Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2008 o 13:01, Gothic 12 napisał:

A gdzie można go zdobyc?

b A gdzie można go zdobyc?
Zeby zdobyc gadajacy miecz musisz udac sie do dzielnicy slamsow w tym duzym miescie. Dalej musisz wejsc do gospody "Pod plynym miodem" czy cus takiego( To ta gospoda gdzie mozna przylaczyc tego paladyna ktory nazywa sie jakos tak na A. Na schodach w tej karczmie bedzie stal straznik ktory nie bedzi ci pozwalal tam przejsc przez schody a musisz przez nie przejsc wiec musisz porozmawiac z wlascicielem tawerny ktory stoi kolo karczmarza(tego grubasa). Porozmawiaj z tym wlascicielam(kliknij na text ktrory idzie "czy macie inne rozrywki " czy cus takiego, najwazniejsze zeby ci powiedzial ze ma walki niewolnikow lub jakies ciemne interesy po tej rozmowie wejdz na schodki przejdz przez dzwi idz koncem korytarza czy gdzies tam az trafisz na wiezienie (przygotuj sie na walke). Wyskoczy na ciebie straznik pogadaj z nim tak zeby nastopilo do starcia. Zabij straznikow. I pogadaj z Hedanem(wiezniem) poprosti ciebie zebys znalazl klucz do wej drozyny jego klatki. Wiec Musisz isc i znalezc tego klucznika nie pamietam dokladnie go on jest ale na pewno gdzies na tym terenie. Chyba music przesc przez arene. Dalej to pomieszczenie bedzie dosyc waskie i po bokach bedzie mialo klatki z potorami(raczej slabimy) na koncu znajdziesz tego klucznika zabij go i wez z niego klucz(Uwazaj bo po rozmowie klatki sie otwozom i zatakuja slabszych czlonkow tej drozyny wiec sie przygotuj. Jak zaniesiesz klucz do tego hedana i on sie uwolni rozpeta sie walka(latwa) Hedan pojdzie zabic tego wlasciciela a po drodze wyskocz ci Stara sie isc na poludnie az znajdziesz pokoik gdzie spotkasz zebraka jak chesz to z nim pogadaj bo moze ci pomuc zdobyc ci ten miecz kolo niego bedzie stal pokojowy scierwojad zabij go wezz jegociala buteleczke krwi wroc sie do tych czterej rur wrzuc tam te przedmioty w odpowiednie kolejnsci jak zrobiszt zle to dostanisz z blyskawicy jak ci sie uda to dostanisz ten gadajacy miecz ufff.....ak cos to pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz zacząć nową grę i podczas tworzenia postaci wcisnąć przycisk "importuj", następnie możesz zaimportować swoją postać z sejwu BG1.
Co do przedmiotów to legalnie możesz przenieść tylko kilka z nich, w tym poście możesz sprawdzić jak to zrobić:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=14918
Jeśli zaraz w czasie rozpoczęcia gry wciśniesz spację i otworzysz ekwipunek to możesz wyrzucić zniego na ziemię wszystkie przedmioty, po skończeniu pierwszej sceny gry gdy odzyskasz kontrolę nad swoja postacią możesz pozbierać te przedmioty, nie polecam tego jednak zbyt mocno - w BG2 znajdziesz całą masę o wiele potężniejszych przedmiotów niż te które miałeś do dyspozycji w BG1 (nawet najpotężniejsze artefakty z BG1 w BG2 są zdegradowane do zwykłych średnio przydatnych magicznych przedmiotów) więc nie warto z tym zbytnio kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 09:17, Badyl13 napisał:

...


cechy losuj tak dlugo zeby miec minimum 18/18/18/17/.../... gdzie kropki to preferowane minimum 8 charyzmy i jak najwiecej madrosci chociaz jak bedziesz miec mniej niz 14 to nie warto sie meczyc. jezeli koniecznie chcesz dwuklasowac na 12 lvl to mozesz dac 16 kon bo mag i tak od wiekszej bonusow nie dostaje. jednak ja bym proponowal dwuklas w okolicach poziomu 20, kiedy masz juz maksymalne trako wojownika, wiecej hp itp, wtedy kon dajesz 18. zrecznosci musisz miec jak najwiecej bo konieczny jest bonus do kp, a 17 int to minimum dla dwuklasowania (z mniejsza nie bedziesz miec po prostu opcji). madrosc przy wartosciach wiekszych niz 14 daje ci bonusy do rzutow obronnych, a majac 8 charyzmy nie dostajesz jeszcze zadnych minusow do reakcji ani w sklepach. co do 7 lvl na starcie to ewidentnie masz buga. shadowkeeperem zmniejsz sobie ilosc xp, trako, hp i ilosc kai i mozesz grac. co do profesji, to juz musisz sie dobrze zastanowic czy nastawiasz sie na bg2 i mocne katany + ewentualonie mloty lub cepy, czy na bg1 czyli dlugie miecze + ewentualnie mloty (chociaz przeciez w bg2 tez jest sporo dobrych dlugich mieczy wiec taka kombinacja moze byc nawet optymalna)

Karharot -> jednakowoz posiadanie na starcie pierscieni ochrony +2, plaszcza baldurana i jeszcze paru znajdziek moze bardzo umilic gre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 13:17, Karharot napisał:

Gadający miecz Lilarcor znajdziesz w podziemiach Miedzianego Diademu wykonując zadanie
z uwolnieniem niewolników.

Zrobiłem to zadanie lecz tak że poszedłem do tego kolesia od ciemnych psraw w diademie powiedziałem ze zabiję tego niewolnika a go uwolniłem...i mieczyku nie ma ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zapisywane są pliki postaci po klinkięciu opcji eksport? Stworzyłem sobie nową postać ale muszę przerzucić się na innego kompa a nie chce mi się znów siedzieć i losować chechy przez godzinę więc użyłem opcji eksport. Pojwaiła się tabelka i wpisałem nazwe pod jaką ma być zapisana moja postać. Kiedy szukam tego pliku na dysku by go skopiować i przesłać na drugiego kompa to go nie znajduję ale jak odpalam gre na starym komputerze i używam opcji import to postać jest :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uwolnisz tego niewolnika to daje on zadanie abyś uratował też dzieci, do siedziby łowcy niewolników dostajesz się przez kanały do których wejście jest w Miedzianym Diademie. Właśnie w tych kanałach możesz zdobyć ten miecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 15:14, Noirr napisał:



Za pierwszym razem udało mi się tak pięknie wylosować : O Cztery pierwsze cechy na 18, mądrośc 9 i charyzma 8
Z tym, że siłę mam 18/06, to dobrze, czy źle?
Jeśli chodzi o umiejętności to postawiłem tyle ile się dało na walkę dwoma broniami, a resztę na długi miecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle:( Modyfikatory dawane przez narzut na siłę nie wzrastają w sposób stały ale w następujących przedziałach:
01-50
51-75
76-90
91-99
00

Narzut 06 należy do pierwszego (najsłabszego ze wszystkich) przedziałów:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 15:48, Karharot napisał:

Źle:( Modyfikatory dawane przez narzut na siłę nie wzrastają w sposób stały ale w następujących
przedziałach:
01-50
51-75
76-90
91-99
00

Narzut 06 należy do pierwszego (najsłabszego ze wszystkich) przedziałów:(


Eh no niestety, chyba jeszcze trochę będę musiał polosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miecz znajduje się w miejscu oznaczonym na mapce jako (6). Zanim tam się udasz potrzebujesz cztery przedmioty (ręka, pierscień, kostur, krew). Rękę znajdziesz na środku pomieszczenia (2). Pierscień zabierz szkieletom wiszącym na scianie (3). Pokonaj Koboldy (4) to zdobędziesz kostur a żeby zdobyć krew zabij ścierwojada który stoi koło Quallo (5). Kiedy zdobędziesz wszystkie przedmioty udaj siędo pomieszczenia z rurami i klikaj w nie w kolejności 3,1,2,4 patrząc od lewej strony.

20080517155850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umiejętności w sensie statystyki czy specjalizacje w broni?
Jeśli chodzi o staty to tak jak radził Noirr - wymaksować siłę, zręcznoś i kondycję, jeśli chcesz dwuklasować na maga to weź też jak najwyższą inteligencję (17 lub 18), mądrość i charyzma są mniej istotne ale nie zaszkodzi losować tak długo aż będziesz mógł dać przynajmniej 12 do pierwszej i z 8-10 do drugiej.
Jeśli chodzi o bronie to albo zainwestuj w walkę dwoma broniami i weź sobie specjalizacje w katanach (polecam - jakoś ta broń po prostu pasuje do klasy kensai:)/długich mieczach/mieczach półtoraręcznych bądź też inwestuj w walkę mieczem dwuręcznym i specjalizuj się w walce bronią dwuręczną - jak wolisz. Przy okazji - jeśli zdecydujesz się walczyć dwoma broniami jednoręcznymi to możesz też rozważyć zainwestowanie w młoty aby docelowo trzymać w drugiej ręce Crom Faeyra (siła 25 w końcu zawsze się przyda:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 16:07, Karharot napisał:

Umiejętności w sensie statystyki czy specjalizacje w broni?
Jeśli chodzi o staty to tak jak radził Noirr - wymaksować siłę, zręcznoś i kondycję,
jeśli chcesz dwuklasować na maga to weź też jak najwyższą inteligencję (17 lub 18), mądrość
i charyzma są mniej istotne ale nie zaszkodzi losować tak długo aż będziesz mógł dać
przynajmniej 12 do pierwszej i z 8-10 do drugiej.
Jeśli chodzi o bronie to albo zainwestuj w walkę dwoma broniami i weź sobie specjalizacje
w katanach (polecam - jakoś ta broń po prostu pasuje do klasy kensai:)/długich mieczach/mieczach
półtoraręcznych bądź też inwestuj w walkę mieczem dwuręcznym i specjalizuj się w walce
bronią dwuręczną - jak wolisz. Przy okazji - jeśli zdecydujesz się walczyć dwoma broniami
jednoręcznymi to możesz też rozważyć zainwestowanie w młoty aby docelowo trzymać w drugiej
ręce Crom Faeyra (siła 25 w końcu zawsze się przyda:).


Losuję, losuję i losuję, ale póki co duużo mi brakuje do takich statów. Najwyżej zdarzyło mi się trafić 18 siły, zręczności, kondycji i inteligencji, a 9 mądrości i 8 charyzmy, ale właśnie wtedy miałem ten narzut 06 : S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze losuje tak długo aż mam łącznie co najmniej 94 punkty statystyk (co może zająć z godzinkę lub dwie), osiągnięcie większej wartości też jest możliwe ale trzeba mieć albo mnóstwo szczęścia albo baardzo dużo cierpliwości.
Warto się przyłożyć do tego losowania bo utkniesz z takimi statystykami niemal na całą grę (w BG2 niewiele jest okazji do trwałego zwiększenia cech w trakcie gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, kim teraz grać, co polecacie:
ja czarownik + Xan Czarownik
ja woj/złodziej, Xan i Viconia
ja woj/mag, Xan , viconia i Valygar
ja czar, Xan, Viconia , Valygar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 16:37, Karharot napisał:

Xan? To chyba z jakimś modem bo w oryginalnym BG2 go nie przy łączysz.

No wiem, jest mod, świetny, po polsku. gość jest tak dobry (siłowo i dialogowo), że za każdym razem go biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 16:37, Karharot napisał:

Xan? To chyba z jakimś modem bo w oryginalnym BG2 go nie przy łączysz.


Przez wielu uważany za najlepszy NPC mod do BG2. Aż dziwne, że go jeszcze nie miałeś :P
Od siebie polecam też Kivana, przy czym łowca jest póki co wciąż po angielsku, choć jeśli ktoś ma polską wersję gry, to tylko jego dialogi będą się wyświetlały po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 16:37, Karharot napisał:


Wiesz może, jak sprawdzić współrzędne w BG2? W BG1 wystarczyło nacisnąć L, ale w tej części to nie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować