Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Origin zaatakowany przez hakerów? EA zaprzecza

62 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2012 o 14:05, Sanders-sama napisał:

Ty już swój egzemplarz zaklepałeś? ;)

Yeah. Muve.pl + 40% zniżki w Kompanii Graczy... I wszystko jasne. :)

A Ty kupujesz? :)

IMHO warto wypróbować ten nowy sieciowy tryb - "Kontrakty". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem Origina, jak i calej platformy EA (bo login i haslo do EA jest jednoczesnie kontem Origin i Bioware Social Network i co jeszcze tylko jest powiazane z EA), ze adres mailowy nie jest na stale przypisany do konta. Po wbiciu sie na profil kogos na EA mozna zmienic i OriginID, email i haslo, a wtedy przywracanie hasla nie dziala, bo link leci na innego maila. Lepsza opcja byloby, gdyby przynajmniej adresu mailowego nie dalo sie zmienic ze swojej strony, a jedynie przez support EA (no bo jak czesto zmienia sie adresy mailowe?). Wtedy ostatnim bastionem byloby haslo do skrzynki pocztowej powiazanej z kontem EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 14:06, Janek_Izdebski napisał:

> Ty już swój egzemplarz zaklepałeś? ;)
Yeah. Muve.pl + 40% zniżki w Kompanii Graczy... I wszystko jasne. :)


Też będę zamawiał na Muve.pl ze zniżką ale nie wiem czy od razu czy po premierze... Myszasty swoimi wrażeniami trochę mnie nastraszył więc czekam na recki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 14:08, Sanders-sama napisał:

Też będę zamawiał na Muve.pl ze zniżką ale nie wiem czy od razu czy po
premierze... Myszasty swoimi wrażeniami trochę mnie nastraszył więc czekam na recki.

Akurat tę produkcję IMHO warto brać w ciemno na premierę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 12:56, Pan_Herbatka napisał:

Niestety jestem jednym z tych "szczęśliwców" których to spotkało. Od dwoch tygodni próbuje
bezskutecznie skontaktowac się z pomocą techniczną EA. Zaczynam powoli tracic nadzieje
na odzyskanie konta i gier...

Kumplowi ukradli konto. Nigdy go nie odzyskal i musial kupic nowa kopie BF3. EA go totalnie olalo. A pozniej to sprzedaje na Allegro niejaki -ruslantamerlan-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 14:54, Boro666 napisał:

Kumplowi ukradli konto. Nigdy go nie odzyskal i musial kupic nowa kopie BF3.
EA go totalnie olalo. A pozniej to sprzedaje na Allegro niejaki -ruslantamerlan-

A telefon do polskiej pomocy nie pomógł?

Ja kupując gry Origin/Steam zawsze trzymam cd-keye i faktury za zakup. Innym radzę to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ruscy hakują konta. Mój znajomy został ofiarą w takim ataku (miał BF3 limited i premium) i rusek po prostu zmienił jego narodowość i nick na swój na nim gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 13:35, vegost napisał:

Takie same maile dostaje od Blizzarda rzekomo. I jakoś nikt mi hasła nie zmienił. Oczywiście
w mailu piszę, żebym kliknął na odnośnik :) Wszystkie takie maile, trzeba traktować jako
spam i w nic nie klikać. Dziwię się, że hasła się zmieniło bez naszej ingerencji i w
ogóle. Powinno założyć dodatkowe zabezpieczenia.


Masz w tym dużo racji. Ludzie nie czytają maila, nie patrzą co kilkają, a potem mają pishing (czy jak to się tam fachowo nazywa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia co innego. Otóż po przeczytaniu tego artykułu, dla bezpieczeństwa zmieniłem hasła na obu moich kontach Origin. I ja się pytam - skąd Ci inni ludzie dostali maila o pomyślnej zmianie hasła skoro ja takowego maila nie dostałem? Ktoś tu ściemnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Janek_Izdebski
A Alan Wake i Wiedźmin? Ukazali się późno na GOG.com. CDP.pl może pojawią się gry bez DRM. Jest takie powiedziane: "Lepiej jest kupić późno niż wcale". Np. Fallout będzie wydany razem z DLC. Kupię gry od Steam tylko wtedy, jeśli przez długi czas nie będzie poza Steam. Steam nie będzie nam kontrolował, co się żywe podoba np. wykasowanie konto razem z gry DRM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 15:56, TobiAlex napisał:

Mnie zastanawia co innego. Otóż po przeczytaniu tego artykułu, dla bezpieczeństwa zmieniłem
hasła na obu moich kontach Origin. I ja się pytam - skąd Ci inni ludzie dostali maila
o pomyślnej zmianie hasła skoro ja takowego maila nie dostałem? Ktoś tu ściemnia.


Nie hasła tylko maila, przynajmniej ja otrzymałem informacje o zmianie maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 16:49, Sir_Xan napisał:

Kupię gry od Steam tylko wtedy, jeśli przez długi czas nie będzie
poza Steam.


Hyhy, a u mnie odwrotnie - jak czegoś nie ma na Steamie to zwykle czekam aż będzie albo nie kupuję. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 17:45, Janek_Izdebski napisał:

A Origin?

Magiczne słówko "zwykle" (zamiast "zawsze"), załatwia jeden, jedyny wyjątek (ME3). ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 17:49, Kadaj napisał:

> A Origin?
Magiczne słówko "zwykle" (zamiast "zawsze"), załatwia jeden, jedyny wyjątek (ME3). ;p

A serie "BF", "MOH", "NFS", "Fifa", "Crysis", ostatni "Syndicate", oba "Shanki" itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 17:54, Janek_Izdebski napisał:

A serie "BF", "MOH", ostatni "Syndicate", oba "Shanki" itd.?

Nigdy nie grałem.

Dnia 15.11.2012 o 17:54, Janek_Izdebski napisał:

"NFS",

Ostatni, jakiego kupiłem to HP (mam go zgadnij na jakiej platformie).

Dnia 15.11.2012 o 17:54, Janek_Izdebski napisał:

"Crysis"

Wszystkie dotychczas wydane na PC części są na Steamie. : )


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 18:00, Kadaj napisał:

> A serie "BF", "MOH", ostatni "Syndicate", oba "Shanki"
itd.?
Nigdy nie grałem.

Żałuj - a teraz kupuj, bo "cena czyni cuda." :D

Dnia 15.11.2012 o 18:00, Kadaj napisał:

> "NFS",
Ostatni, jakiego kupiłem to HP (mam go zgadnij na jakiej platformie).

Battle.net? :D

Dnia 15.11.2012 o 18:00, Kadaj napisał:

> "Crysis"
Wszystkie dotychczas wydane na PC części są na Steamie. : )

Na początku były na EA Download Manager/Origin. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 18:05, Janek_Izdebski napisał:

Żałuj - a teraz kupuj, bo "cena czyni cuda." :D

Niedawno twierdziłeś, ze CoDa dla singla nie warto, a teraz zachęcasz do zakupów BF o MoH. :D

Dnia 15.11.2012 o 18:05, Janek_Izdebski napisał:

Na początku były na EA Download Manager/Origin. :)

Tak czy inaczej - "jedynkę" kupiłem na Steamie, z "dwójką" czekam na Winter Sale. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 18:10, Kadaj napisał:

> Żałuj - a teraz kupuj, bo "cena czyni cuda." :D
Niedawno twierdziłeś, ze CoDa dla singla nie warto, a teraz zachęcasz do zakupów BF o
MoH. :D

Akurat "BF" to gra jedyna w swoim rodzaju, dlatego warto. Jesli chodzi o nowy "MoH" to kwestia gustu - ja kupiłem, ale zainstaluję jak go odbugują. :)

Co do "Black Ops 2" to nie twierdziłem, że nie warto - stawiałem wątpliwości. Czekam aż aope, lordpilot, czy TobiAlex zrecenzują nowego "CoD''a". Aktualnie się zastanawiam (decyzji jeszcze nie podjąłem), czy nie zakupić podstawki "Starcraft 2". Wiem, 2,5 roku po premierze, ale ponoć "lepiej późno niż wcale." :D Może ktoś coś doradzi?

Dnia 15.11.2012 o 18:10, Kadaj napisał:

> Na początku były na EA Download Manager/Origin. :)
Tak czy inaczej - "jedynkę" kupiłem na Steamie, z "dwójką" czekam na Winter Sale. ;p

Na Origin podczas grudniowej wyprzedaży "Crysis 2" może byc taniej - na dodatek płacisz w złotówkach. Tak było podczas "Halloween Sale". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować