Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Temat o wszystkich częściach Settlersów, zadawajcie pytania i otrzymujcie odpowiedzi - Tworzymy FAQ ! :)

1404 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2007 o 23:09, PolishWerewolf napisał:

Wilku, właśnie przed chwilą wszedłem do sklepu i tu nagle mam przerażającą wieść, nakład się wyczerpał, ta gra jest już nie do zdobycia, a jeszcze nie tak dawno temu można było ją kupić za 9,90 :(
setllersek ==> Polecam poszukać gry na aukcjach internetowych lub w innych sklepach internetowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 18:32, VictoriaKinger napisał:

Dobra i tak i tak poradziłam sobie z tym zadaniem. Tylko skąd ja mam wziąć w siarkę w 3 zadaniu,
żeby uchronić karawanę przed hordą barbarzyńców? A tak w ogóle, to na myśl mi nie przeszło
taka WIELKA ich ilość!!!

Napisz mi która to misja, bo akcji z karawanami jest bardzo dużo :)

Dnia 30.04.2007 o 18:32, VictoriaKinger napisał:

A po za tym, czy wiesz, gdzie mogę naucyzć się LUA? Jest mi potrzebny w edytorze map. Proszę o szybką odpowiedź.


Język LUA, po portugalsku język Księżyca :) Jest to język programowania, podobny do paskala, w nim właśnie stworzysz mapę dla pojedynczego gracza w kampanii, jest bardzo wiele samouczków, ale nie wiem czy to Cię zaintersuje programowanie jest trudne i momentami nawet żmudne ;)
Póki co zapodaje samouczki.

Lua dla początkujących

-Lua, typy - opis podstawowych typów danych
http://www.klango.pl/wiki/index.php?id=Lua%2C+typy

- Lua, tablice - przechodzenie, modyfikacja
http://www.klango.pl/wiki/index.php?id=Lua%2C+tablice

Aplikacje Klango http://www.klango.pl/prog/firstprog.php

Więcej znajdziesz o tutaj :) http://www.google.pl/search?q=j%C4%99zyk+LUA&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

Pozdrawiam i życzę powodzenia! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na to to już uwagi nie zwracałem. Chodziło mi generalnie o źródło, skąd można dostać SIIIPL, czyli o sklep. Jaki, to już nie grało roli. A że jesteśmy na gram.pl, to i podaję link do sklepu.gram.pl. Najprędzej znajdzie właśnie jak mówisz na allegro, lub ewentualnie może ktoś w używkach tutaj sprzedaje.

I jak to dobrze mieć edycję 2 CD, kupioną jeszcze za 70zł parę lat temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 00:27, PolishWerewolf napisał:

I jak to dobrze mieć edycję 2 CD, kupioną jeszcze za 70zł parę lat temu :)

Dokładnie :) A za 20 lat jaką ta gra będzie miała wysoką wartość =) Dla kolekcjonerów niezła gratka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 00:27, PolishWerewolf napisał:

A na to to już uwagi nie zwracałem. Chodziło mi generalnie o źródło, skąd można dostać SIIIPL,
czyli o sklep. Jaki, to już nie grało roli. A że jesteśmy na gram.pl, to i podaję link do sklepu.gram.pl.
Najprędzej znajdzie właśnie jak mówisz na allegro, lub ewentualnie może ktoś w używkach tutaj
sprzedaje.

I jak to dobrze mieć edycję 2 CD, kupioną jeszcze za 70zł parę lat temu :)


Ja jednak bym proponował zakup CD-Action z pełniakiem S3 Gold Edition w PL wersji językowej. Swoją drogą po co komu S3, skoro jest S2? :P

20070501004322

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 00:43, s2nto napisał:

Ja jednak bym proponował zakup CD-Action z pełniakiem S3 Gold Edition w PL wersji językowej.
Swoją drogą po co komu S3, skoro jest S2? :P


Faktycznie zapomniałem :P Najlepiej rzeczywiście w CDA kupić grę S3 :) i jako gratis w końcu mamy gazetkę do poczytania ^^ a wszystko to w cenie 14.90 + koszt wysyłki :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 00:51, Kamil.i.Maciek napisał:

Faktycznie zapomniałem :P Najlepiej rzeczywiście w CDA kupić grę S3 :) i jako gratis w końcu
mamy gazetkę do poczytania ^^ a wszystko to w cenie 14.90 + koszt wysyłki :-P


Oblesny spamer :P No o tym napisałem powyżej. Aczkolwiek to nie będzie potrzebne - toż to trudno o znajomego co zbiera CDAction i skrzętnie przechowuje każdą płytkę w domu na półce? :)

KiM - wiadomo coś o Wikingach w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 00:54, s2nto napisał:

Oblesny spamer :P

A co mnie tak od obleśnych spamerów przezywasz? chcesz żebym bana dostał? :P Pewnie Ci się marzy -1 dla mnie xD

Dnia 01.05.2007 o 00:54, s2nto napisał:

KiM - wiadomo coś o Wikingach w Polsce?

Tak, na razie podbijają Anglię i niemieccy wikingowie uczą się pilnie Angielskiego jak skończą zaczną się uczyć polskiego, aby osiąść na naszych ziemiach i zostać polakami :D
Jak będzie więcej coś wiadomo dam znać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 23:05, setllersek napisał:

mam prosbe chyba juz ze 4 godz szukam spolszcenia do settlersów 3 jak byscie mi mogli podrzucic
linka bylbym bardzo wdzieczny z gory dziekuje ....

Spolszczenie (wraz z pełna grą jako darmowym dodatkiem) dostaniesz w sklepach z grami za 20zł, chociaż może lepiej za tę samą cenę kupić spolszczenie do Settlers 4? (a w pakiecie gratis zarówno sama gra jak i dodatki do niej) :P

PIRACTWO JEST EVIL]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojoj - link do strony miałem źle ustawiony (nie na ostatnią stronę tylko przez nieuwagę na tą na której go sobie wrzuciłem w przeglądarkę) Także widzę że moja cięta riposta jest lekko opóźniona;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 01:25, ChrisBgnr napisał:

PIRACTWO JEST EVIL]:>

Nie rozumiem :) Przecież sprawa została już wyjaśniona :D
Nie można też ludzi podejrzewać, że są piratami tylko i dlatego, że potrzebują spolszczenia, może Ciocia z Anglii mu kupiła grę Settlers III na urodziny, albo coś :) Trzeba się niestety liczyć z takimi pytaniami gdyż jesteśmy w Unii Europejskiej i coraz więcej ludzi wyjeżdża za granice, w związku z tym coraz więcej prezentów z zagranicy znajduje się właśnie w naszych domach :)

VictoriaKinger==> Miło jest mi poinformować, iż wkrótce doczekasz się swojego poradnika do Settlers Dziedzictwo Królów :) Jeszcze tylko trochę cierpliwości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasada Kamilu jest jedna. Jeśli ktoś nie rozumie języka, nie powinien dostawać prezentu w danym języku. Na ten przykład ja jestem totalną nogą z niemieckiego. Więc logicznie myśląc, nie dam sobie wcisnąć czegoś, co jest po niemiecku :) Nawet jeśli ktoś dostaje ten prezent, jak to sam ująłeś, to niech się uczy języka przez to, grając po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Gram sobie w Settlers 2 GOLD i przeczytalem gdzies, ze w tej wersji nie mozna wybudowac portu w trybie Unlimited Play. Czy jest jakas mozliwosc odblokowania tej opcji, bo strasznie to ujednolica rozgrywke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wie ktoś może w którym pliku znajdują się saves w The Settlers: heritage of king? Bo coś mi się stało z grą i niestety muszę instalować od nowa a nie chce stracić misji, które z wielkim trudem wygrywałem ;p. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 16:22, Splocky napisał:

Hej. Gram sobie w Settlers 2 GOLD i przeczytalem gdzies, ze w tej wersji nie mozna wybudowac
portu w trybie Unlimited Play. Czy jest jakas mozliwosc odblokowania tej opcji, bo strasznie
to ujednolica rozgrywke?


Łapiesz edytor do ręki otwierasz pożądaną mapkę i tworzysz blisko morza specjalny teren odpowiadający pod budowę portu, gorzej jednak z kolonizowaniem, bo do tego to już muszą być przygotowane specjalne mapki, ale z tymi nie jest źle bo złota edycja posiada 200 dodatkowych map z których znajdziesz kilka ze statkami w roli głównej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C:\Documents and Settings\Krzysztof\Moje dokumenty\The Settlers - Dziedzictwo Krolow - gdzie zamiast Krzysztof masz nazwę swojego konta w XP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 00:15, Kamil.i.Maciek napisał:

> Dobra i tak i tak poradziłam sobie z tym zadaniem. Tylko skąd ja mam wziąć w siarkę w
3 zadaniu,
> żeby uchronić karawanę przed hordą barbarzyńców? A tak w ogóle, to na myśl mi nie przeszło

> taka WIELKA ich ilość!!!
Napisz mi która to misja, bo akcji z karawanami jest bardzo dużo :)

> A po za tym, czy wiesz, gdzie mogę naucyzć się LUA? Jest mi potrzebny w edytorze map.
Proszę o szybką odpowiedź.

Język LUA, po portugalsku język Księżyca :) Jest to język programowania, podobny do paskala,
w nim właśnie stworzysz mapę dla pojedynczego gracza w kampanii, jest bardzo wiele samouczków,
ale nie wiem czy to Cię zaintersuje programowanie jest trudne i momentami nawet żmudne ;)
Póki co zapodaje samouczki.

Lua dla początkujących

-Lua, typy - opis podstawowych typów danych
http://www.klango.pl/wiki/index.php?id=Lua%2C+typy

- Lua, tablice - przechodzenie, modyfikacja
http://www.klango.pl/wiki/index.php?id=Lua%2C+tablice

Aplikacje Klango http://www.klango.pl/prog/firstprog.php

Więcej znajdziesz o tutaj :) http://www.google.pl/search?q=j%C4%99zyk+LUA&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

Pozdrawiam i życzę powodzenia! :-)


Dzięki. Co do misji, to jest to 3 w kolejności misja w Torfalas. Muszę przekazać karawanie 1000 porcji siarki. Natuarlnie mogłabym sobie wybudować targowisko, ale mam strasznie mało czasu. Nawet nie mam odkrytej technologii niezbędnej do wybudowania magazynu, a wynalezienie jakiejś technologii trochę trwa. Mogłabym też im włączyć nadgodziny (uczonym), ale oni potem robią się źli i pracują wolniej. Ach, gdybym miała Yuki!!! Ale jej nie mam...Proszę, pomóż mi w tej misji. W instrukcji napisane jest, że za pomocą narzędza skryptowego mogę tworzyć proste, jednomapowe misje. Gdzie w edytorze jest ikona tego narzędzia? Jak go mogę użyć? POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować