Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2007 o 16:58, Bezimienny14 napisał:

no dabra ale mam wydac tego valygara ??


Zezwolenia na używanie magii w mieście NIE sprzedaje Tolgerias. Jest to drugi mag stojący bodaj najbliżej wejścia do budynku Rady. (Nie pamiętam imienia.) Trzeba w trakcie dialogów wyrazić gdzieś tam szczere zdziwienie pytając "ale przecież w mieście jest wielu magów i nie mają problemów z Zakapturzonymi Czarodziejami"? To nam otwiera drogę do dalszych dialogów i kupienia licencji.

Valygara nie wolno wydawać Tolgeriasowi, bo o ile dobrze pamiętam to na tym właśnie kończy się wtedy nasza przygoda z Kulą, czyli przed rozpoczęciem (a więc nici z młotka Croma). Jeśli ktoś nie chce go przyłączać to można w ostateczności go zabić, lub przyłączyc tymczasowo.
No, a jeśli grasz magiem to wizyta i późniejsze przejęcie Kuli są obowiązkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 20:39, Sth`Devilish napisał:

> hehe apropo złych postaci :P dobrze jest mieć w drużynie Korgana i Mińsca :) ich dialogi

> kosmiczne:) a jak się do nich dołoży Jana Jensena to już totalny wypas się robi:P

Dialogi Korgana i Minsca chyba należą do najlepszych w tej grze ;p Szkoda, że w dzisiejszych
rpgach bardziej stawiają na oprawę a/v, a nie na takie ciekawe i zabawne postaci :)


Ojjj masz świętą rację Devilish... Co jak co Baldur''s Gate to najwspanialszy RPG zarówno pod względem fabuły jak i postaci występujących w grze:D Sądze że nawet za 5 lat będzie to gra która nie umrze i będzie cieszyć ludzi:)..l.. w końcu od 1999 roku sie o niej non stop gada:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 21:55, sig. napisał:

a w planescape torment grałeś? tam jest dopiero fabuła


otuż grałem... szczerze mówiąc gra jest dobra ale nie wciąga jak Baldur... Baldur ma długą i zakręconą fabułę... z każdą kolejną częścią gry dowiadujesz się czegoś nowego o swoim dziedzictwie... a Torment... to Torment... po zatym nie ma tak barwnych i śmiesznych postaci :) Baldurs Gate to legenda:D masz fantastyczne bronie i ich nieziemskie opisy a także obłędne rysunki:D Torment jest okrojony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2007 o 22:21, reaven1 napisał:

otuż grałem... szczerze mówiąc gra jest dobra ale nie wciąga jak Baldur... Baldur ma długą
i zakręconą fabułę... z każdą kolejną częścią gry dowiadujesz się czegoś nowego o swoim dziedzictwie...
a Torment... to Torment... po zatym nie ma tak barwnych i śmiesznych postaci :) Baldurs Gate
to legenda:D masz fantastyczne bronie i ich nieziemskie opisy a także obłędne rysunki:D Torment
jest okrojony :P


Spalić, oskalpować, zabić, torturować... (w takiej kolejności) toż to czyste herezje są ! Brak śmiesznych postaci ? Jak dla mnie jedyną śmieszną postacią z BG i PT razem wziętych jest Morte ! Torment to cRPG z krwi i kości, nic dodać nic ująć kwintesencja tego czego oczekuję po grze...

chociaż fakt że bardziej się zagrywałem w BG, gdyż w PT rzeczywiście największą zaletą jest fabuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to atari w 204 roku obiecało neverwintera 2 i baldura 3 , ciekawe czy dotrzyma słowa jeśli chodzi o baldura??Według mnie jeśli zrobią go w 3d to ich chyba wykastruje 3d nie ma klimatu....
Zresztą teraz to taka długa gra to ma gdzieś maks. 50 godzin grania chyba , a stary dobra baldur miał 300..
Czemu już takich genialnych gier nie robią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie PT daje ci fabułę na najwyższym poziomie, ale BG daję klimat, także dobrą fabułę, duże zdolności dla bohatera i wiele fantastycznych rzeczy. Torment to bardziej rozwiązywanie zagadek i questów, a BG to bitka, rozlew krwi i droga do boskości:D to to co tygryski lubią najbardziej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 22:29, Jon Irenicus napisał:

Z tego co pamiętam to atari w 204 roku obiecało neverwintera 2 i baldura 3 , ciekawe czy dotrzyma
słowa jeśli chodzi o baldura??Według mnie jeśli zrobią go w 3d to ich chyba wykastruje 3d nie
ma klimatu....
Zresztą teraz to taka długa gra to ma gdzieś maks. 50 godzin grania chyba , a stary dobra baldur
miał 300..
Czemu już takich genialnych gier nie robią??


heh wiesz wydaje mi się że teraz to się chyba tylko kasa liczy:P jak to się mówi "obłędna grafa, full wypas świat a fabuły za grosz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 22:31, reaven1 napisał:

a BG to bitka, rozlew krwi i droga do boskości:D to to co tygryski lubią
najbardziej:P


*wali głową o ścianę*

proponuję Diablo, z takim podejściem do cRPG ci się na pewno spodoba :D ( żart jakby ktoś na to nie wpadł ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 22:34, Fagno napisał:

> a BG to bitka, rozlew krwi i droga do boskości:D to to co tygryski lubią
> najbardziej:P

*wali głową o ścianę*

proponuję Diablo, z takim podejściem do cRPG ci się na pewno spodoba :D ( żart jakby ktoś na
to nie wpadł ;) )


Widzisz mamy odmienne zdania... dla mnie dobry RPG to nie tylko fabuła. Dobra gra tego typu musi mieć świetną fabułę, piękne bitwy i dawać radoche ( Baldur to mi daje) a Torment ma tylko fabułę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nwn2 "Khelgar" to taki korgan w 3d z charakterem chaotycznym dobrym , ale nieraz jak cos powie to... szkoda gadac lepiej samemu zobaczyc, do tego grona ciekawych osób dołączył bym jeszcze Jana "Rzepke" "leppera" Jansensa:P miałem go (zanim wgrałem mody) w teami dla samych powiedzen "Na wujcia ...." jakiegos tam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 22:38, Solstheim napisał:

Nwn2 "Khelgar" to taki korgan w 3d z charakterem chaotycznym dobrym , ale nieraz jak cos powie
to... szkoda gadac lepiej samemu zobaczyc, do tego grona ciekawych osób dołączył bym jeszcze
Jana "Rzepke" "leppera" Jansensa:P miałem go (zanim wgrałem mody) w teami dla samych powiedzen
"Na wujcia ...." jakiegos tam :P


buuu ja mam za słabego rzęcha by mi nwn 2 pochasało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 22:29, Jon Irenicus napisał:

Z tego co pamiętam to atari w 204 roku obiecało neverwintera 2 i baldura 3 , ciekawe czy dotrzyma
słowa jeśli chodzi o baldura??Według mnie jeśli zrobią go w 3d to ich chyba wykastruje 3d nie
ma klimatu....


Zależy. Mnie by osobiście satysfakcjonował rpg w 3D, pod kilkoma warunkami:

- muzyka, która szybko wpada w ucho, genialnie pasuje do lokacji i którą choćby nawet mimowolnie gracz będzie sobie nucił próbując zasnąć ;p (czyli tak jak w BG2 i w szczególności Tronie Bhaala, którego soundtrack uważam za najlepszy ze wszystkich gier)
- grafika, w której nie chodzi o takie czy siake efekty, ale o to żeby wyglądało to wprost bajecznie, klimatycznie i ciut realnie (przykładowo taki misz-masz TES IV: Oblivion z World of Warcraft zdałby egzamin na szóstkę)
- wielowątkowa fabuła, ale nie taka, w której z wieśniaka stajesz się super bohaterem i nagle cała kraina u stóp - to się już graczom zupełnie przejadło, bo ile można... no i ciekawe, oryginalne i przede wszystkim zabawne postaci - po ukończeniu sagi BG na próżno szukałem w kolejnych podbojach RPG tak idealnych postaci jak Imoen, Korgan, Aerie, Minsc (i Boo! ;P) czy Haer''dalis (ta jego poezja - zaraziło mnie nawet troszkę ;)

Podsumowując: jeśli widzą w ogóle jakiś sens w widzeniu BG3 (ja takiego nie widzę, po za jednym wątkiem wszystko zostało w Tronie Bhaala zakończone - ten wątek, to oczywiście Saemon Havarian, czy jak mu tam było), to nie ma sprawy, byle nie był to klon NWN, którego nie cierpię (w dwójke nie grałem, ale jedynka po prostu na każdym kroku mnie zrażała do trybu singleplayer). Mimo wszystko jednak widzę w tym próbę wykorzystania znanej marki...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2007 o 22:51, Sth`Devilish napisał:


Dnia 30.01.2007 o 22:51, Sth`Devilish napisał:


- muzyka, która szybko wpada w ucho, genialnie pasuje do lokacji i którą choćby nawet mimowolnie
gracz będzie sobie nucił próbując zasnąć ;p (czyli tak jak w BG2 i w szczególności Tronie Bhaala,
którego soundtrack uważam za najlepszy ze wszystkich gier)

Dnia 30.01.2007 o 22:51, Sth`Devilish napisał:

- wielowątkowa fabuła, ale nie taka, w której z wieśniaka stajesz się super bohaterem i nagle
cała kraina u stóp - to się już graczom zupełnie przejadło, bo ile można... no i ciekawe, oryginalne
i przede wszystkim zabawne postaci - po ukończeniu sagi BG na próżno szukałem w kolejnych podbojach
RPG tak idealnych postaci jak Imoen, Korgan, Aerie, Minsc (i Boo! ;P) czy Haer''dalis


zgadzam sie z tym w 100%
szczegolnie jezeli chodzi o muzyke z Tronu Bhaala... jest na najwyzszym poziomie.. uwielbiam jej sluchac ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 21:55, sig. napisał:

a w planescape torment grałeś? tam jest dopiero fabuła


Dyskusja co prawda dotyczyła nowych powstających gier, ale zgodzę się z tobą. P:T to taka perełka wśród cRPG, której kontynuacje znacznie chętniej bym ujrzał niż jakiejś kolejnej gry typu "jako wieśniak stań się super-bohaterem, zwiedź 1000 podobnych do siebie lokacji i mając świat u stóp uratuj go lub zniszcz", bo ten schemat cRPG już danwo mi się przejadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 22:51, Sth`Devilish napisał:

Podsumowując: jeśli widzą w ogóle jakiś sens w widzeniu BG3 (ja takiego nie widzę, po za jednym
wątkiem wszystko zostało w Tronie Bhaala zakończone - ten wątek, to oczywiście Saemon Havarian,
czy jak mu tam było), to nie ma sprawy, byle nie był to klon NWN, którego nie cierpię (w dwójke
nie grałem, ale jedynka po prostu na każdym kroku mnie zrażała do trybu singleplayer). Mimo
wszystko jednak widzę w tym próbę wykorzystania znanej marki...



Masz rację, Bg3 nie ma żadnego sensu to będzie kolejny nwn, który za grosz nie będzie miał wspólnego ze starym BG. Domyślam się tylko że tym tytułem ( Baldur''s Gate 3) mogą oszukać ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 22:40, reaven1 napisał:

buuu ja mam za słabego rzęcha by mi nwn 2 pochasało:(

Masz racje, płacz, i rycz. Khelgar jest imo obowiązkowa postacia do poznania, normalnie nawet po samych odzywkach widac ze to krasnolud z krwi i kości, ale koneic tego OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować