Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2007 o 21:21, Delta Andrzej napisał:

Mam pytanko. Czy komuś udało się skompletować trzy pary pantalonów ( złote, srebrne, brązowe
) i zrobić z nich zbroję? Co to za zbroja?


3.20 sekund na google.pl i rezultat tego :

"Pierwsze pantalony (złote) zdobywamy w Baldur’s Gate I w gospodzie Pod Pomocną Dłonią na piętrze. Da nam je pewien kupiec celem ich wyprania. Przez resztę gry chodzimy z tymi pantalonami w ekwipunku, pokonujemy Sarevoka i przenosimy postać do Baldur’s Gate II. Pantalony cały czas mamy ze sobą (odnajdziemy je gdzieś w lochach Irenicusa).

Drugie pantalony, tym razem srebrne, otrzymujesz jako okup za Lady Eglee. Powiązane jest to z questem z Dzielnicy Cmentarnej "Uwolnienie Tirdira". Trzeba iść po okup za szlachciankę i wtedy dostajemy nasze pantalony :) Kontynuujemy grę z dwoma pantalonami i zaczynamy Tron Bhaala naszą postacią.

Trzecie pantalony, brązowe, znajdziemy właśnie tutaj. W siedzibie Abazigala znajdujemy trzech spetryfikowanych poszukiwaczy przygód. Wystarczy ich odczarować i zlecić im zadanie maga Iycanth''a czyli przyniesienie oka obserwatora. Czekamy 6 dni i poszukiwacze wracają z okiem i brązowymi pantalonami :) Teraz mamy trzy pary pantalonów. Dochodzimy już do końca tego Ester Egg-a, wiec zapnijcie pasy.

Bierzemy nasze kochane pantalony i idziemy do Kerricka w Amkethran. Ten ceni gacie i je nam wymieni na:
- Wielka Metalowa Jednostka (Zbroja, KP "-10", wygląd dużego golema)
- Wielka Metalowa Różdżka (Karabin)
- Amunicja (miotacz ognia, granat odłamkowy i laser pulsacyjny)"

Przy czym warto dodać, że dostaje się oczywiście wszystkie wymienione przedmioty, należy mieć wszystkie 3 wersje pantalonów, no i co do zbroji - jeśli grałeś w BG2 i spotkałeś na swej drodze duże golemy, które miały spory problem ze zmieszczeniem się w ciasnym przejściu/korytarzu, to na pewno wiesz na czym będzie polegać problem przy używaniu tejże zbroji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 22:50, Sth`Devilish napisał:

duże golemy, które miały spory problem ze zmieszczeniem się w ciasnym przejściu/korytarzu,
to na pewno wiesz na czym będzie polegać problem przy używaniu tejże zbroji :)

Tak, z tym się zgadzam - wygląd golema to największy problem z ta zbroją - właśnie dla tego nigdy jej nie nosiłem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś program do tworzenia itemów? Myślę że to jest okrutne ze strony twórców nadawać tak trudno dostępnej zbroi tak dużą wadę dlatego (nie wiem jak Wy ani nikogo nie namawiam) byłbym w stanie stworzyć taką zbroję BEZ OPCJI ZAMIANY W DUŻEGO GOLEMA w jakimś programie i używać jej. Małe oszustwo ale to by było bardzo niepraktyczne co chwila zmieniać zbroję a o ile się nie mylę to po zauważeniu przeciwnika... nie można zmieniać zbroi :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To troche jak znaleźć wszystkie kapliczki w POPie: tylko dla hardcore''owców. Ja ukończyłem obie części z dodatkami jedną postacią i nie odnalazłem wszystkich. Ogólnie jednak Ciekawy sekret:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był Infinity Engine Editor Pro (w skrócie nazywany IEEP) był stworzony przez gości z TeamBG i pozwalał tworzyć lub modyfikować praktycznie wszystko (chociaż był mało przyjazny dla użytkownika - wiele żeczy trzeba było odgadywać samemu metodą prób i błędów). Niestety strona TeamBG już nie istnieje więc może być problem ze ściągnięciem tego programu. Patrząc jednak na wciąż powstające mody do BG zgaduję że muszą być też i inne narzędzia do edycji Baldurów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 19:32, patryk1605 napisał:

a czemu nie ma gry z drizzitem ?? czy moze jest tylko ja nie wiem ??

Z Drizztem jako głównym bohaterem gry nie ma. No ale przecież nam pomaga w BG2, no chyba że go zbijesz co jest dosyć trudne. Ale jaka zabawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 19:39, patryk1605 napisał:

wiem ze mozna go spotkac w BG1 i BG2 ale chcialbym nim grac jako glownym bohaterem skoro jest
BG i Icewind Dale to mogliby zrobic cos z drizzitem :) :)

Wg mnie jest za potężny na uniwersum w ktorym sie obraca. Trza by wymyslic nie wiadomo jak silnych przeciwnikow zeby w ogole byl sens grac. No chyba ze podniesc poziom goblinom na 15 :) Wg mnie fajnie ze nie gramy Drizztem bo jest dzieki temu taka tajemnicza postacia. Cos jak Hannibal Lecter w "Milczeniu Owiec". Skupienie sie na nim rozwaliloby jego legende jako najpotezniejsza postac w BG I (no chyba ze ja o czyms nie wiem) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 19:32, patryk1605 napisał:

a czemu nie ma gry z drizzitem ?? czy moze jest tylko ja nie wiem ??


Kiedyś była gierka w której można było przyłączyć Drizzta do drużyny. O ile pamiętam nazywała się Menzoberranzan, coś a''la Might&Magic 5 (lub jeszcze wcześniejsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 20:04, Karharot napisał:

> a czemu nie ma gry z drizzitem ?? czy moze jest tylko ja nie wiem ??

Kiedyś była gierka w której można było przyłączyć Drizzta do drużyny. O ile pamiętam nazywała
się Menzoberranzan, coś a''la Might&Magic 5 (lub jeszcze wcześniejsze).

Eee naprawde? Jakoś nigdynie slyszałem. Z ktorego jest roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam mały problem odnośnie Baldur''a 2 zakupiłem tą część jakiś czas temu w ekstra klasyce, i ciągle pojawia się u mnie ten sam problem(na innych komputerach też) głowna postać w pewnym momencie grry traci całą swoją "widoczność" jedyne co widzi to to po czym chodzi, nie jest możliwe odsłanianie tą postacią mapy....czy istnieje jakiś sposób na naprawienie tego błędu gry??
Kilka spostrzeżeń;
- wersje z ekstra klasyki nie mogę spaczować (różnica jakiegoś pliku) więc naprawienie tego poprzes spaczowanie z góry odpada)
- zapisz/ wczytaj też nic nie pomaga błąd pozostaje
- ponowne zainstalowanie gry nie daje żadnego skutku

proszę o pomoc,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jak sprawdzałeś występowanie tego błędu na innym kompie to zaczynałeś grę od nowa czy używałeś swojego sejwa? Jeśli to drugie to jest możliwe że twoja postać jest po prostu oślepiona, są czary które mogą wywołać coś takiego, również niektóre istoty (np. któraś z odmian mefita) mogą cię oślepić. Oślepienie jest reprezentowane na obrazku oślepionej postaci jako coś w rodzaju białego obrysu oka z "X" w środku - jego efekt powinien minąć z czasem, można go też pewnie usunąć odpowiednim czarem ("leczenie choroby", "usunięcie klątwy" albo coś w tym stylu).
Jeśli natomiast żeczywiście ten błąd jest spowodowany u Ciebie przez jakiegoś buga to przyznam się że nie zetknąłem się z czymś takim i nie bardzo wiem jak Ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2007 o 16:12, Rachel napisał:

Kilka spostrzeżeń;
- wersje z ekstra klasyki nie mogę spaczować (różnica jakiegoś pliku) więc naprawienie tego
poprzes spaczowanie z góry odpada)


Nie możesz i nie musisz - chyba każda wersja BG2 wydana przez CDP (oprócz premierówek) została już od razu spatchowana do najaktualniejszej wersji, a wersje z Ekstra Klasyki, NXK i kolekcja DVD na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować