Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2006 o 18:47, balduran2 napisał:

> > Baldurs Gate Trilogy łączy obie cześci gry i wiekszośc modów (Weidu) w jedną całośc,
masz
> wtedy
> > monstualną gierę zaczynasz w Candlekeep i kończysz na walce z Melissaną. :D Polecam!

> Wymaga posiadania BG1? Bo nie mam tej części, a kupić się nie da... do tego pod XP nie
chodzi.

A jak utworzyć taką "monstrualną gierę"?Ile ona potrzebuje wolnego miejsca na dysku?

Musisz miec pełne instalacje Bg I i II + mody (jakie tam sobie chcesz) u mnie zajmowało to COŚ ponad 4 GB :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 18:52, Cepol napisał:

Jak myslicie... dobrze zrobilem dodajac Vaylagera czy jakos tak xD za Jahiere? I teraz moja
druzyna wyglada tak

Ja Berek... Minsc, Vaylager, Jan, Aerie, Viconia

??

A ja nadal nie widze u ciebie porządnego maga, Aerie i Jan to wieloklasowcy i będą zbyt wolno awansowac. Pozbądź się Aerie i weź Nalię lub Edwina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 22:03, boogie85 napisał:

> Jak myslicie... dobrze zrobilem dodajac Vaylagera czy jakos tak xD za Jahiere? I teraz
moja
> druzyna wyglada tak
>
> Ja Berek... Minsc, Vaylager, Jan, Aerie, Viconia
>
> ??
A ja nadal nie widze u ciebie porządnego maga, Aerie i Jan to wieloklasowcy i będą zbyt wolno
awansowac. Pozbądź się Aerie i weź Nalię lub Edwina.


Hm... zmienilem nieco team wywalilem aerie za vaylagera.. co do maga... kogo wywalic w takim razie zeby wziasc Edwina... a chcialbym jeszcze Keldorana miec xDDD... ale mozna tylko 6 osob :(

Teraz moja druzyna wyglada tak.

Ja, Minsc, Vay, Jan, Jaheira i Viconia...

hm.. moz Jaheirie za Edwina.... a bardziej sie oplaca miec Vaylagera czy Keldorana xD>??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 09:32, Cepol napisał:

Teraz moja druzyna wyglada tak.

Ja, Minsc, Vay, Jan, Jaheira i Viconia...

hm.. moz Jaheirie za Edwina.... a bardziej sie oplaca miec Vaylagera czy Keldorana xD>??

Wywalenie Jaheiry to dobry pomysł po co ci dwie kapłanki w drużynie. Jeśli chodzi o Keldorna to opłaca się go mieć gdy dorwie się do Karsomira + 5. Osobiście nigdy nie trzymałem długo Valygara w drużynie więc nie znam jego dobrych stron, za to Keldorn może się bawić Karsomirkiem :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omg, wrzucacie tylko gości do drużyny, patrząc na ich przydatne umiejętności. Przecież to zniewaga :). Każdy szanujący się rpgowiec, który grał także w pierwszą część na pewno by przyłączył starą dobrą ekipę do siebie. No, chyba, że macie w nosie charaktery postaci, ich historię i całą fabułę gry :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 11:57, zegosz napisał:

czy nie iwe ktos czy nadal trwaja prace nad bg3? pogralbym juz :(

Nie. Nein. No. Niet. Neeee. Znaczy się - nie rób sobie nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 09:32, Cepol napisał:

> > Jak myslicie... dobrze zrobilem dodajac Vaylagera czy jakos tak xD za Jahiere? I
teraz
> moja

/ciach/

Dnia 19.08.2006 o 09:32, Cepol napisał:

hm.. moz Jaheirie za Edwina.... a bardziej sie oplaca miec Vaylagera czy Keldorana xD>??

Słuchaj do drużyny można zabrac tylko 5 osób + twój hero i nie wiem jak bys się starał nie da sie dobrze poznac wszystkich NPC podczas jednej gry. Jeśli dla kogoś zabraknie miejsca to możesz go dołączyc gdy będziesz ponownie grał w BG, w tym właśnie tkwi sekret długowieczności tej gry.

Zazwyczaj stosuje sie schemat:
- jeden mag (lub czarownik) + dobrze by było by dodatkowo miec maga dwu- lub wielkoklasowca
- potrzebny jest złodziej (może to byc dwu- lub wieloklasowiec)
- przyda sie kapłan lub druid
- resztę drużyny uzupełniamy postaciami walczącymi (wojownicy, łowcy, paladyni)

Oczywiście każdy dopasowuje drużynę do swojego stylu gry jednak na pierwsze przejście gry polecam wyżej wymieniony klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra.. a teraz mam pytanie co do questu z firkaagiem... Mam dwie czesci maski... i nie wiem jak je polaczyc :D.. pomoze ktos :/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 13:09, Cepol napisał:

No dobra.. a teraz mam pytanie co do questu z firkaagiem... Mam dwie czesci maski... i nie
wiem jak je polaczyc :D.. pomoze ktos :/?

Chodzi Ci o maskę Króla Strohma III? To było ich więcej coś koło 6 części, maska powinna sama się złożyć w ekwipunku w całość gdy będziesz miał wszystkie części. Do zadanie nie jest związane z Lordem F. tylko jest to zadanie poboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 13:09, Cepol napisał:

No dobra.. a teraz mam pytanie co do questu z firkaagiem... Mam dwie czesci maski... i nie
wiem jak je polaczyc :D.. pomoze ktos :/?

O ile się nie mylę ta maska ma 5 lub 6 cześci, nie pamietam już :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm.. mam juz 3 czesci.., ale spotkalem 3 straznikow i jednego potworak jakiegos.. :P.. tylko straznicy maja?.. i w tym dlugim korytarzu spotkalem 3 straznikow tylko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 13:16, Cepol napisał:

Hm.. mam juz 3 czesci.., ale spotkalem 3 straznikow i jednego potworak jakiegos.. :P.. tylko
straznicy maja?.. i w tym dlugim korytarzu spotkalem 3 straznikow tylko :/

Każdej cześci maski bedzie bronił strażnik zapomniałem jak oni się nazywali, ale wyglądają ak dżin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra to teraz tak... mam 5 czesci i chyba juz koniec straznikow oprocz tego jednego niewidzialnego.. ale jest problem.. bo nie mam maski mam 5 czesci, ale one sie nie zlaczyly w kupe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 13:40, Cepol napisał:

Dobra mam wsio.. ale moze mi ktos powiedziec co sie stalo ze hp mialem max 103 a teraz mam
37 :0


Bardzo dawno ostatnio grałem w baldurka, ale mi to wygląda na objaw wyssania energii (czy jak to sie tam nazywalo). W kazdym badz razie czar kaplana "przywrocenie", albo i dwa powinny zalatwic sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 13:42, xRaphaelx napisał:

> Dobra mam wsio.. ale moze mi ktos powiedziec co sie stalo ze hp mialem max 103 a teraz
mam
> 37 :0

Bardzo dawno ostatnio grałem w baldurka, ale mi to wygląda na objaw wyssania energii (czy jak
to sie tam nazywalo). W kazdym badz razie czar kaplana "przywrocenie", albo i dwa powinny zalatwic
sprawe.



Thx.. hp wrocilo :).. straznika rozwalilem.. :D wielki thx :D all :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 18:52, Cepol napisał:

Jak myslicie... dobrze zrobilem dodajac Vaylagera czy jakos tak xD za Jahiere? I teraz moja
druzyna wyglada tak

Ja Berek... Minsc, Vaylager, Jan, Aerie, Viconia

??

>Sądze że dobrze zrobileś. Jaheire zastępuje ci Aerie z Viconią a posiadanie sprawnego wojownika jak właśnie Valeygar może być nie ocenionym skarbem. Witam po długiej przerwie, Baldur górą! A co do magów to brakuje mi Xana z jedynki mmmm... to był bohater

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgromadzeni! Chciałbym zapytać jakie są wasze ulubione zaklęcia? Czy waszego maga prowadzicie jako summonera? czy może zasypuje on wrogów czarami ofensywnymi bądź wspomaga siebie i innych barierami itp.?
Ja lubie prowadzić za sobą gupę bestii przywołanych przez maga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować