mnie to mocno zwiekszyloby realistycznosc. Komu przeszkadzaly dzieci w Baldur''s Gate''ach? Tamta gra nie otrzymala 18+ :P (a ze grafika gorsza, to chyba bez znaczenia). Niestety w niektorych aspektach gry ida w przeciwna strone nic powinny :/

A co do prohibincji to sie lepiej nie wypowiadam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby w porządku, ale taki ten felieton "o wszystkim i o niczym". Właściwie nie wiadomo w jakim celu, do kogo itd. Poza tym krótki trochę, można by rozwinąć niektóre myśli w nim zawarte.
Ale na dobrej drodze jesteście. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować