Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2007 o 15:52, Goenitz napisał:

Będzie znała wszystkie czary jakich nauczyła się w 1.


O ile pamiętam czary wybiera się na nowo, nie wszystkie czary z BG1 występują w BG2 (np nie ma czary 4 poziomu teleportacja)

Meriv
Przedmioty porozrzucane po lochach Irenicusaa są zależne od tego co twoja postać miała przy sobie kiedy ją importowałeś. Oczywiście nie będziesz miał wszystkiego co miałeś w ekwipunku, jednak masz szansę na odnalezienie chociaż kilku ze swoich itemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 16:18, M1k3 napisał:


> to co ty gadasz bo cie nie rozumiem a tamte w powyższych postach to były przykładaowe
lvl''e
> tak na szybko wymyslone np. 99999lvl to jest przykład a nie że można to osiągnąć


To po kiego wała dajesz takie nierealne przykłady ;/ Przykłady też trzeba dobrze dobierać.



nie wiem czemu dałem taki przykład ale przykład to przykład i mysle że dyskusja skończona jak jakieś pytania to pisac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jak nie rozumiesz tego o czym mówię, to znaczy, że kompletnie nie znasz się na modowaniu BG, więc nie podważaj mojego zdania.
2. Skoro dawałeś przykłady z sufitu, to nie znasz mechaniki BG1 i BG2, więc ponownie proszę cię o niepodważanie mojego zdania teoriami z kosmosu.
3. Złota zasada tego wątku. Nie znasz się na czymś, to nie gadaj. Bo wypisując takie pierdoły wprowadzasz tylko normalnych userów w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 16:20, Karharot napisał:

Przedmioty porozrzucane po lochach Irenicusaa są zależne od tego co twoja postać miała przy
sobie kiedy ją importowałeś. Oczywiście nie będziesz miał wszystkiego co miałeś w ekwipunku,
jednak masz szansę na odnalezienie chociaż kilku ze swoich itemów.


Tylko przy zastosowaniu moda. W każdym innym wypadku, są zawsze takie same. Chyba, że mówisz o pantalonach po importowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie znacie najlepsze strony z modami itp. do BG2? Bo jeśli juz przejde podstawke i dodatek chciałbym sobie przedłużyć grę:)

BTW: Takie pytanko na boku, do której jest otwart w sobote MM?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 16:20, Karharot napisał:

O ile pamiętam czary wybiera się na nowo, nie wszystkie czary z BG1 występują w BG2 (np nie


Ops. Naturliś:D Czary zostają w BGT. Mój błąd:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak je zachowasz do końca gry i zaimportujesz postać do BG2, to będziesz mógł znaleźć jeszcze srebrne i brązowe. Z nich można w ToBie zrobić zbroję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu jest lista przedmiotów które są przenoszone z BG1 do lochów Irenicusa przy imporcie postaci. Działa to na następującej zasadzie: w określonym miejscu (np. przy Ilyichu) jest umieszczany pierwszy przedmiot z przynależnej mu listy który znajdował się w plecaku przenoszonej postaci (tzn. jeśli masz przy sobie "obrońcę zastępcy" to otrzymasz właśnie tę zbroję ale nie dostaniesz "kolczugi umarłych"). Jeśli postać w BG2 była tworzona od podstaw to standardowym lootem jest "kolczuga umarłych" i "hełm baldurana".


Here''s the list from IMPORT01 where one of these will be placed on Ilyich (in the first dungeon):

Protector of the Second +2
Mail of the Dead +2
Plate Mail +1
Missile Attraction +2
Chain Mail +3

IMPORT03 puts one of the following items onto a specific shelf (should be easy to spot):

Helm of Balduran
The Claw of Kazgoroth
The Horn of Kazgoroth
Koveras'' Ring of Protection

There is an IMPORT02 file, but I don''t see it used in the AR0602 script which starts the new game.

And, of course, there''s the golden pantaloons.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 16:35, wdowiakm napisał:

A co to są złote pantalony i do czego służą?

Kiedyś gdzieś wyczytałem że trzeba mieć pantalony z BG1, potem importować postac do BG2, znaleźć znowu pantalony, zrobić coś w dodatku i coś tam nam sie wielkiego w grze odkryje, ale nie pamiętam co:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 16:37, Goenitz napisał:

Jak je zachowasz do końca gry i zaimportujesz postać do BG2, to będziesz mógł znaleźć jeszcze
srebrne i brązowe. Z nich można w ToBie zrobić zbroję:)

Dzięki teraz wiem, że jak będę importował swoja postać to zachowam te pantalony;)
Nie myślałem, że ta gra mnie tak wciągnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nonono. Tego nie wiedziałem. Nigdy nie miałem pod koniec gry, żadnego z itemów wymienionych na liście,bo zazwyczaj były już dawno sprzedane:D Będę musiał to sprawdzić. A co do tych czarów.... Za dużo modów, przewinęło się przez mój hdd. Pamięć też już nie ta co kiedyś. OFFTOP:Muszę przyznać, że odkąd ostatnio tu byłem, w wątku się nieźle nabałaganiło:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu z Sagą BG:D Swoją drogą, ta instrukcja w środku jakaś taka strasznie gruba mi sie wydaje w porównaniu do innych gier z Klasyki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ledwo z wakacji wróciłem, a już musiałem pójść po siatkę gier. Nie lubię CDP, przez was musiałem wydać pieniążki!!! :<< Sagi mam obydwie, prócz tego 3 gierki z XKN. Papa forum, do zobaczenia za kilka miesięcy! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry z EK GOLD mają planowo grubsze instrukcje, ale nie zmienia to faktu, że prawdziwe pełne instrukcje do gier BG znajdujące się na płytach są naprawdę grube. W zasadzie jeszcze się z grubszymi w swoim życiu nie spotkałem. No ale tam jest co tłumaczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z grafiką w BG2. po zmianie konfiguracji na 3D, ekran gry jest podzielony na kilkanaście prostokącików między, którymi są potworne luki a gdy np.: używam czaru to dopiero mam dziwny obraz.
Nie wiem może to problem sterowników do karty graficznej GF 7600GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci CDP, Dziękiiii:D W dodatkach do Sagi BG, do BG2 jest patch który eliminuje ten durny problem z tym że nie można czasmi z kimś pogadać bo robi coś innego:D:D:D I te mody miodzioooo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 19:29, Adam Malysz napisał:

Witam mam problem z grafiką w BG2. po zmianie konfiguracji na 3D, ekran gry jest podzielony
na kilkanaście prostokącików między, którymi są potworne luki a gdy np.: używam czaru to dopiero
mam dziwny obraz.
Nie wiem może to problem sterowników do karty graficznej GF 7600GT.


Mam podobnie. Gdy odpalam grę, obraz zaczyna wariować...Wszystko miga jak na dyskotece ;) Nie wiem w czym tkwi problem. Mam GeForce 7300GT, wcześniej miałem jakiegoś Radeona (nie pamiętam już jakiego) i występował ten sam problem. Wina sterowników? DX-a? Wie ktoś może coś kiedyś ktoś coś? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować