Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2007 o 17:42, Bezimienny14 napisał:

Gram Wojownikiem charakter neutralny i lubie wladac 1 bron i tarcza :D


Skoro neutralny, to możesz sam wybrac czy chcesz dobrą czy złą drużynę.
Ja proponuję złą ;>
Viconia (kapłan) - znajdziesz ją w dzielnicy rządowej, Jan Jansen (złodziej/iluzjonista) - też rządowa dzielnica, Edwin (mag) - dzielica portowa - przyłączy się jeśli będziesz wykonywał quest dla złodziei, Korgan (wojownik) - gospoda pod Miedzianym Diademem. Te postaci to podstawa.
Co do broni, to musisz się zdecydować na jeden typ - miecze (proponuję długie) lub topory. Możesz też pakować punkty na młoty, ale lepszym rozwiązaniem będą chyba miecze.
Ty już pewnie wybrałeś jakiś rodzaj broni, więc powiedz jaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 17:13, Mistiq napisał:

a tak sie zastanawiam... czy uwiezienie dziala na zywiolaki.???
jezeli nie no to temat jest z glowy (nie trzeba rzucac zwoju ochronnego)
jezeli jednak dziala to Twoj sposob powiedzie sie tylko wtedy kiedy kiedy Lisz skupi sie na
osobie ktora jest pod wplywem zwoju ochronnego (o ile zywioly beda zadawc Liszowi obrazenia...
nie wiem bo nigdy takiej opcji nie probolwalem...


Dokładnie o to w tym chodzi, żeby lisz na początku skupił swoją uwagę na jednej z postaci, po czym z daleka (ważne!) przywołujemy żywiołaki jakimś magiem i jedziemy lisza :) Z tego co jednak pamiętam, pomniejsze żywiołaki nie dawały rady. W podobny sposób pokonałem Irenicusa - pierw wszyscy "chodu!" gdzieś w róg planszy, potem przywołałem 2 Nishruu i puściłem na Irenikusa - po kilku chwilach miał już część osłon zdjętych, a reszta to już tylko wyzwalacze :p No ale wtedy trzeba mieć dobrych magów w drużynie, choćby Imoen i Edwin, Aerie niestety nie zdaje tutaj egzaminu. Jansen i N... hmm jak się ta kobita nazywała... w każdym razie tych obojgu akurat nie próbowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jansen i N... hmm jak się ta kobita nazywała... w każdym razie tych obojgu

Dnia 01.02.2007 o 18:20, Sth`Devilish napisał:

akurat nie próbowałem :)

chyba chodzi Ci o Nalie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Aerie niestety nie zdaje tutaj egzaminu.

U mnie zdała. I to bardzo dobrze. Chociaż faktem jest, ze ciężko się ją optymalizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 19:12, Mistiq napisał:

Aerie jest bardzo dobra.. dajcie jej tylko szate Vekny i wtedy dopiero Wam pokaze na co ja
stac ;)

Jaka Vekna ??? gdzie ja znajde ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 19:16, Bezimienny14 napisał:

Jaka Vekna ??? gdzie ja znajde ??

He...Szata Vecny to najlepsze ubranko dla maga, lepsze od szty arcymaga, a możliwe do kupienia w sklepie Ribalda na promenadzie Wooken(nie wiem jak to się pisze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 19:16, Bezimienny14 napisał:

> Aerie jest bardzo dobra.. dajcie jej tylko szate Vekny i wtedy dopiero Wam pokaze na co
ja
> stac ;)
Jaka Vekna ??? gdzie ja znajde ??

Chodzi o szatę Vekny, przedmiot z dodatku do bodajże edycji kolekcjonerskiej (dostępny u nowego handlarza w sklepie Ribalda). Znacznie przyspiesza rzucanie czarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 19:14, Bezimienny14 napisał:

CO do druzyny wole dobra ale nie oto chodzi ... gdzie znajde mook ???

Mook można spotkać po zmroku w dokach. Stoi na pomoście w południowej części mapy (zaraz na południe od siedziby Harfiarzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest dokladnie tak jak napisali moi poprzednicy... dodac moge jedynie ze kobita sprzedajaca ta szate ma na imie Deidre. (znajduje sie na takim polpieterku za plecami Ribalda)
wystepuje ona jednak kiedy sie ma edycje kolekcjonerska albo jak zainstalujesz ktorys z dostepnych patchy... nie pamietam ktory to byl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 18:52, Graffis napisał:

>Aerie niestety nie zdaje tutaj egzaminu.

U mnie zdała. I to bardzo dobrze. Chociaż faktem jest, ze ciężko się ją optymalizuje.


U mnie nie wiedzieć czemu ostatnim razem jak przechodziłem grę (z pół roku temu ;p) Aerie nie mogła rzucać żadnych czarów z 9 kręgu :( Dlatego też egzaminu w tej walce nie zdawała, ze względu na brak możliwości rzucania kluczowych czarów w trakcie walki z bossami - Zatrzymanie Czasu i Akceleracja. Nie wiem dlaczego, coś mi się wydaje, że jak za pierwszym razem przechodziłem BG2 to mogła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 19:14, Bezimienny14 napisał:

CO do druzyny wole dobra ale nie oto chodzi ... gdzie znajde mook ???


Korzystaj z mapy. Nie tylko w tym przypadku zresztą. Na mapie Mook jest w miejscu,które opisano jako "zejście do doków", a przecież Mook miała być chyba w dokach, nie? A jeśli chodzi o handlarzy - trzeba zagadywać do wszystkich spotkanych osób, przynajmniej tych, które mają jakieś imię (czyli nie "napotkane osoby"), inaczej można wiele stracić.
A dobra drużyna? Ja polecam Nalię, Anomena (może wszyscy twierdzą że to bubek, ale widok jak na wyższych poziomach Lisze rozpryskują się po odpędzaniu nieumarłych jest tego wart - a u Aerie i Viconii tego nie zobaczysz), Valygara. W sumie każda postać jest dobra, poza może Cerndem (druidem).
A jak chcesz mieć w drużynie Imoen, to zostaw sobie na razie Yoshimo ;-)))
No i Jan - ten jest zawsze bezkonkurencyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 20:41, Sth`Devilish napisał:

U mnie nie wiedzieć czemu ostatnim razem jak przechodziłem grę (z pół roku temu ;p) Aerie nie
mogła rzucać żadnych czarów z 9 kręgu :( Dlatego też egzaminu w tej walce nie zdawała, ze względu
na brak możliwości rzucania kluczowych czarów w trakcie walki z bossami - Zatrzymanie Czasu
i Akceleracja. Nie wiem dlaczego, coś mi się wydaje, że jak za pierwszym razem przechodziłem
BG2 to mogła...


U mnie nie miała z tym żadnego problemu. Chyba miała nawet dwa zaklęcia, ale nie jestem pewien. A poza tym moja drużyna i tak była ustawiona raczej fabularnie i z odniesieniem do drużyny w BG1. Najlepszy sposób na Baldury to przejazd przez całą sagę (+mody ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 21:24, Graffis napisał:

A poza tym moja drużyna i tak była ustawiona raczej fabularnie i z odniesieniem do drużyny
w BG1. Najlepszy sposób na Baldury to przejazd przez całą sagę (+mody ;])


Popieram :) Sam jak przechodziłem pierwszy raz moim wojownikiem, to w drużynie nie jako od razu znaleźli się Imoen, Jaheira i Minsc (i Boo! ;P), a do całej tej trójki jak ulał pasował dla mnie Keldorn i Aerie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 21:41, Sth`Devilish napisał:

Popieram :) Sam jak przechodziłem pierwszy raz moim wojownikiem, to w drużynie nie jako od
razu znaleźli się Imoen, Jaheira i Minsc (i Boo! ;P), a do całej tej trójki jak ulał pasował
dla mnie Keldorn i Aerie:)


U mnie dwie zmiany. Zamiast Keldorna Anomen. Zamiast Jaheiry Nalia. Tak z wdzięczności za twierdzę. A poza tym Jaheira jakoś mi nie przypadła. Choć w jedynce ją miałem. No i Yoshimo jeszcze... przyjaciół miej blisko, wrogów jeszcze bliżej, ale nigdy za plecami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 22:36, Marcilek napisał:

Powiedzcie mi jakie są największe zalety gry Baldurs Gate 2 ???????


- wciągająca fabuła
- świetne postacie
- dłuuuugi czas rozgrywki
- wciągająca fabuła
- możliwość gry na masę sposobów
- no i jeszcze wciągająca fabuła :D
Coś pominąłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować