Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2006 o 22:40, Hubi Koshi napisał:

Emm troche mi to nie pasuje. Z tego co wiem to w plecy wbija się broń KŁUTĄ, a nie sieczną.
Ostatecznie przecież wbijasz sztych w plecy przeciwnika a nie tniesz go jakbyś mu chciał głowę
odciąć, ale to tylko takie moje dygresje :-P

Ależ nie chodzi przecież o to, żeby koniecznie wbić coś delikwentowi w plecy, tylko o to, żeby zadać cios z zaskoczenia :P A skoro złodziej może zadać cios w plecy długim mieczem (obrażenia sieczne), to niby czemu tropiciel kataną miałby nie móc? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2006 o 23:50, Mack..... napisał:

Trzeba mieć zainstalowane Cienie Amn, zeby zagrać w Tron Baala, czy jest to dodatek niezależny?

Zdecydowanie wymaga Cieni Amn :P Sam działał nie będzie, a śmiem wątpić czy uda Ci się go w ogóle zainstalować bez podstawki. Chociaż nie wiem - nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 00:14, Mumin napisał:

Ależ nie chodzi przecież o to, żeby koniecznie wbić coś delikwentowi w plecy, tylko
o to, żeby zadać cios z zaskoczenia :P A skoro złodziej może zadać cios w plecy długim mieczem
(obrażenia sieczne), to niby czemu tropiciel kataną miałby nie móc? :P

Owszem, mi się po prostu z Ciosem w Plecy zawsze kojarzy motyw z filmów jak gościu łapie strażnika tak by ten nie mógł się odezwać i wbija mu nóż w plecy. Wyobraź sobie Cios w Plecy wykonany Claymorem, albo Dwuręczniakiem :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Tak sobie dyskutujecie panowie o ciosie w plecy, a ja nigdy z nigo podczas gry nie korzystałem. W związku z tym mam kilka pytań: jaką postac (NPCa) wybrac do sztyletowania i jakiej broni wtedy używac oraz oczywiście czy jest wogóle sens krzystania z tej umiejętności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 00:27, boogie85 napisał:

Tak sobie dyskutujecie panowie o ciosie w plecy, a ja nigdy z nigo podczas gry nie korzystałem.
W związku z tym mam kilka pytań: jaką postac (NPCa) wybrac do sztyletowania i jakiej broni
wtedy używac oraz oczywiście czy jest wogóle sens krzystania z tej umiejętności?

Primo: Wybierz złodzieja. W dwójce to oczywiście Imoen, Yan Yansen, Nalia i Yoshimo. Żeby zadać cios w plecy musisz po pierwsze stać się niewidzialny (Krycie sie w cieniu, albo zaklęcie) potem zajść przeciwnika tak by stać za jego plecami i kazać postaci zaatakować.
Secundo: Broń to oczywiście noże, sztylety, krótkie miecze. Jeśli masz wieloklasowca co może katan, długich mieczy etc. używać to chyba też można, ja tu sie całkiem pogubiłem
Number Three (ech ta skleroza :-P): Jasne że sie opłaca taki cios zadaje 3/4x większe obrażenia, a jak jeszcze trafisz na krytyka to już wogóle masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 00:56, Hubi Koshi napisał:

> wtedy używac oraz oczywiście czy jest wogóle sens krzystania z tej umiejętności?
Primo: Wybierz złodzieja. W dwójce to oczywiście Imoen, Yan Yansen, Nalia i Yoshimo. Żeby zadać
cios w plecy musisz po pierwsze stać się niewidzialny (Krycie sie w cieniu, albo zaklęcie)
potem zajść przeciwnika tak by stać za jego plecami i kazać postaci zaatakować.
Secundo: Broń to oczywiście noże, sztylety, krótkie miecze. Jeśli masz wieloklasowca co może
katan, długich mieczy etc. używać to chyba też można, ja tu sie całkiem pogubiłem
Number Three (ech ta skleroza :-P): Jasne że sie opłaca taki cios zadaje 3/4x większe obrażenia,
a jak jeszcze trafisz na krytyka to już wogóle masakra.


Hmmmm....w teamie za złodzieja robi Jansen ten to raczej do szyletowania się nie nadaje, niech sobie strzela z kuszy/łuku z dystansu i ciska zaklęciami. Zastanawiałem się natomiast nad łowcą, konkretnie nad Valygarem nigdy nie grałem tą postacią, trudno jest mi ją ocenic, bo jak juz mówiłem nie szyletowałem nigdy wcześniej. Są jakies różnice w szyletowaniu łowca, a sztyletowaniu złodziejem? Wydaje mi się, że łowcy będzie łatwiej ze względu na lepsze trako.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 01:02, boogie85 napisał:

j Są jakies różnice w szyletowaniu łowca, a
sztyletowaniu złodziejem? Wydaje mi się, że łowcy będzie łatwiej ze względu na lepsze trako.

Nie jestem pewien czy łowcy wogóle mogą sztyletować bo ostatecznie jest to chyba zdolność klasowa Złodziei, więc nie sądzę by łowca mógł się w coś takiego bawić. Jednak zastrzegam że to tylko moje domysły i nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 01:02, boogie85 napisał:

Hmmmm....w teamie za złodzieja robi Jansen ten to raczej do szyletowania się nie nadaje, niech
sobie strzela z kuszy/łuku z dystansu i ciska zaklęciami. Zastanawiałem się natomiast nad
łowcą, konkretnie nad Valygarem nigdy nie grałem tą postacią, trudno jest mi ją ocenic, bo
jak juz mówiłem nie szyletowałem nigdy wcześniej. Są jakies różnice w szyletowaniu łowca, a
sztyletowaniu złodziejem? Wydaje mi się, że łowcy będzie łatwiej ze względu na lepsze trako.


Powiem tak: sam Valygara też w drużynie za długo nie miałem, więc nie wiem jak on konkretnie się sprawuje, ale (jak już wcześniej napisałem) moja postać to z reguły właśnie tropiciel korzystający z dwóch katan (Furia Niebios oraz Sanchuudoku) i ciosem w plecy jestem w stanie zdjąć wielu mocnych przeciwników.
Różnice między tropicielem (bo tylko ta podklasa łowcy potrafi sztyletować), a złodziejem są takie, że tropiciel ma mniejszy mnożnik obrażeń (maks. x3 podczas gdy złodziej ma nawet x5), ale za to może używać lepszej broni, np. katan właśnie oraz rzeczywiście - ma lepsze TraK0 oraz zwykle większą siłę, więc i obrażenia zadaje większe. No a w przypadku, gdy nie uda się delikwenta zdjąć jednym uderzeniem (bądź też próbujemy wyeliminować najsilniejszego, a wokół jest trochę jego sługusów) to zgadnij kto ma większe szanse w walce - łowca czy złodziej? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 01:09, Mumin napisał:

to zgadnij kto ma większe szanse w walce - łowca czy złodziej? ;P

Takie małę pytanko. Jak to jest z dwuklasowcami i wieloklasowcami (Wojownik/Złodziej) mogą mieć ten maksymalny mnożnik czy też są ograniczeni ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 00:23, Hubi Koshi napisał:

Wyobraź sobie Cios w Plecy wykonany Claymorem, albo Dwuręczniakiem :-]

Hmm... Miecze oburęczne się nie nadają z tego względu, że one raczej do broni, do których potrzebna jest finezja, nie należą. Trzeba raczej wziąć szeroki zamach i uderzyć mocno (tak, wiem, że precyzja też jest potrzebna, ale stawia się chyba jednak na siłę uderzenia), a to raczej trudno jest zrobić pozostając niezauważonym, prawda? Ofiara może wyczuć ruch za plecami, bądź też usłyszeć, że coś tam się dzieje i wtedy nici z całej zabawy :P Właśnie dlatego (o ile dobrze pamiętam) mieczem oburęcznym ciosu w plecy wykonać się nie da :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 01:11, Hubi Koshi napisał:

Takie małę pytanko. Jak to jest z dwuklasowcami i wieloklasowcami (Wojownik/Złodziej) mogą
mieć ten maksymalny mnożnik czy też są ograniczeni ??

A czemu mieliby nie mieć? Jak najbardziej mogą. W końcu jedna klasa nie ogranicza rozwoju drugiej. Różnica jest jedynie taka, że ten maksymalny mnożnik postać zdobywa później - gdy klasa złodzieja osiągnie odpowiedni poziom, a o to, jak wiadomo, u dwu- i wieloklasowców jest trudniej niż u jednoklasowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2006 o 01:09, Mumin napisał:

Powiem tak: sam Valygara też w drużynie za długo nie miałem, więc nie wiem jak on konkretnie
się sprawuje, ale (jak już wcześniej napisałem) moja postać to z reguły właśnie tropiciel korzystający
z dwóch katan (Furia Niebios oraz Sanchuudoku) i ciosem w plecy jestem w stanie zdjąć wielu
mocnych przeciwników.
Różnice między tropicielem (bo tylko ta podklasa łowcy potrafi sztyletować), a złodziejem są
takie, że tropiciel ma mniejszy mnożnik obrażeń (maks. x3 podczas gdy złodziej ma nawet x5),
ale za to może używać lepszej broni, np. katan właśnie oraz rzeczywiście - ma lepsze TraK0
oraz zwykle większą siłę, więc i obrażenia zadaje większe. No a w przypadku, gdy nie uda się
delikwenta zdjąć jednym uderzeniem (bądź też próbujemy wyeliminować najsilniejszego, a wokół
jest trochę jego sługusów) to zgadnij kto ma większe szanse w walce - łowca czy złodziej? ;P


Czyli jednak tropiciel....perspektywa sztyletowania Furią Niebios jest kusząca, dotąd ta znakomita ponoc broń lądowała u mnie w plecaku, a później u jakiegoś sprzedawcy, wreszcie ją wypróbuję.... Jednoklasowy złodziej zawsze wydawał mi się w drużynie bezużyteczny...sam nie wiem dlaczego, chyba nie umiem gra ta klasą. Nic tam przyłącze Valygara i zobacze jak to bedzie. Musżę się śpieszyc na prowincję bo inaczej będzie odstawał znacząco od ekipy.... Dzięki serdeczne jak zawsze jesteś na posterunku gotów do pomocy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2006 o 23:50, Mack..... napisał:

Trzeba mieć zainstalowane Cienie Amn, zeby zagrać w Tron Baala, czy jest to dodatek niezależny?

Trzeba mieć zainstalowane cienie Amn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 01:17, boogie85 napisał:

Czyli jednak tropiciel...

Nie "jednak tropiciel" tylko "jak zawsze tropiciel" :D Uwielbiam tę klasę :)

Dnia 16.08.2006 o 01:17, boogie85 napisał:

perspektywa sztyletowania Furią Niebios jest kusząca, dotąd ta znakomita
ponoc broń lądowała u mnie w plecaku, a później u jakiegoś sprzedawcy, wreszcie ją wypróbuję....

Oooouuu... Sprzedawałeś jedną z najlepszych broni? Toż to istna zbrodnia! Popraw się... ;]

Dnia 16.08.2006 o 01:17, boogie85 napisał:

Jednoklasowy złodziej zawsze wydawał mi się w drużynie bezużyteczny...sam nie wiem dlaczego,
chyba nie umiem gra ta klasą.

Złodziej (jednoklasowy) jest o tyle specyficzny, że w walce w zwarciu szanse ma raczej mizerne, chyba że go umiejętnie wyposażysz, a i wtedy w walce z wojownikiem raczej padnie, więc nadaje się bardziej do sztyletowania i uciekania pod osłonę niewidzialności (mikstury zawsze się przydają, hehe).

Dnia 16.08.2006 o 01:17, boogie85 napisał:

Dzięki serdeczne jak zawsze jesteś na posterunku gotów do pomocy ;D

Proszę bardzo :)
"Jak zawsze"? Hm... skoro tak twierdzisz... ;) Czyżbym już Ci na coś kiedyś tu odpowiadał? Piszę w tym temacie tyle, że nie pamiętam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2006 o 01:29, Mumin napisał:

Nie "jednak tropiciel" tylko "jak zawsze tropiciel" :D Uwielbiam tę klasę :)


Zobaczę jak się będzie sprawował valygar, jak będzie ok to też zapewne spóbuję stworzyc sobie taką postac.

Dnia 16.08.2006 o 01:29, Mumin napisał:

Oooouuu... Sprzedawałeś jedną z najlepszych broni? Toż to istna zbrodnia! Popraw się... ;]


Jakoś nigdy nie miałem postaci specjalizującej sie w katanach, mało ich w grze i tylko jedna naprawdę wypaśna :( na ile mit wypaśności furii jest prawdziwy sprawdzę wieczorem :)

Dnia 16.08.2006 o 01:29, Mumin napisał:

Złodziej (jednoklasowy) jest o tyle specyficzny, że w walce w zwarciu szanse ma raczej mizerne,
chyba że go umiejętnie wyposażysz, a i wtedy w walce z wojownikiem raczej padnie, więc nadaje
się bardziej do sztyletowania i uciekania pod osłonę niewidzialności (mikstury zawsze się przydają,
hehe).


Możliwe mi sie wydaje poprostu słaby (dodam może że nie korzystam z pułapek, bo.....nie :D ) , więc stosuję dwie opcje Jan lub Josimo/Imoen

Dnia 16.08.2006 o 01:29, Mumin napisał:

Proszę bardzo :)
"Jak zawsze"? Hm... skoro tak twierdzisz... ;) Czyżbym już Ci na coś kiedyś tu odpowiadał?
Piszę w tym temacie tyle, że nie pamiętam :D


Mnie może nie, sam cześciej występuje w roli pomagającego aniżeli szukającego porady, jednak czytam regularnie wątek i no cóz trudno nie zauważyc twoje posty ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz Jana Jansena to Imoen bedzie najlepsza (Yoshimo sie nie liczy bo to zdrajca.). Ja zawsze bralem Imoen do druzyny w Czarowiezach bo lubie grac magami a nie zauwazylem zeby miala potem wieksze trudnosci z otweraniem zamkow jakie sie napotyka w grze. Jesli juz sie tak zdarza to uzywam zaklecia Otwarcie i po klopocie. Nie wiem czy ci to pomoglo co napisalem ale staralem sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 10:10, Piotrbov napisał:

Primo:

Jan Jansen, bądź Joshimo są znacznie lepsi. Umiejętności złodziejskie Imoen można jednak poprawić dzięki poszczególnym przedmiotom.

Dnia 16.08.2006 o 10:10, Piotrbov napisał:

Secondo:

Imoen można dołączyć do drużyny dopiero w Czarowięzach (czyli kawał gry radzimy sobie z innym złodziejem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować