Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2005 o 23:35, Carmon napisał:

> raczej nie powinno być, ale niektóre mają bugi:D:D, ja tam gram tylko na polskich modach:D:D

>
A jakie sa dobre, mile, bez bugow, i jakies sensowne, zeby nie bylo tak jak wyczytalem przy
jakiejs wampirzycy"a dostaja bestie ktora moze wystarczyc do ukonczenia gry samotnie na poziomie
trudny"


powie tak: npc z modów po ang się nie interesuje, ale raczej są wiekszość jest chyba bez bugów, Lester to polski mod który podobno nie ma bugów, a tobie chodziło o Valen(za bardzo pakerna:/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2005 o 23:37, siwymaster napisał:


powie tak: npc z modów po ang się nie interesuje, ale raczej są wiekszość jest chyba bez bugów,
Lester to polski mod który podobno nie ma bugów, a tobie chodziło o Valen(za bardzo pakerna:/)

Ja tam nie wiem, dopiero zaczynam sie bawic w Bg :P wiec poczekam az ludzie napisza fajnych npc, zlych lub neutralnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 00:59, Pharaun Mizzrym napisał:

Jakie zadania są związane z Edwinem ??


Znalezienie dla niego zwoju nicosci, poteznego magicznego przedmiotu ktory jest potezniejszy niz zamiana maga w lisza-przynajmniej oficjalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 00:59, Pharaun Mizzrym napisał:

Jakie zadania są związane z Edwinem ??


Jesli chcesz skonczyc zadanie z Mae''varem to musisz dla Edwina zabic pewnego maga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 22:24, Sereenicus napisał:

jeszcze jedna sprawa kto gral dzikim magiem? chcialbym wysluchac opinii na jego temat



Dzikim magiem na pewno gra się ciekawie, bo nigdy nie wiadomo co za czar rzuci i jaki będzie jego dodatkowy efekt (zajrzyj do tabeli dzikich wybuchów w instrukcji do Tronu Bhaala).
Dziki mag ma jedną zaletę nad normalnymi magami - Lekkomyśne zaklęcie (1 poziom). Dzięki niemu można rzucić każde zaklęcie, jakie ma się w księdze zaklęć, niezależnie od poziomu maga. Nie zawsze się ono udaje (Dziki wybuch), ale możliwośc na pierwszym poziomie rzucenia zaklęcia z 9 poziomu to jest coś, np. dzięki temu zaklęciu mozna rzucać Ograniczone Życzenie czy Bramę już w drugim (lub trzecim) rozdziale. Chyba nie muszę mówić, jak to ułatwia walki.
Tylko jedna uwaga, przy dzikim magu często trzeba robić quicksave''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 01:03, Carmon napisał:

> Jakie zadania są związane z Edwinem ??

Znalezienie dla niego zwoju nicosci, poteznego magicznego przedmiotu ktory jest potezniejszy
niz zamiana maga w lisza-przynajmniej oficjalnie:)


ale warto zadanie wypelnic mi zrozumial zwoj dopiero pod targowem ale mozna sie bylo usmiac :-D
P.S. moge podac lokalizacje gdzie szukac jak kto chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem bez sensu jest tworzyc druzyne ze wzgledu na charaktery( zwlaszcza gdy gra sie po raz enty i wiekrzosc dialogow juz sie zna), poza tym co to za przyjemnosc grac i dostawac becki bo sie wzielo swoje ulubione pod wzgledem charakteru. i po co wtedy grac, kiedy gra ogranicza sie do ciaglego loadowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 10:00, Sheltem napisał:

> jeszcze jedna sprawa kto gral dzikim magiem? chcialbym wysluchac opinii na jego temat



Dzikim magiem na pewno gra się ciekawie, bo nigdy nie wiadomo co za czar rzuci i jaki będzie
jego dodatkowy efekt (zajrzyj do tabeli dzikich wybuchów w instrukcji do Tronu Bhaala).
Dziki mag ma jedną zaletę nad normalnymi magami - Lekkomyśne zaklęcie (1 poziom). Dzięki niemu
można rzucić każde zaklęcie, jakie ma się w księdze zaklęć, niezależnie od poziomu maga. Nie
zawsze się ono udaje (Dziki wybuch), ale możliwośc na pierwszym poziomie rzucenia zaklęcia
z 9 poziomu to jest coś, np. dzięki temu zaklęciu mozna rzucać Ograniczone Życzenie czy Bramę
już w drugim (lub trzecim) rozdziale. Chyba nie muszę mówić, jak to ułatwia walki.
Tylko jedna uwaga, przy dzikim magu często trzeba robić quicksave''a.

Nie do konca rozumiem w lochach Irenicusa moge sobie rzucic jakikolwiech chce czar?????Nawet z 9 poziomu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 11:24, Sereenicus napisał:

Nie do konca rozumiem w lochach Irenicusa moge sobie rzucic jakikolwiech chce czar?????Nawet z 9 poziomu????

I bardzo dobrze, że nie rozumiesz ;)
Na tym polega sens dzikiego maga i tego zaklęcia. Mógłbyś się obawiać, gdybyś rozumiał :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 11:24, Sereenicus napisał:

Nie do konca rozumiem w lochach Irenicusa moge sobie rzucic jakikolwiech chce czar?????Nawet
z 9 poziomu????


I tak i nie.
Lekkomyśne zaklęcie Nahala pozwala na rzucenie dowolnego zaklęcia z księgi zaklęć, czyli jeśli znajdziesz zwój z zaklęciem i przepiszesz go do księgi, to możesz je rzucic poprzez LZNahala.
Więc jeśli znajdziesz w lochach Irenicusa pergamin z zaklęciem 9 poziomu i uda Ci się je przepisac do księgi zaklęć, to możesz je rzucić.
Zresztą zacznij grać Dzikim magiem i jako zaklęcia 1 poziomu zapamiętaj LZNahala, a potem je rzuć. Zobaczysz o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 00:59, Pharaun Mizzrym napisał:

Jakie zadania są związane z Edwinem ??


Pamiętam takie zadanie, żeby znaleźć zwój nicości Edwina. Musisz iść do niższych grobowców na cmentarzu i pokonać jak zwykle cholernie trudnego lisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 20:24, recca napisał:

Ja zawsze grałem paladynem a w 2 z karsomirem to nikt mu nie podskoczył
stataty byly jakies takie:


....ale nikt nie wygra w dualu z moją ulubioną profesją - Kensai. Zawsze trafi i dobrze przyrżnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 11:23, Sereenicus napisał:

Czasem bez sensu jest tworzyc druzyne ze wzgledu na charaktery( zwlaszcza gdy gra sie po raz
enty i wiekrzosc dialogow juz sie zna), poza tym co to za przyjemnosc grac i dostawac becki
bo sie wzielo swoje ulubione pod wzgledem charakteru. i po co wtedy grac, kiedy gra ogranicza
sie do ciaglego loadowania.


Zawsze można zagrać też na singlu drużyną od nowa stworzoną podobnie jak to się robi w Icewind Dale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 13:41, Harmegidon napisał:

....ale nikt nie wygra w dualu z moją ulubioną profesją - Kensai. Zawsze trafi i dobrze przyrżnie.


z NPC to wygrałaby raczej Valen + dobre rzeczy i moze Sola + dobre rzeczy, a z postaci tworzonych przez graczy to W/M/Z rozjechał by twojego Kensaia:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 20:13, Warrior Within napisał:

> Czy ktos ma ochote pohgadac na temat baldurka????
>
sorki ale tu wszyscy gadają o baldurze

Chodzilo mi o konkretny temat, bo jak na razie to widoczny jest tylko zastoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 20:24, Alex1245 napisał:

> Czy ktos ma ochote pohgadac na temat baldurka????
>
moze jakas propozycja ?

nie wiem moze opinie co na temat roznych npc bo te zawsze sa rozne
Kogo cenisz, za co i jaki kladziesz ksztalkt na swoja druzyne: raczej ofensywny z "siepaczami" na przedzie czy defensywny z czarodziejopodobnymi postaciami?
Jak masz jakis problem lub temat do obgadania to wal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować